• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Spag.. nám zase říkali na kurzu včera..hlavně nic nedávat..žádné krémy,intimní gely nebo ubrousky a tak.jinak taky doporučovali větrat..prý si dát vložku jen pod sebe a nechat větrat..prý stehy po 5 dnech by měli sami vypadnout..no taky řeším jaké vložky koupit domů..ty poporodní v Podolí dostaneme.. kamarádka říkala že používala ty noční a na to hodila ty poporodní na doma....
2. říj 2009 v 10:41  • Odpověz
Jo, větrání taky povídala, že si můžem dát pod sebe přebalovací podložku a klidně s kolegyní na pokoji větrat, že oni jsou na to zvyklý :wink: Tenhle krém je prej antiseptickej, předchází hnisání a co já vím čemu ještě, ten olej říkala až po vypadnutí stehů, jsem to blbě napsala :pensive:
2. říj 2009 v 10:47  • Odpověz
Jahod, tys aspoň plakala jen málem - mě postihl regulérní záchvat, byli jsme na procházce, tak že si nechám vyfotit pupek. Jenže muž s mým foťákem moc neumí, já se neumím tvářit a nejsem ani fotogenická, většinou mi - aby se mi to aspoň přibližně zamlouvalo - vyjde tak jedna fotka z deseti. Že jsem krom obvyklé tloušťky byla ještě oteklá jak soudek, ani nezmiňovat. Na tyhle obrázky jsem se podívala a dostala jsem svůj tuším třetí těhotenský hysterák, jak jsem straaašně ošklivá, pláč, skřípění zubů... No mazec. Ovšem ku cti mého muže je třeba říci, že se nezalekl a začal mě utěšovat :sweat_smile:
2. říj 2009 v 10:54  • Odpověz
nám ještě ke stehům říkala, že je máme potírat arnikovou nebo kostivalovou tinkturou nebo švédskýma kapkama, napřed jednu stranu a pak druhou a že se často stává, že se nevstřebají, i když by měly a že to začne dělat neplechu, tak že je lepší si je nechat vytáhnout... když dr. nebude chtít, tak máme zavolat jí... , a popisovala nám, co máme hned po porodu dělat s břichem (masáž), že je rozdíl, když to někdo dělá a někdo to břicho nechá tak, že pak to zpevnění je problém... ale jak tady vidím, ani ty porodní asistentky nedávají jednotné informace, takže to asi taky nemůžu brát úplně za své nebo co
2. říj 2009 v 10:56  • Odpověz
rivka u nás se taky chystá focení, ať máme zachycen ten přírodní úkaz, jakým je těhotný evík, s focením jsem na tom stejně jako ty i běžně, tak jsem zvědavá... manžel si na to vždycky vzpomene, když jsem nenamalovaná, což už v žádném případě u mě nepřipadá v úvahu...
2. říj 2009 v 11:01  • Odpověz
Ahojky, včera mi nějak záhadně vypadl net, tak už jsem dopoledne nečetla a nepsala. Za ty rady na zácpu díky. Asi fakt každému pomáhá něco jiného, tak vyzkouším všecko, se z toho možná i po...., ale o to přece jde ně :grinning: :grinning: Tak já jdu vařit polívečku, ať mám zítra míň práce. Chtěla bych zajít na bazén. Chodíte některá na bazén? Doufám, že to nebude nějaký problém. Akorát šipky asi skákat nebudu :grinning: :grinning: :grinning:
2. říj 2009 v 11:04  • Odpověz
Evo, s tím vstřebávání taky povídala, že by MĚLY být vstřebatelné, což uvidíme sami, kdyžtak máme přijít :grinning: Masírovat břuch prej budou sami, co se kostivalové tinktury týče tak ta pěkně štípe :sweat_smile: Znám z vlastní zkušenosti při rozpáraném předloktí, kdy jsem taky měla potírat :sweat_smile: Řekla bych, že každá mluví za sebe, s čím mají zkušenost, je jasný, že nemůžou mít vyzkoušený všechny produkty :pensive:
rivko, jsem ráda, že těhuhisteráky jdou mimo mě, já teda nezvládala se s manžou hádat, páč jsem byla spíš vzteklá :confounded: Ale u pohádek bulím jak želva :wink:
2. říj 2009 v 11:05  • Odpověz
spaaget já nemyslín ani tak produkty, jako postupy, které doporučují, třeba i masáž hráze... člověk si z toho musí vzít, co mu pasuje :wink:
