• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
ad - no tak to jsou super zpravy!!! to uz mate za "par"
4. říj 2009 v 19:52  • Odpověz
adajar tak to je fajn, že už budete všichni spolu doma :wink:
4. říj 2009 v 19:53  • Odpověz
marsie no dneska to bylo poprve kdy nam rekli jak to vypada a casovej horizont. Tak jsem zvedava zitra no jak to bude a kdy za nim pujdu.
4. říj 2009 v 19:57  • Odpověz
marsie já už nehodlám nic většího či těhot. kupovat, nějak to doklepu spíš ve sporotvních věcech, které mám volnější, snad bude hezky a vynosím ještě bílé těh. rifle, mám i pár kalhot, které jsou mi normálně větší (zbrklé nákupy) a jinak vrch budu vrstvit :slight_smile: a kdyby bylo nutno nosit už zimní bundu, tak se pod ni víc obleču a budu ji mít rozeplou... na ten měsíc už to nestojí za to

kombinézy mám tři, ale z toho jedna je spíš podzim/jaro, mám ji na ten převoz z nemocnice a příp. teplou zimu, původně jsem něco takového neplánovala, ale jak jsem řešila, v čem pojede malá domů, mě to napadlo, ty další 2 jsou vyloženě zimní, v seznamech stálo 1-2 kombinézy... ale ta tenká je boží, i s čepičkou, mothercare, úlovek z mmb :sweat_smile:

začínám taky tušit, že ty nejmenší věci co mám třeba ani nevyužijem... ale to je těžko, člověk to nemůže kupovat až po porodu, nikdy to pořádně neodhadneš... plenek v malé velikosti jsem asi nakoupila zbytečně moc, jsem se blbec neporadila... napodruhé už budeme chytřejší :wink: :wink:
4. říj 2009 ve 20:02  • Odpověz
Dobré ránko maminy,přítel odjel do práce a já nemůžu usnout.Včera přítel zkoušel jestli uslyší malého srdíčko,tak si položil hlavu na mé břicho a malý ho kopl do ucha :slight_smile: Asi si řekl "nejsi máma" a kopl!Mari:obrovská gratulace že malá vše dohnala a je v pořádku.Ad:vy budete mít co nevidět Daníka doma,paráda.Jahod:asi by sis měla zajít k jinému dr.,dyť to není možný co musíš kvůli cukrovce vytrpět.
5. říj 2009 v 06:03  • Odpověz
Ahoj :wink:
Už nemůžu spát, tak jsem si na chvíli sedla ke koníkovi :grinning:
Adajar, Daník opravdu vše krásně dohání a do termínu porodu, kdy se měl narodit snad bude na váze, kterou by měl, kdyby ještě počkal v břichu, fakt super :dizzy_face:

JInak mě došla v pátek první mateřská za září, fakt mě to potěšilo, protože jsem čekala, že příjde až na konci října :wink:
5. říj 2009 v 07:44  • Odpověz
Evatk, pěkné fotečky :slight_smile:
Kvak, mám hlavně v noci naprosto stejné pocity a taky nemám na jídlo moc chuť,asi se tělo už připravuje...

Marikap, moc gratuluji, že holčička je v pohodě a že nakonec, i po těch nervech, které jste si museli užít, vše dopadne na jedničku s hvězdičkou :slight_smile: :slight_smile:

Já jdu zítra na další monitor a kontrolu, tak uvidím, jestli se něco začíná dít...
5. říj 2009 v 07:46  • Odpověz
Ještě jednou dobré ráno,dnes na 11h jedu ke gyn.dát zprávu z nemocnice a na KO...vůbec netuší že sem tam ležela. Domluvím se s ním že už k němu chodit nebudu,páč zítra jedu na KO do nemocnice a budu tam jezdit každý týden.
5. říj 2009 v 09:03  • Odpověz
dobre rano :wink:

Adajar - tak to je parada!!!! krasne zpravy!

