• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
davlu tak to máš dobré že se ti aspoň na ty nohy podívá, mě sice vyšetřuje pravidelně ale když se mě zeptá jak se mám a já mu řeknu že dobře, ale že mě bolí nohy z těch otoků tak se na ně ani nepodívá a řekne že to je dobré, a když mě vyšetří tak se toho taky moc nedovím- jen mi řekne v pořádku paní Cinecialová, no a já pak aspoň kouknu do těhu průkajdy jestli se vůbec něco změnilo... ale jinak je to skvělý doktor, fakt bych neměnila!! :slight_smile:

holky manžel mi udělal velikánskou radost, byl v obchodě a koupil mi asi 10 KIT Katů :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak jsem hned jeden zdlábla,mňam ten byl super, ale zbytek jsem pečlivě schovala jinak bych se asi fakt neunesla :grinning:
3. lis 2009 ve 12:40  • Odpověz
Ahoj :wink:
Děti spí, tak mám asi 5 minut klidu :grinning:

Já jsem taky rodila v den TP :grinning: Sice chybělo málo (45minut) a už by bylo po termínu :sweat_smile:

Moc gratuluji k narození Lukáška :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Kvakul, to je přesně o tom, člověk má naprosto jiné představy o porodu a celkově i potom, realita je bohužel jiná, většinou :wink: Taky jsem byla připravená z předporodních kurzů a vůbec z literatury na jiný průběh a první porod mě nebo mé tělo velmi zaskočil, neměla jsem z toho dobrý pocit, ani zážitky....proto jsem se teď dost bála a naopak to dopadlo úplně skvěle. Nedá se nic dělat, příště to bude lepší, uvidíš.

K tomu kojení, u Beatky to vypadalo, že ji budu kojit kdo ví jak dlouho a po třech měsících byl konec, člověku to bylo líto, ale nakonec když vidíš to spokojené dítě i s UM, tak není žádný problém se s tím smířit. Nakonec musím říct, že to pro mě bylo mnohem lepší řešení, mohla jsem si odjet na pár dní mimo domov - do lázní na rekondiční pobyt a dítě mělo svou flašku a starajícího se tatínka a žádný problém nebyl.

Celkově musím říct, že ty stavy kolem porodu a vůbec, se lépe zvládají až u druhého dítěte, člověk nic moc neřeší, protože na to není čas a je to klidnější :slight_smile: Až na ten konec, kdy člověk neví, kdy to příjde :grinning:
3. lis 2009 ve 12:51  • Odpověz
ahoj holky,
tak hlásím, že jsem z kontroly doma. A jsem další adept na porod. Zachvíli odjíždím do porodnice a zítra nebo pozítří mi asi vyvolají porod.Tak se tu zatím mějte krásně.
3. lis 2009 ve 13:06  • Odpověz
Veliké gratulace ke zbrusu novým dětem :wink:

Kvakul - to je pech, ale zas klika, že aspoň spí... :dizzy_face: Představ si, kdyby do toho všeho ještě vyžadoval 7/24, ať se jdou laktační poradkyně bodnout... :slight_smile: Taky bych ráda kojila, ale lepší spokojeně na UM, než stres - že je máma u něj, Jáchym ví a mlíko z flašky ještě nikoho nezahubilo :dizzy_face:
3. lis 2009 ve 13:06  • Odpověz
lucierob: tak hodně štěstí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ať je vše ok a rychle!!!!!!!!! Budem se těšit na zprávičku o mimiskovi! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. lis 2009 ve 13:07  • Odpověz
Lucierob, taky držím palce, ať to máte rychle za sebou :wink: Budu nahlížet, abych viděla nové miminko :dizzy_face:

