• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Kvakulko a může k tomu bejt i tvrdnutí břicha. Mám to skoro po 15 minutách
1. říj 2009 v 11:30  • Odpověz
jinak teda víme už od 20.tt, že je to kluk..
1. říj 2009 v 11:30  • Odpověz
Ahojík holky, hlásím se z dnešní kontroly:unamused:
Monitor dobrý, čípek stále jak na začátku těhotenství, vůbec se neotevírám, ale tlak je hrozně vysokej Holkám se tam už asi nelíbí, navíc se Sofinka opět přetočila nahoru Prostě ta holka je celej David, neposlouchá a dělá si co chce
Takže mi dneska vzali krev, a o půl třetí mám volat na výsledky, nateklá jsem fest, ale moč je ok. Dal mi prášky na vysokej tlak, a musím si ho měřit dvakrát denně, pokud bude opět vysokej, hned mám mazat na ambulanci. JInak pokud bude vše ok tak kontrola v úterý a pravděpodobně mě hned odkážou na porodnici a už se budu domlouvat tam, pokud bude tlak pořád vysokej musí se udělat císař co nejdřív :confounded:

Kremb drž se :wink:
1. říj 2009 v 11:35  • Odpověz
Saze- a bereš nějaký magnézko? Já jsem asi před týdnem vysadila dvou docela mini dávku- 500 mg/den- a nebylo mi z toho fakt dobře- pořád někde nějaký křeče svalů, věčný tvrdnutí- prostě si myslím, že sice není dobrý se ládovat horou magnézka (některý holky berou třebas i 3000 mg!), ale takovéhle doplnění asi potřeba bude a rozhodně z toho nebude děloha ani mimino nějaký hadrový- ono totiž taky záleží na tom, kolik přijmeš v potravě vápníku- a když ho třeba teď jíš víc než dřív, tak je k udržení rovnovážnýho chem. prostředí pořeba i víc magnézka- navíc mimino něco odebere- zase jsem teda najela na pětistovku magnézka, a je mi dobře- takže saze, klidně si hořčík nasaď, křečkové přejdou, neboj!
1. říj 2009 v 11:40  • Odpověz
Holky,zdravím stále z nemocnice! Máme se dobře...tlak je dobrý...jen malý dělá neplechu když je na monitoru a nechce se hýbat. Snad zítra nebo v sobotu pujdu domu. Krem,drž se a ať si co nejdřív doma. Kristy,vítej.
1. říj 2009 v 11:42  • Odpověz
tak já beru jen Calibrum Mami..kdybych jedla pestřeji a zdravěji, tak to neberu, ale takhle radši..
1. říj 2009 v 11:44  • Odpověz
Kvakulko beru Magne B6 dva za den hořčíku je tam 470 mg .
1. říj 2009 v 11:45  • Odpověz
holky od 12 tam je můj doktor já tam raději asi zajdu se zeptat co mám dělat
1. říj 2009 v 11:45  • Odpověz
saze, to bude nejlepší..
1. říj 2009 v 11:48  • Odpověz
ahojky holky,

je ok, jen máme krevní obraz těsně pod hranicí, tak jsme vyfásli prášky :confounded: nevíte v kterým ovoci nebo zelenině krom špenátu je ještě hodně železa? od minule jsme přibrali 0,5 kg, by mě zajímalo, kam se všechno to jídlo, co sním, ztrácí :sunglasses: na utz vše v pohodě prcek prý odpovídá týdnu a má asi 2kg, víc jsem se nedověděla, ale krásně na mě vyplázl jazyk, prostě celej tatínek :grinning:
1. říj 2009 v 11:49  • Odpověz
chtěla jsem se zeptat, jestli se pak při kojení po šestinedělí může brát HA nebo až přestanu kojit??
1. říj 2009 v 11:52  • Odpověz
jonkar, jukni na net, našla jsem tohle:

Hlavním zdrojem železa v potravě je maso, především vnitřnosti jako játra, srdce a slezina. Zdrojem železa jsou ale i luštěniny, listová zelenina a některé ovoce jako například jahody.

my byli včera na velkém ultrazvuku a máme zhruba 40cm a necelé 2kg..je to už kus chlapa a krásně se na nás usmíval:slight_smile:
1. říj 2009 v 11:56  • Odpověz
kristy, existuje HA, která má nízký obsah hormonů a prckovi nevadí, dr. ti určitě řekne :wink:
1. říj 2009 ve 12:01  • Odpověz
jonkar mě při špatném ko bylo řečeno, že mám jíst stravu masitou a bohatou na bílkoviny... tak jsem se znovu vrhla víc na maso, které mi poslední dobou moc nejede, ale co se dá dělat :wink:
1. říj 2009 ve 12:03  • Odpověz
oki, mno já bych nerada měnila tu svoji, jsem s ní spokojená, mno kdyžtak to budeme muset vydržet bez ní a zvolit jinou nehormonální..
1. říj 2009 ve 12:04  • Odpověz
Jonkar- na mě včera taky malej vyplazoval jazyk- ach jo, nemáme u těch svých dětí ale vůbec žádnou vážnost :grinning: :grinning: :grinning: .
Saze- to by snad hořčík měl stačit, ale můžeš mít prostě vyšší nároky- to co popisuješ jsou jasný projevy nedostatku- ale poraď se s doktorem, třeba navrhne něco sofistikovanějšího :dizzy_face: Držím palce
Kristi- myslím, že při kojení se smějí jen určitý druhy HA
Přibírání už teď zdaleka není tak dramatický jako ve druhým trimestru- ted jsem se zrovna dívala, že od začátku srpna mám nahoře asi jen přes 3 kg- váha mi sice i ted jde nahoru, ale fakt pomalinku.
O železe vím jen tolik, že se musím k němu přijímat i dostatek vitaminu C, aby byl vstřebatelný. Ze živočišných zdrojů se ho vstřebá víc
1. říj 2009 ve 12:06  • Odpověz
kristy, já luštěniny teď moc nemůžu, mám po nich docela křeče v bříšku, i když jinak problémy s jídlem a trávením nemám... :frowning2: odpolko jedem na nákup, tak si budu muset nakoupit nějaký dobrůtky :grinning: jsem koukala, že taky třešně, višně, meruňky... ale kde to má člověk v tuhle dobu vzít? :sweat_smile:
1. říj 2009 ve 12:07  • Odpověz
mamča říkala, že ke koci těhu už se moc nepřibírá, a poslední měsíc už skoro vůbec ne..

