• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
To ale neznamená, že nemůžete být během pár hodin tři... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: podívej, Saronka je toho důkazem. Já taky měla radost, když to doskákalo až na těch 117, jako, že alespoň ta děloha pracuje. Ale dokud nebolí, pracuje jen cvičně a do porodu to prý může být klidně měsíc... :frowning2: V našem případě už snad ani měsíc nééééé...to už bych praskla :grinning:
Co, že nevíte pohlaví? Nechtěli jste vědět, nebo je miminko tajnůstkář a nechtělo se vám ukázat v plné parádě?
21. říj 2009 ve 12:37  • Odpověz
Jééé Saronce moc moc gratuluji a malé Sofince přeji zdravíčko, štěstíčko a ať maminku moc nezlobí :slight_smile: Jejda holky, to je děs, se to fakt už každé blíží, teď to půjde jak na běžícím pásu :grinning:

Já mám pro holky nachystaný, body s dl. rukávem, pak dupačky ale ty nevím jestli nevyměním za punčošky, a pak bud riflíky nebo tepláčky, navrch chlupatku, bavl a pletené čepičky, a fusak do autosedajdy. Myslím že na těch pár kroků do auta do stačí, a v autě bude teplo takže já je do kombinézky ještě dávat nebudu, ale už mi jedna přišla a druhá je na cestě, tak pokud bude nejhůř a zima tak je dám do kombinézky :wink:
21. říj 2009 ve 12:45  • Odpověz
No jo, bylo by to fajn, už bych to chtěla mít za sebou :slight_smile:
Po druhém ult dr. tvrdila, že to bude holčička, ale u třetího ult si nebyla jistá. Mě všichni říkají, že to vypadá na kluka, tak nevím... Pro jistotu máme nakoupeno všechno v neutrálních barvách :slight_smile: a pro kočárek jdeme až po porodu.
21. říj 2009 ve 12:53  • Odpověz
Tý brďo, bych to nevydržela, nevědět, co nosím těch 9 měsíců všude s sebou... :wink: No to bude překvápko, co?
21. říj 2009 ve 12:59  • Odpověz
Víš co, ze začátku jsem pořád nad tím dumala, co to asi bude, ale teď, připraveni jsme jak na chlapečka tak na holčičku, a hlavní je, aby bylo mimčo v pořádku a už se moc těšíme. A jo, aspoň bude na porodním sále překvápko :grinning:
Já myslím, že to není nikdy 100% jisté, co to bude. Spoustu známých nebo kamarádek to mělo naopak a vozí třeba Natálku v modrém kočárku.....
21. říj 2009 ve 13:06  • Odpověz
ahojky...Saronce gratuluji... :wink:
Už se nám to všem blíží :wink: :wink: a jednu stranu ji i zavidim,že to má za sebou...Já blbka:( včera koukala na porod na internetu a udělala jsem asi největší chybu...jsem z toho měla až noční můry...
Jinak ja do porodnice mam nachytsné body s dlh.rukávem,dupajdy,ponozky,rukavičky,čepičku a kombinézku a deku...
21. říj 2009 ve 13:08  • Odpověz
Ha, tak jak je vidět, máme do porodnice všechny plus mínus stejné věci :slight_smile:

verusa: no koukám, že to fakt asi nebyl dobrý nápad na to koukat, ale neboj, pak bude vše tak individuální, že si na tohle ani nevzpomeneš...
21. říj 2009 ve 13:11  •  2 děti  • Odpověz
renat ja doufam ze to bude tak rychlé,že budu mít hned vše za sebou a že se stím Natálka nebude párat..zatlačím a bude venku:slight_smile: doufam :sunglasses:
21. říj 2009 ve 13:45  • Odpověz
gratulace saronce a sofince :slight_smile:
zdravim dalsi nove holky :wink:
beranku a lulka-ja jsem taky z toho na prasky, cimdal timvic a vubec mi nepomaha to, ze uz jedno dite doma mam... :unamused:
posl. dobou zacinam mit nejake asi poslicky ci co, to jsem u Jenika nemela, je to divne...doufam, ze porod bude aspon takovy, jako u Jeni, tzn. prasknuti vody, pak par hodin lezeni a nic-bez bolesti a potom teda 2 hodiny funeni a decko je tu :grinning: jen to siti by mohlo byt lepsi... :wink:
21. říj 2009 ve 13:56  • Odpověz
ahojky!Zdravím i nové holčiny!

