• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
ahoj, koukam, ze jste tady zustaly sami tehulky :stuck_out_tongue_closed_eyes: cerstve maminky asi prozivaji neco podobneho co my :sweat_smile:

uf, dnes jsem zjistila, ze mam mleko a pomoci laktacni poradkyni jsme se nakojily z obou prsou - to byla uleva a ani bradavky nebolely :dizzy_face:

drzim palce vsem budoucim maminkam, at to mate pekny, rychly a bezbolestny :slight_smile:

Jonkar - zavidim ti to pleteni - chybi mi to, ale zatim nemuzu najit ani minutku... ale zjistila jsem, ze boticky, cepicky atd Nikince jsou, takze nebylo to zbytecne :wink:
8. lis 2009 ve 20:02  • Odpověz
ahojky mari!!! tak jsem rada, ze jste to takhle krasne zvladly - veru je sikovna holcinka .. chtej vas jeste na kontrolu do motola, nebo üz to vse budete resit doma??
8. lis 2009 ve 20:20  • Odpověz
davlu, pořád stejný a mám pěkně tvrdý břicho, no uvidíme... bych se vůbec nezlobila... :dizzy_face:

mari, neboj, jak se to ustálí, tak určitě zas nějaký chvilky budou... mě to teď jde pomalu, jak mě chytaj křeče, tak mě u toho polívá horko a potí se mi ruce, tak mi ta vlna vůbec neklouže... no ještě rukáv a kousek, tak snad to nějak došmodrchám... :slight_smile: a po víkendu by mi měla přijít ta vlna pro můj svetr, tak uvidím, jestli to nějak zvládnu... :sweat_smile:
8. lis 2009 ve 20:40  • Odpověz
ahojky holky :slight_smile:)))) tak já se taky hlásím do klubu,zatím pořád držíme, uvidíme,co zítra řekne dr,ale dle mého to na porod jen tak nevypadá :fearful:)

tak jsme si aspoň dneska konečně zamakali na pokojíku, vyklidila jsem sklad, a konečně jsme složili a povlíkli postýlku a tak, tak mrkněte do albíčka :slight_smile:

Druhá stranu pokojíčku je zatím prázdná, časem tam asi bude nějaká skříň nebo tak něco, uvidíme :slight_smile:

tak zatím všem přeju pěkný večer a já mastím ohřát drahé polovičce véču :slight_smile:
8. lis 2009 ve 21:12  • Odpověz
lili: krásná postýlka :dizzy_face:, tak se taky furt držíš :slight_smile:
8. lis 2009 ve 21:16  • Odpověz
evi: děkuju,tak je asi 7 let stará,naši jí kupovali pro synovce :slight_smile:))) za což jsem jim teď samosebou vděčná :slight_smile:))) no jo držím a jen tak to asi nebude :slight_smile:
8. lis 2009 ve 21:18  • Odpověz
Holky, teď jsem se zase vyděsila...sice jsem se nejdřív uklidnila tím, že břicho nemusí před porodem klesat, může zůstat nahoře (což já mám od spodu rozletovou plochu a pod prsama balón, jenom uletět), ale....pokud neklesne a přijdou kontrakce, porod bývá o dost delší, na konci se mimču pomáhá ven loktama a přinejhorším, nesestoupí a musí se akutně na císaře. +bonus k tomu - toto nejvíce hrozí, pokud břišní svaly před těhu byly dost pevné. A já ke svému štěstí 10 let závodně tancovala a na břiše jsem měla doslova pekáč kuchet. Ten byl sice fajn, ale teď se mi absolutně nehodí. A Dr. mi na to neklesání po termínu taky nijak extra nadšeně nekoukal a já nechápala proč...béééé...bééé...Zuzu, taky bojím..bojím...
8. lis 2009 ve 21:37  • Odpověz
Lili, ta postýlka je fakt pěkná, natož 7 let schovávaná...Naty se bude taky líbit, uvidíš.. :dizzy_face:
8. lis 2009 ve 21:38  • Odpověz
Malý před chvílí usnul a já čučím na Superstar. Mari je skvělé že kojíš. My pořád bojujem ale pomali a jistě to začínáme zvládat ikdyž musíme dokrmovat. Zuzu,mě když porod vyvolávali tak mi zavedli tabletku a čekalo se co bude. Vyvolávaný je víc bolestivější než spontání porod. Jonkar je jasná adeptka a prcek bude brzy na světě.
8. lis 2009 ve 21:48  • Odpověz
davlu, člověk by řekl, že když máš vypracovaný svaly na břiše, budeš to mít jednodušší a ono ne? :astonished: ale snad to bude všechno v poho :wink:

holky, mě už to zas přechází, to nebyli ani pořádní poslíčci... :frowning2: to říkám, budu s tím břichem chodit do vánoc... :confused:
8. lis 2009 ve 21:50  • Odpověz
monter, dík za důvěru, ale já bych to tak jasně neviděla... :sunglasses:
8. lis 2009 ve 21:51  • Odpověz
mari, kdepak máme nějaký fotečky Verunky? :dizzy_face:
8. lis 2009 ve 21:53  • Odpověz
já sleduju superstar a pálí mě žáha.......jdu najit Rennie :frowning2:

davlu: uvidíš no, zase se ti pak břicho lépe vrátí do pův.stavu, když jsi ho měla pevné......

jonkar: to je ale trápení co............ :confused:
8. lis 2009 ve 21:54  • Odpověz
jů a kde pak máme jahodarku? :grinning:
8. lis 2009 ve 21:57  • Odpověz
Jon,nemůžeš vědet :slight_smile: Kdyz vás čtu co vás bolí,natíká,jak se cítíte a bojíte porodu tak sem ráda že to mám za sebou!
8. lis 2009 ve 22:01  • Odpověz
evit, takový strašení není nic pro mě... :confounded: že nevím kdy, to mi až tak nevadí... ale takový jako že možná a možná taky ne, to mě fakt nebaví... :frowning2:
8. lis 2009 ve 22:01  • Odpověz
mon, já naštěstí neotíkám, jenom když dlouho někde chodím... ale je akt, že mě bolí kyčle a třísla, jak kdyby mě je někdo roztahoval od sebe... :frowning2:
8. lis 2009 ve 22:04  • Odpověz
tak to tady zkouším, jako že bysme mohli trochu pošťouchnout prďolku :grinning: ale prej radši ne, že bysme mohli pak za chvílu někam jet a že se mu nechce... :frowning2: tak já fakt nevím, ti chlapi vůbec nespolupracujou :grinning:
8. lis 2009 ve 22:07  • Odpověz
Ke konci těhu je to už fakt opruz a každá si přeje ať už to skončí. Cítila sem se úplně stejně jako vy.
8. lis 2009 ve 22:08  • Odpověz
Jon,tvůj de k porodu?
8. lis 2009 ve 22:09  • Odpověz
no má to v plánu...
8. lis 2009 ve 22:11  • Odpověz
tak mi jdem do postýlky, koukat na Sherlocka... mi ta moje drahá polovička dneska nějak umírá... většinou ho nemůžu dostat do postele dřív jak ve dvě a dneska tam asi bude dřív jak já... :confused:

tak klidnou noc miminkám, maminkám i nám s bříškem :dizzy_face:
8. lis 2009 ve 22:19  • Odpověz
Ahoj, jen nahlížím, jestli není náhodou nové miminko :wink: Já jsem pořád nemocná a dnes poprvé s dětmi sama doma, Jáchymek má pořád rýmu a odpoledne s ním jdeme k dr. :unamused: Ach jo, zatím jsem s Beatkou nikdy nebyla u dr., zatím nebyla nemocná a klučík si to vybírá pěkně brzy....

