• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Ahoj holky,konečně sem z nemocnice doma!!!
2. říj 2009 ve 13:36  • Odpověz
beranek na kurzu jsme se s holkama shodly, že teorie je velice krásná a napsat si to můžem, ale právě z obavy z reakce personálu apod. nemusí vůbec dojít k tomu, že si to budem prosazovat v praxi... nejde jen o porod samotný, kde s námi bude partner, ale o těch dalších pár dní, kdy je člověk napospas sestrám a doktorům a vykolejený, přecitlivělý a já nevím co ještě a to se těžko odolává... sama jsem zvědavá, dneska by se měla konat prohlídka porodnice v rámci kurzu, tak třeba budu moudřejší

??? budete si někdo ten plán/přání psát a předávat v nemocnici???

monter vítej doma, jak je?

??? a mám ještě dotaz!!! opravdu všechny na miminka mluvíte??? já zatím ne, vím, že bych měla a připadám si jak hyena, tak snad se mi aspoň vyplavují endorfiny a malá je "cítí" :confounded: :confounded:
2. říj 2009 ve 13:45  • Odpověz
Evatk, přesně jak píšeš, já jsem byla v nemocnici jen 3 dny, ten pobyt by mi nevadil, ale to chování personálu je pořád necitlivé, aspoň co jsem zažila já....ale třeba po 2 letech je to jiné. Pro mě největší trauma bylo, že najednou vběhlo na porodní pokoj několik lidí, vůbec nevíš, kdo to je a začnou tě nastavovat do nějaké polohy, která je ti nepříjemná a vůbec ti neřeknou co se bude dít a co se děje. Příjde mi, že ta citlivost a vcítění se do toho, že člověk je v takové pozici poprvé chybí...

S miminkem nemluvím, jen mu říkáme jménem.

Porodní plán si nedělám. Poprvé jsem chtěla, ale právě že to ještě bylo v době, kdy se na rodičky s porodním plánem dívali jako na potížistky. Je fakt, že jsem na příjmu chtěla říct, že si nepřeji nástřih, ale pak jsem si to rozmyslela a nakonec jsem udělala dobře. Protože v mém případě byl nutný.
2. říj 2009 ve 14:00  • Odpověz
my jsme si prošli také kurzem, minulý týden jsme skončili, jsme rádi, že jsme chodili..ráda jsem byla, když nám sestra na porodním sále řekla, že většinou rodičky, které prošly x kurzama a cvičení dýchání atd. jsou potom na porodním sále nejhorší, panikaří, za to ty, které vědí vše všeobecně a nepohltilo je to tak, tak krásně spolupracují a poslouchají..
2. říj 2009 ve 14:03  • Odpověz
já na malého mluvím občas, ale asi ne nějak účelně, jen třeba řeknu, vidíš, jak tatínek zlobí maminku a nebo, ten kdo teď oblíznul břicho byla Angie, Tvoje budoucí psí kamarádka, ale že bych si sedla a povídala jen tak, to ne..
2. říj 2009 ve 14:05  • Odpověz
bohužel nás stále berou jako kus :frowning2:
2. říj 2009 ve 14:06  • Odpověz
beranek tak ony všechny ty věci co si tam člověk napíše jsou požitelné v případě, že je vše ok a pokud je prostě ze zdravotních důvodů nutné provést něco, co člověk původně nechtěl, tak se nedá nic dělat... spíš jde o to, aby se mnou automaticky neprováděli něco, co nechci, aniž by k tomu měli důvod, docela jsem vyhukaná z toho, co nám povídala o těchto věcech na tom kurzu
a že by se něco změnilo, tak tomu vůbec nevěřím, mě stačí jen to lítání po doktorech apod., nemám iluze, právě proto z toho mám obavy, už abych byla z porodnice doma... už tak budu nervní, bude mi zle a do toho čelit personálu, kterému chybí jakákoliv empatie, mě je úzko jenom z toho, že tam dneska strávím hodinu, jsem fakt nemožná citlivka
2. říj 2009 ve 14:09  • Odpověz
nesmí se to tak brát, prostě poslouchat co říkají a oni pak budou milejší a hlavně s nimi spolupracovat, vždyť jde jen o tři dny..já jsme nikdy v nemocnici neležela a bála jsem se toho, ale když nám na kurzu řekli, co máme za ty tři dny stihnout, tak to uteče jako voda..
2. říj 2009 ve 14:13  • Odpověz
kristy oni právě asi v nemocnicích nemají moc rádi, pokud mají ty maminy informace odněkud jinud a ví, že je možné chtít i něco nějak jinak
na jednu stranu si myslím, že jak mi bude zle si nejspíš na poučky z kurzu ani nevzpomenu a pojedu podle pokynů sester na sále, ke štěstí by mi možná stačilo, kdyby tam byl někdo kdo mi sedne
ale jakmile bude malá na světě a budu vědět, že je ok, bude mi toto všechno už napořád jedno, tak možná je zbytečné to řešit kvůli "pár" hodinám na sále
2. říj 2009 ve 14:15  • Odpověz
kristy a tys chodila do kurzu do nemocnice?

