• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Já jdu dnes asi na poslední plavání s Beatkou. Jde s námi i taťka, ale je nachlazený, tak se jde podívat, jak se s ni "pracuje" a vůbec jak to tam chodí. Příští týden se už budu dívat asi já :wink:
5. říj 2009 ve 12:59  • Odpověz
AHojky, no tady se děje věcííííííííííííííííí

Mimis mi dělá skopičiny v břiše - to je teda prča :grinning:

Já hlásím dnešní úspěchy - zubařka mi zadělala díru v předním zubu, ani to není vidět, tak jsem moooooooc ráda. A taky mi zkontrolovala ostatní zuby, ale vypadají klidně, i když mě před pár týdny jakoby jich několik bolelo....ale žádný konkrétní, tak snad to bude ok :slight_smile:

A taky mám domluvenou dětskou doktorku, mám jí pak zavolat, až pojedeme z porodnice, kdy se máme přijít ukázat... Jsem sice čekala, že na první návštěvu přijde k nám domů, :confused: ale asi teda ne. No uvidíme. Kdyby byly mrazy, tak možná přijde.

Takže tak - na KO jdu ve středu na gyndu. Tak se těším na další zprávy o miminku. Všichni mi dnes říkali /u zubaře i u obvodní/, že vůbec nevypadam na to, že v listopadu rodím :sweat_smile: tak to je pozitivní, ale zas mi nepřijde, že mám malé břicho, spíš jsem se dnes dobře oblékla :grinning:

Jo a koupila jsem si první kojící podprdu (360,- Kč).

Adaj: to je supppppppppppppppeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrr, za chvíli budete doma a na celé toto trápení rázem zapomenete!!!!!!!!! super super super, mám z Vás radost!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

monter: broukuuuuuuuuu, tak neboj, třebas to nebude nikterak vážné!!!!!!!!!! Uvidíš, určitě to bude v pořádku!!! Zatni zuby, už brzy budeš mít taky po všem, vždyť jsi v 37.tt!!!
5. říj 2009 ve 13:08  • Odpověz
tak jsem zpátky.
Monter a bereš na ten tlak něco? Jinak co se týče malého tak se neboj. Přinejhorším ti to těhu ukončí. Teď už jsi dost daleko a všechno by bylo v pohodě. Já jsem rodila v 36+3 malý je úplně v pořádku. :wink:
5. říj 2009 ve 13:21  • Odpověz
Monterko - drzim palce, hlavne se nestresuj, jak pisou holky, vsak doktori to pohlidaji, neboj :slight_smile: Lukasek se muze narodit uz ted, uvidis, co ti reknou zitra
5. říj 2009 ve 13:39  • Odpověz
My jsme byli u dětské dr. poprvé ve 3 týdnech, dříve Beťku neměla potřebu vidět...a domů k nám opravdu nikdy nikdo nepřišel :sweat_smile:
5. říj 2009 ve 13:45  • Odpověz
Holky ste zlaté,díky! Ber,beru 3krát denně Dopegyt a minulý pátek mě pustily domů z nemocnice. Sem dnes ve 36tt a malý měl minulý týden 2440g. Možná bych byla radši kdyby mě porod vyvolali a malý se už narodil...sou to zbytečný nervy.
5. říj 2009 ve 13:51  • Odpověz
Ahoj maminy a skoro maminy,
Ad, teším sa za Vás, že Daníka budete mat o chvílku doma, fakt je to šikovný klučina, že sa s tým všetkým tak skvele popral
Monterke držím palce

Ja mám pre Lukáša tú istú detskou doktorku ako u NAt, tá hned na 3.den ked sme sa vrátili z porodnice poslala k nám domov sestričku na kontrolu....portom sme tam išli my, tuším po 14.dnoch

