• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Lucy, taky na tebe budu myslet a držet palce ať to proběhne rychle a porod se stane příjemnou ,,vzpomínkou,, . Říkej si, že se tam shledáte poprvé jako rodina :slight_smile:

Beránek, díky za povzbuzení ohledně té porodní váhy. Hodně kamarádek, co chodily jako těhule ke stejnému Dr. k nám do nemocnice, mělo odhad na velké mimi a většinou se to zdaleka nepotvrdilo... Já mám navíc jen 160 cm, pánev prý k tělu akorát, ale aby byla stavěná na macíka, nevim nevim...
Majdi, takže se obříků bát nebudeme, jooo? Co přijde, přijde...hlavně ať jsou zdravoučký jako rybičky...

A Vánoce...letos se u nás v rodině vypouštějí. Vzhledem k tomu, že máme s manželem véééélkou rodinu, malé mimi, se kterým nehodlám v kolonách aut čekat na zaparkování a potom běhat a shánět, navíc se se všemi vídáme 5x do týdne...Tak jsme se všichni domluvili, ře Vánoce budou ve znamení-flaška, šiška. Nakoupíme lahvinky alko a šištičky salámků, naskládám pod stromek a každému dám vylosovat z pytlíčku, co si veme. Hlavně, že posedíme a Vánoce budou v klidu..
22. říj 2009 v 10:53  • Odpověz
A druhé těhotenství je ještě lepší, než zjistíte, že jste těhotná, tak je konec :grinning: Fakt :sweat_smile:
22. říj 2009 v 10:54  • Odpověz
Dr. mi před týdnem říkala, že by to žádný obřík být neměl, měl něco málo přes 3kg. Akorát by se měl už narodit, protože jinak mu ta váha bude růst, a to by mě moc nepotěšilo... :slight_smile:
22. říj 2009 v 10:56  • Odpověz
|Se mi líbí,. jak tady všechny "operujete" s tou váhou :grinning: :grinning: :grinning: já jsem takovou informaci nedostala ani jednou, takže nevím nic...ale je fakt, že se mi zdá, že by si to měli před porodem nějak ověřit, ne?? Chodí se ještě na nějaký UTZ?? Zeptám se případně v pondělí u dr. protože by mě to fakt zajímavlo, i když pro jistotu jsme připravila do porodnice variantu číslo dva - pokud by byl malý větší :slight_smile: :grinning:
22. říj 2009 v 10:58  •  2 děti  • Odpověz
mně bylo na tom UTZ ve 32 tt nebo kdy řečeno, že je vše v pořádku, že je to zlatý střed...takže asi ani malý ani velký...tak nevím :sweat_smile:
22. říj 2009 v 10:59  •  2 děti  • Odpověz
Renat, na příjmu v porodnici ti udělají UTZ odhad váhy, aby věděli, jak bude porod asi probíhat. Pokud by dítě bylo větší, měla bys v průkazce nějakou informaci pro porodnici.
22. říj 2009 v 11:03  • Odpověz
davlu -> snažím se na to nemyslet, a uvidíme, co bude, každopádně to nějak dopadne. Já jsem taky prcek, mám 161cm.
Dr. mi pořád tvrdí, že se mi bude rodit dobře, že jsem dobře na porod připravená...atd.. Myslím, že už nás žádný utz nečeká, až na příjmu v porodnici...
Je zvláštní, jak každý lékař pracuje jinak, a každý se zaměří na něco jiného. Já např. vůbec nevím, jak jsem na tom s plodovkou, jestli málo, hodně nebo akorát...
22. říj 2009 v 11:05  • Odpověz
beranek: děkuji....
No jo, ale na základě čeho je v průkjajdě info, že je mimčo větší??? Mně dr, dělala naposled UTZ někdy v 12tt (pak sjem byla na genetickém, 20tt a 32tt, ale jinde...) No ale nebudu to řešit, dr. říkal, že je vše v poho...kdyby byl asi větší (menší) tak by to napsal....
22. říj 2009 v 11:06  •  2 děti  • Odpověz
Renat, neboj, dítě bude akorát :wink:
Já mám UTZ pokaždé, ale zase nemám vůbec žádné info o CS atd., nějaké měření pánve - to už se neprovádí, prý je to přežitek a zbytečné.
Můj přítel, když se narodil, tak měl 4,7kg a jeho mamka 1,5m. Docela jsem měla obavy, abychom to nezdědili, ale evidentně k tomu naštěstí nemám dispozice :sweat_smile:
22. říj 2009 v 11:13  • Odpověz
Taky se mi zdá, co doktor, to jiný názor a i jiné vyšetřování. Třeba mě od půlky těhu vnitřně nevyšetřoval a už do porodu nebude. UTZ 3x (na začátku, uprostřed a v tom 31.tt). Další UTZ mi při příjmu dělat nebudou-nedělají ho. Prostě jen řekl, ženská kde jsem Vám mohl naměřit tak veliké dítě? To by se muselo před porodem eventuelně řešit, ale SNAD by měl projít přirozeně. Rozměry pánve na to máte. Tak jsem se bála, že budu v bolestech na sále x hodin, pak tlačit a nic nevytlačím. (potom se divte, že jsem si pořídila epi-no. :sweat_smile: ), ale každý mě ujišťuje, že odhad 1.800gr v 31.tt není moc. prostě kus chlapa, ale ne obr...
22. říj 2009 v 11:55  • Odpověz
Lucy, berunko naše, asi už si to nepřečteš, ale kdyby náhodou, tak tfuj, tfuj, tfuj!!! držíme palce, buď statečná! myslíme na tebe!!!
22. říj 2009 ve 12:00  • Odpověz
Davlu, já jdu do porodnice až příští týden, zatím jsem chodila jen ke své dr., u nás se zase chodí na kontrolu v porodnici až v TP :wink: A jak jsem četla příspěvky od holek, které rodily malé dítě a pak velké dítě, nebo případně naopak, není v tom velký rozdíl, prostě záleží na celkovém průběhu a taky na velikosti hlavy, co si budeme povídat. A pak tam působí mnoho dalších faktorů, které stéjně dopředu nevíš.