Saronce vééééééélkéééé gratulace k nádherné Sofince!!!!!! To je teda mazec, ještě tu včera večer psala!!!! :slight_smile: Prý se jí líbí datum 6.11. :grinning: :grinning: :grinning: haha, Sofinka ji ukázala, že jí se líbí 21.10. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: MAZEC!

Já jsem zpět z KO, vše ok, mimis má asi 2,8 kg a prý není ani velké ani malé, tak akorát. Prý uvidíme, kolik se dostaneme přes 3 kg. Tak jsem se celkem uklidnila, že nečekám obříka. Jinak je stále vysoko, čípek drží, takže u mě to na porod nevypadá :wink: Další KO až za 14 dní, pak už po týdnu.
Udělali jsme krátký UTZ, mimi se ale schovávalo za ručičky a hrálo si s pupečníkem. Placenta že se chystá na porod. Plod.vody mám dost. Jinak žádná další čísla, jen 34 fundus (výška dělohy) a nahoře mám 13,5 kg. UFFFF. Ale doufám, že je v tom i voda, jak mám oteklé ruce a nohy.... :frowning2:

Tak holky, držtě plody a nebo hodně štěstí k porodům!!!!! :wink: :dizzy_face:
21. říj 2009 ve 14:07  • Odpověz
Já viděla dva porody v TV a ty proběhly krásně a hladce :slight_smile: na další se nemíním dívat. Vím, že to pohoda nebude, ale nechci se zbytečně stresovat. Až to příjde, tak to příjde, a příroda si určitě nějak poradí.
krembonzur, beranek, lucierob.... - vidím, že jste taky z okolí Karviné (Ostravy), ve kt. porodnici budete rodit?
21. říj 2009 ve 14:11  • Odpověz
Ahoj holky ja cubrnim. Tak moc gratuluji mamine a male Sofince preji at dse ji libi nasvete.

