• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
JInak, jestli se vám prckové rozprdí a rozkolikují, tak doporučuju BabyCalm- kapičky na lžičku rovnou prckovi do tlamky- před jídlem takovej aperitivek z anýz. fenykl a ještě cosi oleje. Přestal se při jídle kroutit a štkát. Stojí nějak přes stovku.
1. lis 2009 ve 21:31  • Odpověz
Tož to já zas mašli nechystám, akorát upouštím páru... :wink:

Kvakul - jo, Host, poslední číslo :slight_smile: Předplatila jsem si, abych duševně neuhynula, když už krnění nezabráním :sweat_smile:
1. lis 2009 ve 21:44  • Odpověz
Brý večír :slight_smile:
Gratuluju novým maminkám a na to, že je teprve prvního, je tabulka už hooodně vyrovnaná :sweat_smile:
Já mám dobalenou tašku, 2x překontrolovanou a teď zvažuju, jestli si s sebou nevemu noťase, páč vyvolání může trvat i déle, tak abych se mezi těma bolestma nenudila :grinning: Prcka jsme se snažili vyhnat všemožně, dokonce i slůvko na 3 písmenka, po dlouhé době, proběhlo několikrát. Barák jsem vytírala na kolenou a mám z toho akorát modrý kolena, efekt žádnej :confounded: Z dnešní dlouhé procházky mám akorát tak omrzliny :unamused: Takže je to holt na chemii, z čehož jsem značně nadšená :sweat_smile: Chlap též znervózněl, taky hlavně proto, páč má strach, že ho nestihnu včas zavolat, cesta do Plzně nám totiž trvá skoro hodinu :sweat_smile:
No nic, jdu asi chrupkat, kdo ví, kdy se zase vyspím :grinning: :sweat_smile:
1. lis 2009 ve 22:18  • Odpověz
rivko - :grinning: teda, si ale hovite :slight_smile:)) je te pekny kus... ale ver, ze my vsechny ostatni jsme na tom velice podobne - a ktera tvrdi ze ne, tak musi kecat :wink:
mych peknych 84 kilogramu to muze jen potvrdit!!!!

