• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
jahod no jo no vse se vraci do starych kolejich.
7. lis 2009 ve 23:31  • Odpověz
tak to zní báječně, vypadátě s manželem fakt spokojeně :slight_smile:
7. lis 2009 ve 23:36  • Odpověz
jahod jsme spokojeny. :grinning: :grinning:

A co ty doma???
7. lis 2009 ve 23:46  • Odpověz
Dobré nedělní ránko, hlásím ze severových. Moravy náááádherné počasí s modrou oblohou a sluníčkem :sweat_smile:

Dnes bude lepší den, po včerejších depkách se cítím lépe :slight_smile: Můj taťka měl včera narozky, tak vnoučátka se nedočkal hihi, tak musí čekat dál :grinning: Trochu mě pobolívá břicho, ale jak všechny víme, to pořád nic neznamená a navíc - času furt dost...
8. lis 2009 v 08:53  • Odpověz
Ahoj holky...tak sjem vzala pak na noc ještě paralen a dobrý, už se to drží na 36,7...naštěstí.

Marsie: vůbec si nedělej hlavu, že ti nevyrostla prsa, počkej po třech dnech po porodu, chce to vydržet, oni se fakt nalejou a to je pak mazec...a s tou přírodou máš 100%tní pravdu..jájsem ráda, že mlíčko je, tohle prostě musíme vychytat, takže dnes obvolávám blézké lékárny, zda mají odsávačky. Byla mi doporučena Medela, chtěli mi ji půjčit, ale někdo jim ji ukradl...

Malý se mi nějak budí, tak jdu za ním, pak se ukážu a dočtu..
8. lis 2009 v 09:03  •  2 děti  • Odpověz
renat: a tak, co to bylo? když to nebylo od prsou?
8. lis 2009 v 09:04  • Odpověz
evi: no asi to právě bylo od prsou, jak se to jedno hodně lalilo, odštříkávala jsem jak blázen a nic...takže jak se to tam nahromadilo...anebo nevím, dr. mi řekla, že zánět to není, že by bylo zybtečné dávat ATB...no uvidíme..
8. lis 2009 v 09:39  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky. Jejda, řeší se bolavá prsa...to snad radši ani nebudu číst..au au bolí mě jen si to představím :frowning2:
Evit, sluníčko??? :astonished: To u nás bylo naposledy někdy koncem srpna...škoda, že se ten taťulda vnoučátka nedočkal...myslím k narozeninám (to blbě vyznělo). Byl by to nádhernej dárek.
No jinak nám včera minul termín a u nás nic. Vždyť říkám, že za pár dní bude tabulka, pod ní čára a pod tím bude napsáno DAVLU... :angry: :angry: :angry:
8. lis 2009 v 10:07  • Odpověz
Renat- já měla taky v porodnici horečku (po celou dobu)- říkali, že z nalejvání prsou, z únavy a dehydratace- to nalejvání tedy nadělalo takovýho humbuku a nakonec jsem byla taková chabá dojnice. No co....e
Jinak Adaj- sice jsem shodila 10 kilčo, ale taky jsem v těhu nabrala skorem 16 kg. takže mi ještě železný zásoby zbývají, to zase jo... Ale taky se teď nedovedu v jídle nijak omezit (ale ani se nepřežírám), jen prostě jím ve dne v noci, neb malej prostě rád žije nočním životem. Nevím, jak to máte vy ostatní matky, ale náš breburda pije takový pididávky každý dvě hoďky - ve dne v noci- báječně se v tomhle režimu hledá čas, kdy se vyspat- ale to se spraví, je takovej pidižvík malej, tak až nabere a zesílí, tak i víc vypije... :dizzy_face:
8. lis 2009 v 10:07  • Odpověz
Dobré ranko :slight_smile:
tak jsem Kubíka včera neukecala :grinning: byli jsme na nákupech v Olympii a na návštěvě u kamarádů a nic... ale v noci jsem zase spala jak mimino, na záchodě jsem byla jen jednou... :sunglasses:
holky, já už tři dny neměla vůbec žádný poslíčky, není to divný, že nejdřív mě to tak trápí a pak nic? :confused:
8. lis 2009 v 10:23  • Odpověz
jonkar: buď ráda :grinning: však jsem psala, že očividně poslíčci nic neznamenají pro porod :unamused: Máme podobný termín, tak uvidíme kdy se Ti naši drobci rozhodnou :confused: kéž by brzo co :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. lis 2009 v 10:31  • Odpověz
Jonkar...že by ticho před bouří... :wink:
8. lis 2009 v 10:32  • Odpověz
davlu: a co ten SEX? zkoušeli jste to rozpohybovat? máš termín dnes ne? :dizzy_face: držím palce, ať to přijde brzo!
8. lis 2009 v 10:34  • Odpověz
Ahoj holky,my máme zase ten problém že mléko já mám ale mám ploché bradavky takže musím používat kloboučky a malý se nechce moc přisát,takže dokrmujem a bojujem s tím...snad se to spraví. Jinak já sem přibrala 8kg a nechala je v porodce.
8. lis 2009 v 11:15  • Odpověz
evit, doufám, že brzo, mám pocit, že mi brzo upadnou kyčle... :confused:

davlu, doufám, že ta bouřka brzo vypukne... :grinning: se bojím, že bude prďolka moc velkej a někde se cestou zasekne... :frowning2:

ale holky, obávám se, že se tvrdohlavě bude držet až do termínu, pokud ne dýl... :sweat_smile: :dizzy_face:
8. lis 2009 v 11:18  • Odpověz
Monter, jojo, kojení není často sranda, jak jsem si bohužel myslela i já. Ale vy to zvládnete, když je mlíko...Laktační poradkyně- chytrý horákyně- prudí kvůli kloboučkům (že prý to snižuje laktaci), ale nechápu, jak by kojily bez nich, tedy jak prckům vysvětlit, odkud mají sát, když nemůžou bradavku nahmatat...
8. lis 2009 v 11:36  • Odpověz
Přesně tak Kvak! Malý je vztekloun a jak necítí mléko v kloboučku tak se vzteká a nechce sát. Někdy sem zoufalá a mám sto chutí s tím praštit. Na druhou stranu si říkám že je pro něj moje mléko nejlepší ale je to kolikrát boj!
8. lis 2009 v 11:43  • Odpověz
ahojky!
teda, jahod ma svatou pravdu - Ad uz je zase ve svym zivlu u plotny!!!! :grinning: :grinning: tebe by muj vecne rozezranej manzel nosil na rukach :wink:

Ja vedela, ze to kojeni je hnus, uz jen to slovo "kojeni" ve me vyvolava jakys odpor (nevim proc, nebijte me..) to jsem teda faaakt zvedava, jak to zvladneme.

Jinak me vyhodili z Motola, chtela jsem jit navstivit tchyni a kamosku... pry je tam hodne viru a neni to pro me vhodny... tak sedim doma, hnaty jak konve :rolling_eyes:
8. lis 2009 ve 12:42  • Odpověz
ahoj, tak už mi taky otekly nohy.. :rolling_eyes: a to jsem měla radost, že alespoň něco nemám...
marsie - jako že by ti to nedej bože mohlo vyvolat porod? :angry: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. lis 2009 ve 12:51  • Odpověz
v úterý jdu do porodky, už tam bude můj doktor, já mu snad řeknu ať mi toho cizopasníka už vytáhnou... ty dva týdny už to snad nemůžu vydržet!
holky, bolí vás taky bránice, když si lehnete na bok? u mě je to fakt bolest jak prase a na zádech už to taky nejde, tak fakt trpim..
8. lis 2009 ve 12:55  • Odpověz
Marsie, někomu jde kojení podivuhodně lehce- záleží to podle mě i na dítěti- když je dobrej savec, trpělivej, šikovnej a silnej, tak jde všechno líp. Ale došla jsem k názoru, že mateřský mlíko není tak důležitý, kdyby s tím měl prcek vnímat a prožívat permanentní stres mámy(kortizol ze stresu je v mlíce samozřejmě taky), být pořád polohladovej- to je pak lepší nepochybně UM a pohodová máma + plnej žaloude
8. lis 2009 ve 13:13  • Odpověz
jahod - to ne, jen ze tam litaj bacily a je pry nejaka epidemie... - a koukej ho tam jeste nechat!!!! nikoho nikam nedloubej!!!!

kvakul - souhlas, taky to nehodlam hrotit.. bude mliko - kojime, nebude-li nasadime sunarek :slight_smile: - hlavne, ze budem oba v klidu ...
8. lis 2009 ve 13:26  • Odpověz
Ahoj :wink:
U nás už jsme všichni nemocní, já i Jáchymek. Pořád ho musíme nosit, protože má rýmu a ucpaný nos :unamused: Mlíko mi dochází, protože pořád chce pít a mám pocit, že už i brečí z hladu...no jo....