Marsie, Evatk - holky, ja mam pocit, ze jsem totalne nepripravena na miminko, co se tyce obleceni a kosmetiky... detskeho obleceni mam jednu policku, jednu kombinezku manzel koupil pres aukro, ale je moc velka, takze spis na jaro a druhou jsem objednala pres mimibazar, ted pro ni pujdu na postu, mam strach, jestli bude ta prava... kolik cepicek mate? mam 3 bavlnene a upletla jsem 2 teplejsi, ale nevim, jestli jsou dostatecne velke. proste jsou to nervy, prvni miminko a zmatena maminka :grinning: dnes se stavim do lekarny, protoze zatim nemam doma zadnou detskou kosmetiku - co vsecko podle vas budu potrebovat? bepanten a nejakou penu na koupani? nebo jeste neco?
5. říj 2009 v 09:05  • Odpověz
Beranku - dik, a ty uz chodis na monitor - to ti dela tvoje doktorka nebo chodis do porodnice?

Monterka - ahoj :slight_smile:
5. říj 2009 v 09:07  • Odpověz
ahojky, tak já se vás opět snažila dočíst, ale teda byla to hokna ... nevím, jestli něco nezapomenu ...
ady, Daník je šikulka a myslím, že ho budete mít na termín porodu, max. týden po tom doma ...
marikap, gratuluju, že to tak dopadá ... malá je taky bojovnice ...
já jdu na poslední (asi) kontrolu ke svýmu dr. ve čtvrtek, tak jsem zvědavá, jak jsme zas poporostli ... jestli je velikej, tak si asi zkusím domluvit císaře nebo dřívější porod, aby to nedopadlo jak s Verčou ... už to nechci zažít ...
holky s kosmetikou fakt nestresujte ... stačí mimčo umýt v čisté vodě a pak něčím max. namazat ... já teda šidila i to mazání, pže nesnesu ten mastnej povlak na rukou ... takže malá je odchovanec čisté vody a přežila ... první pěnu, gel atd. jsme použili asi až v půl roce, protože to už malá chodila (s opěrou) a plazila se, tak aby tu hygienu nějakou měla ...
já ještě musím koupit nějakou deku do kočárku, pže po malé ji nemůžu najít ... ale vím, že jsem ji nikomu nepůjčovala, ani neprodávala, tak si myslím, že se ztratila při stěhování ...
a jinak ohledně výlovu velryb ... já mám nahoře 23kg ... :frowning2: ... už se skoro neunesu ...
5. říj 2009 v 09:31  • Odpověz
monter no to bude prekvapko. A jak vam je???
5. říj 2009 v 09:31  • Odpověz
Ahoj holky, nějak nestíhám zapojovat se do všech těch tématů, co tu probíráte, je toho strašně moc, vy kecalky jedny...

Ad.: téda to jsou krásné zprávy, moc moc gratulujeme!!!! jste prostě šikulkové, všichni, jak jste to zvládlli..

co se týče oblečení...tak už taky nic kupovat nebudu (na sebe), bundy mi teda nejsou (nedopnu, ale snad to už nějak zvládneme), beru víc vrstev, a vestu, když je zima. Od středy si snad užijeme ještě trochu hezkého počasí..

Jinak jsem byla na kontrole a musím říct, že dnes mám super pocit, ze všeho....strašně jsme se nasmály s dr. i sestřičkou, malý se totiž předváděl, koukaly, že to se moc nevidí...ale prý mám prostornou dělohu (proto u nás zatím ty pohyby nijak neustávají, jak se říká a prý si je budeme užívat do konce