dotaz na MAMINKY - jak telo vypada PO akci??? je to pravda, ze to jde hned dolu??? a co to bricho? tam zustane prazdny vak? jakoze plandava kuze? povezte, at vim na co se mam pripravit...
1. lis 2009 ve 22:19  • Odpověz
Ahoj holky, Marikap vas vsechny moc pozdravuje. Nakonec byl CR nejlepsi mozny pusob reseni, zbytecne ji trapili dva 3 dny vyvolavanim....mohlo to byt primo na CR naplanovany. Kdyz jsme cekali na sale, tak krasne zabral Epidural takze nastesti poslednich 12hodin nemela bolesti. Miminko ale nechtelo moc sestupovat a kdyz se zvedla tepova frekvence na 190-200 pristoupilo se na CR v celkove anestezii. Byla to rychlovka a musim pochvalit profesionalitu Motolskeho tymu. Nikde nikdo nebyl a jakmile se ohlasil CR tak behem 5ti minut zacla operace s 8 lidmi prevlecenymi a pripravenymi coz jsem sledaval jako zazrak. Proste vyborne oraganizovany 5ti minutovy zmatek. :slight_smile: Dopadlo to dobre, miminko vypadalo v poradku o to nas rano prekvapil telefonat, ze Veronika nakonec misto na beznem oddeleni skoncila na novorenecke JIP...hned jsem na JIP volal a zjistil, ze byl problem s dychanim, ale nakonec hned po prejezdu na JIP se stav okamzite zlepsil a ani nebylo potreba pripojovat na zadne pristroje.
Odpoledne uz malou presunuli na bezne oddeleni...je to samozrejme dobre, ale kdyz jsem videl s jakou peci tam o miminka pecuji tak bych ji tam nejradsi nechal cely tyden :slight_smile: Videl jsem jak sestricka prebalovala jedno male 1,2 kg miminko a jak si s nim povidala a hrala..to byste museli videt.
Takze ted to vypada tak, ze miminko je na tom lip, nez maminka :grinning: ta si jeste na propusteni z JIP musi pockat aspon do zitrka.
Ale stejne tu musim Marikam pochvalit za to jak se drzela cely porod a celou pripravu na nej a vubec cele tehotenstvi... a dnes i kdyz ji to sestra chtela zakazat, tak si prosadila, ze pojede na vozicku za miminkem. Proste touha poprve uvidet Veroniku byla silnejsi nez jeji bolesti!
A takhle to setkani vypadalo: http://www.youtube.com/watch?v=_LzjOkxuDbs
Jinak Marikap ted lezi asi tak 5m od Paroubkove vzdusnou carou a tim padem je chranena ochrankou, kterou tam Proubkova ma. Diky Jirko, ze to platis :slight_smile:
Vsem preji, at vam to vyjde bajecne. Marikap vam poprat nemuze protoze Motol ma jednu chybu...(opravdu jsem byl spokojenej jak vybavenim tak predevsim personalem) neni tam jedinej Wifi spot...v dnesni dobe, dost hruza, ale ... to je nakonec to nejmensi. :slight_smile: Manzel :sunglasses:
1. lis 2009 ve 22:27  • Odpověz
psenap - moc děkujeme za zprávy! mariku moc pozdravuj! malá verunka je krásná, tak snad už bude všechno v pořádku a holky pustí brzo domů. moc je, prosím, obě pozdravuj a vyřiď naše gratulace, které samozřejmě patří i tobě!
1. lis 2009 ve 22:59  • Odpověz
Psenap: Moc roztomilá :dizzy_face:
1. lis 2009 ve 23:01  • Odpověz
holky, jdu zkusit uspat skákající břicho, klidnou noc všem!
1. lis 2009 ve 23:04  • Odpověz
Marsie- no já se prvně vážila až po příchodu z porodnice- to jsem měla asi 8 kg dole, od té doby to ale pozvolna nějak klesá dál- ale jsem doma teprv týden
Nevím, jak vypadá břuch po sponatánnímporodu, po císaři ze začátku takový babkovský měch, ale přes oblečení to tak zlý není- ted po 14 dnech docela slušný- jen mi visí takové to spodní břicho- nějak to ale neřeším, vzhledem k tomu, že jim jak vrabec- není chut a cas- tak to brzo bude všechno dole
1. lis 2009 ve 23:22  • Odpověz
Marsie - jo, je ňa pěkný kus - teď jsem se před kontrolou vážila a 16,5 od začátku nahoře. Ale mám podezření, že poslední něco pochází opět z Plivníkovy hry na Saharu, jsem celá nateklá. Ne obludně (i když teda ksichtík je... :rolling_eyes: - no co, už jenom pár týdnů maximálně... utěšuju se), ale poslední dva tři dny mám takovej ten hnusně zavodněnej pocit. :angry:

Jinak asi budu nosit mouku do mlýna, ale všem, které nezkusily, doporučuju odvar z maliníku a lněné semínko. Původně je to podle babských rad na hladký porod, ale ten len má hlavně lehce projímavé účinky. Sláva mu, i kdyby to s porodem nemělo nic společného. A čekala jsem to horší, podle toho, jak se na diskusích mnohé ošklíbaly - žádná sláva, ale že by mě z toho navalovalo, to taky ne, dá se v pohodě přežít. Maliník je prostě listí a semínko, když člověk přežije ten oslizlý pocit (uživatelé Psyllia důvěrně znají) chutná oříškově, ta voda z toho nechutná nijak.
2. lis 2009 v 06:59  • Odpověz
dobre rano, gratulace Marikap k miminu-je fakt hezoucka a takova vypada rozumna... :wink: :slight_smile:
holky nebojte, ja u prvniho ditete nahore 22kg, pri odchodu z porodky po 5 dnech mi zustalo nahore asi cca 8kg a tech jsem se nebyla schopna moc zbavit pac jsem hrozive jedla sladke-kojila jsem do roku a 7 mes...ovsem po skonceni kojeni jsem si nasadila mesicni dietu a kila byla dole-jen s tim efektem, ze jsem pro zmenu otehotnela... :sweat_smile: :grinning:
2. lis 2009 v 07:30  • Odpověz
Ahoj mamčulky, sleduju vás co se jen dá a zprávičky o nových mimčách mi dodávají víc a víc síly. Všechny se moc moc držte a novým maminkách posílám co nejvíc úsměvů každý den.
Nevím, jak se opravuje tabulka s údaji, tak jestli mi tam někdo můžete doplnit, že čekáme Kristýnku, budu moc ráda.Pa :slight_smile:
2. lis 2009 v 08:15  • Odpověz
Kremb - no já nechci sejčkovat, kéž bych takhle dopadla, ale v rodině máme bohužel něco jiného - když mamina čekala mě, nabrala 21 kilo (ovšem sedm si na začátku odzvracela, takže slušných 14) a hubnout začala, až když přestala kojit. Kolik nabrala se sestrou si nepamatuju, ale po porodu shodila dohromady míň, než kolik vážilo dítě + placenta + atd., asi čtyři kila... Jako doktorka o prvém i druhém pravila, že to musí být nějaký zásah vyšší moci (vzhledem k tomu, že člověk při kojení dost vydává a ona se v jídle velmi hlídala - v sestřině případu tím spíš). Takže já počítám s horším (a doufám v lepší)... :rolling_eyes:
2. lis 2009 v 08:23  • Odpověz
Ahojky

psenap děkujeme za zprávy :slight_smile: malá Verunka je moc krásná a s maminkou jim to moc slušelo :slight_smile: hlavně aby teď byly obě v pořádku aby mohly co nejdřív domů :slight_smile:

rivka:Já mám od začátku těhu 13,5 nahoře a to jsem ty poslední 2 kila přibrala teď v posledních dvou týdnech, mám takový pocit že je to taky z té vody, protože nohy mi otékají šíleně, večer jsem ráda že so dojdu na záchod jak mě ty nohy bolí :unamused: ale říkám si že už je to snad za pár tak se to snažím nějak vydržet, ale je to fakt hnusný pocit, mám pocit že tu vodu mám snad všude, nateklý obličej, ruce,prostě všechno....A maliník i lněné semínko piju a není to fakt tak hrozné jak některé maminky píšou, fakt se to dá :slight_smile:
2. lis 2009 v 08:32  • Odpověz
psena ... díky za info ... malá je nádherná ... moc se vám povedla ...
holky, já dnes jedu na tu domluvu CŘ, tak na mě myslete, třeba mi ho dr. přeměří a bude normální velikosti ... uvidíme ... ještě se musím zkulturnit a pak hurá k bábě s malou a do Bohunic s velkým :grinning:
2. lis 2009 v 08:38  • Odpověz
slunat tak to ti budeme držet palce, možná to dopadne fakt dobře :wink: pak dej info jak jsi dopadla :slight_smile:
2. lis 2009 v 08:49  • Odpověz
Mariko velká gratulace tobě, Verunce manžeovi.normálně tu bulím jak mě to dojalo... užila sis tedy festově.. je dobře že je to už za tebou a budeš se moci radovat z Verunky..

Holky kojení je super dieta..já sice nabrala jen 7 a na svou původní váhu jsem se dostala hned po týdnu..ted už mám dole další kilčo :slight_smile: no klidně bych mohla dát dolů ještě nějaká ta kila..zrovna drobek jsem před těhu nebyla :slight_smile:))
2. lis 2009 v 08:54  • Odpověz
Marikap a manžel - velká gratulace , holčička je moc krásná.
Slunatko - držím palce a dej echo co a jak.
2. lis 2009 v 09:02  • Odpověz
Slunatko - držím palce taky.

