• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Majda, nezbytnej určtině není, ale je to fajn pomůcka :wink:
25. říj 2009 v 08:50  • Odpověz
dobre rano, dnes se to povedlo a jsme doruzova :grinning: ... ale to usinani bylo peklo, to byly rany :fearful: ...

jahod- no, zminovala jsem jen bricho .. zadky tam velryby neodhalovaly, tak nemam s cim porovnat :grinning: - ale teda strije tam sice nemam, ale hnus fijalovej to je taky - mazani/nemazani, to souhlas :angry:

majda - ja furt prave s tim kojo polstarem nevim, si rikam, ze stejnou funkci udela normalni ne? ...

a teda taky nevim, jestli poridit dopredu tu odsavacku mlika nebo az potom dle situace??
25. říj 2009 v 08:51  • Odpověz
Já s tím kojícím polštářem asi počkám a uvidím pak, jak nám to půjde, ale ten velký bude určitě super.
Odsávačku mám od kamarádky, ale ještě nezaplacenou, taky uvidím, jestli bude potřeba nebo ne. Někdo říká, že je lepší si ji pořídit dopředu, ale co když nebudeš potřebovat, a to taky není levná záležitost...
25. říj 2009 v 08:57  • Odpověz
Dobré ránko holky,mě už odjel přítel do práce tak sem zase sama. Ani já o polštáři neuvažuji a odsávačku pořídím až podle toho jaká bude situace.
25. říj 2009 v 08:58  • Odpověz
Ahojky! Já koj.polštář nakonec mám, ale koupili jsme relativně levně - něco přes 500,- a je s těma kuličkama a moc fajn. A taky dost velký. Není to nutnost, ale snad to trochu to kojení ulehčí. Asi norm.polštář taky udělá tu službu, marsie, tento si ale můžeš dát kolem sebe a vytvaruje se podle tvého těla...
Odsávačku taky nemám, to odkládám až pak, kdyby bylo nutno. SNAD začnem kojit úspěšně hned v porodce.

A taky ještě nemám chůvičky. Uvidím ještě.
25. říj 2009 v 09:03  • Odpověz
tak odsávačku taky nemám, v porodce nám ji kdyžtak půjčí a domů bysme ji koupili až podle potřeby... :slight_smile:

chůvičku jsme dostali v jednom s monitorem dechu od přítelovi maminky... jsem říkala, že s tím jejím "jsem vám něco koupila" budeme muset brzo pronajmout ještě sousední byt :grinning:
25. říj 2009 v 09:23  • Odpověz
Ahoj holky,
velké gratulace všem maminká a mimčům.
Já se nějak už hrabu z té strašné rýmy, v pátek mě to chytilo a včera celej den ležela a nemohla se ani nadechnout fakt hnus.
Kojící polštář mám půjčený od sestřenky. odsávačku mi dle potřeby půjčí kamarádka a chůvičku nám kupuje tchán.
Za chvilku frčíme s manželem na vánoční nákup - chci nakoupit nějaké dárky ať pak nemusím tahat mimčo do davů lidí.
25. říj 2009 v 09:24  • Odpověz
Chůvičku sem původně nechtěla ale budu malého dávat ven na dvůr a když budu něco dělat tak bych ho neslyšela. U nás v rodině sou vánoce vyřešené už od loňska. Domluvily sme se že si nic dávat nebudem...sme poměrně velká rodina. Jen s přítelem si dáme malého pod stromeček s obr modrou mašlí kolem postýlky :slight_smile:
25. říj 2009 v 09:34  • Odpověz
Hoj, tak všechny po noci v kupě.... :slight_smile:

Já mám naprosto příííííííííííšernou noc za sebou. Usnula jsem někdy kolem 3 hodiny starého času a pak jsem se do rán ještě několikrát vzbudila hrůza.

Kopance tak do půl noci sodoma gomora co tam ta holčička dělá, ale koukám, že nejsem sama..... :wink:

Dneska to vypadá venku slibně, tak třeba manžu ukecám na prochajdu, krátkou samo.