Inak zajtra idem na KO, ale mám pocit, že to malé ma stále hlavičku hore. Dostanem papier na materskú(nastupujem 8.10.), takže rovno pojdem do práce, nech si ma okuknú ešte s pupikom.
Pribrala som 7.kg, takže to je v pohode, ale aj tak sa cítim ako lokomotíva, funím a nevládzem poriadne dýchat, ako ma malý tlačí pod prsami hlavičkou. Doteraz som nemala nijaké bolesti, ale posledný týžden ma sem tam už bolí brucho, hlavne v podříšku, ono mi to nafukujúce brucho asi už dost natahuje na tú jazvu po císaři...
Ešte mi pribudol jeden problém, krečové žíly na lavej nohe- :stuck_out_tongue_closed_eyes: pri prvom tehu som nič také nemala-jednou v noci som mala silné křeče do nohy a ráno som tam objavila uplne fialové fleky...miudra hovorila, že to po porode zmizne, ale pochybujem :confounded:
5. říj 2009 ve 13:57  • Odpověz
monter a jak dlouho ten dopegyt bereš? U mě trvalo skoro 14 dní než se mi ten tlak snížil.

U nás dětská doktorka chodí po porodu domů. Asi tak 3 den po propuštění. A pak řekne co a jak.

Beránku, ty nastupuješ z mateřské na mateřskou? nebo jsi měla tu dvouletou variantu?
5. říj 2009 ve 14:05  • Odpověz
Tak já jsem zatím přibrala 11 kg, ale teď už moc nepříbírám. Takže to tipuju na celkový přírustek maximálně do 15kg.No a jako lokomotiva si taky připadám. Dříve mi cesta do školky trvala 10 minut, teď jdu 20. :slight_smile: A to mám někdy pocit, že tam snad nedojdu.

lullka a ty půjdeš rodit zase císařem nebo normálně?
5. říj 2009 ve 14:09  • Odpověz
a dnes ráno som sa zase parádne vytočila- S Nat som išla busom do miniškoličky bez kočárku, takže som predpokladala, že ked idem s tak malým dietatom a ešte k tomu neprehliadnutelne tehotná nás pustia sadnut...ha ha každý na nás kašlal- ja som ale taká, že v duchu si nadávam a hovorím, že čo by som im povedala, ale nahlas ani neceknem
Ked už nechú pustit sadnut mňa, tak aspon na to 2.ročné dieta by mohli brat ohlad!!!
5. říj 2009 ve 14:11  • Odpověz
Lucie, já jsem měla dvouletou mateřskou, tzn. že ta první mi skončila v červenci a na druhou jsem nastoupila 1.9.

Já mám nahoře 10kg a taky si připadám jako tank, hlavně večer.
5. říj 2009 ve 14:12  • Odpověz
Luci, moja gynekologička hovorila, že by som mohla prirodzene, ale ked mylý ostane KP, tak jednine císař- uvidím čo zajtra na kontrole, ale aj tak o všetkom rozhodnú až v porodnici, takže som fakt zvedavá
5. říj 2009 ve 14:13  • Odpověz
Lullko, já běžně vynáším golfky i s Beatkou do autobusu, trolejbusu, většinou mě nikdo nenechává sednout, už se nerozčiluji :unamused:
5. říj 2009 ve 14:13  • Odpověz
A budeš brát mateřskou nebo rovnou rodičovský příspěvek?
5. říj 2009 ve 14:14  • Odpověz
Já mám klasickou mateřskou, dokonce mi v pátek už první přišla. Od poloviny března nastoupím na rodičovskou dovolenou - buď dvouletou, tříletou nebo čtyřletou. V mém případě uvažuji o dvouleté.
5. říj 2009 ve 14:15  • Odpověz
aha, tak nic. Jen jsem chtěla vědět, kde se potom žádá o porodné.
5. říj 2009 ve 14:17  • Odpověz
Lucie, pokud máš nárok na mateřskou, tak ti ukončí rodičovskou dovolenou a nastupuješ na mateřskou s druhým dítětem. Pokud nemáš nárok na mateřskou, nastupuješ na rodičovskou dovolenou s druhým dítětem.
Ale ukončení rodičovského příspěvku u prvního dítěte musíš nahlásit. Aby ti nechodily současně dvě dávky.
5. říj 2009 ve 14:18  • Odpověz
Porodné vyplácela státní správa sociálního zabezpečení, stéjně jako rodičovský příspěvek.
5. říj 2009 ve 14:20  • Odpověz
Beranku, ja využívam skoro stále nízkopodlažné spoje, ale niekedy naskočím do vysokého busu a tiež mi nikto nepomože
5. říj 2009 ve 14:20  • Odpověz
U nás moc nízkopodlažních nejezdí, tak jezdím často normálními spoji a vynáším ji sama.
5. říj 2009 ve 14:21  • Odpověz
dokým som nebola tehu, tak mi to nevadilo, ale teraz už cítim, že mi nerobí dobre, ked tahám také tažké veci