Jinak musím říct, že jsem úmyslně nechodila na diskuzi říjen 2009, protože jsem nechtěla být poslední, která bude čekat na porod.
Holky, to už zvládnete, sice to je otrava, ale nakonec to bude za vámi ani nebudete vědět jak rychle :slight_smile:
9. lis 2009 v 08:34  • Odpověz
Davlu, to břicho nahoře nic neznamená,neboj, klidně ti klesne před porodem, mně tak kleslo a do poslední chvíle mě Jáchymek tlačil pod žebry tak hodně, že jsem poslední týden už nemohla ani chodit, u Beatky jsem to třeba nikdy nezažila, tak vysoko nikdy nebyla a oba porody šly normálně.... Břicho jsem taky měla vycvičené, tedy předtím než jsem otěhotněla poprvé, teď už to taková sláva nebyla, ale nějaké svaly jsem tam ještě měla :wink:
Hlavně se nestresuj předčasně.
9. lis 2009 v 08:39  • Odpověz
Ahoj holky jdu si pro inspiraci copak delate dneska k obedu?? Ja vcera delala veprovou na hobach. A v utery nebo ve stredu budu delat veprove maso se zapatlanou mrkvi, ale co dnes to vubec nevim. Mam chut na spagety, ale jakou omacku k tomu nevim.