2. říj 2009 v 11:10  • Odpověz
dobré poledne,tak jsem něco zase dodělala a nakukuju :slight_smile: teda jako návod na masáž břicha,aby se zpevnilo, to by se docela šiklo :slight_smile: jsem na tohle magor,jak jsem byla zvyklá cvičit,tak když jsem šla na operaci s čípkem,tak jsem pár hodin po operaci zkoušela,jestli se přitáhnu k nemocniční hrazdě :slight_smile:))) že bych rovnou začla posilovat :slight_smile:))))))
2. říj 2009 v 11:23  • Odpověz
Jo masáž hráze? Tak to teď nadhodila, jestli někdo poctivě už masíruje, tak jsme všechny svorně přiznaly, že ani jedna a ona že prej jsme exotní kurz, páč jsme jediný, který jí to přiznaly :grinning: Ale že se nemáme bát, že nás v případě potřeby fiknou, ať jsme masírovaly nebo ne, že s čistým svědomím nemůže říct, že to fakt funguje :wink:
Já na to už nejspíš prdím, páč chlapa mám daleko a sama si tam dosáhnu fakt blbě a nějaký šolíchání, fakt nemá smysl :pensive:
2. říj 2009 v 11:24  • Odpověz
spaaget já jsem teda konečně začla přes negativní postoj naší pančelky z kurzu a je to sranda, je to daleko nebo mám krátkou ruku :grinning:
2. říj 2009 v 11:30  • Odpověz
Riv- já se na sebe dívám v zrcadle s přírodovědeckým zájmem- překvapuje mě, že TO v zrcadle jsem pořád ještě já:slight_smile:. Zepředu jsem takmer jako dřív, ale ze strany jsem prostě předlouhá (tak půlmetrová?). Já mám jinak hysterák připravený na okamžik, kdy se mi na břiše objeví první strie- ty staré pubertální na bokách mi prostě nevadí, ale umanula jsem si, že je nechci mít na břiše- zatím nejsou- ale až nějaká bude- bude i scéna
2. říj 2009 v 11:33  • Odpověz
Kvakul - strie zas neděsí mě, jsem zasíťovaná už dávno. Teď se některé začaly zvětšovat - nu co, zase vyblednou, bral si mě se striema, se striema se buď rozvedem, nebo to dotáhnem ke hrobu tmavýmu :grinning:

Teď spíš abych začala řešit nějaký ten kurz, jak pečovat o opičky, a dětskou, nějak jsem se zasekla... :unamused:
2. říj 2009 v 11:46  • Odpověz
Já vím, že řešit strie je krávovina- to já jen hlásím, co hysterizuje mě- nevadí mi to kvůli mužovi- ten moc nechápe, co mi přijde na striích tak děsivýho- to si jen tak soukromě blbnu:slight_smile:
Dětskou jsem si vybrala tu, která měla kdysi v péči mě- byla výborná a podle referencí pořád je- sídlí ale na Praze 3, takže to bys měla docela z ruky.
2. říj 2009 v 11:56  • Odpověz
marsie: jojo, očkovat těhotné se může, je pověra, že se nesmí, bylo to v novinách, a se setřičkou jsme předtím pročetli leták k vakcíně, tam to bylo také, že můžem :wink:
2. říj 2009 ve 12:08  • Odpověz
Tak já jsem zpět z města....
Všechny informace o šestinedělí nám taky před 2 roky sdělovali, přítel se mě každý den pak ptal, jak se cítím, jestli už mám tu depresi :grinning: Jinak nám ještě říkali, no spíš partnerům, že nemají partnerkám dávat dotaz: co jsi tady celý den dělala? .....a to hlavně v přítomnosti bodných nástrojů :grinning: :grinning: :grinning:
2. říj 2009 ve 12:15  • Odpověz
No a hysterický záchvat bych dostala ze stejného důvodu jako Kvakulka - najít strii na břichu, tak fakt budu asi brečet jako želva...
2. říj 2009 ve 12:16  • Odpověz
Pevné břicho po porodu je kapitola sama o sobě...podle mého názoru je na to jen cvičit, cvičit, cvičit :sweat_smile: Na své břicho jsem nevěřícně hleděla i rok po porodu, těžko říct, kde zmizelo to předešlé :sweat_smile:
2. říj 2009 ve 12:20  • Odpověz
cvičit na břicho až po 6nedělí......

a do té doby nám radila porodní asistentka na kurzu - pravidelně, aspon 5 x denně - lehat si na břicho na chvíli. že to hodne pomáhá ke zmenšování dělohy a k napínání svalů na břiše....