Odpol juknu, zatím pa
25. říj 2009 v 09:55  • Odpověz
dobré ranko,
saze - vánoční nákupy, to bych asi taky potřebovala, ale nějak moc nevím co kupovat a nechce se mi o tom přemýšlet.
včera jsem koupila přes aukro sadu teploměrů od philipsu, vč. dudlíkových, myslíte, že to můžu dát někomu k vánocům? :grinning:
25. říj 2009 v 10:11  • Odpověz
Ahoj Jahod,můžeš to dát klidně mě :slight_smile:))
25. říj 2009 v 10:23  • Odpověz
Krasne rano holky no my merli krasnou noc Danysek vstaval 2x driv no. Tady jsem vytvorila album dalsi http://jdna.rajce.net/Danysek_doma
25. říj 2009 v 10:35  • Odpověz
adajar. Danýsek je nádhernej...moc pěkné miminko :slight_smile:
25. říj 2009 v 10:57  • Odpověz
Ad.: fotky jsou paráda, Daneček je opravdu úžasný, všechno jste to hezky zvládli :slight_smile: a doma se zdá být hoodně spokojený, a tak to má být :slight_smile:
25. říj 2009 v 10:59  •  2 děti  • Odpověz
renat to vis spokojenost az na prvnim miste.
25. říj 2009 v 11:04  • Odpověz
adaj: Dany je super, takový "veliký"!!!!!!!!!!!!oproti tomu, jak se narodil, tak už je obr!!!!!!!!! :grinning: to je super, hezky si to teď už jen užívejte, starosti snad už hodítě brzy za hlavu
25. říj 2009 v 11:18  • Odpověz
Brý ráno,
tak jsem se vychrupkala so růžovoučka, páč jsem přece musela využít té hodiny navíc :grinning:
jahod, sice mě z dia vykopli, ale jsem dále na inzulínu i dietě - to prý končí až porodem. Už mám ve zprávě napsáno - kontrola půl roku po porodu na OCTG :stuck_out_tongue_closed_eyes: Prcek teď nebyl vůbec prosáklej(do 1,7mm), takže aspoň něco :wink:
adaj, je to takovej "prdelka" :dizzy_face: Krásně nás dohnal i v , pro takovýho prťouse, nepřirozeném prostředí :wink:

skaf, já kojo polštář mám a je fakt bezva i teď na spaní s velkým pupkem:wink:Balík plen není k zahození, chůvičky taky ne a kolotoč nad postýlku je taky dobrá věc na stimulaci smyslů :wink:Jestli se chcete rozšoupnout víc, můžete vzít třeba svítící, což maminka ocení při nočním kojení, páč nebude muset rozsvicovat. Rychlozavinka je praktická, ale místo hrací deky bude jenom na chvilku, než se začne prcek otáčet, pak stejně bude na té dece.
25. říj 2009 v 11:32  • Odpověz
Ad,malý je roztomilý a šikovný jak všechno dohnal!
25. říj 2009 ve 12:12  • Odpověz
monter - a já se bála, že je neudám.. :grinning:
spaaget - no tak to je skvělý a budou ti teda ten porod vyvolávat dřív nebo je dík tomuhle akce zastavena?
ad - daneček je fakt šikulka!
25. říj 2009 ve 12:25  • Odpověz
jahod, budou :pensive: Ve čtvrtek jdu naposled d rizikovky a domluvíme se na termínu nástupu :sweat_smile:
25. říj 2009 ve 12:51  • Odpověz
Spaget prosím uveď mě do obrazu..... proč ti to chtěj už vyvolávat?????????????????????????