Som čítala, že Beatka už spala vo velkej posteli a uspešne :slight_smile: tak to je paráda
5. říj 2009 ve 14:23  • Odpověz
S tou státní správou soc. zabezpečení jsem napsala nesmysl - jedná se o státní sociální podporu při úřadu práce. Myslela jsem na úplně něco jiného.... :wink:
5. říj 2009 ve 14:23  • Odpověz
sleduju, že lidi jsou pořád stejně ochotní. Když jsem jednou jela s malým autobusem (ještě v hlubokém kočárku), tak se všichni strašně důležitě museli zrovna koukat z okna a každý dělal, že neslyší, když jsem je prosila o pomoc. Nakonec mi teda s tím kočárkem pomohl sám řidič autobusu.
5. říj 2009 ve 14:25  • Odpověz
Tak já jsem se rozhodla, že už ji tahat taky nebudu, už to taky nezvládám :unamused: Prostě musím počkat na nízkopodlažní...
No měli jsme v noci obavy, aby nám z postele nespadla, ale naštěstí ne, tak uvidíme :slight_smile: Teď spí taky ve své posteli, jen usínala asi 45minut....musela jsem tam být a zpívat, pak jsem odešla, ale zavolala mě zpět a za chvíli už spala.
5. říj 2009 ve 14:26  • Odpověz
ber, se skočím zeptat raději na kontaktní socíálku co mi vyplácí rodičovskou.Jestli to vyplácí taky tam nebo na okresní správě.
5. říj 2009 ve 14:28  • Odpověz
Lucie, tak ty stéjně asi budeš řešit ukončení rodičovského přísp. a poskytnutí mateřské, tak se určitě zeptej.
5. říj 2009 ve 14:29  • Odpověz
Lucie,beru ho 23.9,takže 13den. No uvidím zítra co mi řeknou v nemocnici...radši si beru kabelu.
5. říj 2009 ve 14:31  • Odpověz
Nat má v pokojíčku postel z Ikea s fakt vysokou zábranou, na druhej strane má stenu, ale ona sa hodne mele, takže som jej tam dala polštáre, aby si neomlátila hlavu o stenu, ale aj takm vždy bojím, že spadne

málo kdy tam vydrží spat sama celú noc a chce ist ku mne na válendy, čo máme ešte v pokojíčku, takže ráno sa vždy budíme na jednej posteli
5. říj 2009 ve 14:32  • Odpověz
No my se právě chceme odstěhovat s postelí z jejího pokoje, to bude něco, asi budu pořád poslouchat, jestli náhodou nevolá. Taky se k nám v noci stěhovala, ale poslední týden spala v postýlce, teď teda v té nové posteli až do rána, tak jen věřím, že to vydrží....Taky se hodně mele. V Řecku na dovolené nám spadla z postele hned první noc a to byla fakt velká postel a ještě jsme jí z peřin udělali zábrany. Hlavou běžné mlátí do zdi nebo do čela postele....
5. říj 2009 ve 14:35  • Odpověz
monter, já beru 3x denně dopegyt a 2x denně vasocardin. Ale už 4 měsíce se mi ten tlak drží v normě, takže jsem si ten dopegyt od minulého týdne snížila na 2xdenně. tak uvidím, co to se mnou udělá.
5. říj 2009 ve 14:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.