• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
saze neboj jednou to prijit musi ze.
9. lis 2009 v 10:05  • Odpověz
Ad - já vím v noci jsem už skoro brečela unavená jako blázen a ne a ne spát. I teď se cítím na houby.
9. lis 2009 v 10:07  • Odpověz
saze hele hlavne odpocivej me stacil muj porod a moje unava nespat a druhej den sjem taky nemohla spat musela jsem za malym a byt s nim co nejvic. A hlavne ver ze si ho brzo odvezes domu.
9. lis 2009 v 10:11  • Odpověz
Dala jsem sladkou snídani a fláknu sebou na sedačku snad alespon na chvilku ještě usnu
9. lis 2009 v 10:13  • Odpověz
saze urcite :wink:
9. lis 2009 v 10:19  • Odpověz
:slight_smile: ahoj...
ad-maly je moc sikovny, roste jako z vody...a ty vubec nevypadas na ty kila, co pises... :wink:
saze-ja uz taky teda bych byla rada, kdyby to prislo, ale ted se to nejak zklidnilo a dokonce v noc i spim-az na to we- aspon 4x za noc-vice jak pres den...nechapu....
beranku-no to jsou radosti, ale to je tim supr pocasim, co je venku...
holky, ty vase porody a vyvolavani-to mi hruzu nahani....ale hl. ze mate zdrava miminka... :wink:
9. lis 2009 v 10:55  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:
tak hlásím, že jsme pořád pohromadě :grinning:

já jsem se teda vyspala úplně krásně, chvílu nám sice trvalo než jsme našli polohu, která by nám vyhovovala oboum, ale asi o půlnoci jsem usla a vzbudila se až ráno v sedm na záchod a pak ještě spinkala do půl desátý... :sunglasses:
9. lis 2009 v 10:56  • Odpověz
krem, taky si říkám, že by nás nemusely takhle strašit... :confused:
9. lis 2009 v 10:57  • Odpověz
Dobré dopoledne :slight_smile:

Beranek, díky za uklidnění, ale tobě se prcek rozhodl vykouknout včas. Já mám 3 dny po termínu, zítra kontrola a minule Dr. řekl mamině co tam se mnou byla, ať jde rovnou na porodnici, ráno vyvoláme. Potřebuju toho kluka vyhnat do zítřka ven, ale dřží se statečně.
A s tím bříškem. Ty jako chceš říct, že teď u druhého to už není žádná sláva, jo??? :wink: To je vidět na těch fotkách, jak ti to tam všude visí...fuj, stydět by ses měla :wink: Tak ať je to u Dr. rychlé a malého moc netrápí...

Spaget+Adel...jste šikuly, že jste to zvládly, ale....my tady ještě odrodíno nemááááméééé.... :astonished: :astonished: :astonished:

Zuzu, neboj, jsem taky celé dny sama (můj je taky David. Hele, máme dost společnýho. Kromě jmen drahých poloviček, ještě náběh na vyvolávání a v bříškách pěkný macíky....

