• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Lullko, já chodím na kontroly k dr. s Beatkou běžně a už se mnou byla i na 3 monitor, zítra půjde zase, a v klidu to zvládá, sice vše a pořád komentuje, ale jinak je překvapivě hrozně hodná :wink:
19. říj 2009 v 08:35  • Odpověz
Holky, na ten monitor se chodí vždy takto dopředu??? Nebo to máte jen kvůli předčasným porodům? Na KO jdu ve středu, tak se dozvím co bude dál, ale zatím doktorka neříkala nic, kdy mě předá do nemocnice, zatím chodím pořád k ní. Tak uvidíme :slight_smile:
Poslední dobou spím překvapivě dobře - koupili jsme v IKEA takový podlouhlý tvrdý polštář a ten si dám mezi kolena a leží se mi strašně dobře. Po několika týdnech špatného spaní teď spím jak mimino :grinning: super
19. říj 2009 v 08:39  • Odpověz
Evita, ty monitory jsou spíš podle praxe každého dr., u mojí dr. se dělají od 36tt, ale zase se předává do porodnice až v době TP, já jsem třeba v porodnici na KO ještě nebyla, až příští týden.... U mě předčasný porod fakt nehrozil :wink:
19. říj 2009 v 09:11  • Odpověz
evit, jak já ti teď závidím ... mě se právě naopak spaní zhoršilo, při každým otáčení ze strany na stranu jsem vzhůru ...
a s tím monitorem, to je podle toho, jestli ho tvá dr. má nebo nemá ... já jdu taky ještě ve čtvrtek ke svýmu dr. a předpokládám, že už mě odešle do nemocnice ...
jinak termín ještě nemám, pže ten dr. se mi neozval ... ještě mu dám dnešek a zkusím se mu zítra připomenout, protože už se to blíží
19. říj 2009 v 09:13  • Odpověz
Holky a u nás v nemocnici dělají monitory jen když si ho vyřvete a nebo když přenášíte. Je prý moc rodiček a nestíhají ani normální kontroly.
K čemu je monitor vlastně dobrej?
19. říj 2009 v 09:20  • Odpověz
Ahooj holky...tak mám po další kontrole...a vše O.K. až na monitor, který tu koukám zrovna probíráte :wink: Malej chrupkal (aby ne, v noci měl diskotéku), takže jdeme za hodinu znova...a uvidíme. Když bude zas spát, tajk pak znova a takhle dokola...ale teď už cítím, že se mrská, tak snad zas neusne...holomek náš malej :wink:
19. říj 2009 v 09:50  •  2 děti  • Odpověz
Renat a co na tom monitoru vidí prosím?
19. říj 2009 v 10:03  • Odpověz
saze: výsledkem je taková křivka, jako EKG...čili zaznamenává to činnost miminka...(srdíčko apod.)
19. říj 2009 v 10:11  •  2 děti  • Odpověz
19. říj 2009 v 10:14  •  2 děti  • Odpověz
nám to ukazovali při prohlídce na předporodním kurzu..... zaznamenává činnost miminka a případně stahy dělohy...aby věděli, jak je máš silné, pač každá to prožívá jinak, tak doktor se mrkne na papír a řekne: jooooo, to už jsou pořádné stahy, anebo Co to paní tady řvete, ještě to ani nezačalo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile: :wink:
19. říj 2009 v 10:16  • Odpověz
evita no a nebo ti reknou jasko me ze ty cisla nejsou jake by meli byt pac jsem mela male bricho na monitor
19. říj 2009 v 10:22  • Odpověz
No monitoru sleduji tvé případné kontrakce ( u mě teda nic) a srdeční činnost dítěte, jestli nemá problémy se srdcem, zvýšený tep atd.
19. říj 2009 v 10:29  • Odpověz
Já jdu zítra už na 5.monitor :wink:
19. říj 2009 v 10:30  • Odpověz
Renat díky už chápu.
19. říj 2009 v 10:37  • Odpověz
beranek no ty to mas za par. Holky ja uz se tesim az budete rodit az nebudem osamoceni my 4 deti tady. :grinning: :grinning: :grinning:
19. říj 2009 v 10:42  • Odpověz
Ahojky holky, omlouvam se, ze Vam sem lezu :wink: .

Chtela jsem se zeptat, jake mate CS v 36/37tt. Ja jsem byla minuly tyden v poradne, cs mi doktor napsal 5b a rekl, ze mam i zkraceny cipek. Ze je vse uz pripraveno k porodu. Ze ted staci do toho trosku "tuknout" a malej je venku...Trochu me tim "vystrasil", protoze jsem si furt myslela, ze je jeste mesic cas....

