• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Ahoj holky tak já dneska koukala jako vrána - do poradny jsem přišla v 7:55 a v 8:10 už odcházela. Doktor udělal jen ultrazvuk nic víc a řekl že placenta není ještě zralá - nevíte co to znamená, ? Ale že voda mi může prasknout každým dnem. Ukázal mi srdíčko, hlavička dole a tím vše skončilo a šla další. Fakt fofr. Žádná prohlídka mě, žádný monitor nic.
27. říj 2009 v 16:12  • Odpověz
Ahoj holky, taky jsem se teď vrátila z kontroly. Nejdřív monitor. Tam kontrakce opět přes 100, už tak tvrdé břicho ztvrdne ještě víc a k tomu mi tam dole jen tak trochu píchá...to by šlo.
Potom mi Dr. prohmátl břicho, opět zkonstatoval, že ze všech těhulí mám největší, nejtvrdší břicho. Že děloha už je napnutá na maximum, malý už je nacpaný všude. Naléhá dolů, zadeček pod žebry a nohy do stran. Řekl, že z toho bude snad 5kilový macek... :frowning2: Ale děloha od minulého týdne zase narostla a vody pořád dost. Před porodem se prý voda začne vsakovat, děloha se trochu uvolní, klesne a zmenší se výška dělohy (fundu). Takže děkujia uvidíme se na 100% zase příští týden :frowning2:
27. říj 2009 v 16:18  • Odpověz
verusa, obyč.paralen, čaj s medem a citronem a postel :wink: dobrej je taky rakytníkovej čaj, rakytník má vyšší obsah vitaminu c jak citron a podporuje obranyschopnost organismu... a na rýmu buď mořskou vodu nebo nějaký kapky, já jsem měla muconasal plus, v příbalovým letáku bylo napsaný, že se nesmí používat první tři měsíce a pokud to s ním nebudeš přehánět, tak by neměl ublížit... nebo nějakej nosní bylinkovej emulgel... :wink:
27. říj 2009 v 16:20  • Odpověz
Luci to mi taky řekli a v noci jsem jela do porodnice :slight_smile:)) a CS jsem měla 3 :slight_smile:
Jinak my už hezky rosteme.. ze 49cm máme už 51cm a odcházeli jsem z porodnice s 3090g a máme 3220 :slight_smile:
27. říj 2009 v 16:21  • Odpověz
Saze, tak to buď ráda, že když už nic nového, tak to bylo rychlé. Já objednaná ve 12:15 přišla už ve 12 a na řadu jsem přišla za 5 minut 15:00. Myslela jsem, že tam omdlím. Taky mě Dr. nevyšetřuje. Jen mi změří dělohu a zeptá se jestli je mi fajn a jdu dom. + monitor, ale na ten chodím do patra na porodnici.
27. říj 2009 v 16:22  • Odpověz
já si byla dneska koupit malinikovej čaj a ještě nějaký další čajíčky a taky v drogérce a cestou jsem myslela, že porodím... cítila jsem úplně šílenej tlak na spodek, jsem měla dojem, že tam každou chvilku prasknu... teď jen polosedím pololežím a moc nevstávám, protože je to fakt nepříjemný... :confounded:
27. říj 2009 v 16:27  • Odpověz
Tak mě řekli že monitor dělají až po 40 týdnu jinak jedině na vlastní žádost - prostě nestíhají a to by ho dělat podle mě měli.
Davlu - to je děs 3 hodiny to bych tam asi také omdlela - buď od tlaku nebo vzteky.
27. říj 2009 v 16:29  • Odpověz
Já jsem byla dnes poprvé v porodnici a taky jsem čekala asi 1,5hod, ale dalo se to přežít :wink: U své dr. nečekám nikdy, jsem objednaná na konkrétní hodinu a čeká se max. 10minut, pokud dojde k nějakého zpoždění.

On ten nález sám o sobě nic neznamená, většinou z nic je super rychlý porod a naopak, když ti říkají, že porodíš každou chvíli, tak porodíš po termínu. Já jsem teď slyšela už 3 týdny, že třeba na další kontrolu nedojdu, no a opak je pravdou...

Na začínající chřipku paralen, čaj, kapky do nosu, teď už určitě ničemu neublíží.
27. říj 2009 v 16:45  • Odpověz
Pocity na prasknutí mám taky a dnes jsem se na to ptala a prý to je normální stav na konci těhotenství, velká děloha tlačí na okolní orgány... Mám s tím dost problém, ale jediné řešení je porodit :sweat_smile:
27. říj 2009 v 16:47  • Odpověz
Beranku, tak to jsi mě potěšila...mě naopak řekli, že se určitě uvidíme příští týden, tak by se taky mohli seknout a z verdiktu, hezky naléhá ale nic z toho ještě nebude, začít rodit...klidně hned teď :slight_smile:

Saze-omdlívala jsem i vzteky i z toho vedra co tam bylo. Já chodím přímo do nemocnice k primářovi a na toho by chtěla každá, takže lidí jako mraku (objednaní), ale když se ho každá ne něco zeptá, tak se to šoupe a šoupe a jsou z toho tyhle šílený hodiny... :frowning2:

Jonkar, neblbni...co by si dělala na ulici s hlavičkou v gatích :grinning: :grinning: :grinning:
27. říj 2009 v 16:53  • Odpověz
saze to je zvláštní, mě dr. bere asi jako rizikovou - po ivf, jak jsem pochopila včera na kontrole a monitor už mi dělal 3x, z toho jednou ho radši zopakoval, protože malá spala a radši kontroloval i průtok krve pupečníkem... a pro jistotu už mě posílá na další sledování do porodnice a to hned tento čtvrtek... tak radši zbytečná jistota a hlídání, než něco zanedbat
27. říj 2009 v 16:56  • Odpověz
saron, v kterém týdnu jsi rodila? A nestraš. já jdu totiž dneska večer na babskou slezinu a 7.11. mám mít sraz ze školy. Takže bych ráda stihla aspoň něco. Pokud možno bez mimča v kočárku :slight_smile:
27. říj 2009 v 16:57  • Odpověz
Já jsem měla dnes už 6.monitor a pořád je to stejné, záznam v pořádku,jen to mé břicho už asi začíná pracovat, sice nic necítím, ale na záznamu něco je.
27. říj 2009 v 17:05  • Odpověz
Saze,mě taky asi berou jako rizikovku po IVF,páč mě dr.v nem.řekl že je to po ET a musí se to pohlídat. Do porodky jezdím od 37tt a pokaždé mi dělají monitor a taky mi dělali UTZ na průtoky. U mě to na porod taky vůbec nevypadá...břicho měkké,čípek celý,hrdlo uzavřeno,kontrakce žádné,takže sem fakt dost zvědavá kdy to vypukne :slight_smile:
27. říj 2009 v 17:35  • Odpověz
davlu, tak to fakt nevím :grinning: no ale zase by měl zajímavý místo narození - na náměstí v centru Brna :grinning:

teď se směju, ale jen proto, že sedím a nemusím se hýbat... i když mě spodek bolí i v sedě... tak jen doufám, prďolka bude stejně akční při porodu jako je celou dobu a kdyby se chtěl narodit třeba už příští týden, tak protestovat určitě nebudu... :sweat_smile:

já jdu na první monitor příští týden v pátek, takže na konci 38. týdne... u dr. jsem byla na poslední KO minulej týden... jsem objednaná na určitej čas, tak jsem zvědavá, jak to tam bude probíhat...
27. říj 2009 v 18:04  • Odpověz
Holky mě přijde že oni prostě v Krči nestíhají proto nedělají ty monitory. také mě to překvapilo já jsem těhule po ET a ještě jsem čekala dvojčata a jedno to vzdalo. Takže rizikovka jak vyšitá no a monitor asi nehrozí. Nevím zda si ho teda nemám příště nějak vynutit-.
27. říj 2009 v 18:05  • Odpověz
Saze,já být tebou tak si ho vydupu...máš na to nárok a je to tvoje dítě...sichr je sichr!
27. říj 2009 v 18:12  • Odpověz
saze je sice fakt, že se tvrdí, že těhotenství po ivf je stejné jako přirozené, nicméně pokud jste si prošli určitým trápením a konečně se dočkali, byla by velká škoda něco zanedbat jen kvůli tomu, že někde někdo nestíhá, pokud jde navíc o vyšetření, které se provádí standartně - tedy pokud se nepletu
27. říj 2009 v 18:25  • Odpověz
Evatko - myslím že se nepleteš - měli by ho dělat myslím od 35tt
Tak já si o ten monitor zkusím příště říct a uvidíme.
27. říj 2009 v 18:26  • Odpověz
Já ještě na monitoru nebyla, ale říkala něco MUDr. že příště, tj. příští středu, tak jsem zvědavá..... A taky jsem už 37.tt. :slight_smile: tak nevím, jestli je to povinné nebo né.Teda spíš standardní než povinné.
27. říj 2009 v 18:34  • Odpověz
ufff, ahoj holky, to byl teda den..
ráno perná hodinka při holení - krve jak z vola, co vám mám povídat
nějaká ta hodinka v porodnici, byla jsem z toho už tak uondaná, že jsem se nezeptala vůbec na nic, takže vlastně vůbec nevím na čem jsem..
rovnou z porodnice jsem jela řešit nějaký pracovní věci, odtamtud rovnou podepisovat kupní smlouvu na byt, resp. prodejní, šla jsem pěšky z příkop nahoru na muzeum přes půl hodiny, fakt mazec - tam přetopeno, vůbec jsem se nemohla soustředit na čtení těch smluv a ve výsledku mi řekli, že nemají notáře a že musíme jít pěšky k notáři - prý jenom tak 10 min. svižnou chůzí... hahaha - myslela jsem, že chcípnu, potom zpátky na příkopy. Když jsem přišla k autu, tak jsem zjistila, že nějakej debil zastavil vedle mě tak blízko, že neotevřu dveře tak abych se tam dostala, takže jsem se tam soukala přes spolujezdce, kde teda taky nebylo skoro žádný místo - narvat se přes volant na místo řidiče byla vážně fuška, to už jsem byla totálně propocená a začala jsem brečet, doplazila jsem se domů, celá jsem se klepala a abych se mohla rychle najíst, píchla jsem si 10 jednotek inzulínu - já kráva!!!! zase mi to vůbec nedošlo! ve chvíli, kdy jsem si to píchla a už jsem se klepala úplně celá mi to došlo, takže jsem si změřila cukr - no co myslíte, hypoglykemie jak prase a klesalo a klesalo, fakt jsem se o sebe bála, došlo to tak daleko, že jsem přestala vidět, celý to trvalo skoro 20 minut, já myslela, že jsou to moje poslední a to jsem do sebe lila javorovej sirup skoro pod tlakem..
no holky, fakt teda hnus fialovej. chtěla jsem jet zítra do plzně, ale asi se na to vybodnu a radši zůstanu s nohama nahoře, fakt mi teď teda není dvakrát..