Jinak beranek my mame taky rymu a takovou tu zadni takze nic moc musim porad odsavat a nejhorsi je to v noci.
9. lis 2009 v 09:08  • Odpověz
Brý ráno :slight_smile: Tak to vypadá, že půjdem dnes domů, prcka teda ještě mordujou na očkování a na kyčlích, ale po obědě nás nejspíše vyhodí :dizzy_face:
zuzu, fakt chceš vědět ten postup vyvolání? :grinning:
Takže pokud jseš úplně zavřená, jako jsem byla já, první den provedou oxytocinový zátěžový test, jestli je děloha vůbec připravená pracovat a jak zvládá mimís tu zátěž. Nejdřív ti 20 minut natáčí monitor, pak přidaj oxytocin zase na 20 minut a po 20 minutách tu dávku zdvojnásobí - to už bys měla cítit, že se něco děje.
Pokud se po testu neotevřeš, zavedou ti na noc k čípku gel na jeho změknutí a případné otevření(zavedení můžou ještě opakovat). Pokud se otevřeš alespoň na prst či dva, začnou další den se zaváděním tablet k prckovi.
U mě teda začaly po tabletě hned hustý kontrakce, ale nevedlo to k ničemu, jen jsem se otevřela na lepší 2 prsty. Pak by mělo být den volno a postup s tabletama se opakuje, pak už je jen sekce.
U mě to teda prokládali těma Hamiltonama a ulupovali a ulupovali... Ten poslední byl po prvním pokusu vyvolání, ráno ve volném dnu a stál fakt za to :astonished: Možná i to přispělo k tomu, že se porod nakonec rozběhl
9. lis 2009 v 09:15  • Odpověz
AHoj hoky
já jsem vám tady nepopisovala jak jsem se dostávala do porodnice že?No teď už se tomu směju, ale v ten moment mi moc do smíchu nebylo. Bolesti na mě přišly asi tak nějak po půl noci, ale ještě jsem je dokázala zaspat a říkala jse si, že to asi přejde, no ve tři to už bylo silnější a když jsem zjistila, že mi odešla hlenová zátka tak jsem si říkala, že to bude ono tak jsem do čtyř hodin čekala, mezitím přítel zavolala švagrové která je doktorka no a protože nevím jak bych došla do auta tak jsme vzbudili naše.Mamka jela s námi rovnou do práce no a taťka nám pomohl na bobech jsem se nějak dostala do auta ještě že mi voda praskla až v nemocnici. V porodnici už to byly útrapy však to znáte všechny. Navíc jsem měla pořát vyšší tlak, málo jsem se otvírala tak mi asi v jedenáct hodin nabídu epidurál s tím, že mi dají kapačku aby se vše rozjelo. Po epi teda bolesti byly stejné, ale přítel říkal, že kontrakce tam byly pořídné, takže to zřejme zabralo. Ve dvanáct hodin pořát nic tlak se snižoval málo a já jsem byla otevřená taky trošku, malý pořát nahoře. Tak mi velice milý pan doktor řekl, že bude lepší císař, že by to byl stejně hororový porod, že by po mě museli určitě skákat a kdoví jestli by nepoužili kleště tak jsem souhlasila. Na operační sál jsem se dostala v jednu hodinu. Tam se všichni divili, že už i kvůli té zlomené noze mi někdo nenavrhl císaře dřív. Tak jsem se mu vyhýbala a byla ráda, že kvůli očím můžu rodit normálně a nakonec jsem i ráda že byl protože bych si asi vytrpěla strašně moc a kdoví jak by to odnesl malý.
Evi ve Valmezu to docela šlo. Na porodním teda určitě bez konkurenčně. Nemůžu si stěžovatl Na novorozeneckém se sestřičky o mě staraly skvěle i kvůli té zlomené noze byly fakt zlaté. Jen dětské sestry se mi zdály docela odměřené, kojení mi vysvětlily z rychlíku a to hned co mě přivezli po císaři (i když jsem neměla celkovou narkozu tak jsem moc nevnímala), ale dalo se to zvládnout. Akorát kromě toho co jsem zhubla jakože voda a malý tak jsem si dala dietku i z jídla protože to opravdu moc jídlo nepřipomínalo.
Jinak gratuluju dalším novým maminám.
9. lis 2009 v 09:17  • Odpověz
MAMINKY
ADAJAR - 24 let - Kladno - TP14.11.,DANIEL- nar. 10.8.2009 (26+0), 880g, 33cm;
MAUI - 35 let - Usti n.Orlicí - 58 - nar. 16.9. (33+0); holčičky SOFIE 1760g, 11:11 a SARA 1670g, 11:12;
ORLIK - 29 let - Tábor - 69kg/80kg - nar. 25.9., 8:20 - TEREZKA - 2,4 kg, 47 cm;