U kojení rady typu buďte dítě po 3hod, no hahaha, no jsem nedělala a dělat nebudu, všechny laktační poradkyně mě taky můžou mít rády. Beatka od narození spala skoro celou noc, možná proto mlíko došlo, ale jak říkám UM není žádná tragedie a má mnohé výhody. Naše dítě nebylo od narození nemocné, pokud nepočítám vodovou rýmu a občasné zakašlání, takže žádný stres :wink:
3. lis 2009 ve 13:14  • Odpověz
lucie-drzim palce, at to mas mimi brzo u sebe... :wink:
kvak-nic si z toho nedelej, ja jsem se morila prvni 3 mes. s kojenim-pak se teda racil maly rozkojit a zase neslo pro zmenu prestat a jak pise beranek-totalni zavislost, pac odstrikat mi neslo, takze jsem se vlastne skoro 2 roky od decka nehnula....vsechno ma sve plusy a minusy... :wink:
3. lis 2009 ve 13:20  • Odpověz
My jsme válčili s kojením teď hned druhý den, kdy prostě měl hlad a nebylo co, křičel celou noc a dostal jen jednou příkrm....říkala jsem si, že tohle mi za to opravdu nestojí, vidět křičící a hladové dítě, kterému člověk nemůže pomoct a doma si to s Beatkou taky nemůžu dovolit, aby Jáchymek křičel hlady a Beatka z toho byla špatná, protože bych se jí nemohla věnovat. Prostě v okamžiku, když to nepůjde, dávám UM a nebudu se tomu bránit ani chvilku....
3. lis 2009 ve 13:22  • Odpověz
beranek takže v noci na kojení nebudit? známá mi taky říkala, že jí bylo řečeno, že má budit na kojení, že to napřed dělala, ale potom se na to vyprdla, protože malý spal, tak byla ráda že spí... což mi přijde rozumné
3. lis 2009 ve 14:03  • Odpověz
Evi, ani ja som malú v noci nebudila, ona Natalka nebola nejako extra velký spáč, čo jej ostalo až doteraz a tak som bola rada, že mi spí v noci 6.hodín v kuse a ani ma len nenapadlo, aby som ju budila
v porodnici mi ju nosili každé 3.hod, rovnako cez den aj v noci, ale doma som si to prisposobila inak...
síce som kojila len 4.mes- to naše dieta odmietalo prso a na odsávanie som nemala nervy, takže sme prešli na Nutrilon
3. lis 2009 ve 14:12  • Odpověz
tak jsem ráda, že tu máme i zkušené matky s rozumnými a střízlivými názory... :grinning: :grinning:
3. lis 2009 ve 14:14  • Odpověz
já si taky myslím že je lepší nebudit, mimčo si samo řekne kdy má hlad :grinning:
3. lis 2009 ve 14:20  • Odpověz
beranek no jako ja davam taky napul UM a nic s tim nenadelam kdyz vlastniho neni dost.
3. lis 2009 ve 14:23  • Odpověz
já taky nebudila, ale mě ji nenosili ani v porodnici, protože fakt byla veliká, takže u nás se na to tak nedbalo, jak u tříkilových miminek ...
taky jsme nekojily, taky z důvodu nerozkojení po sekci a musím říct, že jsme o nic nepřišly a dokonce mi přijde, že bývala i míň nemocná než kojené děti ... stejně jak beránek ... měly jsme párkrát rýmu ... a za ty tři roky třikrát teploty ...
jinak samo blahopřeji k miminkům ...
3. lis 2009 ve 14:36  • Odpověz
Jo holky tak to je zavist ja musim krmit po 3 hodinach dokud nebude mit aspon 3,5 kg a pak uz jen 7x denne.
3. lis 2009 ve 14:43  • Odpověz
Ahoj Adajar :slight_smile:
Já dneska rezignovala po tříhodinovém bdení se Sofinlou od desíti do jedný a nechala noci volný prubeh. Holky spaly krásně od té jedné až do sesti a já se královsky vyspala:slight_smile: Mám dojem,že nám v nemocnici říkali,že jedno krmení můžeme vynechat,až budou mít holky 2,2-2,3kg...
3. lis 2009 v 15:06  • Odpověz
ahoj holky.. my kojíme osto šest..jinak mi malou sice 30 min po porodu přiložili ale spala takže nic z toho.. pak mi jí dali na kojení až tak po 10 hodinách... jinak já šla rodit s tím že asi kojit nebudu..moje máma nás (celkem jsme 4) nekojila ..mléko neměla takže jsem byla připravená,ž e najedeme na nutrilon.. no zatím si přijdu jak mlékárna tak uvidíme.. jinak Sofinka má při kojení pocit, že jí to někdo s ní tak uplně hltá až se zajiká :slight_smile: a pak mi škytá hrozně dlouho :slight_smile:) je to vtipný...
jinak je zatím hodná kojíme po 2 někdy i po 3 hodinách... a spinká mezi tím...jen dopol a k večeru má takové dvouhodinovky nespaní ale nekřičí či tak..ale chce se chovat :slight_smile:
Blahopřeju k miminkům..je to super, jak se to hezky rozrůstá...
3. lis 2009 v 15:27  • Odpověz
Maui hele ja ti rozumim. Me zacal Danysek zlobit taky v noci hlavne tak ho nechavame vzhuru pres den. Jinak jojo tech 7 jidel urcite staci za den. A gratuluji k vyspani a jak jinak???
3. lis 2009 v 15:38  • Odpověz