a k těm stehům - ano ano větrat větrat, po každé toaletě se sprchovat - čistou vodou - bez mydel a těch ženských intim gelů.........., a větrat větrat větrat :grinning:
2. říj 2009 ve 12:45  • Odpověz
No nejdřív se mají cvičit takové ty vnitřní cviky - stahování svěrače....ale příjde mi, že je to větší dřina než sklapovačky na břicho :grinning: Já jsem začala cvičit už dříve než po šestinedělí, záleží jak se člověk cítí....Na břicho jsem si lehala už v porodnici, ale stéjně ten vak tam byl docela dlouho :grinning: :grinning:
2. říj 2009 ve 12:50  • Odpověz
nám bylo řečeno na břicho lehat hned po porodu, dokud to půjde než se nalijí prsa a proštípávat a masírovat i kvůli střevům... mám to v notýsku, ten ssebou musím vzít taky, bo si ani všechno nepamatuju... mám ho v seznamu věcí do porodnice... :grinning:
2. říj 2009 ve 13:17  • Odpověz
Evatk, jojo :wink:
2. říj 2009 ve 13:18  • Odpověz
Kvakul - je mi to jasné :wink: Na jednu stranu někdy (takhle okolo třetí ráno, když se potřetí šourám dát Plivníka vyčůrat a bolí mě každý krok) strašně závidím chlapům, že jsou hotovi, než se buňky začnou množit. Na druhou stranu to taky nemají jednoduché - žena, kterou si víceméně dobrovolně vzali, se jim před očima mění v plačící kuličku, kterou tu píchá, tam bolí, tohle ouvej, tamhle špatně... (I když jsem seznala, že jsou i ženy statečné, které těhotenství těší a procházejí jím s písní na rtech - já osobně jsem spíš reklama na antikoncepci :sweat_smile: )
2. říj 2009 ve 13:23  • Odpověz
akorát bych ten notes potřebovala vytáhnout už na porodním sále... no sestry a doktory by asi kleplo :slight_smile:
2. říj 2009 ve 13:23  • Odpověz
Já osobně neznám těhotnou, kterou by to bavilo :grinning: :grinning: :grinning:
2. říj 2009 ve 13:25  • Odpověz
Já si vytáhnout blok na porodním sále, tak ho asi hodím po té PA, která mi pořád říkala, že neumím dýchat a kdo mě to učil :unamused: Ale bohužel jsem ze sebe nemohla dostat ani jedno slovo, jinak bych jí asi řekla, že teorie je hezká, ale praxe úplně o něčem jiném....
2. říj 2009 ve 13:27  • Odpověz
beranek podle všeho, co nám bylo řečeno, se v nemocnicích stále praktikují všechny postupy trošku "jinak" než jak nám říkala ta naše PA, že by se to a to mělo dělat... takže je jasné že od a do z bude vše špatně, o dýchání ani nemluvě, právě proto tam chci manžela, abych měla aspoň psychickou podporu
2. říj 2009 ve 13:31  • Odpověz
ortel si nad ssebou vynesu už sama tím, že vytáhnu papír s porodními přáními už na příjmu, si mě zaškatulkují raz dva, jestli teda neztratím odvahu :zipper_mouth:
2. říj 2009 ve 13:32  • Odpověz
evi, notýsek :grinning:
K tomu posilování, teď nám říkala po šestinedělí posilovat jen šikmé břišní svaly, ty přímé nechat nejméně 3 měsíce v klidu, páč u někoho dochází v těhu k jejich rozestupu a trvá jim, než se vrátí na místo, ale když začnem "hned" posilovat, tak hrozí, že zůstanou na to nesprávným místě a pak je to takovej ten "špek", třeba uprostřed břicha i když namakanej :grinning: . Tak jsem hned sondovala u mamky, jestli je to možný(je rehabilitační sestra) a ona prej maminkám v porodce říká jenom ty cviky na šikmé svalstvo a ty přímé svaly doporučuje radši až za půl roku, ale prej je to hrozně individuální :sweat_smile: Někdo může cvičit hned a někomu ta regenerace trvá déle. Já rozhodně nebudu riskovat, myslím, že posilovnu budu mít i bez pravidelného cvičení :grinning:
Nu nic žínky, razím si koupit ňákou kojopodprdu, nebudu to v tý práci přehánět, když už jsem vlastně druhej den na mateřský :sweat_smile:
2. říj 2009 ve 13:35  • Odpověz
Jo, pro mě byl partner u porodu nezastupitelný, ikdyž jsem nevnímala ani jeho, ale ta psychická podpora to je obrovská :slight_smile:
Evatk, bohužel teorie a praxe se v mnohém liší, jako u všeho, ale jsem zvědavá, jak nakonec uspěješ s tím porodním plánem a jestli ti to vyjde :wink: Budu držet palce.
2. říj 2009 ve 13:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.