No a kontrola: takže tlak trochu vyšší, po přeměření lepší, dělala stěr na streptokoka, výsledky budou příští týden....no a nález docela pozitviní, protože se prý krásně připravujeme na porod postupně, což je prý lepší, ne nějak náhle) - čípek zkrácený a otevřená jsem na 1 prst Vím moc dobře, že to nemusí nic znamenat...Dr. odhaduje, že do tří týdnů by mohl být prďolka na světě (ale já na tyhle odhady a prognózy nejsem, takže jsem si v duchu říkala, "nebo taky ne"...
Na další kontrolu jdeme za týden, už bude i monitor...
Jo a plus 14kg nahoře (takže se nemusíte cítit blbě :sunglasses:
5. říj 2009 v 09:40  •  2 děti  • Odpověz
sluni no driv nez na termin porodu bude doma. uz 14dni az 3 txydny
5. říj 2009 v 09:45  • Odpověz
Renat- taky jsem minulý týden viděla malého na UTZ- je to zážitek v takhle pozdním týdnu protože vidíš vlastně hotový miminko--já UTZ taky miluju, nechala bych si ho denně točit třebas hodiny :dizzy_face:
Marikap- oblečků mám takovou menší skřnku, spíš 2 poličky- myslím, že dupaček, bodýček dostatek, 2 kombinezky, nemám toho moc, ale ten základ to pokrývá, stejnak z toho hned vyroste. Kosmetiku mám vlastně jen olej od Weledy (měsíčkový), po koupání. Jo a ještě cosi od Sebamedu do koupele, ale to bych ze začátku používala jen velmi zřídka- taky myslím jako Slůně, že voda by mohla stačit:slight_smile:
Renat- já mám nález taky už trošku rozběhlý- sice uzavřený čípajs, ale polotuhý, sune se už do středu a zkrácený- ale pozítří jdu na kontrolu, tak třebas zjistí, že se brána taky už otevírá :dizzy_face:
5. říj 2009 v 10:33  • Odpověz
mari já kosmetiku mám - bepanthen, rybilku, něco do vody, něco na namazání, krém do chladného počasí... ale prý se má mimčo mýt co nejdýl jen v čisté vodě a namazat jen vyloženě suchá místa... tak ten přípravek na koupání přidám jen sem tam a ještě se poradím s doktorkou jak k nám přijde po porodu, zas ta kosmetika se neztratí, tak ji použiješ až později
čepičky mám spíš bavlněné, vyloženě teplou 1 a 1 něco mezi... zásobená jsem jakž takž, ale pro změnu absolutně tápu, jak moc oblíkat/neoblíkat, třeba i na doma, máme poměrně chladno... jsem ráda, že ta doktorka dochází domů a že se s ní poradím, si pomyslí, že jsem totální tele... :frowning2:
5. říj 2009 v 10:42  • Odpověz
kvakul: my už jsme UTZ neměli...předváděl se přes břicho, lítal ze stany na stranu...ale bylo to hezký :slight_smile:
Tak to nález taky super...co mě bylo řečeno, tak je prý lepší, že se to takhle postupně připravuje...že je to na dobré cestě (no ale někdy se to třeba taky sekne...). No jsem zvědavá co na kontrole, budeme držet palce :slight_smile:

evi: přesně takové pochybnosti mám taky...největší problém bude ais oblékání, než se do toho trochu dostaneme...koukám třeba i teď po kočárkách...co mají na sobě, zda už fusaky..apod.
Ale určitě to zvládneme a taky hodlám dr. bombardovat :grinning:

čepičky...taky víc bavlněných a pak dvě teplejší, kdyžtak dokoupíme...
5. říj 2009 v 10:59  •  2 děti  • Odpověz
ahoj holky,
je tu ještě někdo nebo jsem zase přišla pozdě? :angry:
Moc vás nedočítám, jelikož ani nevím, kde jsem posledně skončila. Nějak teď nemám na net náladu, se už necítím moc dobře. Jako nic mi není, ale pořád mě v podbřišku nepříjemně tlačí. Takže nevydržím dlouho sedět. A v leže se špatně píše. Malá už asi sestupuje dolů. Jen doufám, že vydrží ještě aspoň 4 týdny.
Jdu zkusit dočíst aspoň poslední stránku.
5. říj 2009 v 11:01  • Odpověz
Jo, Bepanthen mám taky, velkou tubu, ten se bude určitě hodit.
Jinak mě ale opravdu bolí v kříži- tak po pěti hodinách spánku už se to nedá- dneska jsem vyměkla a dala si Panadol, abych se dospala- asi se uvol%nuje pánev nebo cosi v porodních cestach- protože podbřišek taky o sobě dává vědět. Si říkám- kdyby se malej narodil už tebas 14 dní před termínem, nezlobila bych se :sweat_smile:
5. říj 2009 v 11:06  • Odpověz
renat taky jsem teďka u známých/sousedů hleděla co má malý na sobě a to už má jeden rok, tak bych teoreticky měla oblíkat víc... a to už topili, my začínáme topit pozděj, ale kvůli malé to třeba taky příští rok posuneme... já si snad napíšu další seznam - otázky na doktorku :grinning:
5. říj 2009 v 11:11  • Odpověz
tak jsem vás aspoň trochu dočetla.
adaj, tak to je skvělé, že už řekli přibližný termín propuštění. Ani se nenadějete a budete spolu doma.

