• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Ty jo! 3 200! Malej měl předvčírem odhad 2500 gr- jsme nějaký prckové...
2. říj 2009 ve 23:39  • Odpověz
Marikap- malá určitě bude v pořádku- když je takhle pěkně vyvinutá, tak určitě nemá žádný vážný choroby- to by ji vývoj pokulhával. A její váhy se neboj- může mít docela normálně velkou hlavičku, jenom je třebas v těle macík- a na hlavičce vše závisí- tělíčko už vyklouzne jedna malina :dizzy_face:
2. říj 2009 ve 23:42  • Odpověz
Kvakul - tak budu verit, ze hlavicka nebude moc velka :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak si myslim, ze ty vahove odhady jsou dost nepresne, treba manzelce kolegy odhadli miminko na 4 kg, ale nakonec vazilo normalnich 3,5
3. říj 2009 v 09:24  • Odpověz
achoj Mari, to jsou skvělý zprávy :wink: myslím, že ten odhad váhy je +-půl kila...
3. říj 2009 v 09:36  • Odpověz
ahoj holky, já dneska spala jak zabitá - sice 2x čůrání, ale jinak fakt mrtvola, vstávala jsem až v půl devátý - prostě krása.
mari - oslovení holčičko mě úplně pohladilo, říkal mi tak táta dokud ještě mohl mluvit a od té doby jsem to neslyšela. :dizzy_face:
teď jsem zrovna mluvila s babičkou a říkaly jsme, že by snad ti doktoři ani tolik věcí rodičům říkat neměli, vy jste zářnej případ. od začátku vás stresují a přitom to teď vypadá, že rybička bude zdravá silná holčička. mám z vás radost, už byste si taky zasloužili kousek klidu a radosti z toho těhotenství..
jinak s tou váhou, je to přesně jak píše jonkar +- půl kila, takže žádnej stres.
holky, právě jsem se překonala a peru první várku minihadříků - jsem na sebe neskutečně opyšnělá.. :slight_smile:
3. říj 2009 v 10:30  • Odpověz
MAri super zprávičky :slight_smile: Teda jo a máte pěknýho obříka :slight_smile: Kámošky malej měl ve 35tt kolem 3300g a když se narodil ve 39tt tak měl 4950g :confused:
No já nasadila prášky na tlak a dneska ráno už byl ok, tak snad to tak vydrží a v úterý se dozvím co a jak :wink: No a včera na hematologii výsledky taky nic moc, tak mi dr řekl že by bylo nejlepší kdybych už fakt porodila :confused: Ale já ještě nejsem připravenáááá, myslím jako že si to vůbec nedokážu představit, jsem srab :grinning:
3. říj 2009 v 10:33  • Odpověz
Ahojky těhulky a už některé maminky.Jdu vás zase pozdravit a zkouknout jak na tom jste a jak pěkně rostou miminka v pupíčkách :dizzy_face: Koukám že jste řešili porodní plán a váhy miminek k porodu. :sweat_smile: No já plán nemám a ani jsem u prvního neměla a tak jak jsem si myslela že není potřeba nástřih a že ho nechci tak ted jsem ráda že jsem ho měla.Zůstala mi po něm malá jizvička..měla jsem jen 4stehy a jinak jsem se ani netrhla:Možná kdyby mě nestřihli tak bych se roztrhla hodně.Jinak tak nějak porod pohodovej a personál až na PA dobrej. :wink: A co se týče váhy miminka tak mi u prvního taky říkali že bude mít ve finále ke 4kg a měl 3,48kg a ted na posledním utz mi řekli že má miminko 1950g takže si myslím že to třeba taky bude kolem těch 3kg-u mě horší věs ta že se mimi nechce stále přetočit a je zadečkem dolů,takže se pomalinku připravuju psychicky na porod KP :unamused: chtěla bych radši rodit normálně než CŘ :wink: ale pan dr.mi doporučil nějaké sviky na přetočení tak třeba to ještě dopadne že bude hlavičkou dolů. :slight_smile: Každopádně si mě dr. ted bude do porodu hlídat a pak se domluvíme co a jak teda. :wink: Jediné moje přání které k porodu mám je aby tam byl můj dr.tak uvidím jak on to uvítá :sweat_smile: U prvního porodu jsem ho měla-vyšla mu služba :grinning:

Tak já zas mizím a pěkně pohladte pupíčky a maminky miminkám dejte pusinky.Zatím pa pa :dizzy_face:
3. říj 2009 v 10:34  • Odpověz
mari gratuluju k dobrých zprávám
3. říj 2009 v 10:49  • Odpověz
dobre ranko, pupkandy!
jahod - co to zase vyvadis s tim cukrem???? teda, to jsou veci...

marikap - no tak to opravdu rada slysim, ze je mala v poradku!!! proste jen mela pomalejsi vyvoj, no... fakt jsem rada, ze je to ok.. a te vahy se neboj, jsou to jen odhady, jak mi rekl ten hezky doktor v Podoli.. presne vam to povime, az ji vyndame a natahneme ji na metr :grinning: a zvazime :grinning: ...

lucy - ty jsi tak statecna!!!! chapu, ze na porod nejsi jeste pripravena, ale ruku na srdce "budeme vubec nekdy"???jeste dej holkam chvilku na dopeceni :wink:
3. říj 2009 v 11:13  • Odpověz
Se musím pochlubit, že mi prcek klesnul do pánve! Břicho je teď asi tak o pět cm níže, takže se líp dýchá- miminka to dělávají kolem 36tt- takže klesnul ouplně vzorově. Cítila jsem to včera večer- začalo mě jakoby ostře píchat v oblasti děložního čípku nebo močáku (prostě tam kdesi)- ale fakt docela silně, no a ráno byl prcek hezky zbambušený o trochu níž (je to docela dost příjemný, je se bránice může trochu víc uvolnit:slight_smile:
Marikap- myslím si totéž co Jahod- doktoři moc koukaj, moc viděj a hlavně moc říkaj- kdyby vám všechno neříkali, ušetřili by vám spustu nervů.... No ale hlavně že je malá už OK a ještě tak pěkně k světu...
3. říj 2009 v 11:32  • Odpověz
Marsie já a statečná to asi ne :fearful: Jsem pěkně vystrašená :grinning: Ale co jednou to přijít musí :sweat_smile: Holkám ještě časík dám, nejradši bych ještě aspoň dva týdny vydržela, no v úterý budu chytřejší. Znova monitor a UTZ, jsem zvědaá jestli si to zase Sofie nerozmyslela a neotočila se dolů :grinning:

Kvakulko mě už taky trochu kleslo a poznala jsem to že se vejdu do podprsenky kterou jsem předtím neoblékla :wink: A ta co jsem nosila je mi najednou velká :fearful:

Nu nic jdu vymyslet něco k snědku a hodit prádlo do pračky, jsem lenoch a to ještě odpoledne musím vyžehlit poslední věcičky a povlečení :unamused:
3. říj 2009 v 11:36  • Odpověz
lucy já jsem vystrašená taky pekelně a to čekám jen jednoho mimíska... blbec jsem se včera zamotala do těch úvah ohledně porodního přání či plánu a už to jelo...
kvakul přesně tak, doktoři doufejme že zbytečně straší a přestože poslední kontrola na genetice už byla ok, stejně mám nervy...
3. říj 2009 ve 12:52  • Odpověz
tak hlásím - cukr před snídaní i po snídani hyperglykemie, před obědem hypoglykemie - já už se z toho fakt asi pos...! :rolling_eyes:
myslím, že vystrašené jsme asi všechny, ale lucy teda musí být dvojnásob a to jak s porodem tak s následnou péčí o holky.
já jsem zrovna dneska přišla na to, že mám moc práce, takže ještě nemůžu mít dítě.. můžu si to teda ještě nějak rozmyslet? :sweat_smile:
3. říj 2009 ve 13:40  • Odpověz
lucy: musí to být pro Tebe zápřah, a ještě to nevědomí co bude, ale Ty to zvládneš!!!!!!!!!!!!!!!!
Chtěla jsem se zeptat, holčičky už máš pojmenované ještě než se narodí???? Opravdu víte s doktorem, která je která už teď????? :sweat_smile: Ony se netočí v bříšku - že by se prohodily??? :sweat_smile:
3. říj 2009 ve 14:35  • Odpověz
Evi jedno je Ačko (blíž k porodním cestám ) a druhé je B a to mám teď na pravé straně :slight_smile: Takže doufám že to doktoři nepopletou, ale Nelinka (A) je už dlouhou dobu hlavičkou dolů, Sofinka byla prvně příčně, pak hlavou nahoru, pak dolů a teď zase nahoru, pohyby cítím výš, takže snad to nespletou :sweat_smile:
Manža už mě nutí ať jdu rodit, zase mu jeho ségra nakecala že už s dvojkama přenáším a že si omotají šňůru kolem krku a budou postižený. Fakkt bych ji neradši za všechny kecy nakoplala do zadku :angry:
3. říj 2009 ve 14:59  • Odpověz
Jahod s tím cukrem ti to nezávidím, musí to být těžký, zvlášť když ti to takhle skáče, mě stačí že si píchám injekce na ředění krve a teď měřím tlak. Cukrovky jsem se taky bála. Tak ještě vydrž pak už to bude dobrý :wink:
3. říj 2009 v 15:01  • Odpověz
jahod nezbývá než to doklepat..., ale to ti teda fakt nezávidím, vyděržaj
3. říj 2009 v 18:29  • Odpověz
no, tak snad to jednou ti naši broučkové ocení, i když můj malý muž asi těžko.. :wink:
3. říj 2009 v 18:30  • Odpověz
Čaaaaaaaaaau,

Tak co děučata jak se máme?

Dodatečně gratuluju již maminám, to je neuvěřitelné, že už se tady rodí, před chvilkou se řešili testy...... :sweat_smile:
3. říj 2009 v 19:42  • Odpověz
Koukám nikdo nikde.

Tak já jen ve zkratce. Před 14 dněma (34+1) měla špuntice 2.630g váhový odhad. Byla hlavičkou hore a mě pustili dom. Břicho tvrdne sem tam jo sem tam ne. Klasika.
V pondělí jdu na monitor, UTZ a KO, tak jsem zvědavá jaké budou novinky.
DNeska mě začala bolež hlavně pravá strana žeber i na zádech - o předních ani nemluvím opět teda pravé straně.... sem tam se ozvou kyčle, jinak ok.
Kila no jsem stále tak 11-12 kilo hore. Jsem spokojená, měla jsem cíl tak do těch 16 kilo přibrat.... teda jako aby to nebylo víc..... tak snad to zmáknu.

Těhu cukrovka - dávám jí pěkně na prdel, už si dám normoš i sladké, nějaké vážení jídla to mě nějak opustilo. No ale zase to nepřeháním....

TO je asi zatím toliko ode mne. Zatím se mějte, moc nepíšu, ale čtu :wink:
3. říj 2009 ve 20:05  • Odpověz
No já s těma žebrama zápasím asi nejvíc momentálně.... ani ty oteklé nohy mi nevadí....... Ale přestaly mě bolet žebra vepředu, a přešlo to do stran, už do obou!!!! A pohmatem zjišťuju, že to ani tak nejsou žebra, jak nějaké ty šlachy nebo úpony nebo co já vím, prostě to celé 10 cm pod paží níž - nemůžu spát, každé obracení je utrpení, leží se mi dobře na zádech, ale to nevydržím dlouho, tak supím, zatínám zuby........ pak se s velkým sebezapřením otočím na jednu stranu a chvíli tak vydržím,....... no je to děs..... Zkouším to mazat ibalginem, ale nepomáhá :angry:
Dnes jsme s mužem byli na hodinku na bazéně, tak uvidim, jestli jsem si to nějak uvolnila, ale pochybuju........ :unamused:

jahodarka: drž se!!!!!!!!!!!!!! si to nedovedu představit ještě ke všemu řešit ten cukr, obdivuju všechny, kdo s tím zápasí! :dizzy_face:

Přeju všem hezký večer!!!!!!!!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face:
3. říj 2009 ve 20:14  • Odpověz
evi mě taky nejvíc zlobí žebra nebo něco v těch místech, neusedím pohodlně moc dlouho, vleže se to dá, nejlíp v ložbnici na posteli, na gauči to tak ok není, ale zas nemůžu spát... furt něco

sanus vítej po delší době, já mám těch 16 kg už teďka :angry: , tak neprovokuj :grinning: :grinning:
3. říj 2009 ve 20:22  • Odpověz
evatk: tak třebas se nám uleví, až nám spadnou břicha, Tobě určitě dřív :wink: :wink: :wink: tak musíme vydržet.... já se zas děsím další drsné noci............ většinou najdu nějakou snesitelnou polohu až uplne rano a dospávám to, no co se dá dělat..............
Nemůžu se vynadívat na ten váš pokojík, to je normálně do katalogu!!!!!!!!!!!!! :grinning: :dizzy_face: :sweat_smile:
3. říj 2009 ve 20:33  • Odpověz
evi to sis u mě šplhla, panečku :grinning: :grinning: :grinning:
mě se to dospávání přes den nedaří, jsem vyloženě unavená, oči mě bolí, ale nezaberu... :confounded:
3. říj 2009 ve 20:36  • Odpověz
Lucy, té pupečníkové šňury se vůbec neboj, MUDR. Koucký z Apolináře o tom píše, že kdekterý dítě má šňůru všelijak omoutanou, že na tom ale nezáleží, udusit se může jenom vinou toho, že by šnura byla moc měkká a ono si ji dokázalo přištípnout (ale to pak určo nezávisí na přenášení nebo nepřenášení)- psal taky, že na to, jak má tolik dětí zamotanou šnuru, se ta hrůza s udušením v dnešní době pravidelných UTZ vlastně děje strašně vzácně---- tak vůbec neboj
3. říj 2009 ve 20:43  • Odpověz
evatk: a ta výbavička!!!!!! Krása! Akorát nám nechceš ukázat aktuální bříško!!!! :angry: :grinning:

Já jdu přidat do alba fotky z praní výbavičky :slight_smile:
3. říj 2009 ve 21:33  • Odpověz
evi včera a dneska mě konečně manžel vyfotil, tak zítra dodám!!! teďka nestíhám, sleduju supertstar :confused:
3. říj 2009 ve 21:35  • Odpověz
evi výbavička opraná vidím, tak pestřejší než u nás, tam už je vidět úchylka určitým směrem... :wink:
3. říj 2009 ve 22:10  • Odpověz
sanus - ahojky holky - si tu dlouho nebyla... takze konecne te pustili??? to si asi pohubla v te nemocnici..

evka - evita - no, ja teda mam skoro depresi jestli tech hadru nemam malo !!! kdyz vidim ty vase narvane skrine/ susaky... ty jo...

ja se dnes zvazila u kamaradky vaha ukazovala 82 - no to by znamenalo mezimesicni narust 5,5kg !!!, od zacatku 14,5kg :confused: :confused: :cry: :cry: - to mi prijde hrozny!!!!
3. říj 2009 ve 22:37  • Odpověz
marsie buď v klidu, za metráčka jsem tu já s 16 kg...
3. říj 2009 ve 22:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.