já si právě chvilkama říkám, že možná by bylo jednodušší se na celé přání vyprdnout a dát na ně... no v tašce ho unesu, max na příjmu řeknu, že pokud možno nechci nástřih... většina si určo nic nepíše a porodí a za chvilku je doma i s miminkem a o to jde
2. říj 2009 ve 14:18  • Odpověz
mno to jsem právě poznala od té sestry na porodním sále..já jsem to pustila z hlavy, když jsem zjistila, že to co nám říkali na kurzu je sice krásné, ale realita je jiná a do té nás vrátila ta sestra..takže jsem si z toho všeho přestala dělat hlavu a nějak to bude..stačilo mi, když už nám hned před příjmem řekla, zazvoňte, ale neklepejte, to neklepejte ještě zdůraznila, prý my neslyšíme, musíte počkat..pak nám řekla, ať jim tam nenosíme velké tašky, že stačí malá igelitka, ať se o to pak nikde na pokoji nezakopává, že nám stačí jen pár věcí, že vše dostaneme, pak se zeptala duchapřítomně jedna holčina, že co když bude plno a pošlou nás do Pardubic, Chrudimi nebo Jičína, že tam nedávají vložky, košili, toaletní papír, ale vše má být s sebou a ta sestra, že to už je na nás, tak manžel té holčiny, tak to máme mít sbalené čtyři tašky, když to má každá porodnice jinak a nevíme, kde skončíme a ta sestra, že to už je na každém, ale jim ať tam velké tašky se zbytečnostmi netaháme..pak že tam jsou jen od práce, ne od bavení nebo podpory při porodu, od toho máme u porodu manžela nebo toho, koho si přivedeme..mno mazec :unamused:

evi, tak to máš velkou pravdu, taky to tak budu brát :wink:
2. říj 2009 ve 14:22  • Odpověz
jj, chodila jsem na kurz přímo do nemocnice..

nám právě říkali, že nástřih nedělají, jen když je to doopravdy nutné, mno ale realita zase může být jiná, kamarádce ho udělali pozdě a rozthla se až do stehna :unamused:
2. říj 2009 ve 14:25  • Odpověz
já jsem ráda, že mi nebudou dávat ten klistýr, ikdyž nám bylo řečeno, že to není nic nepříjemného a že to naopak někdy i urychlí porod..já dostala od své gynekoložky recept na jalm, nebo jak se tomu říká, ani jsem si nemusela říkat a dostala jsem ho automaticky..
2. říj 2009 ve 14:27  • Odpověz
:grinning: malá igelitka, však tam se mi nic nevejde, vložky, plenky, vložky do podprsenky, toaleťák, vlhčené ubrousky... už jen toto zabere hromadu místa a to není zdaleka všechno, to jsou vtipálci, vážně... uvidíme, co nám popovídají dneska, když tak ssebou zatím z auta vezmem základ k porodu a těsně po a zbytek donese manžel na pokoj, no ještě aby mi setry nabrblaly, že toho mám moc, mě okamžitě rozbrečí, budu na nervy :grinning:
2. říj 2009 ve 14:32  • Odpověz
právě, taky jsme se pousmáli..jsem pak říkala manželovi a jak mám dát do igelitky župan??mno my právě v HK dostaneme vložky, toaletní papír, vlhčené ubrousky, manžel má pak akorát další den přinnést plenky, na první den dostaneme, tak bychom si měli vzít jen přezůvky, hygienické potřeby, kojeneckou podprsenku, jednorázové kalhotky a všechny dokumenty, víc prý nepotřebujeme..
2. říj 2009 ve 14:35  • Odpověz
však jo, kdyžtak pak donese manžel..navíc mi máme fakultku asi pět minut autem a tak patnáct minut pěšky..
2. říj 2009 ve 14:36  • Odpověz
no župan, však ten zabere místa jak kráva...
my tady vložky musíme mít svoje...

já to zas moc řeším, jako všechno, kdybych do žádného kurzu nechodila, nic bych nevěděla a asi by mi bylo líp, nevědomost je možná kolikrát lepší

14 dní přede mnou by měla rodit manželka našeho dobrého kamaráda, která se mnou byla na tom kurzu, tak snad stihnu od něj vysondovat, jak to probíhalo...
2. říj 2009 ve 14:42  • Odpověz
mno já jsem s tím naším byla spokojená, teda až na první přednášku, kdy nám hned na začátku pustili porod a pak nám o tom všem povídali, to jsem si říkala, škoda, že to nejde vráti a přesně jak píšeš, že je nevědomost někdy lepšít, ale pak už to šlo, pak jen studená sprcha na tom porodním sále, to byla těžká realita, ale jinak jsem ráda, že vím, do čeho zhruba jdu..