KVAKULKA- 29 let- Praha- JÁCHYM - nar.17.10., 12:45- 3060gr, 48cm (38 tt);
SARONKA - 27 let, Pha Podolí – nar. 21.10., SOFIE - 3,249kg, 49 cm;
HANCET - 32 let - Nový Jičín - nar. 21.10, 0.43 hod, MICHAL , 51cm, 3,86kg;
RRITULKA - 34 let, Olomouc - ANIČKA - nar. 23.10.2009, 3,05 kg, 48 cm;
LUCY82 - 27 let - Jihlava, nar. 23.10. - NELA 2,74 kg, 46 cm a SOFIE 2,72 kg, 47 cm;
ADELAIDE03 - 27 let- Prostřední Bečva - nar. 21.10. v 13:33 (CŘ) - DENIS , 3.70kg 49cm;
MAJDA.H - 26 let, Havířov - EMIČKA - nar. 26.10.09, ve 23.05hod., 3,98kg, 51cm;
BERANEK - 35let - Ostrava – JÁCHYM– 27.10.2009 (přesně v den TP), 23:14, 3,9 kg, 50 cm;
SANUSKA - 29 let - Pardubice - nar. 29.10., 19:29 hod, CELINE, 52 cm, 3,710kg;
RENAT2 - 25 let - Kutná Hora - nar. 30.10., 3:45 hod. - JAKUB, 50cm, 3,25kg;
MARIKAP - 28 let - Brno - nar. 1.11., 2:30 hod. (CŘ v Praze) - VERONIKA, 52 cm. 3,8 kg;
MONTERKA - 32 let - Brno - nar. 2.11., 20:20 hod. - LUKÁŠEK, 51 cm, 3,6 kg;
EVATK - 31let - 7.11. - Vsetín - nar. 5.11., 6:59 hod. - ELIŠKA, 3,85 kg
LUCIEROB - 26 let- Ostrava - nar. 6.11. (TP 25.11.-vyvolávání porodu max. 38tt) - ANINKA 3,2kg, 47cm
MARIE_M - 29 let, Praha, nar. 6.11. (TP 15.11.), ANDREA, 3,1 kg, 45 cm
SPAAGETKA - 30 let Plzeň Lochotín, nar. 6.11.(TP 22.11.), Kryštof, 3080g, 50 cm
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TĚHULKY
DAVLU – 25 let – TP 8.11. – Beroun - +12 kg – čekáme chlapečka - Tadeášek
STANINKA77 - 32 LET - Blansko - TP 10.11. - chlapeček Šimon
MARSIE - 31let - 12.11. - Pha Podolí - 65 /82 - holčička - Klára
SLUNATKO99 - 30 let, Brno - 16.11. - 55/80 - čekáme chlapečka (Ondra)
LILLISEK – 29 let - 17.11. - K. Vary - 57/ 64,5 , čekáme holčičku ( Natálie )
SAZE - 33let - Praha - TP18.11. chlapeček Tomášek
LULLKA - 32 let- Pha Podoli-TP 19.11.- 55/58kg, chlapečka - jméno nevíme
EVITA_IJ - 28 let - 20.11. - Rožnov p. R. - překvapení pro všechny!
JONKAR - 25 let, Brno - 74 / 79,5 (33.tt) – 22.(19.)11. čekáme chlapečka - KO 22.10.
VERUSA -21 let-22.11. Moravský Krumlov ( +20kg) čekáme holčičku Natálku
JAHODARKA - 28let - 23.11. - Pha Podolí - 64 / 76 - čekáme chlapečka (Vojtíška)
IRCATKO - 31let - 23.11. - Neratovice - 85kg/87kg - čekáme holčičku (Kristýnka)
RIVKA – 29 let - 27. 11. - Praha - čekáme chlapečka a bude to chobotnička!
KALLIMER- 26let - Pha - Bulovka, 59/ + 8kg - 28.11. čekáme holčičku
KATULKA.OV - 26let - Ostrava - 60/ - chlapečka (asi Tomáška)
EVANEK77 - 32let - Brno - 56 / - zatím nevíme
9. lis 2009 v 09:19  • Odpověz
Spaaget děkuju moc pořád lepší mít nějaký přehled než netušit nic a kort já jsem z toho hrozně posraná jo a já vím jsem asi blbá ten oxytocin je co nebo jak se to zavádí to je injekce nebo holky nevíte nějaká.

Jestli jsem otevřená nevím,ale jen co říkali,že čípek je dost prosáklej,takže by mi ten gel ani dávat nemuseli ne?Jo jak jsem četla na někoho vyvolání zabere jako na tebe a trápí se a někdo má se vším všady do 4hod.odrozíno.

Davlu neboj já se taky bojím a to jsem dneska až do 6 sama David je v práci a já nad tím pořád přemýšlím a bojím se hrozně moc.Včera jsem si říkala,ještě je neděle a zítra celý den pondělí,to je času no a ono nic už pondělí za chvíli večer no děs,jak já se bojím asi to patří k tomu,ale je to divnej pocit,tak doufám,že až ty bolesti na mě přijdou,tak si řeknu,že už tomu neuteču a vydržím to.

Monterka taky jsi to měla tak dlouhý to trápení jako Spaagetka,nebo to šlo u tebe rychlejc?

Holky moc děkuju.
9. lis 2009 v 09:49  • Odpověz
Ahoj. já měla strašnou noc - vůbec jsem nespala, vše mě bolí strašně záda a kyčle. Mladej tlačil snad na všechny orgány v těle. Už se fakt začínám modlit abych začala rodit.
9. lis 2009 v 10:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.