jahod, bych asi taky zkusila ten cukr konzultovat s jíným diabetologem.

kvak, tak bepanthen se ti bude určitě hodit. Je sice dražší, ale dobrý. Používala jsem ho už v porodnici na bradavky a doma občas malému na zadeček.

Jinak co se týče oblékání mimča. Říká se, že mimčo má mít o jednu vrstvu oblečení víc než máme my. Já mám spíše problém s tím, co oblíknout na cestu z porodnice. Zdá se mi, že mám skoro nic vhodného.
5. říj 2009 v 11:23  • Odpověz
NO tak, půl hodina je zase pryč. A já musím frčet pro malého do školky. Ten čas tak strašně rychle letí :slight_smile: Tak se tu zatím mějte
5. říj 2009 v 11:25  • Odpověz
luci s tou porodnicí taky tápu...
5. říj 2009 v 11:27  • Odpověz
mam kombinezku - je nadherna - bila s medvidkem!! takze mame pekny kousek na cestu domu, mala bude fesanda :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tak jo, koupim si zatim bepanten a vlhcene ubrousky a pak se uvidi
5. říj 2009 v 11:34  • Odpověz
Sem po KO a dopadla na h...o! Tlak sem sem měla 140/98 a když mi dělali monitor,tak malý ho měl nad 170 a může být od 120 do 160. Gynek.to vidí na hospitalizaci v nemocnici a řekl mi že uvidím zítra když tam jedu na KO. Chce se mi z toho brečet!
5. říj 2009 ve 12:03  • Odpověz
monter: beruško to je mi líto...ach jo, to je trápení, snad to bude vše v rámci možností brzo dobrý. Ta nemocnice není moc optimistická....ale zkus se trochu uklidnit a nebrečet, ale vím, že je to asi těžké....

(no a přiznám se, že si mě trochu vyděsila, já nes měla taky vysoký tlak, poprvý...ale dr. mi přeměřila, bylo to o něco lepší, tak nic neříkala...tak nevím...)
5. říj 2009 ve 12:07  •  2 děti  • Odpověz
monter chápu že se ti do nemocnice nechce, ale zas za chvilku už to bude za tebou i s porodem, tak hlavu vzhůru, hlavně aby miminko bylo v pořádku
5. říj 2009 ve 12:09  • Odpověz
Monter, neboj, tlak oni ti ohlídají a malýmu se rozhodně nic nestane! Koneckonců, jsi už ve vysokým tt, při nejhorším s už Luki může narodit a bude naprosto donošenej. Ale je jasný, že špitál je hrozný opruz...
Moc držím palce
5. říj 2009 ve 12:24  • Odpověz
Já už jdu zítra na 3.monitor, chodím ke své dr. U nás se posílá do porodnice snad až v TP.
Kosmetiku pro miminko nemám žádnou, jen tělové mléko a Bepanthen, ten ještě od Beatky, vůbec jsme nic nepotřebovali.
Oblečení a ostatní výbavu pro miminko stéjně člověk neodhadne, určitě je plno věcí, které člověk nevyužije, ale zase těžko říct, v praxi se to určitě ukáže :wink:
5. říj 2009 ve 12:55  • Odpověz
Monter, to je mi líto, ale jak píše Kvakulka, Lukášek už bude velký kluk a pokud bude problém, tak se "jen" narodí o něco dříve :wink:
5. říj 2009 ve 12:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.