22. říj 2009 ve 12:09  • Odpověz
Tak já měla utz 3x, vnitřně mě kontroluje vždycky a taky poslouchá srdíčko, pak měří bříško. Známá měla utz pokaždé, až do porodu, jenže ta měla rizikovku, tak asi proto. Já myslím, že těch našich 2,5kg skoro v 33tt je asi dost, ale je asi fakt, že záleží na mnoha dalších faktorech. No nějak vyleze :slight_smile:
Holky, máte pořád silné pohyby nebo se vám to uklidnilo?
22. říj 2009 ve 12:48  • Odpověz
Beránku, já chodím na kontroly přímo k nám na porodnici do nemocnice do ambulance k primářovi celé těhu. A uklidnilo mě, když holčina od nás s 2.diskuse porodila chlapečka 4,5 kg relativně v pohodě a druhá kámoška chlapečka 3,2 kg nevytlačila a mucela CŘ. Říkám si, že to nějak dopadne, hlavně ať se malý narodí zdravej. Ale to víš, že bych ho raději vytlačila, než CŘ. A koukám na tvé album....kdo ti prosím tě nosí zbytek bříška??? Kde ho máš. Takové hezké, pevné, malé, kulaté...ještě, že nemám album, byste se nasmály...mám větší baťoh, než Lucy s dvojčátkama :wink:
22. říj 2009 ve 12:49  • Odpověz
majda: já pohyby cítím pořád docela hodně...paní dr, mi na to řekla, že mám prostě prostornou dělohu, tak toho malý využívá :grinning: :grinning: :grinning:
22. říj 2009 ve 12:52  •  2 děti  • Odpověz
Majdi, takové ty kopance už nemám, ale jen se vždyckz pomalu někam natlačí, vyboulí a zase zpět. Jinak prý, že až klesne níž do pánve, tak se uleví žebrům a dýchání, ale zase bude víc tlačit na moč. měchýř. Tak mě už hezky klesnul, ale nožičky si pořád nechal pod žebry v pravo :sweat_smile: Tak teď tlačí nahoru i dolů....co tobě?
22. říj 2009 ve 12:53  • Odpověz
Renat, tak to jsme přesnej opak my dvě a naše dělohy. Mě Dr. zase řekl, že tak napěchovanou dělohu už hodně dlouho neviděl. A břicho pořád jak šutr... :frowning2:
22. říj 2009 ve 12:55  • Odpověz
davlu: je to hodně individuální...
A s tou pánví je to pravda, mě už trochu bříško slezlo a fakt se mi dýchá líp (teda dýchalo, teď jsem chytla rýmu :angry: a z žeber už nemám prolejzačku :grinning: ale zas něco za něco, na WC chodím dvakrát tolik.. :frowning2:
22. říj 2009 ve 12:59  •  2 děti  • Odpověz
Tak mě to břicho až tak malé nepřipadá :sweat_smile: Ale je fakt, že dr. mi vždy říká, že mám dítě hrozně schované. U Beatky jsem žádné bolestivé pohyby neznala, zato teď poslední dva týdny ty pohyby hodně bolí, asi má fakt málo místa a hrozně mě to tlačí pod žebry a mám hrozně napnutou břišní stěnu, prostě mám pocit, že chce vylézt břichem :unamused:
22. říj 2009 ve 13:02  • Odpověz
davlu -> Já to mám taky tak, kopance už nejsou, alespoň né tak brutální, jako předtím. Ale boulí se ještě dost, bříško mi kleslo a nožičky jsou taky pod žebry v pravo :slight_smile: a tlačí se dolů :slight_smile: Bříško mám tvrdé skoro pořád... tak jsme na tom asi podobně :wink:
22. říj 2009 ve 13:02  • Odpověz
beranek -> taky mám pocit, že vyleze vrchem :grinning:
22. říj 2009 ve 13:05  • Odpověz
Jéé holky, tak to nezávidím, opravdu vím, co to je schytávat to neustále do žeber...na našeho malého nepůsobila gravitace :grinning: :grinning: :grinning: takže bych fakt narvaný pod žebry :cry: :cry: a musím říct, že příjemné to nebylo...občas si tam taky ještě kopne, ale to už je sranda. na kurzu se mnou byly holčiny, co to vůbec neznaly...ale zas to schytávaly hodně do močáku apod. ono si člověk nevybere...
22. říj 2009 ve 13:05  •  2 děti  • Odpověz
Tak já mám pocit, že jsem to schytala všechno :slight_smile: Tvrdne mi bříško, mám tlaky dole, ale i brutální kopance nahoře :grinning: no, alespoň vím, že tam prcek je!
22. říj 2009 ve 13:08  • Odpověz
Tak do močáku mě nekopl ani jednou, nebo o tom ani nevím. Ale je fakt, že mimčo může být natlačené více u zad a bříško vypadá menší nebo může být víc v bříšku. Taky prý záleží na tvaru dělohy a kam je nakloněná. Já jí mám v předklonu, tedy z bříška ven. Ale malé nebo velké, na tom nesejde.
Majdi, tak to jsme na tom asi úplně stejně :slight_smile: Ještě bysme mohly stejně rodit. Kdy by se ti to tak líbilo, já se přizpůsobím :grinning: :grinning: :grinning:
22. říj 2009 ve 13:12  • Odpověz
davlu -> fakt?? :grinning: Nám by se to líbilo "včera", to měl taťka narozky, tak jsme si říkali, že by to byl pěkný dáreček, no ale nevyšlo. No a termín mám 4.11., to má zase mamka narozky :slight_smile: A manžel, ten už by to chtěl mít za sebou, čím dřív, tím líp, v noci se mě chudák ptá několikrát - jedeme? tak co?
22. říj 2009 ve 13:17  • Odpověz
Majdi, tak jo. 4. 11. rodíme-obě :grinning: :grinning: :grinning: (by byla prča kdyby fakt jo... :grinning: )
22. říj 2009 ve 14:15  • Odpověz
dobré odpoledne všem :slight_smile:)))