Jinak preju prijemny zbytek tehulkovani a at mate uz brzo sve uzlicky brzo u sebe :slight_smile: :slight_smile:
19. říj 2009 v 10:47  • Odpověz
adajar: ted to poběží jak na běžícím páse neboj - nebudem to stíhat sledovat :grinning:
19. říj 2009 v 10:48  • Odpověz
Moje dr. žádné info o CS nedává a vůbec netuším, není to zase až tak podstatná informace. Já už mám 3 týdny informaci, že je vše připraveno a otvírá se, no a zatím nic.... :sweat_smile: Je to velmi individuální.
19. říj 2009 v 11:18  • Odpověz
beranek - me to pise kazdou kontrolu do prukajdy, je tam na to kolonka :confused: . Holt kazdy dr je jiny :wink: :wink: . Koukam, ze to mas za par! Tak at vse dobre dopadne :slight_smile:
19. říj 2009 v 11:27  • Odpověz
tak napodruhé se zadařilo :slight_smile: malýho jsme vzbudili a křivka dobrý... Jinak mě dr. nechává snímak jen činnost mimi, ne dělohy (čili kontarkce)..ale je to doktor od doktora jiný...
A docela mě překvapila, prý že se třeba už příští týden neuvidíme.... :astonished: :astonished: si pořád myslí, že to fakt bude dřív (podle toho prvotního odhadu, tak nevím...i manžel jako zkušený porodník (ach ta ješitnost :slight_smile: :grinning: :grinning: prý to vidí, že pojedeme dřív...
19. říj 2009 v 11:52  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky,du vás pozdravit než zase ulehnu. Dnes sem byla na KO a tlak byl ukázkový,takže mě mudr.snížil dávky léků a monitor dopadl taky dobře. Na porod to vůbec nevypadá a to mám termín přesně za 2týdny...bojimbojim! Na další KO jedu za týden a mám počítat s tím,že už si mě tam můžou nechat. Ad: to je paráda že budete co nevidět s Daníkem doma!
19. říj 2009 ve 12:00  • Odpověz
Yofresh - neznepokojovala bych se. Já jsem měla čtyři v 33. týdnu a neříkal nic, podle téhle tabulky jsi v pohodě... Za pár (koneckonců donošené těhotenství je už v 38. týdnu) to máš tak jako tak, takže no stres... :grinning:
A tabulka tu: http://www.tehulky.estranky.cz/clanky/vsechno-mozne-i-nemozne/Cervix-skore-_CS_
19. říj 2009 ve 12:08  • Odpověz
Nazdar kočandy :slight_smile:
Tak máme tatu po měsíci konečně doma, tak mám povoleno rodit :sweat_smile:
yofresh - já mám v průkajdě cs stále 0, ptala jsem se na to teďka v rizikovce a doktor mi s ledovým klidem oznámil, že to nemusí nic znamenat :grinning: Zná rodičky, co měly cs den před porodem 0 a taky zná rodičky, co měly cs 10 třeba týden :sweat_smile:
adaj, paráda :dizzy_face:
Co se mého monitoru týče, tak jsem minulý týden měla během té půlhodinky 3 kontrakce a hrozně se divily, že o nich nevím, že prý 30 už bych měla cítit :sweat_smile: Já cítila slabší tvrdnutí břicha :wink:
19. říj 2009 ve 12:27  • Odpověz
Já taky mám pocit, že mi jen tvrdne břicho....u Beatky jsem taky neměla nějaké bolesti a na příjmu v porodnici byly kopce v hodnotě 100 :sweat_smile: JInak týden před jejim narozením jsem měla nález: otevřená na špičku prstu (což je vlastně 0) a porodní cesty nepřipraveny :grinning:
19. říj 2009 ve 12:38  • Odpověz
yofresh - tady je o cs i diskuze: http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=41261&vGroupOffset=480

renat, ty tvoje kojo podprdy v albu, odkud jsou? Se mi zdaj na pohled pohodlný, tak že bych k té mé "chudince" ňákou přihodila.
19. říj 2009 ve 12:38  • Odpověz
Holky diky vsem moc za odpovedi :wink: :slight_smile: :slight_smile:
19. říj 2009 ve 12:44  • Odpověz
spaaget: jsou z Quelle a nedám na ně dopustit, strašně příjemná bavlna....chválím je kde můžu a možná jsou ještě v akci...(jedny stály asi 398,- za dva kusy) a ty čistě bílé myslím 460,- taky za dva ks)
19. říj 2009 ve 12:45  •  2 děti  • Odpověz
Beránku, Nat beriem so sebou všade, na gyndu a všetkým doktorom, ale akonáhle tam trčíme viac ako 1.hod, tak ma tahá že jdeme pryč....takže po 3.hodinách čakania by ma kleplo
19. říj 2009 ve 14:00  • Odpověz
Lullko, tam my nikdy u dr. nečekáme déle než 5 minut, tak to chápu, my čekat hodinu, tak se už k dr. asi nedostanu, protože dítě by to taky nezvládlo.
Ale pokud půjdu na KO do porodnice, tak ji taky brát nebudu, protože tam se opravdu čeká i několik hodin....
19. říj 2009 ve 14:13  • Odpověz
ahoj dámičky, tak hlásím připojení k internetu, takže slézám ze stromů a jdu drbat.. :wink:
vy jste teda držáci, nikdo nový neporodil, to čumim jak umim..
spaaget, stará matka mě poměrně pobavila, ještě že jsem mladá matka.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mně zatím nic vyvolávat nechtějí a minulý týden na diabetologii jsem se ptala a říkali, že zatím nevidí důvod, no uvidím po KO příští týden v porodnici co mi řeknou. Cukr pořád lítá, ale moc to neřešim, dokonce si dám už i koláč nebo čtvereček čokolády.
CS mám 1, co to znamená, netuším.
19. říj 2009 ve 14:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.