• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
marsie a já jsem si říkala, že mi na tom pultu něco neštimuje...
4. lis 2009 v 18:34  • Odpověz
Ja cekala 8mesicu az mi nekdo zpravi suflatko u skrinky..nedockala jsem se :angry: proto ted kdyz neco potrebuji udela mi to muj otec :slight_smile:
4. lis 2009 v 19:05  • Odpověz
Ahoj holky...tak jsem tu. Máme večerní rituál za sebou, dneska koupat tatík :slight_smile: napapáno a spinkáme. je opravdu hodný, až si říkáme, po kom to má :dizzy_face: :dizzy_face: ale taky doufáme, že to vydrží co nejdýl :slight_smile: Zítra se na nás přijde podívat paní dr. :slight_smile:

Asi nemám šanci dočíst, jen jsem přeběhla zběžně očima, že jste řešili kojení :slight_smile: Já bych chtěla samozřejmě co nejdéle to půjde (mám k tomu i jistý důvod), tak pro to udělám všechno možné...ale někdy to prostě nejde, takovým případů je spousta...my ještě žádný extra režim nemáme, jakože přesně po tolika hodinách se vzbudí, prostě si říká a je to...většinou po těch 2,5 hodinách, ale třeba v noci měl i 4hod. pauzu..no řídím se prostě jeho potřebou :slight_smile:

Někdo tu řešil velikost prsou...nebojte se kojit se dá...mě se před porodem taky prsa moc nezvětšily, opravdu jen málo...a vemte jed na to, že tomu ale dojde...mně se nalily na maximum na včerejšek a to bylo něco... :wink:

Marsie: krááásny pokojíček :slight_smile: Klárka to má mooc hezký..a koukla jsem i na bříško, no krása, fakt ti to sluší.
4. lis 2009 v 19:08  •  2 děti  • Odpověz
myslela jsem tim ze mi to spravu muj tatka :grinning:
4. lis 2009 v 19:08  • Odpověz
holky, jsem na netu našla koktejl z ricinovýho oleje, kterej by měl přirozenou cestou vyvolat porod, prý to funguje, jen pokud je mimčo připravený, jinak to jen pročistí střeva :grinning: narazila jsem i na diskuzi tady na koníkovi... http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=64407&vGroupOffset=0

neslyšely jste o tom? :confused:

asi bych to vyzkoušela, kdybych měla přenášet nebo mi hrozilo vyvolávání v porodnici...

tady je návod:

Porodní koktejl funguje na principu zvýšení aktivity střev a pohyby střev pak stimulují děložní svalovinu k děložním stahům. Účinek porodního koktejlu závisí také na připravenosti porodních cest před jeho podáním - pokud byly porodní cesty již měkké, pootevřené, pak je šance na vyvolání porodních stahů a vlastního porodu vyšší.

Porodní koktejl se skládá z: 300 - 500 ml meruňkové šťávy, dvou lžící ricinového oleje, 200 ml minerálky.
4. lis 2009 v 19:16  • Odpověz
jonkar... ja myslim ze nam ten koktejl tak akorat procisti poradne strivka ne ? :grinning:
4. lis 2009 v 19:20  • Odpověz
možný to je, ale ani to občas neškodí, ne? :grinning:
4. lis 2009 v 19:22  • Odpověz
jonkar :to ne :slight_smile: mozna to potom po terminu zkusim.pokud se neude nic dit :slight_smile:

holky chtela jsem se jeste zaptat..vcera me prislo kolik budu mit denni davku materske.chci se zeptat mam pocitat 30 dnu..nebo se pocitaji jenom pracovni dny??? dekuji
4. lis 2009 v 19:29  • Odpověz
mateřská se platí za kalendářní dny.. :wink:
4. lis 2009 ve 20:06  • Odpověz
theia: dekuji :slight_smile: potesila jsi me
4. lis 2009 ve 20:12  • Odpověz
holčiny chtela jsem se vas jeste zeptat...vcera jsem byla zase na monitoru a na ultrazvuku a rekli me,ze je mala teda mala ma jen 2500g ale jsou to jen odhady ze ? ale pupecnik pracuje pekne.ale mam pry malo plodoe vody,,,nevite cim to muze byt ?
4. lis 2009 ve 20:17  • Odpověz
zdar matky

jedeme asi rodit, držte palce
4. lis 2009 ve 20:33  • Odpověz
EVI!!!!!!!!!!!!!!!!!!! HODNE STESTI!!!!!! At je to rychle, bezbolestné a hlavně kráááásnééééé, čekám zítra smsku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tfuj tfuj tfuj!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. lis 2009 ve 20:35  • Odpověz
Jejda EVI..to je zpráva, držíme palečky :wink: :wink: :grinning: :grinning:

verusa: já bych to brala tak, že pokud pupečník pracuje dobře, je vyživovaná a to je hlavní...navíc váha je opravdu jen odhadní..
4. lis 2009 ve 20:35  •  2 děti  • Odpověz
počkej, chytlo Tě to samo????? wow!!!! Tos jim teda dala na prdel doktorům! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ta k to krásně zvládní!
4. lis 2009 ve 20:35  • Odpověz
Evi, drž sa :slight_smile:
4. lis 2009 ve 20:48  • Odpověz
Evi hodně štěstí, držím palce!!! ježiši já začínám být z toho nervní jak pes :frowning2:
4. lis 2009 ve 20:54  • Odpověz
evatk preju odne stesti a pevne nervy :slight_smile: zavidim tise
4. lis 2009 ve 20:55  • Odpověz
Evatk, tééééda souhlas s Evi...Tak držíme palce ať se to pořádně rozjede a žádné vyvolávání není potřeba...Jéžiš, já mám normál nervy za tebe... Doteď mi to ani nepřišlo, ale jak se přiblížil termín, tak si říkám, že bych už taky byla ráda na řadě :slight_smile:

Veru, taky souhlas s Renat. pokud je mimísek v pořádku a nestrádá, tak bude prostě třeba jen menší, ale zdravoučký(á) :slight_smile:
4. lis 2009 ve 20:56  • Odpověz
davlu: však jsi na řadě, ne? :grinning:
4. lis 2009 ve 20:57  • Odpověz
Jo a jinak jsem to spočítala :slight_smile: a hlásím, že máme už:
10 holčiček a 7 chlapečků!!!!!!!!!!!!!!!!!! z toho 2 dvojčátka - no krása :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Evča přidá holčičku :slight_smile: to je teda přesilovka a mně tady všichni říkají, jak se rodí teď strašně kluci :grinning: :grinning:
4. lis 2009 ve 21:00  • Odpověz
ja uz chc taky rodit :( jenze nam s etermin posunul az na 22.11. :angry:
4. lis 2009 ve 21:00  • Odpověz
verusa: a vy čekáte co? nemáš to v ID kartičce :wink: my máme překvápko :dizzy_face:
4. lis 2009 ve 21:02  • Odpověz
evita my cekame holcicku..pry na 70% tak snad tam bude :slight_smile:
4. lis 2009 ve 21:22  • Odpověz
evita vy jste si to nechali jako prekvapeni?? to ja by jsem nevydrzela.... a co myslis ze to bude???
4. lis 2009 ve 21:23  • Odpověz
veru: a už to tam máš :slight_smile: Natálku, jéééééé :dizzy_face: no my to fakt vydrželi celou dobu, ale už jsme oba napnutí k prasknutí!!!! FAKT! úplně šíííííleněěěěě, takže se na porod moc těším, až se to konečně dozvíme!
Nemyslim si právě že nic, jak jsem tu už několikrát psala, žádnou intuici v tomto nemám, necítím se ani na jedno více, takže nevím, můj říká že to bude kluk, tak já říkám, že holka, ale chci obojí, takže je mi to úplně jedno! :sweat_smile: No už brzy uvidíme!!!!! :grinning:
4. lis 2009 ve 21:27  • Odpověz
Myslím na tu evču, už míří do porodky, dýchej Evi dýchej!!!!!!! :sweat_smile:
4. lis 2009 ve 21:28  • Odpověz
evita?jj dopsala jsem to tam,ale to jmeno je asi jen tak :( jelikoz porad nevime... jsme desne nerozhodni... my jsme si na zacatku taky rikali ze si to nereknem ve 20,tydnu jsme nevydrzeli... ja jsme spis to chtela vedet aby jsem vedela zda mam kupovat ruzove ci modre :wink: ..mate asi vsechno neutralni ne ? to se tesis az porodis :grinning: jen aby jsi vedela jestli to bude mit pindika nebo ne :slight_smile:
4. lis 2009 ve 21:30  • Odpověz
Čus kočky,
Evi, držím palečky :wink:
tak mám za sebou první vyvolávací den a musím říct, že to byl fakt nářez :pensive: Včera večer mi doktor nezavedl gel s tím, že hrdlo je na 2 prsty, takže preindukce není nutná. Udělal tedy znovu Hamiltona, po kterým mi začala odcházet zátka, tak jsem si naivně myslela, že teda dneska porodíme. Ráno mě odlifrovali na sál, že začnou se zaváděním tablet. A ejhle na hrdle prej žádnej postup, je pořád moc vysoko, tak udělala mudra dalšího hamiltona a začala zavádět tabletu, což byl fakt nářez, páč tam nemohla vůbec dosáhnout :astonished: Pár kontrakcí teda naběhlo - i pře stovkovou intenzitu, ale po 2 hodinách žádná změna. Takže došlo na 2. tabletu, kterou se nejdřív pokoušel zavést mladej doktůrek, asi po 2 minutách se mu to nepovedlo :cry: Že si tedy zavolá staršího kolegu, no kolega byl faktu zkušenější, neb zavedl, ale bylo to teda hrozný, ještě teď se celkem blbě posadím :pensive: Asistentka byla teda skvělá chytla mě za ruku ještě než doktor přišel, že jí mám klidně zlomit malíček, že pan doktor je hodně pečlivej :pensive: Malýmu šahal na hlavu a on před ním vyloženě utíkal :astonished: Každopádně ani po 2.tabletě se nález nezměnil, takže se dohadujou, jestli to zítra zkusí znovu,nebo mě nechaj odpočnout. Pokud se nezadaří, tak nejpozději v sobotu sekce :sweat_smile: Pobolívá mě teda od tý doby v zádech a podbřišek jako na MS, zátka odešla, tak fakt doufám, že do zítřka se nález aspoň trochu změní.
Co se kojení týče, kvakul, vůbec to nehroť, buď se rozkojíte nebo ne :wink:
4. lis 2009 ve 21:32  • Odpověz
vcera jsme byla na monitoru a kdyz me ho nataceli tak vedle v mistnosti jedna pan rodila...teda moc prijemny zazitek to nebyl..naskakovala me husi kuze...ale nejradeji by jsme to taky mela uz za sebou
4. lis 2009 ve 21:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.