tak se jdu podívat a koukám,že už jsem nestihla Lucy : no tak aspoň dodatečně držím moc a moc palečky a těšíme se nafotečky a tak :slight_smile:

jahod: teda koukám,že máš perfektní zážitky za jeden den :grinning:DDD brrrrrrr, ale s odtahem auta už mám taky zkušenosti... blbý je,že to odtahový parkoviště mám asi 200 m od baráku,takže to bylo poměrně drahý :slight_smile:)))
22. říj 2009 ve 14:16  • Odpověz
čauky,
tak já jdu taky s křížkem po funuse ... Lucy, držím palečky a těším se na foto
já byla dnes u dr. ... myslela jsem, že naposledy, ale půjdu si tam ještě příští týden pro výsledky ... dnes mě ale vůbec nepotěšil, chtěl mě jen prohlídnout, poslechnout ozvy a vzít ty stěry, ale já ho ukecala, aby mi mimčo ještě změřil, když na tom utz budu ležet kvůli ozvám, tak to pro mě udělal a já jsem zas na prášky ... 36.tt + 3 a my máme 3,2kg ... samo, že je to jen odhad, ale i tak ... on má ten utz přesnější, než mají v porodce ... aspoň u verči se líp trefil, než oni týden před porodem ... neotvírám se, čípek vysoko ...
22. říj 2009 ve 14:26  • Odpověz
Achoj holky, teda vy jste ukecaný, to je hrůza :grinning:

já byla dnes naposledy na KO u své dr., příští týden jen pro výsledky ze stěrů a za 14dní mám jít na první monitor do porodky... plodovky mám prý dost, placentu zralejší, ale prý je to v pohodě... z průkazky jsem vyčetla CS 3, jinak jsem se taky nic nedověděla, moje dr. vůbec nedělá odhad váhy, jen na minulý kontrole před třemi týdny mi řekla, že má asi dvě kila a odpovídá týdnu, takže vůbec nevím... no já jsem měla 48cm a 3,4kg, přítel 52cm a 3kg, tak doufám, že na délku bude po mně a na váhu po tatínkovi :sweat_smile:

kopance do žeber taky znám, ty byly vždycky, když se prckovi něco nelíbilo, jinak se spíš zapíral... teď mi trochu kleslo bříško, tak se trefuje pěstičkou do pánevní kosti, to je ještě míň příjemný jak do žeber... a močák používá jako polštářek...

včera jsem šla spát, jak zhasnu lampičku, tak prďolka vždycky začne nacvičovat spartakiádu, asi tam má na to nějaký čidlo, protože když ležím a čtu, tak je klid, jak je tma začne rodeo :grinning: ale včera jsem ho ignorovala, jako že se vyřádí a za chvilku ho to přestane bavit, ale potvůrka, jak zjistil, že si ho nevšímám, začal si hrát s močákem, tak jsem na záchodě byla asi pětkrát za půl hodiny... :angry: prostě uličník ještě nevylezl :grinning:
22. říj 2009 ve 14:45  • Odpověz
davlu -> tak to by byla fakt pecka :grinning:
jonkar -> užíváš si co? :slight_smile:
22. říj 2009 ve 14:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.