Jahod jak to máš ty??? Mě dr říkala, že když to nepřijde samo, tak mě nechá přenášet max jeden den a pak se to asi vyvolá.
Snad už to dneska vydržíme se špuntičkou a zítra jdem na UTZ (odhad váhy :confounded: ), monitor a KO. Tak by mě to zajímalo, co nám dr řekne.....
Ale myslím si, že už budem mluvit víc k věci, tak jsem lehce napnutá. I jsem to minule tak nějak pochopila, že by jsme zítra asi zkusili Hamiltona............................. ale uvidíme.
25. říj 2009 v 15:04  • Odpověz
Ahoj :wink:
My jsme dnes byli v Dinoparku s Beatkou, no trochu se bála, ale na konci už nechtěla domů, že zase příjdeme :sweat_smile:
Teď malujeme obývák :wink:
Jinak já kojící polštář nemám, stačil normální. Elektrickou odsávačku jsem prodala a nechala si jen manuální. Ke kojení nemám pozitivní vztah, tak uvidíme, jak dlouho to zvládneme :unamused:
Pokud jde o chůvičky, ty taky nemáme, není důvod a kolotoč nad postýlku jsem taky prodala, neosvědčil se.
25. říj 2009 v 15:04  • Odpověz
Jinak jdu na kontrolu v úterý, tak uvidíme co mi řeknou. Jdu poprvé do porodnice a nechám se překvapit jaký přístup budou mít k eventuálnímu přenášení....
25. říj 2009 v 15:26  • Odpověz
spaaget - já teda taky nechápu, proč ti to chtějí vyvolávat? to jsou věci..
sanus - mně posledně v diaporadně řekli, že mě nenechávají přenášet, ale že k žádnému vyvolávání není důvod, tak nevím, v úterý jdu do porodky do poradny, tak uvidím, co mi řeknou tam, ale řekla bych, že to bude jako u tebe, nehledě na to, že mám pocit, že se mi ta cukrovka lepší..
do je hamilton?
25. říj 2009 v 16:26  • Odpověz
http://www.odpovedi.cz/otazky/hamiltonuv-hmat
Z netu:
"Je to úkon prováděný v konečném stádiu těhotenství pro vyvolání porodních kontrakcí, kdy lékař či porodní asistentka vsune prst do vagíny a prstem provede oddělení membrán děložního čípku je to krouživý pohyb uvnitř středu čípku. Už jsem se setkala i s názvem prošťourání. Někdy to vede k nastartování porodu, někdy také ne."
25. říj 2009 v 16:35  • Odpověz
fuj, tak to nechci! :zipper_mouth:
25. říj 2009 v 17:04  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:

Ad, kvak,orlik a saronka: miminka jsou absolutně úžasný, čerstvým maminkám ještě jednou gratulace a držte se :slight_smile:

no já mám za sebou klidní víkend, už jsem si konečně na půl zabalila tašku,tak jsem trošku klidnější a zítra nás čeká kontrola u dr,tak jsem fakt zvědavá,co mi řekne :slight_smile: Jinak v pátek jsem byla na monitoru a celou dobu malá dělala bordel :grinning: asi se chtěla předvést a kontrakce tam byly zatím nejvyšší něco málo přes 30,takže asi pohodička :slight_smile:

no teď jsem doobjednala overalky na spaní, a vánoční overalek pod stromeček,tak mám radost :slight_smile:
25. říj 2009 v 17:40  • Odpověz
Jahod :grinning: :grinning: No nevím jak v tom dr eventuelně zabráním, jedině, že bych neroztáhla nohy :grinning: :grinning: Ale teda fakt to není prej nic příjemného nooo, ale zase to eventuelně (většinou co vím tak jo) nastartuje přirozeně porod.... bez vyvolání.....jako "chemikáliema" Tak si říkám, že by to třeba za to stálo a teda v Pcích to dělaj normoš.....

Já jdu na KO zítra právě, tak jsem zvědavá, jeslti už dr do mě nerejpne víc....................... :confounded: :sweat_smile:

(Evit dík za vložení info o "panu Hamiltnovi" :wink: )

Lili tak to máš dobrý, že špuntě na monitoru spolupracuje, ta naše pokaždé chrní a musí být buzená minutkou u hlavy - stejně jí to nikdy nevzbudí jen jí stoupne tep :grinning: :angry:
A kontrakce ani pidi midi.............. no zítra jsem zvědavá.......
25. říj 2009 v 18:20  • Odpověz
ahojky - tak ja se teda taky bez Hamiltona klidne obejdu... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: teda to jsou veci ...
nekdy si myslim, ze snad nekdo dela prdel (jako ten nafukovaci balonek do pipiny. .. apod.) a tehotna, kilami zmozena a unavena velryba kejvne na vsechno .. ale tim se samozrejme nechci dotknout zadne cvicenky s balonky a chapu, ze jako treba sanus v nekterych pripadech si vybirat moc nemuzeme ... :unamused: :zipper_mouth:
25. říj 2009 v 18:50  • Odpověz
pro info - saronka dala do albicka nove fotecky Sofky :grinning: ...
stejne ta priroda to ale vymyslela, ze kazdy mladatko je proste k sezrani :dizzy_face: - jsem zvedva, co vyleze ze me :confused:
:grinning: :grinning:
25. říj 2009 v 18:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.