A mám dotaz - co vlastně obnáší kontrola u obvodního lékaře? Zvládla jsem zubaře a ekg, ale tohle jsem - ehm - nějak opomněla... Jednou ztratím hlavu, jestli mi ji dneska v nemocnici neurvou sami. :rolling_eyes:
2. lis 2009 v 09:26  • Odpověz
Riv mě jen změřila tlak a to bylo všechno :slight_smile:)
2. lis 2009 v 09:28  • Odpověz
slunatko-at to vsechno dobre dopadne :wink:
rivka-neboj, proste ty kilca jednou urco shodis... :grinning:
ja jsem u obvodniho nebyla ani pri jednom tehu-mam desnou mudr a nechtelo se mi tam nikdy cekat...a v prukajde to nikomu nevadilo, takze jsem to proste neresila a uz to resit nehodlam... :grinning:
hl. mi prijde zubar, gynda a detsky mudr pro mimi...
2. lis 2009 v 09:33  • Odpověz
riv, mě taky změřila tlak a vypsala nemoci v rodině, atd. .... já zas nebyla na ekg ... tam nás nikdo neposílal ... říkal, že chtějí zubaře a obvoďáka ...
2. lis 2009 v 09:33  • Odpověz
Ještě jednou velká gratulace Marikap...nejen k malé, k tomu, že to zvládla, ale i k manželovi, protože můj chlap by vám rozhodně nedával nic vědět :frowning2: A už vůbec by se takhle nerozepsal... :unamused:

holky a zavodněný kila jdou dolů úplně samy. Já mám spís tukové zásoby a ty dolů jen tak samy nepůjdou :angry:
Mamka se mnou přibrala krásných a slušivých 32 kg a světe div se šlo to dolů. :astonished: Potom s bráchou 29 a světe div se - 15 kilo zůstalo a nehlo se :angry:

Rivka, mě řekla obvodní na začátku těhu, že pak přijdu na ekg, to mi ale udělali v porodce a ona řekla, tak to k nám nemusíš, chodí se právě na to ekg. A gynDr. mi taky řekl, že tam nemusím... :wink:

Sluně, držím palce a dej nám vědět, jak jsi na tom... :slight_smile:
2. lis 2009 v 09:37  • Odpověz
MAMINKY
ADAJAR - 24 let - Kladno - TP14.11.,DANIEL- nar. 10.8.2009 (26+0), 880g, 33cm;
MAUI - 35 let - Usti n.Orlicí - 58 - nar. 16.9. (33+0); holčičky SOFIE 1760g, 11:11 a SARA 1670g, 11:12;
ORLIK - 29 let - Tábor - 69kg/80kg - nar. 25.9., 8:20 - TEREZKA - 2,4 kg, 47 cm;
KVAKULKA- 29 let- Praha- JÁCHYM - nar.17.10., 12:45- 3060gr, 48cm (38 tt);
SARONKA - 27 let, Pha Podolí – nar. 21.10., SOFIE - 3,249kg, 49 cm;
HANCET - 32 let - Nový Jičín - nar. 21.10, 0.43 hod, MICHAL , 51cm, 3,86kg;
RRITULKA - 34 let, Olomouc - ANIČKA - nar. 23.10.2009, 3,05 kg, 48 cm;
LUCY82 - 27 let - Jihlava, nar. 23.10. - NELA 2,74 kg, 46 cm a SOFIE 2,72 kg, 47 cm;
ADELAIDE03 - 27 let- Prostřední Bečva - nar. ??? - DENIS , 3.70kg 49cm;
MAJDA.H - 26 let, Havířov - EMIČKA - nar. 26.10.09, ve 23.05hod., 3,98kg, 51cm;
BERANEK - 35let - Ostrava – JÁCHYM– 27.10.2009 (přesně v den TP), 23:14, 3,9 kg, 50 cm;
SANUSKA - 29 let - Pardubice - nar. 29.10., 19:29 hod, CELINE, 52 cm, 3,710kg;
RENAT2 - 25 let - Kutná Hora - nar. 30.10., 3:45 - JAKUB, 50cm, 3,25kg
MARIKAP - 28 let - Brno - nar. 1.11., 2:30 (CŘ v Praze) - VERONIKA, 52 cm. 3,8 kg