Vítám nové duše.
21. říj 2009 ve 14:13  • Odpověz
Gratulace Saronce :slight_smile:
21. říj 2009 ve 14:32  • Odpověz
ahoj majdi, ja jsem z havirova a budu opet rodit v havirove... :wink:
odkud jsi ty a kde chces rodit?
21. říj 2009 ve 14:32  • Odpověz
krembonzur -> já jsem taky z Havířova :slight_smile: to je náhoda!
Taky se chystám rodit v Havířově, původně jsem si říkala, že tam mě nedostanou, ani kdybych měla porodit v autě, ale nakonec jsem si to rozmyslela. Je to blízko, pověst si taky zlepšili a myslím, že ideální porodnice neexistuje a na doktora nebo setřičku s blbou náladou můžeš narazit kdekoliv...
Jaké máš zkušenosti z Ha porodnicí? Asi dobré, že, když tam chceš rodit znova :wink:
21. říj 2009 v 15:02  • Odpověz
no vidis :slight_smile:
hele, ja jsem v Ha rodila Jenika, protoze mi praskla voda o pul jedne v noci...takze nemelo smysl nekam jezdit a stejne bych nikam jinam nejela...a nakonec jsem byla rada, ze jsem v "doma", personal byl strasne prijemny, nikdo nemel blbou naladu, takze ja si fakt nemuzu na chovani personalu ztezovat...jen co mi vadilo, tak byla strava, a to nejenom me teda, ale to je nesvar nemocnice jako takove-ted jsem tam lezela tyden a bylo to furt to stejne, zadna zmena, ale sestricky a doktori moc prima, takze ja budu rodit opet tady-pokud samo, se nestane neco nepredpokladaneho :wink: :slight_smile:
21. říj 2009 v 15:14  • Odpověz
Díky za info! Já slyšela, že setřičky jsou moc milé, hlavně pak na odd. šestinedělí. Strava mi nevadí, ... no nevadí... to je asi všude stejné, ale těch pár dní to jde určitě vydržet :wink:
Holky, já se pro dnešek loučím. Díky za milé přivítání a fajn pokec! Držte se!
21. říj 2009 v 15:22  • Odpověz
Uff (to je teď místo pozdravu), tak jsem dofuněla domů. Den začal fakt parádnicky, vylezu před barák, že jedu k doktorovy na poslední KO a jen co otevřu dveře, bylo mi jasno - celá ulice prázdná, čistili silnice, takže mi samozřejmě odtáhli auto - ne, že bych o tom nevěděla, jenže jak jsem teď na mateřský, tak vůbec nemám ponětí o něčem takovém jako je datum.. No, tak jsem se projela mhd pěkně pro auto, vyplázla 1500,- za hodinové parkování, posunula doktora a bylo. Njn, ztráty v boji.
Jo a to jsem ještě šla pro to auto, mimino tlačilo na močák, takže jsem se musela co chvilku zastavit a říkám mu, Vojtí, maminka musí jít pěšky, odtáhli nám auto, tak mi to nekomplikuj a pán přes ulici na mě kouká jak na totálního magora - představte si kouli, která si v sukni a rozeplých kozačkách (zapnout nějak nešly) a s hrnkem kávy v ruce kachní a povídá si sama pro sebe, fakt asi pohled pro bohy..
KO dopadla asi dobře, já jsem se sice včera chystala rodit, takže Marsie vážně ti rozumím, ale doktor dnes říkal, že to nevypadá, že by chtěl mrňous ven, to by mě teda zajímalo, jak to bude vypadat, když to včera byla taková hrůza..
CS mám už 2, vím, proti některým jsem břídil, čípek prý tuhý a dlouhý a jsem úplně zavřená a já už se skoro začala těšit, že bude miniatura venku.
Oblečky do porodnice mám úplně stejné jako vy, bodýčko s dl. rukávem, polodupajdy a kabátek a takovou tu medvědí kombinézu.
Vítám majdu a davlu!
Saronce a hlavně Sofince přejeme hlavně hodně zdravíčka a ať se Sofince na světě líbí! Rychlý porod teda vážně závidím!
Doufám, že se Saronka stihla přestěhovat.. :slight_smile:
21. říj 2009 v 16:00  • Odpověz
UFF (zdravím Jahod a ostatní tím jejím novým pozdravem)-naprosto souhlasím, že je to uf před každou větou nutné...
Všem díky, že jste nás vzaly do party.

Tak mě,holky, ještě ani jednou nepřepadl nějaký pocit, že se to jako blíží. Žádnej strach, nic. Na porody koukám kde se dá. Hlavně na youtube a když to vidím, tak bulím jak želva (splašený těhotenský hormony) a strašně se do porodky těším. Jako dítě na Ježíška :wink: A to mi švagrová vyprávěla detailní popis porodu (má 2 měsíčního chlapečka) a já se těším i na tu bolest...Potom budu třeba mluvit jinak... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Evita, a kolik jste měli odhad váhy v tom nějakém 30.tt ?
Jahod, škoda, že ten pán přes ulici jsem nebyla já :wink: Bych se asi taky musela smát :grinning: :grinning: Nééé, je to k vzteku, ale vzala si to sportovně a udělala jsi si třeba poslední výlet MHD jako těhule. A malému se to asi líbilo...

Jinak nebudu vypisovat, co mám do porodky. Je to úplně to samé, co máte vy :slight_smile:
21. říj 2009 v 16:34  • Odpověz
Ahoooooj Sar týjo to byl fofr a na prvorodičku!!! :astonished: :astonished: :astonished: :astonished: Samo gratulace k Sofince a přeju hodně zdravíčka a štěstíčka do toho někdy zapeklitého života :dizzy_face:

Oblečení mám připravenejch víc kousků (to manža uveze) a vyberu to pak podle počasí v porodce z té kupičky....

Jahod já jsem na tom stejně, čipas zavřenej dlouhej, jsem i bez kontrakcí............jen mě to břicho teda čím víc k večeru tím větší mi přijde a tlačí a tlačí.............

