• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
No a jinak dítě v břiše předvádí každý večer a v noci takový tělocvik, že se divím, že ta voda nebo mé břicho něco takového vydrží, fakt nechápu. Nic takového jsem u Beťky nepoznala, ale teď už to je dost nepříjemné a bolestivé...
21. říj 2009 v 09:18  • Odpověz
Brý ránko :slight_smile:
Páni tady se rodí a takhle fofrem :sweat_smile:
Saronko, moc gratuluju! Ať je Sofinka zdravá a spokojená :dizzy_face:
Začínám mít teda trochu bobky :grinning: :sweat_smile: :astonished: Hrozně to uteklo :pensive: Ale už i mně došlo(Doteď jsem si totiž připadala jenom těhotná a údivný pohledy a láskyplný hlášky okolí jsem přecházela s údivem - "Co je na tom divnýho? Prostě tu bude mimino."), že tu za chvíli bude miminko a začínám se fakt těšit a být naměkko :dizzy_face:
21. říj 2009 v 09:28  • Odpověz
Beránku, ja si neviem predstavit, že zase bude u nás plač, kojenie, kolika a proste všetko, čo k takému maličkému mimi patrí- Nat je už akoby samostatná, takže to bude zaujímavé
aspon, že to už u NAt mám za sebou a nebudem zo všetkého taká vykulená :slight_smile:
21. říj 2009 v 09:29  • Odpověz
Sofince i Saronce jen samé sluníčko v životě
Ty jooooo to byl teda fofr porod. Holky já se také bojimmmm.
21. říj 2009 v 09:29  • Odpověz
Saronka,obrovská gratulace k Sofince...ať Vám dělá jen samou radost!
21. říj 2009 v 09:41  • Odpověz
Lullko, pocity mám naprosto stejné.
Dnes jdu na prohlídku porodního sálu :sweat_smile: No brzo, ale dřív jsem to nestihla :grinning: Dokonce jdu až 27. 10. do nemocnice na kontrolu...
21. říj 2009 v 09:45  • Odpověz
Ahoj holky,
můžu se přidat? Čekám první miminko. Pohlaví nevíme 100%, ale to se neví asi nikdy, že... Termín máme 4.11.09, ale doktorka mě straší už od 32tt, že to bude každým dnem, takže jsem musela pořád ležet. Dokonce jsem včera na KO měla kontrakce co 6min..... no ale stále nic...
21. říj 2009 v 10:34  • Odpověz
majdo, jasně, že se můžeš přidat :wink:
Taková kontrolní otázka, dámy. V čem povezete mimíse z porodky? Autosedajda je jasná, já myslím, co bude mít na sobě?Jsem včera prohrabávala hadříky, abych to zabalila manžovi do tašky a celkem jsem tápala, kolik těch vrstev oblečení má mít :sweat_smile:
21. říj 2009 v 10:42  • Odpověz
Ale holky...určitě máte vše připravené a zabalené :slight_smile:

majda: no jasně vítej :slight_smile: máme stejný termín, 4.11. moje dr, taky říká, že to bue dřív, ale já na to moc nedám...uvidíme. I když ty tvé kontrakce po 6ti minutách to už je fakt na porod, ne??

spaaget: tak my pojedeme v autosedačce :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Já mám připravenou hromádku /mám v albu/ - mám tam bodýčko s dl. rukávem, soupravu kaťat, mikinky a čepičky, teplé ponožtičky, rukavice a kombinézku....a samozřejmě deku...
21. říj 2009 v 10:45  •  2 děti  • Odpověz
(s tou autosedačkou jsem to myslela ve srandě, to k tomu úplně vybízelo, i když vím přesně, jak si to myslela :wink: :wink: :wink: já jsme prostě takový typ :grinning: :grinning: :grinning:
21. říj 2009 v 10:56  •  2 děti  • Odpověz
Taky tápu nad tím, kolik vrstev prckovi nabalit. Slyšela jsem, že o jednu vrstvu víc, než se oblíkneš ty.
renat2 ->super! Máme společný termín :slight_smile: Tech 6min. vylekalo i dr., hned mě poslala domů, ať si dám teplou sprchu, otevřená jsem už dávno, tak to čekáme každým dnem, a ono pořád nic.
Pročítala jsem si pár vašich starších příspěvků a dočetla jsem se, že jste tady řešily, jestli se to pozná, když to příjde.... to je můj problém, já ty kontrakce vůbec včera nepoznala... :frowning2: Od 7. měsíce mi tvrdne bříško a celkem často, takže to nebylo moc poznat...
21. říj 2009 v 10:58  • Odpověz
majdo: tak tak, obecně se říká, že o jednu vrstvu víc...no to bude můj problém, protože já se občas neumím obléknout sama...takže budeme pořád mít raději rezervu navíc a případně oblékat, vysvlékat, ale ono pak se do toho člověk dostane a pozná... :slight_smile: a každý dítko je podle mě jiné, některé víc zimovřivé, ... je to potřeba prostě vykoumat.
Jak si otevřená? já jsem na skoro 3prsty...což je poslední údaj z pondělka...bolesti (poslíčky) jsem měla před týdenm ve středu hodně velké, pak dobrý...a teď dva dny se cítím zas nějak bnabitá energií, takže si to užívám.
S kontrajkcema (pravýma) bud asi taky tápat, ale podle všeho, co se říká, to opravdu nejde nepoznat :grinning: :grinning: :grinning:
21. říj 2009 v 11:02  •  2 děti  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:))