to se máš, já nemám od koho sondovat, ale může tam pak být zase jiný směna, je to dost o lidech, jako ve všem a všude..
2. říj 2009 ve 14:46  • Odpověz
já si říkám, hlavně ať odejdeme z porodního sálu zdraví a to ostatní nějak přečkáme..
2. říj 2009 ve 14:47  • Odpověz
chystáte se někdo zítra na veletrh, teda pokud to máte blízko

http://www.veletrh-hracek.cz/nomenklatura.htm
2. říj 2009 ve 14:50  • Odpověz
krásný víkend..pádím..
2. říj 2009 v 15:01  • Odpověz
no právě proto pro mě ani nemá smysl sondovat info o porodnicích, někdo ti řekne jo tam je to supr a ty tam dojedeš, doktor se blbě vyspí, budou jiné sestry na směně a vše je jinak

já jsem s kurzem spokojená taky, jen teda nevím jak se zařídit s tím porodem, jestli "držet hubu a krok" nebo jestli ty nabyté znalosti využít od a do z i za cenu potíží v nemocnici...
2. říj 2009 v 15:07  • Odpověz
doplnila jsem konečně fotky pokojíčku, jen se mi nedaří je otočit, seká se mi to, tak mrkněte

http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=307035&vReferer=
2. říj 2009 v 15:09  • Odpověz
kristy na veletrh radši ne, nedejbože bych zase nakupovala :grinning: :grinning:
2. říj 2009 v 15:09  • Odpověz
??? a co vy ostatní, které máte za sebou kurz MIMO porodnici, jaké máte info od přednášejících, a hodláte se tím řídit nebo je vám to jedno, jak to bude probíhat?
2. říj 2009 v 15:13  • Odpověz
evatk: no pokojíček úúúúúúúúúúúžasnýýýýýýýýýýýýýýý wow! Akorat bych to chtela videt za denní světla :slight_smile: Ta barva je super a ten nábytek taky (stejný jako u nás!!!!!) Já ještě pokojík nemám komplet, a prát jsem začla dnes :slight_smile: tak máš náskok......
Máš tam zatahovací záclony/závěsy? nebo jen na okrajích na okrasu...??
2. říj 2009 v 17:35  • Odpověz
holky v rychlosti se jdu rozloučit ruka už je lepší , manžel odjíždí na týden na služební cestu a raději mě zítra veze k rodičům do jižních čech. Tak papa další neděli.
2. říj 2009 v 19:33  • Odpověz
evita no viděla jsem, že máš nábytek ve stejném duchu, záclony jsou na šířku okna, takže zatáhnout by šly - tím pádem by nebyly vůbec nařasené, ale mám je tak schválně, budou takto zhruba do půli každého okna, aby šla vidět dekorace na parapetu, stejně to máme i v ložnici
dřív byl pokojík pořád zavřený, teď je to naopak - jak jdu kolem, tak se kochám, sice je dost sladký, ale co už...
2. říj 2009 ve 21:29  • Odpověz
Hallooo, noční inzulín je bezva! :sunglasses: Ze strachu, abych po něm neupadla do hypoglykemie jsem zbodla 4 ks marci čokolády.. :angry:
je mi báječně :grinning: :grinning: :grinning:
2. říj 2009 ve 22:20  • Odpověz
Jahod - holcicko, drz se, vsak je to docasny - az miminko bude venku budes zase zdrava jako rybicka :slight_smile:

holky, dnes jsme zase byli v Motole - jeli jsme tam na 10 a vstavali v 5 rano, brrrr... A vse kvuli tomu, abychom stravili skoro dve hodiny v cekarne a pak doktor nam behem nekolika minut rekl, ze vlastne nic nevidi - plice v poradku, srdce na miste, proste zdrave miminko :dizzy_face: . Jedine zas nasel novinku - dilataci strevnich klicek, ale to jsme zjistili pozdeji ze zpravy, tak snad to nebude nic vazneho, zatim jsme nic podobneho nemeli.

23. rijna tam mam prijet i s taskou do porodnice, mozna me rovnou nechaji, ale pry kdyby neco, tak nevadi, kdybych rodila v Brne, protoze pry miminko nejspis nebude potrebovat operaci! mam ted pocit, ze hruzy, ktere jsme prozili kolem 20tt se mi jenom zdaly. ale jistotu budu mit az v momente kdy se holcicka narodi

jinak ta nase mala je pekny macek - podle odhadu uz ted ma 3200....... zacinam mit strach z porodu :grinning:
2. říj 2009 ve 23:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.