Marsie, já jsem u Beatky kojení naprosto nesnášela a taky to ve mě vzbuzovalo odpor, bohužel a po 3 měsících jsme přešli na UM, bylo mi to pak líto, ale žádné neštěstí to nebylo. Teď mi to kojení až tak nevadí, ale jsem nachlazená, bolí mě celé tělo, teče z nosu a vůbec jsem hodně unavená, tak mlíko dochází, Jáchymek by pil neustále....tak jdu právě do obchodu pro UM, snad se to ještě spraví.
8. lis 2009 ve 13:31  • Odpověz
beranku - cim ti doporucili zacit - tim Feminarem? nebo??
8. lis 2009 ve 13:35  • Odpověz
Ahoj, ja som teda z kojenia pri Nat vobec nadšená nebola, trpela strašne kolikou a ked sme prešli na um, tak to už bolo v pohode. MOžno, že som nejako zle kojila, alebo čo....ked budemmat mlieko, tak kojit budem, ked nie, tak sa fakt nezbláznim.
Už som komplet pripravená do porodnice, kludne by mi to mohli urobit aj dnes :slight_smile: - zajtra tam budem celý den ležat na rizikovom a budem mat len nervy pred utorkovým ránom, doma by som ten čas teda využila lepšie
8. lis 2009 ve 14:25  • Odpověz
Evit, sex už jsme od čtvrtka neprovozovali. Za prvé balo nám to dost zabrat :stuck_out_tongue_closed_eyes: a za druhé se sice dostavilo příšerné pravidelné bolení, ale po 4 hod. ustalo, takže jsem to už vzdala. Ale nějak si mě zase nahlodala, tak že bych manžílka večer přemluvila. Bohužel musím přiznat, že bych si sex dala jen kvůli popostrčení malého, protože o nějakém prožitku nemůže být řeč a manžel to moc dobře ví a pak se mu do toho taky moc nechce, když držim jak kráva v JZD... :frowning2: :unamused:

Jonkar, tak co ta bouře? Vypuklo něco? Já se taky bojim, že bude malej až moc velikej, obzvláště s každým dnem navíc mě přepadá hrůza, že se mi při východu přidusí, nebo že ho nevytlačím vůbec...Ale ty máš termín ještě před sebou, já už od včera za sebou... :frowning2:

Jahod, ležet se teda fakt už nedá. Na tolik doporučovaném levém boku mi ihned vlítne obsah žaludku do krku, pálí mi žáha jako čert, na zádech se mi ihned celkově zle a nedýchám, jedině jakš takš na pravém boku...takže nejsi v tom sama... :frowning2:

Beránku, ať se ti daří vykurýrovat celou rodinu co nejdřív a mlíčko se vás drží...
8. lis 2009 ve 14:47  • Odpověz
davlu, u nás to na nic nevypadá... já vím, že máme 14dní do termínu, ale za těch 14dní klidně může přibrat ještě půl kila a s našim odhadem z pátku na skoro 4kg by teda mohl ven už teď... :sweat_smile: ale nějak se na to netváří... :grinning:
8. lis 2009 v 15:25  • Odpověz
Jonkar, buď v klidu. Já sama jsem teda z odhadu (našeho) tak yvyplašená a uklidňuju druhý, ale utz už jsou v tomhle pokročilém stádiu fakt dost nepřesný. My jsme měli v 31.tt odhad 1.800 gr a Dr. řekl, že porodní váha odhadem tak ta 4 kg a ,,možná i více,, :astonished: Co řekl v tom cca 31.tt vám? A tobě se Kubík pořád může narodit před termínem. Mě už ne... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
8. lis 2009 v 15:37  • Odpověz
Ahojky tak co ještě se tady nerodí :slight_smile:
8. lis 2009 v 15:44  • Odpověz
Lucy, předtermínovky tady nejsou, tak asi rodí a potermínovky drží, takže za ně musejí odpovídat... :angry: :slight_smile: ...Holky daly mamince čas podívat se co je tady nového? :wink:
8. lis 2009 v 16:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.