Saronce a Sofince veliká gratulace, takže další maminka,no to je super :grinning:DDD už to tu teď pofrčí :slight_smile:

Majda: ahojky :slight_smile:))

tak já mám pro mimi, body s dlouhým, dupačky nebo polodupky,pak kabátek ( pokud teda bude hodně zima), kombinézku a fleece deku do autosedačky, samosebou beru čepku a rukavičky :slight_smile: tak snad to bude stačit :slight_smile:
21. říj 2009 v 11:04  • Odpověz
Nevím, na kolik jsem otevřená, dr. říkala, že jsem perfektně připravená na porod. Poslíčky mám občas v noci, a to je teda žúžo, ty fakt musím těžce rozdýchávat, ale pak to přejde, já usnu a zase nic... Jinak poslíčky jsem začala mít hodně brzo, a první pohyby jsem cítila už v 19tt.
Taky myslím, že se časem naučíme mimčo oblíkat, jen ty první dny budeme asi zmatkovat :slight_smile:
21. říj 2009 v 11:07  • Odpověz
renat, tak jsem to odhadla správně, akorát vyměním hodně teplý dupáky(ňákej flauš, či co to je) za méně teplý dupáky(semišový), páč mám stejně chlupatou kombinézu jako ty, tak aby se v tom neupek :sweat_smile:
majdo, já taky nepoznala kontrakce a to mi na monitoru tvrdili, že to musím cítit. Cítila jsem prdlajs, jen normální tvrdnutí břicha :slight_smile:
21. říj 2009 v 11:08  • Odpověz
lili: ahoj, tak jak dneska je? pracuješ? nebo už taky konečně odpočíváš?
Jo jo to jsme porovnala, máme to podobné :slight_smile: já to beru i tak, že je to opravdu jen na přejezd...v autě bude vytopeno, takže stejně třeba i deku sundáme, máme to ani ne 15 minut domů....no ale to uvidíme...:slight_smile:

majda: tak to slýchám taky :slight_smile: připravená připravená, ale blh ví, kdy to přijde, necháme to na mrňousích.... :grinning:
21. říj 2009 v 11:09  •  2 děti  • Odpověz
může to být každým dnem, anebo taky můžeme s klidem přenášet :grinning: :grinning: :grinning: tomu neporučíme :slight_smile:

spaaget.: :wink:
21. říj 2009 v 11:11  •  2 děti  • Odpověz
spaagetka -> jo jo, takže nemusím se obávat :grinning: nejsem sama. Manžel u mě seděl a hlásil - 40, 42, 50.....72 a já nic, prostě mi stvrdlo břicho, tak jak to bývá často
renat2 -> no právě, vyplašila mě už v tom 32tt, přijela jsem domů, lehla jsem a vůbec nic jsem nedělala. Všechny jsem doma připravila na to, že to bude každou chvíli a všichni mě začali brutálně hlídat. Přesně tak, já můžu být připravená na porod jak chci, ale mimčo si to stejně vybere samo.
21. říj 2009 v 11:17  • Odpověz
lili, ty taky jseště pracuješ? Mně taky každej nadává, kdy už s tím švihnu, hlavně matinky :sweat_smile: Ale já bych se doma nejspíš děsně nudila a hlavně bych se nervovala z každýho dloubnutí, píchnutí... takhle to přičítám dlouhodobému vysedávání u PC :grinning: Akorát teda doufám, že když to náhodou přijde v práci, tak zvládnu pak mezi kontrakcema dojet domů :sweat_smile:
21. říj 2009 v 11:22  • Odpověz
renat: no dneska to beru jen tak v hopu,moc tady toho není, čekám ještě na nějaký ceny od prac. partnera,abych mohla dodělat jednu fakturu,ale jinak udělám jedny papíry a v podstatě mám asi pro dnešek hotovo. Tak se pojedu podívat do města a s kámoškama na obídek :slight_smile:
21. říj 2009 v 11:27  • Odpověz
Holky, vy ještě pracujete? Teda super. Já jsem "měla v pánu" taky pracovat jak nejdýl to půjde, ale bohužel mi začalo hodně tvrdnout to bříško, tak mě dr. nechala na nemocenské, a od půlky července jsem doma.
21. říj 2009 v 11:32  • Odpověz
ADAJAR - 24let, Kladno - TP14.11.,DANIEL- nar. 10.8.2009 (26+0), 880g, 33cm
MAUI - 35let - Usti n.Orlicí - 58 - nar. 16.9. (33+0); holčičky SOFIE 1760g, 11:11 a SARA 1670g, 11:12
ORLIK - 29let - Tábor - 69kg/80kg - nar. 25.9., 8:20 - Terezka - 2,4 kg, 47 cm
SARONKA - 27let, Pha Podolí – nar. 21.10., Sofie - 3,249kg, 49 cm

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
°TĚHULKY
°BERANEK - 35let - 27.10. - Ostrava - 57kg/67kg - chlapeček- jméno je překvapení
°KALLIMER- 26let - Pha - Bulovka, 59/ + 8kg - 28.11. čekáme holčičku
°MONTERKA - 32let - 2.11 - Brno - kluk
°SANUSKA – 29 let – 2.11. - Pardubice- čekáme holčičku
°MARIKAP - 28 let - TP 4.11. - Brno - 51.2/67.4 - cekame holcicku
°RENAT2 - 25 let - TP 4.11.- Kutná Hora - čekáme chlapečka (Jakub), + 10kg
°EVATK - 31let - 7.11. - Vsetín - 60/75 - čekáme holčičku - Eliška
°MARSIE - 31let - 12.11. - Pha Podolí - 65 /80 - holčička - Klára
°MARIE_M - 29 let, Praha, TP 15.11., cekame holcicku
°SLUNATKO99 - 30 let, Brno - 16.11. - 55/80 - čekáme chlapečka (Ondra)
°LILLISEK – 29 let - 17.11. - K. Vary - 57/ 64,5 , čekáme holčičku ( Natálie )
°RRITULKA - 34let - 17.11. - Olomouc - 58 / - čekáme holčičku
°LULLLKA - 32 let- Pha Podoli-TP 19.11.- 55/58kg, chlapečka - jméno nevíme
°EVITA_IJ - 28 let - 20.11. - Rožnov p. R. - 62 kg/72 kg (31tt) - překvapení pro všechny! -jména řešíme
°JONKAR - 25 let, Brno - 74 / 79,5 (33.tt) – 22.(19.)11. čekáme chlapečka - KO 22.10.
°JAHODARKA - 28let - 23.11. - Pha Podolí - 64 / 76 - čekáme chlapečka (Vojtíška)
°IRCATKO - 31let - 23.11. - Neratovice - 85kg/87kg - zatím nevíme
°SPAGETKA-30let - 23.11. - Domažlice+5 kg(31.tt)-čekáme chlapečka(asi Kryštof)
°LUCIEROB - 26 let- 25.11. (vyvolávání porodu max. 38tt)-Ostrava-70/81- holčička
°RIVKA – 29 let - 27. 11. - Praha - čekáme chlapečka a bude to chobotnička!
°STANINKA77 -
°SAZE - 32let - Pha - 17.11. chlapeček Tomášek
°ADELAIDE03 - Prostřední Bečva - 27let - 58/ 16.7. 66kg - necháme se překvapit
°LUCY82 - 27let - Jihlava - 68/79 - dvojčátka holčičky Nely a Sofie
°KVAKULKA- 29let - Pha - 74/75(30tt-86kg) - Jáchym
°KATULKA.OV - 26let - Ostrava - 60/ - chlapečka (asi Tomáška)
°EVANEK77 - 32let - Brno - 56 / - zatím nevíme
*HANCET 32 let - 4.11. - Nový Jičín - (37tt 83kg, takže +16kg) Michal nebo Michaela
21. říj 2009 v 11:34  • Odpověz
Ahoj holky. Koukám, že se na posledních pár dní přidala Majda. :slight_smile: Já vás chodím číst 5x denně, ale už jsem vám to tady nechtěla narušovat. :frowning2: No ale teď si říkám, že bych se k vám mohla ještě vetřít, když to nebude vadit? Jinak já jsem z diskuse o epi-nu a tam je s náma Kvakulka, která nepíše ani nám. Tak mám pocit, že má Jáchymka už u sebe... :slight_smile:
21. říj 2009 v 11:36  • Odpověz
davlu: jen se přidej :slight_smile:

No tak teda že by kvakul taky už měla Jáchymka u sebe?? To je škoda, že nejsou zrpávy, ale určitě je vše v pořádku...
21. říj 2009 v 11:40  •  2 děti  • Odpověz
dobre poledne, velrybky!
moc vas zdravim a hlasim, ze opravdu legrace skoncila - co jsem zazila vcera bych opravdu nikomu neprala! Byla jsem na garancce, pak s kamaradkami na obidku vse ok a pri vareni vecere to zacalo... nejdriv hrozny veletoce v brise - ale opravdu tak ze bylo chvilku snad i na zadech.. no pak neuveritelny navaly a srdce mi malem vyskocilo z hrudniku, plice absolutne nestihaly ... musela jsem dychat u otevreneho okna asi hodinu... naordinovala jsem si doubel magnesium a horkou vanu ... spanek nastesi prisel - ovsem v sede - a rano teda tukam, je mi podstatne lepe... fakt teda mam strach !!!!

mili - moc diky za info o Saronce a moc ji pozdravuj!!! ze moc holkam drzime palecky!!! uz jsem ji posunula v nasi tabulicce :wink:
21. říj 2009 v 11:41  • Odpověz
davlu -> už jsem dlouho doma a už nemůžu nic moc co dělat, připadám si jak bagr :grinning: tak jsem jukla na nějaké diskuze, a aspoň se na chvilku zabavím a čekání si zpříjemním s vámi :wink:
21. říj 2009 v 11:41  • Odpověz
no konecne - vcera jsem si posteskla, ze jeste nikdo nerodi - a uz je to tady! Saronko, velka gratulace k Sofince, at je porad hodna, sikovna a zdrava holcicka :dizzy_face:

na cestu z porodnice mam pripraveny to stejny, co vy - body s dlouhym rukavem, trosku teplejsi dupacky, kabatek, kombinezku, bavlnenou a pletenou cepicku, deku a pro jistotu i autozavinovacku - rozhodneme se na miste

ja dokonce necitim ani tvrdnuti bricha - po poslednim monitoru me na to upozornila sestricka, vubec jsem to nevedela :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. říj 2009 v 11:44  • Odpověz
Díky Renat za přivítání :slight_smile: Jo jo, Kvak zmizela jak pára ned hrncem. Dnes je to přesně týden, co dala poslední příspěvek... :frowning2:
Majdi, ja byla včera poprvé na monitoru a taky naskakovaly kontrakce. Kolik Vám holky naskočily největší? Teda to čísílko, co je ukazuje. Já 117. Ale nabolelo to, jen takové stuhnutí a jemné píchání v břiše. Přišla kamarádka, pracuje tam jako por. asistentka a říkala, že když jsou nebolestivý, tak můžou vyskočit třeba až do nebe, ale ty porodní bolestivý už se při 30 musí vydýchávat, při 60 už vidíš andělíčky a při 90 už je stah přibližně na vrcholu. No prostě, když to nebolí, tak ta kontrakce nic neznamená. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. říj 2009 v 11:46  • Odpověz
A Saronce samozřejmě obrovská gratulace. jak k malé Sofince, tak že to zvládla a navíc tak rychle. Kdo by si to tak nepřál, že jo? :slight_smile:
21. říj 2009 v 11:50  • Odpověz
davlu -> díky za info, to jsem vůbec nevědela. Já měla přes 70 a nevím o nich, takže podle toho, co píšeš, to asi nic nebylo.
21. říj 2009 v 11:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.