riv - mateřská za říjen? to snad ani není možný, ne? vždyť říjen ještě neskončil? mně ještě nedorazila za září..
27. říj 2009 v 19:05  • Odpověz
Jahod, ty máš opravdu šílené zážitky s tou cukrovkou. Odpočívej!!!
27. říj 2009 v 19:23  • Odpověz
jezis, jahod-to je teda taky pribeh...byt tebou, tak bych nedela uz nic... :wink:
beranku-furt nic??to je zvlastni, ze te nechaji prenaset, v ha by te uz asi brali...potkala jsem tam totiz znamou v patek a byla den po terminu a v pondeli ji brali na cisare, sice rikala, ze se ji to uz rozjelo v nedeli, ale stejne nakonec sla cisarem, pry nechteji, aby se prenaselo dlouho-teda aspon v ha :wink:
27. říj 2009 v 19:34  • Odpověz
Jahod...čtu si to s otevřenou hubou...to byl teda den. Co říct, snad jako Beranek-ODPOČÍVEJ!!!
27. říj 2009 v 19:35  • Odpověz
A já jsem si říkala, jaké nemám obtíže, uf, ty teda jedeš, Jahod...

Jo, mateřská za říjen - jsem od druhého a je to spočítané do 31. října. Kdybych umřela, asi to budou vymáhat na manželovi nebo jak. Taky koukám jak puk. Zvlášť proto, že mi asi neposlali peníze za poslední dva dny nemocenské, ale rovnou tu mateřskou.
27. říj 2009 v 19:41  • Odpověz
no, holky, dneska mi to teda fakt dalo zabrat, ale už jsem dobrá
ber - další týden, jo? to je teda taky šílený!
riv - no to teda, to mi přijde fakt neuvěřitelný, buď nepošlou nic nebo to naopak pošlou dopředu - magoři..
27. říj 2009 v 19:50  • Odpověz
Děkuji za rady... Vidím,že spousta z nás měli den "blbec" . Nevím jak vy,ale já se už strašně moc těším až porodím,protože jsem děsně nepoužitelná. Všechno mě hned bolí, všude mě hned píchá :angry: . Dneska nám teprve! došel kočárak tak jsme ho montovali a zkoumali až jsem myslela,.že z toho pordím,jak mě píchalo v břicho..
Ta cukrovka je pěkná potvora,hlavně opatrně. Musíte dáva na sebe pozor .
27. říj 2009 v 19:51  • Odpověz
ufff... uz jsem tu taky..
teda :confused: jahod - pernej den, jen co je pravda! ja nevim, ze ti s tim v ty dia poradne nepomuzou!! takovyhle vykyvy pod inzulinem - to neni v poradku! podle me... :unamused:

:grinning: :grinning: me pobavila ta spaget - s tou cesneckou... :grinning: :grinning: jeste ze to rozdejchala, by mudri videli zac je toho cesneku :grinning:
27. říj 2009 ve 20:11  • Odpověz
no, marsie, to asi fakt jo, česnekovej porod by byl asi fajnovej, ale třeba hrachovej by musel být taky fajn - ještě že nic nesmím.. :wink:
jo a ještě mi navíc dneska prodali moje miniauto, lásku mojí velikou, takže to asi půjdu obrečet do vany.. :pensive:
27. říj 2009 ve 20:15  • Odpověz
Riv, ty už dostalas mateřskou? Já teda ještě ne ani tu za září...
JInak hlásím, že malej dneska na poradně potěšil- přibírá a vyrostl o 2,5 cm- od porodu!
Verusa, nám přišel kočár den před mým návratem z porodnice (no omlouvá nás jen to, že byl objednaný už od 1.září, ale cosi se zadrhlo, no a pak to, že jsem rodila trochu dřív...:slight_smile:
27. říj 2009 ve 20:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.