Saze, u mě noc úplně to samé...od půlnoci co hodinu, to návštěva wc, mrskala jsem se jak ryba na suchu, všechno mě bolí a jet teď rodit, tak jsem total bez energie...
9. lis 2009 v 11:11  • Odpověz
Zuzu,mě zavedli tabletku v pátek a řekli že asi neporodím. Bolesti mě chytli v 10h ale neotvírala sem se tak ve 14h mi píchli injekci buď na uspíšení nebo zastavení. Ta nezabrala tak v 17h 2čípky zase buď na uspíšení nebo zastavení...po nich bolesti ustali. V pondělí nanovo ale bolesti začali už v 8:15 ale zase sem se neotvírala takže zase injekce ale bolesti sílily.
9. lis 2009 v 11:37  • Odpověz
Davlu to jo akorát,že ten můj macík vevnitř má velký bříško a nevím proč,jestli byla zrovna najezená ale to je asi blbost.Jinak já chodím od rána jak náměsíčná,možná,že kdybych měla plánovanýho císaře,tak bych nebyla tak extra nervní jako na to vyvolání mám fakt panickou hrůzu.Ale jak říká mamak,třeba proto,že se tak nervuješ to bude i s vyvoláváním trvat 4hod.ani nemrkneš nebo jsem jí řekla,že dva dny.Jo pro tu berušku to vydržím,ale to čekání je asi ještě horší,než pak když na to dojde.Můj David je posera taky při bolestech bude,ale při samotným porodu asi ne,protože je hned nervozní a já pak z něho taky tak proto bych ho tam asi nechtěla,ale co když budu mít bolesti v noci snad ho za mnou pustí.Stačí mi když jdu na monitor on sedí u mě a kouká,tak už mám slzy na krajíčku natož když mě večer začal hladit a říkat že se nemám bát,tak jsem brečela hned jako teď jen co si na to vzpomenu.Asi si řeknete že jsem blbá,ale já moc špatně snáším bolest a z tohohle mám největší strach co jsem kdy měla a to jsem si myslela,že odběr plodovky je to nejhorší co mi dělali ne kdyby porod přišel sám od sebe nečekaně bylo by to možná lepší tohle čekání a přemýšlení nad tím co bude zítra touhle dobou mě zabíjí. :frowning2: :frowning2:
9. lis 2009 v 11:40  • Odpověz
Samotný porod začal v 15h a já se začala pomali otevírat... rodit sem začala až ve 20h a malý se narodil 20:20. Takže 12h jak vyšitých!
9. lis 2009 v 11:40  • Odpověz
Monter díky kdybych fakt neměla panickou hrůzu z bolesti ale co mlžu dělat já za to vlastně nemůžu.
9. lis 2009 v 11:42  • Odpověz
Zuzu nic si z toho nedělej. Já měla taky panickou hrůzu z porodu!
9. lis 2009 ve 12:02  • Odpověz
Zuzu, další společná věc. Malý měl právě na tom utz véééélikééé bříško. Taková ropucha...Strach z bolesti?...hmm...mysli na to, že každá ta bolest, co přijde posouvá vaše miminko blíž a blíž k vám. Postav se jí čelem a řekni každé přicházející kontrakci ,,tak pojď, já se tě nebojím,, a malá Lucí bude pomalu klesat níž a níž...Já vím, se mi to radí, když o tom vím taky houby, ale bolesti se zkus postavit, neuhýbat...prý to potom nepostupuje. David ať je ti k ruce, ale asi by neměl dávat najevo, že se bojí víc než ty, aby tě to nerozhodilo. Řekni mu, že nechceš slyšet lítost, ať tě kouká pochválit a podpoří tě v dalších přicházejících kontrakcích.
Jo a jen tak bokem...ještě něco máme společného...já jsem taky Lucie... :wink:
9. lis 2009 ve 12:06  • Odpověz
Davlu,normálně mi tečou slzy tak vidíš přenášíme obě dvě.máme 4kg možná už i víc drobečky,obě máme davida a moje maličká se bude jmenovat jako ty.Opravdu má taky velký bříško já nevím z toho mám strach jak mi to řekli víš??Já snad tu bolest bych přežila,ale mrzí mě,že ten porod nemohl přijít sám a budu takhle možná trpět.jsem hned ze všeho divoká a vystrašená můj david jezdí každý rok na měsíc makat na vánoční stromky do Dánska no a tam neměl čas napsat a já už vyváděla,že mu něco je prostě hned panikařím a to není dobrý.Normálně se tak bojím,že mě pobolívá v břiše,ale to jsou takový ty nervní bolesti.

Monter-fakt????Já vím,že se bojí určitě každá,ale možná je to fakt jiný strach,když ten porod přijde sám než když na něk musíš čekat to určitě znáš sama nejlíp.I když já vím kulový,ještě jsem nerodila.

Jsem doma a koukám do blba jako blázen a pořád brečím a koukám na postýlku hladím břicho a říkám Lucince,že už brzo bude u mě a bude hajat tady v postýlce,že to obě dvě zvládneme,že musí být hodná a musí ven aby jsme se netrápili bolestí.Jako blbec jsem.A to teprve až ráno v autě nebo tam v porodici mi půjdou slzy do očí hlavně až David pojede domů máme to 36km a máme doma Bígla a taky musí ven a pokud nebudu rodit z ůterý na středu,ale budu čekat v porodnici do druhýho dne tak se v noci ubrečím.

