• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
A pro kluka jsem měla v prvním těhotenství jméno Štěpán, které už ale není aktuální.... Tatínek s klukem vůbec nepočítal, tak byl překvapený, když po něm sestra chtěla klučičí jméno a musel říct to moje vybrané :grinning:
23. říj 2009 ve 13:37  • Odpověz
beranek u mě byly kritéria taky takové, hlavně u ženských jmen, ale málokdo z rodiny to chápe....
23. říj 2009 ve 13:38  • Odpověz
My máme takové požadavky u holky i kluka a rodině jsme jména vůbec neřekli :wink:
23. říj 2009 ve 13:40  • Odpověz
sanusko ještě že baumax nemáme u nás... ale hrozí, že jakmile mi ségra nahlásí, že jedou někam na nákupy, jsem schopná ji pověřit úkolem ... :wink:
23. říj 2009 ve 13:41  • Odpověz
Monter, přesně tak. Za prvé se to potom odlišuje na mladá a stará a navíc, zavolám Davidééé a ozvou se mi oba dva. Ne ne...to by u nás neprošlo :wink:
23. říj 2009 ve 13:41  • Odpověz
Evi jsem ti odpovídala na sobici, nevím jestli sis všimla... :wink:

Holky hlavně jména jestli není v kalendáři, tak si aspoň zavolejte na matriku, aby vám řekli, jestli jméno už je registrované nebo ne.
Když bude je to ok, když ne, tak tady se platí 900-1000 Kč za novou registraci jména v ČR.
A to může být stejné jméno jen se jinak bude psát a už to je nová registrace....!!! :angry:
23. říj 2009 ve 13:43  • Odpověz
No a ještě jsme samozřejmě brali u jména v úvahu to, že máme velmi české příjmení a nechtěli jsme, aby to znělo nějak směšně nebo hanlivě. Takže jsme chtěli jméno, které by bylo důstojné jak v dětství tak v dospělosti.
Je ještě otázkou, zda to naše děti budou taky tak cítit :grinning: :grinning:
23. říj 2009 ve 13:45  • Odpověz
sanus všimla, všimla, jsem si to hlídala :wink:
23. říj 2009 ve 13:45  • Odpověz
Evi no jsem si říkala, prd jsem si koupila za těhu, seděla jsem pořád doma, manžovi jsem nic nezakazovala a přece jen člověk když jde do baru, tak tam taky nechá dost peněz za večer.......................... tak jsem si udělala radost aspoň sobicí za skoro litr :grinning: A hlavně vydrží a bude pěkně zdobit každé vánoce vchod :slight_smile:
23. říj 2009 ve 13:46  • Odpověz
Mám pocit, že tady na diskuzi jsou samá "normální" jména a žádné výjimky potřebovat nebudou :wink:
23. říj 2009 ve 13:47  • Odpověz
Jo holky a než jsme věděli co se nám v pupíku schovává, tak mu mamka začala říkat Pepíku. A můj brácha teprve nedávno zjistil, že Pepík to teda opravdu nebude a doslova řekl, že Pepík je teda lepší než Tadeáš... :unamused:
Ber já si zase říkáám, že budeme mít holku, pak se vdá a stejně příjmení bude mít jiné, tak jsme to moc s příjmením neřešili...... no nemáme vyloženě exotiku, ale české to taky není................... ale nám se to líbí a to je důležité že jo :wink:
Sobice je moc hezká :slight_smile: Akorát u nás nepoužitelná, škoda....
23. říj 2009 ve 13:48  • Odpověz
Ber tak asi budem jediní..??? :wink: No ale dáme tvar, kterej je už registrovanej, tak platit nebudem.... :sunglasses:
23. říj 2009 ve 13:48  • Odpověz
AHoj drbny :slight_smile: , som doma z kontroly- CS 1, odhad váhy 2800g a poloha? stále hore hlavou, takže pravdepodobne ked pojdem ten příští týžden na KO do porodnice, tak mi už naplánujú termín císaře...
23. říj 2009 ve 13:50  • Odpověz
Lul tak se kulišák neotočil, no jo, nevadí, hlaavně, že se mu daří dobře :slight_smile:
23. říj 2009 ve 13:51  • Odpověz
Jasně, že je důležité, aby se jméno líbilo rodičům, na ostatních až tak nezáleží :wink:
My jsme u holky spíš nechtěli dlouhé jméno, protože máme dlouhé příjmení a musím se přiznat, že jsem od dlouhých jmen úplně upustila, protože tím jménem toho člověka nikdy nikdo neosloví a stéjně je z toho nějaká zkrácená verze, nějak jsem se zaměřila na pětimístná jména :sweat_smile:

A taky, které jméno je české, že? Vůbec to nejsou ta jména, o kterých si to běžně myslíme :wink:
23. říj 2009 ve 13:51  • Odpověz
A jak píše Beranek, aby to šlo i s příjmením...tak tam nás každý zrazuje, protože to bude Tadeáš Švarc. No to Š Š je krkolomné, ale ...lepší než Řehoř Řeháček, že jo... :wink:
23. říj 2009 ve 13:52  • Odpověz
sanusko já jsem si udělala minulý týden radost v ikee, kromě ručníků a deky do kočárku samé ptákoviny, vázu, svíčky, svícny... nechala jsem tam 1700 ani nevím jak
a dneska se chci ještě mrknout do jysku a kiku-prý tam mají věci s medvídkem pú, i nějaké deky atd. ... ségra dělala průzkum
23. říj 2009 ve 13:52  • Odpověz
Lullko, to nevadí, že má hlavu nahoře :wink: Váhu má krásnou, jdete v našich stopách.
23. říj 2009 ve 13:54  • Odpověz
No já jsem nikdy nechtěla mít stejně pojmenované děti (po mě nikdy!Já budu jediná Iveta v rodině! :grinning: ) a taky jsem chtěla jména originální, taková aby nebyly v naší rodině (a mám obří rodinu) a neměl to ani nikdo známý. Pro kluka jsem měla vždy vysněné něco jako Tadeáš, Tobias, Samuel, Denis, prostě netypické a ne tak časté jméno. U mého muže jsem s tím teda nepochodila, jediné na které jsme se shodli byl Alexander.