maui ty jo vam uz je jeden mesic?? JInak ja teda mam i vic mlika nez v nemocnici. Ale jinak furt krmim po 3 hodinach zatim no.
3. lis 2009 v 15:41  • Odpověz
s tim kojenim-ja jsem teda kojit mohla, ale nejdriv se to mimi proste musi nejak naucit-techniku a ja taky, takze to byl kapku boj, vzhledem k tomu,ze mam mala prsa, tak to bylo vzdy v lezeni....takze jsem nemohla ani moc mezi lidi-predstava, ze si lehnu nekde na ulici a budu kojit, po nejake dobe se to zlepsilo-no po dobe, asi po cca roce...hahaha.... a pak uz jsme kojili i ve stoje, v klece - proste ve vsech pozicih...
u nas taky doma nikdo nikdy nekojil-mama me a segru kojila dohromady asi 14 dnu-teda s rozdilem roku...
jenik taky zatim nebyl nijak nemocny...jen ryma...a snad atop ekzem, ale to ma po me... :unamused: :wink:
3. lis 2009 v 15:49  • Odpověz
ahoj holky, uff, tak jsem strávila pěkných 5 hodin v podolí a jsem úplně grogy..
poradna, utz, diaporadna a potom ještě monitor - na konci už jsem málem plakala jak mě pořád někam honili..
no, ale k výsledkům, v poradně mi pan doktor řekl, že to rozhodně na porod nevypadá, že jsem úplně zavřená, CS už mám teda alespoň 4, což je od posledních 2 fakt pokrok, vyšetření mě docela bolelo a asi po dvou hodinách jsem zjistila, že jsem začala špinit (docela fest), tak jsem se tam pro jistotu vrátila se zeptat jestli je to ok a říkali, že pokud to přejde tak ok, kdyby ne, tak mám přijet.. hahaha
na utz všechno dobrý, miniatura má dneska 3183 g, v diaporadně jsem čekala, že mi sníží inzulín, ale snížili velký kulový..
když jsem se dohrabala na monitor, tak brouček konečně usnul.. :sweat_smile: , byla jsem fakt docela ráda, protože celý den řádil a ta protivná doktorka mu tleskala u hlavy, aby se probral... grrrr... jj, vím, že ho musí vzbudit, ale fakt jsem na ní měla ve skrytu duše vztek, že mi toho unavenýho broučínka budí, obzvlášť, když moje dítě je fakt hyperaktivní...
chtěla jsem pak jet zařídit ještě spoustu věcí, ale na všechno jsem se vyprdla a jela si hodit kopýtka nahoru a jsem ráda, že jsem ráda...
monterce velká gratulace ke krásnýmu miminku!
renat, vítejte doma! kubík je moc hezkej!
lill - modelkovský míry mě teda fakt rozesmály! :grinning:
3. lis 2009 v 16:56  • Odpověz
jahod tak s tím špiněním jsem to po poslední kontrole měla úplně stejně, vyšetření mě vůbec nebolelo ale jak jsem odcházela od doktora tak jsem cítila takový dovný pocit v podbřišku jako by měla přijít MS a asi za 2h jsem doma začla špinit a taky právě fest tak jsem se zkoušela dovolat zpátky ale nikdo to tam nebral tak mě radši manželhodil do nemocnice, no a tam byla pěkně protivná sestra, která mě sjela hned ve dveřích jak to že nevím že je to normální :angry: a jak jsem to asi měla vedět???? nikdo mi neřekl že se to může objevit... no nicméně mě místní doktorka vyšetřila, od ní to teda bolelo fest a říkala že je to z toho ranního vyšetření u doktora a že to přejde brzy jenže já jsem špinila i druhý den ráno tak jsem radši ještě skusila zavolat k mému dr a sestřička říkala ať radši přijedu, dr mi pak řekl že je to fakt normální že mě ani nebude vyšetřovat, že to opravdu přejde ať se nebojím... Takže asi tak, jsem zvědavá co ve čtvrtek jestli budu na tom stejně jako minule :unamused:
3. lis 2009 v 17:17  • Odpověz
rennii - to se vůbec nedivím, já bych asi jela taky, o tom nikdo nic neříkal.. no nevím, jž je to lepší, ale je fakt, že tady ležím jak látra, tak možná proto to teď neteče, nevím.. taky jsem z toho celkem vykulená.. :confused:
3. lis 2009 v 18:05  • Odpověz
jo, málem jsem zapomněla - lucie a špaget - držím palce!!!
3. lis 2009 v 18:06  • Odpověz
Holky, vy jste mi ale udělaly takovou radost! Začala jsem si připadat jak matka krkavice, že si netrhám prsa, abych vydala aspoň kapičku- ale ono vidět konečně sytý dítě, který se pak zajímá i o jiný věci, než jak ze mě vymámit jěště nějaký pití, je tak krásný. Jáchymek je s plným nájezdem na UM jak vyměněnej- rád si pozoruje- když před něj dám něco hodně pestrýho, tak na to fascinovaně zírá a obhlíží to a natahuje se po tom. Nebo mu zpívám- to on moc rád- hlavně pořád to samé- žere Martu Kubišovou :dizzy_face: - no ale hlavně na to mám já sama energii- a ne se pořád starat jen o stav svých s odpuštěním cecků...
3. lis 2009 v 18:22  • Odpověz
Ahoj těhule :slight_smile:

Tak jsem se dnes po 5ti hodinách v čekárně vrátila z kontroly. A jak jsem předpokládala...nejdřív šok u sestry poté, co jsem se vydrápala na váhu. Za pouhý týden + 2,5 kila :astonished: :astonished: :astonished: Minule Dr. říkal, že před porodem lehce shodím tak 0,5 kg jak se vstřebá voda. Potom mě prohmátl pupek a s verdiktem ,,mimi je ještě hodně vysoko, nenaléhá a vody až až,, se uvidíme určitě příští úterý. První termín už byl a druhý je v sobotu. :frowning2: Jo a zase potvrdil, že budu tlačit minimálně 4-4,5kiláčka :frowning2: :frowning2: :frowning2:

rennik, mě se na otoky neptá, přímo si na nožky (no ,,nožky,, ha ha :wink: ) sáhne, protože si na to lehnu na lehátko...tak věř v to, že otoky nejsou do jisté míry nebezpečné. Mě zase nevyšetřuje vnitřně...
3. lis 2009 v 18:39  • Odpověz
jéé davlu tak to měteda fakt nešahá fakt se ani nekoukne :angry: no asi to každý doktor fakt bere jinak, a máš super že si leháš jen na lehátko já lezu furt na kozu :angry:
3. lis 2009 v 18:45  • Odpověz
moje kamarádka nekojí skoro od začátku, neb má otřesný zážitek a tím pádem asi už blok a nesebere k tomu odvahu, asi blbou technikou kojení jí malý dorasoval bradavky, tak zkoušela s kloboučkama a malý jí i s kloboučkem vyrval kousek bradavky... asi ji v porodnici neohlídali a už se vezla, brr...
3. lis 2009 v 18:48  • Odpověz
tím jistě nechci nikoho děsit, jen že někdy je opravdu lepší být matka v pohodě než se stresovat před každým kojením
3. lis 2009 v 19:01  • Odpověz
Evatk,....... :astonished: :astonished: :astonished: Tak z toho mám hrůzu. Na přecitlivělé bradavky trpím už teď. Jen se mi o ně otře třeba tričko a mám pocit, že mi je v tu chviku snad někdo uřízl.... :frowning2: Kojit chci, ale bojím se ho víc, než porodu... :unamused:
3. lis 2009 v 19:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.