Jako malá v 5letech jsem utkla z nemocnice.
9. lis 2009 ve 12:30  • Odpověz
Zuzu hlavně se uklidni a nenervuj se...není to dobré ani pro tebe ani pro malou! Já si taky říkala ať mě to chytne samo od sebe doma aby mě to nemuseli vyvolávat a ležet v nemocnici...no nestalo se. Jak budeš mít bolesti tak na ně nebudeš moc myslet a budeš si říkat ať už je malá na světě.
9. lis 2009 ve 12:39  • Odpověz
ahoj holky já už jednou rodila,díky bohu to přišlo samo od sebe a v tu chvíli jsem za to byla vděčná.Teď mám rodit podruhý,včera jsem měla termín a zatím se to nějak nechystá,dnes jdu na kontrolu a nejspíš mě pošlou rovnou do porodnice.Taky mám děsný strach co se mnou budou dělat k tomu všemu mám i vysoký tlak takže hrůza jednou tak veliká.Z druhý strany si zase říkám že těch pár hodin v bolestech nějak vydržím a pak mi bude zase dobře a domů půjdu konečně i s miminkem.Doufám že jsem tě aspoň trochu uklidnila zuzu.
Jinak se tu zatím mějte a přeju jen ty nejkrásnější chvíle z porodu a z miminek
9. lis 2009 ve 12:52  • Odpověz
Taky doufám pořád přemlouvám sama sebe vykašli se na to zvládli to jiný zvládneš to ty a až budeš mít bolesti,tak na to nebudeš myslet protože budeš vědět,že už od nich neutečeš.Ale nijak to nezabírá.Monter myslíš,že třeba ta první tableta může zabrat že můžu rodit hned ten den?Asi jak na koho to zabírá že?
9. lis 2009 ve 12:52  • Odpověz
Zuzu, což takhle zavolez nějaký kámošce aby přišla, ať tam nesedíš jek pecka a nenervuješ se? Já tě chápu, nemyslíme to s tebou zle...ale koukej se sebrat. Hergot ženská, čekáš zdravou holčičku a udělala bys pro ní cokoliv, tak jako první bod vem to, že si kvůli ní prožiješ trochu bolesti...Hlavně ať to nemusí trpět ona, ne? A akorát si to ˇvyvolávání přivoláš. A ta možnost, že tam dnes můžeš mít chlapa, co tě podpoří....A zatím, to vydržely všechny...tak i ty!!!! A za pár dní se nám tady budeš chlubit, jaká je malá úžasná a spoustu holek to bude mít před sebou....tak přestaň bulet. Jdeš jen rodit. To je přirozený proces. A jak píše Monter. Není to dobré ani pro jednu. Akorát se vyčerpáváš....
9. lis 2009 ve 13:01  • Odpověz
Zuzu,zabrat určitě může. Hodně záleží na tom jak se budeš otevírat.
9. lis 2009 ve 13:02  • Odpověz
Jo a pro představu...většinou to vyvolávání hůř zabírá na holky co jsou před termínem. ty cesty nejsou tak zralé a připravené. Švagrová si v noci změřila tlak, byl vysoký, tak tam raději jela (měla to nařízené přijet). Ve 4 přijeli, hodinu trvat monitor, sepsání těch lejster k porodu, potom vyšetření, vyvolávačka a v šup na pokoj. To bylo po 6 hod. Do 8 si s manželem ještě povídala, občas uffla, ale prý pohoda. Od 8 kontra začali a v 10.10 hod. měla chlapečka u sebe, takže....nemůžeš vidět jen to hořší a zdlouhavější... :wink:
9. lis 2009 ve 13:13  • Odpověz
Holky, vy mě úplně děsíte tím vyvoláváním...ach jo, snad to už budete mít všechny za sebou, i bez vyvolávání :wink: Já jsem nakonec ráda, že ta moje dvě těhotenství měla takový hladký průběh, já jsem v obou případech cítila bolestivé a nepříjemné kontrakce jen 1hod před samotným narozením dětí. Ale asi mám opravdu vyšší práh bolesti, protože jsem si vždy myslela, že když mě to začalo bolet, že to je teprve začátek a neuměla jsem si představit, že to může být horší, no a vlastně to už horší nebylo, protože jsem vždy byla na konci a vlastně už rodila, ale to jsem v tu chvíli nevěděla ani v jednom případě....
9. lis 2009 ve 13:28  • Odpověz
Beránek...Šťastná to žena... :slight_smile:
9. lis 2009 ve 13:32  • Odpověz
Davlu to je dobrý já se nezlobím pořád si říkám uklidni se bydržíš to.Já mám prostě hrůzu s toho asi jenom kvůli tomu velkýmu bříšku a taky,že nevím co mi budou dělat mám to psaný jako kontrolu jako doteď akorát v 7 ráno jinak jsem tam jezdila dopoledne.Jsem posera,ale musím to zvládnout.Ale moc děkuju,že mi takhle píšete moc.Uklidňuje mě to.
9. lis 2009 ve 13:35  • Odpověz
Akorát že první porod byl rychlý, ale ten opravdový konec hodně nepříjemný, vůbec jsem nevnímala. Ten druhý byl naprosto nesrovnatelný, dokázala jsem reagovat, tak mi to druhý pokus vynahradil. Paradoxně jsem se prvního porodu nebála vůbec a zážitek nic moc a druhého jsem se proto trochu bála a výsledek výborný. Člověk si nevybere, budete hodnotit později :wink: :wink: Ale věřím, že to pro vás nebude nic odstrašujícího :slight_smile:

Já jsem sice po prvním porodu 10 vteřin po narození Beatky prohlásila, že nikdy více, ale nakonec to dopadlo tak, že jsme hned po šestinedělí nechali volný průběh druhému dítěti a to se narodilo později, ale už máme doma i jeho, tak se nebojte, vždy se to nějak zvládne :wink:
9. lis 2009 ve 13:39  • Odpověz
Zuzu, já si právě říkám, jaký problém je bříško dítěte? Největší problém je hlava a ramena, ten zbytek těla vyjede sám a tak rychle, že si jen uvědomíte tu úlevu....
9. lis 2009 ve 13:41  • Odpověz
Já nevím beranku byla jsem na Uz v porodnici váha je odhadem 3800g teda byla teď bude už víc a pak říkala,že má dlouhý nožičky jako modelka a hodně obrovský bříško,ale hlavičku má malou tak akorát,ale to bříško mi nejde do hlavy proč je velký a jestli je to normální. To máš jako doteď měla jsem psanou kontrolu v pátek,pak včera dopoledne a tu další mám psanou na zítra v 7 ráno tak doufám,že když je to v 7 ráno,že už měta nechají a že se něco začne dít.A taky nechápu souvislost,že se může stát,že se zasekne za ramínka,ale to pořád mluvila v souvislosti s tim bříškem,tak to nechápu jestli jsem otevřená taky neřekli,jen to,že mám čípek už dost prosáklej což ani nevím co je.
9. lis 2009 ve 13:48  • Odpověz
Tak to nevím, ale oni to dítě takhle velké už na UTZ nevidí ani celé, většinou se kontroluje poloha a hlava, podle toho se určuje odhad váhy, tak těžko říct, co mají s bříškem miminka :confused: Nakonec to bude úplně v pohodě, neboj :slight_smile:
9. lis 2009 ve 13:59  • Odpověz
Taky doufám,nevešla se jim tam celá prvně měřili hlavičku pak to bříško a tam říkala,že je velký a nakonec se koukala na nožičky měřila tu kost stehenní,aby tu váhu určili podle hlavičky obvodu bříška a délky kosti stehení a u nožiček se smála a říkala,že se jí ta nožička nevejde ani na monitor,že to bude modelka.No jo snad to dobře dopadne a bude to rychlý porod.Nevíš Spaaget přenášela nebo šla dřív na vyvolání???A co ti tvoji lumpíci spinkají?
9. lis 2009 ve 14:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.