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TĚHULKY
MONTERKA - 32let - 2.11 - Brno - kluk
EVATK - 31let - 7.11. - Vsetín - 60/78 - čekáme holčičku - Eliška
DAVLU – 25 let – TP 8.11. – Beroun - +12 kg – čekáme chlapečka - Tadeášek
STANINKA77 - 32 LET - Blansko - TP 10.11. - chlapeček Šimon
MARSIE - 31let - 12.11. - Pha Podolí - 65 /82 - holčička - Klára
MARIE_M - 29 let, Praha, TP 15.11., cekame holcicku
SLUNATKO99 - 30 let, Brno - 16.11. - 55/80 - čekáme chlapečka (Ondra)
LILLISEK – 29 let - 17.11. - K. Vary - 57/ 64,5 , čekáme holčičku ( Natálie )
SAZE - 32let - Pha - 17.11. chlapeček Tomášek
VERUSA -21 let-17.11. Moravský Krumlov ( +20kg) čekáme holčičku Natálku
LULLKA - 32 let- Pha Podoli-TP 19.11.- 55/58kg, chlapečka - jméno nevíme
EVITA_IJ - 28 let - 20.11. - Rožnov p. R. - 62 kg/75 kg (37tt) - překvapení pro všechny!
JONKAR - 25 let, Brno - 74 / 79,5 (33.tt) – 22.(19.)11. čekáme chlapečka - KO 22.10.
JAHODARKA - 28let - 23.11. - Pha Podolí - 64 / 76 - čekáme chlapečka (Vojtíška)
IRCATKO - 31let - 23.11. - Neratovice - 85kg/87kg - čekáme holčičku (Kristýnka)
SPAGETKA-30let - 23.11. - Domažlice+5 kg(31.tt)-čekáme chlapečka(asi Kryštof)
LUCIEROB - 26 let- 25.11. (vyvolávání porodu max. 38tt)-Ostrava-70/81- holčička
RIVKA – 29 let - 27. 11. - Praha - čekáme chlapečka a bude to chobotnička!
KALLIMER- 26let - Pha - Bulovka, 59/ + 8kg - 28.11. čekáme holčičku
KATULKA.OV - 26let - Ostrava - 60/ - chlapečka (asi Tomáška)
EVANEK77 - 32let - Brno - 56 / - zatím nevíme
2. lis 2009 v 09:42  • Odpověz
Dík za info! :slight_smile:
2. lis 2009 v 09:53  • Odpověz
Holky tak mě dr neposlal vůbec nikam, ani k zubaři, ani na EKG ani za obvodní dr tak nevím podle čeho to ti doktoři posílají :unamused:
2. lis 2009 v 10:01  • Odpověz
reni, tys nebyla jako vůbec nikde? ...
2. lis 2009 v 10:03  • Odpověz
rennik-ale ono je to napsano v te tehu prukajde-to se divim, ze ti to nerekl...me teda taky moje gyndr. nikam moc neposila,ale ona uz to bere, ze to znam z prvniho tehu... :wink:
zarid si toho pediatra pro mimi, zbytek uz asi kasli... :wink: :grinning:
2. lis 2009 v 10:07  • Odpověz
ahoj holky, taky se vám tak vlněj břicha? to je neuvěřitelný co ta moje miniatura dokáže, poslední dny mám pocit, že se mi snad prokope ven.. :angry: já už se normálně fakt těším, až ho vyprdnu.. :sweat_smile:
2. lis 2009 v 10:34  • Odpověz
holky fakt mě nikdam neposlal, pediatra už mám zařízeného dávno ale jinak mi ani sestřička nic neříkala, žesi to mám oběhat nebo ta ...ve čtvrtek jdu na kontrolu tak se jí na to zeptám :slight_smile:

jahod mě se břicho vlní hlavně večer to je malý akční i 2 hodiny v kuse, a těším se úplně stejně až bude konečně venku, nemůžu se dočkat, ono to tak stranšně pomalu ubíhá :frowning2:
2. lis 2009 v 10:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.