Můj manža si ale vždy přál aby se malý jmenoval po něm. Já jsem byla vždy proti. Taťka s bráchou mají stejná jména a jo, je to mladý,starý. Vždy jsem to manžovi říkala, že si to nepřeju. ALE v průběhu těhot. jsem změnila názor, viděla jsem, jak se na mimi těší a jak moc by to pro něj znamenalo mít dalšího Vladimíra (již 4.za sebou v rodině). Tak jsem se rozhodla, že jo, malý bude Vládík a můj muž je pro všechny Vlado. Tak se to budem snažit oddělovat. Věřím, že to půjde. A Alexander bude druhý syn :wink: :grinning:
A měly jste vidět, jakou radost jsem tím manžovi udělala, když jsem mu to oznámila. Nikdy jsem ho neviděla tak šťastného, dokonce se rozbrečel!!!! :wink: Takže je to prostě pro mě velmi osobní a citová věc. A manželství je přece krásné v tom dělat takovéto ústupky, co druhého dělají šťastným. :dizzy_face:
23. říj 2009 ve 13:55  • Odpověz
Ber přesně, chtěli jsme jméno takové, aby se používal jeho tvar. Takže ne žádná Eleonora pak by se jí říkalo stejně Eli........................ to neee.
Takže jsme šli podle toho. Jen tam má písmenko navíc, které se nevyslovuje, ale to už je fučík, tvar to nijak nezmění....

Evi v Kika maj krásný věci, tam se mi strašně líbí, jak normoš do baráku, tak pro dětičky........ :dizzy_face:
23. říj 2009 ve 13:56  • Odpověz
Jo, tak ty ptákoviny typu svíčky a vázičky jsme měli doma taky, ale s tím, jak dítě začíná chodit a stavět se, postupně posouváte tyto věcičky výše a výše, až najednou zjistíte, že nic takového v bytě nemáte....docela zajímavý vývoj :grinning: Svíčku jsem si nezapálila ani nepamatuji, protože Beatku nějak okouzlilo sfoukávání svíček při druhých narozeninách a foukala by asi hodinu a já bych jen zapalovala :grinning: :grinning:
23. říj 2009 ve 13:57  • Odpověz
Přítel právě po sobě pojmenovat dítě nechtěl a já po sobě taky ne, tak jsme to měli zcela vyřešené.
Vládík je podle mého názoru moc hezké jméno a dnes originální. Kamarádka má Oldřicha - Oldíka (třetí v pořadí) a taky se mi to moc líbí,protože druhého Oldíka zatím nepotkal :wink:
My jsme taky chtěli jména, která nejsou tak častá a raději méně používaná, abychom nepotkali každé druhé dítě s tímto jménem. Ale samozřejmě je to jen náš pohled na věc.
23. říj 2009 ve 14:02  • Odpověz
Sanus, mám jeden typ na vaše jméno. Tak jsem zvědavá, jestli se trefím :wink:
23. říj 2009 ve 14:04  • Odpověz
tip....tam mělo být :grinning:
23. říj 2009 ve 14:04  • Odpověz
Evit, pro klluka Denis jsem chtěla já od doby co jsem to jméno slyšela, manža ho zavrhnul já za něj bojovala, no stejně to bude holčinka, tak to je fučík a shodli jsme se na jiném jménu, které stejně bude napsané jen na papíře........

Já se musím trochu natáhnout bez psaní do noťasa, jsem nějak ko.
Večer jdem na véču, tak musím být odpočatá :wink:
Snad bude pak možné vás dočíst, někdy to je nad síly......

Tak zatím pa drbalky :wink:
23. říj 2009 ve 14:07  • Odpověz
Jeee Ber fakt? No já si myslím, že neeeeee. :grinning: Tak mi ho písni do IP a já ti napíšu jestli jooo nebo neeee :sunglasses:
23. říj 2009 ve 14:08  • Odpověz
U nás se to třeba taky vyřeší, že se nám narodí holka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. říj 2009 ve 14:09  • Odpověz
beranek já jsem "vystavovací" nábytek odpískala už v zimě, kvůli psovi, všechno máme poschovávané, hlavně v obýváku... ona je jak telátko, máme stůl s dolní úložnou policií, tak tam jsou deky a časopisy, všechny ostatní věci nám odsaď krade - podložky pod skleničky, ovladače (jeden z části nefunguje), kino bude, jak bude krást malé hračky a pořád dokola je budu čistit... ale žádné sterilno u nás už jen vzhledem k přítomnosti psa absolutně nehrozí, no někde tu imunitu malá získat musí :wink:

sanus ty myslíš asi kika nábytek...? tam jsem ještě nebyla, já jsem myslela kik...docela mě tam překvapili co se týká dětského oblečení, i když jsem tam byla až po tom, co jsem většinu měla nakoupenou, ale do budoucna toho využiju, nové věci za levno
23. říj 2009 ve 14:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.