A o boulích a kopancích (nečekaných, jak kdyby se najednou lekla) ani nemluvím.... ale chtěli jsme miminko............................... :grinning: :wink:
21. říj 2009 v 16:49  • Odpověz
Davlu, tak teda to jsi snad první, koho slyším takhle optimisticky mluvit o porodu a teda strašně ti ten přístup závidím :grinning:

Že bych byla posera????????????????????????? :sweat_smile:

Asi. :angry:
21. říj 2009 v 16:51  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:

spaaget: no já vypomáhám u mladýho ve firmách, víš? jinak ve svojí práci už nejsem :slight_smile:)))) ale doma bych se taky nudila,tak jsem si to zařídila takhle :slight_smile:

no dneska nemám nějak šanci dočíst, jelikož jedu za kámoškou na kafíčko,takže se jen pro dnešek rozloučím,možná nakouknu večer, uvidíme :slight_smile:)))

tak se zatím mějte fajn :slight_smile:
21. říj 2009 v 16:54  • Odpověz
sanus nejsi posera. tvuj strach chapu.

Holky uz balim a zitra trada domu
21. říj 2009 v 16:56  • Odpověz
Ad.: no to je paráda :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: uteklo to...jste šikulky :grinning: :grinning: :grinning:
21. říj 2009 v 16:57  •  2 děti  • Odpověz
davlu, já se teda na porod netěšim, spíš z něj začínám být trochu nervózní, i když jsem fakt realista a říkám si, že ven musí tak jako tak, ale těšit se, to mi přijde trochu moc, těším se, až bude venku i až to budu mít za sebou, až ho poprvé uvidím a tak, to jo.
ad - tak to je úžasný! těšíš se? vždyť jste si taky pěkně užili..
21. říj 2009 v 17:04  • Odpověz
majdi-ja taky stravu neresim, jsem vserava a pazrava, ale kdyz si prectes nejake ty knihy, ze se nema jist to a ono, pac by jsi mela kojit apod., tak nechapes, jak ti to tam muzou davat-to stejne i pro tehule, taky divna strava, nejde o chut, ale o to, co to vlastne jis... :slight_smile:
ad-ty jo, uz budete doma-supeeer!! :wink:
21. říj 2009 v 17:08  • Odpověz
Holky, to těšení je asi zapříčiněno tím Epi-nem co sním trénuju. Kdyby tady byla Kvakulka, tak vám to potvrdí. Je to nejen dobrá fyzická příprava (kdo neví o co jde-nafukuješ v pochvě balonek až do obvodu 32 cm, něco jako dětská hlavička a potom ho vytlačuješ ven. Jsi zvyklá na ten mega tlak uvnitř, trénuješ silné zatlačení a víš, že to prošlo přes hráz bez poranění, tudíž nástřihu. K porodu ještě tu bolest, ale to se zvládne), ale je to právě i psychická příprava, prostě ta radost, že jsi ze sebe ten balonek vytlačila a není to žádná hrůza...Samozřejmě, že u porodu nastanou různé situace a strach aby bylo to malé v pořádku ten mám, ale z porodu samotného ne.

Adajar, ten strach co jsi zažila ty, když se malý narodil,tak brzy se nedá s ničím srovnávat. Hlavně, že už je to pryč, malý je ,,kus,, chlapa a jdete domů....
21. říj 2009 v 17:16  • Odpověz
ahojte

zdravím po delší době, ale měla jsem problém s připojením na koně

jdu vás poctivě dočíst
21. říj 2009 v 17:23  • Odpověz
jahodarka: UFFF, to je teda den!!! :grinning:

davlu: když mi minule říkala váhu, to bylo v 31.tt, tak to bylo 1,8 kg :slight_smile:
21. říj 2009 v 17:26  • Odpověz
davlu: to o tom nafukování balonku slyším prvně v životě!!!!!!! kvakulka taky tlačila? :grinning: jestli náhodou u toho nevytlačila i toho mimíse :grinning:

Porodu se nebojme, zrovna včera jsem kdesi četla: kdyby se to nedalo vydržet, tak si to nikdo nejde zopakovat a tak to je, děvčata!!!! Za dva roky se tu sejdem znova! :wink: :wink: :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Já se taky začínám spíš těšit, bude to krásné a musím věřit, že i rychlé!!!!!
21. říj 2009 v 17:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.