a můžu se zeptat kolik jste tak přibraly, jestli Vám to nevadí..

jonkar, mno jo, v těhu je to komplikace za komplikací, hlavně s tím jídlem, mně toho spousta taky nesedne :unamused:
1. říj 2009 ve 12:10  • Odpověz
jonkar já na luštěniny mám docela chuť, ale posledně mi dala fazolová polévka zabrat, bylo to nepříjemné... tak už to moc neriskuju
1. říj 2009 ve 12:13  • Odpověz
a v době kojení ještě horší, to se tohle nemůže a tohle taky ne :unamused: :frowning2:
1. říj 2009 ve 12:13  • Odpověz
kvak, no mě ještě celou kontrolu okopával žebra, se mu nelíbilo, že nás dr. studí :grinning: ale máš pravdu, žádnou úctu nemá, včera mi byla zima, tak jsem si napustila vanu a dala tam bylinkovej olej a prcek si vymýšlel, jak si mám v tý vaně lehnout :grinning: běda, jak jsem vystrčila bříško z vody, to bylo rodeo :grinning:

eva, to já jím maso pořád, spíš si nedám přílohu a le hromadu zeleniny k tomu, taky se snažím jíst hodně ryby, tak nevím, kde se stala chyba... :confused:
1. říj 2009 ve 12:14  • Odpověz
jonkar já jsem si uvědomila chybu s tím masem u mě, tak se snažím to napravit, jinak to moc nehlídám... no jsem zvědavá, jak to bude u kojení, jak píše kristy, asi bude hůř
1. říj 2009 ve 12:17  • Odpověz
tak ten náš raubíř už moc nekope, jen se pořád kroutí, takže mám často z břicha šišku, ale už je stále hlavičkou dole, tak se to snad nezmění, ale už je tak poslední dvě poradny..
1. říj 2009 ve 12:18  • Odpověz
mno jo, to se nesmí moc zeleniny, protož nadýmá a prcek by pak měl bolení, pak ne moc teda vůbec kořeněná jídla, exotické ovoce, mno hrůza..
1. říj 2009 ve 12:20  • Odpověz
eva, jsem právě taky měla docela chuť, ale potom, co to se mnou udělalo, už to taky moc riskovat nechci...
ze začátku těhu jsem vůbec nemohla česnek, mi po něm šíleně padal tlak dolů... a to mám česnek ráda :sweat_smile: ale teď už se to naštěstí srovnalo... :slight_smile: to budu muset nějak namyslet, jak to zlepšit... já tak nerada beru jakýkoli prášky... ale co bych pro prcka neudělala... :dizzy_face:

kristy, já jsem na začátku zhubla skoro 4kg, pak jsem to zas nabrala zpátky a teď mám plus 5,5kg... no včera mi kamarád, kterej mě dlouho neviděl, řekl, že jsem v obličeji nějaká pohublá :sweat_smile: tak nevím...
1. říj 2009 ve 12:22  • Odpověz
ještě mi poslední dobou bylo všelijak po rybkách v tomatě s cibulí, což zbožňuju...

kristy já jsem měla na poslední kontrole +15..., asi to mám většinou v břiše, jinak na svých rizikových partiích (boky, zadek, stehna) jsem kupodivu moc nenabrala, zvláštní
1. říj 2009 ve 12:26  • Odpověz
kristy, taky nemůžeš čerstvý pečivo kvůli nadýmání... a měla bys pít fenyklovej čaj, kterej sice není moc dobrej, ale je právě proti nadýmání...

prcek si teda vůbec nic nedělá z toho, že už tam má míň místa a pěkně řádí :grinning: hlavičkou jsme taky pořád pěkně dolů :dizzy_face:
hmm, tak to je slušný, jen 5,5kg, to já jsem vůbec nezhubla, já neměla žádné těhu prolbémy, ani jsem nezvracela a začla nabírat až tak kolem 20.tt a mám teda 9kg nahoře, ale chtěla jsem se vejít do 12kg, což jsem si četla, že je to na mě ok, tak se mi to snad podaří udržet, ale vzhledem k tomu, že do porodu mám necelé dva měsíce, tak snad už přibere jen prcek..mamča přibrala při obou těhotetnsví kolem 20kg, uff..
tj. čerstvé pečivo by se taky nemělo..

to je pravda, je jim úplně jedno, že jsou tak velcí a dělají takové kousky, když pak břicho ukazuju manželovi, tak kulí oči :grinning:
1. říj 2009 ve 12:30  • Odpověz
kristy, já jsem taky vůbec nezvracela a žádný potíže mě netrápily, všechno od začátku relativně v pohodě... já vlastně ani nevím, co to je pálení žáhy... :sweat_smile: prostě to tak nějak šlo samo...
1. říj 2009 ve 12:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.