• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
ahojky, tak jsem zpět z kontroly a zítra v sedm nástup na vyvolání, protože to vypadá, že to prý půjde ... když to nebude postupovat, tak císař, ale už tomu moc nevěřím, protože teď po prošťárnutí mám stahy co chvíla ... ještě je neměřím ...
Zdenál bude muset dovézt tchýni k nám na noc ... mám fakt radost, ale co se dá dělat ...
tak já jdu rychle ještě něco pošomtat, aby nás nepomluvila (to udělá i kdybych tu měla naleštěno) ...
jo a velikost je něco kolem 3800g --- proto začínáme už zítra, aby to zas nedopadlo jak minule ... ale nevím nevím jestli v těch 200g je nějakej kor moc velikej rozdíl ...
9. lis 2009 v 15:17  • Odpověz
slunatko-drz se...at mas mimi brzo u sebe!!a na tchyni se vykvakni...ja ji tady asi taky budu mit, a muzu se na nejake poradky vykaslat.... :wink: :slight_smile:
9. lis 2009 v 16:07  • Odpověz
ahojte mamky

už jsem doma kompletní, zatím jen gratuluji dalším maminkám k miminkům, vidím, že v tabulce už máme navrch, až bude čas, dočtu vás
9. lis 2009 v 16:10  • Odpověz
Ahoj Evičko, už zpátky z porodky?? Vše ok? :dizzy_face:
9. lis 2009 v 16:46  • Odpověz
achoj evit, jsem si říkala, jestli nerodíš beze mě, když ses tu celý den neukázala :dizzy_face: :grinning: a jahod tu taky od včerejšího oběda nebyla... :confused:
9. lis 2009 v 17:05  • Odpověz
jonkar: hihi, néééééééééééé, vůbec, ráno jsem se probírala dlouho a pak jsem vyrazila do města a na kávičku s kámoškou z Anglie, dovezla mi kráááásný pytel na spaní, vyfotím, ukážu, je božíííííí :sweat_smile:
9. lis 2009 v 17:06  • Odpověz
jonkar: co Ty? máš dnes klid? nebo Tě nahání poslíčci? :angry:
9. lis 2009 v 17:07  • Odpověz
evi vše až na kojení... už to bylo na depku, mléko mám, ale malá se někdy tomu kojení tak brání, jenom párkrát se mi podařilo nakojit kompletně, sama bez sestřiček... malá ubývala na váze, takže jsme si tam pobyly o den dýl, nasadili příkrm, v čemž budu pokračovat i doma, ale nejsem si jistá, kolik dávat, když třeba sem tam nakojím, tak se poradím s doktorkou a uvažuju, zda si pozvat domů porodní asistentku, u které jsem absolvovala kurz, prý ty její návštěvy opravdu mají smysl... a ke všemu mám už jednu bradavku prasklou, což teda nechápu, kdy jsme to stihly...
naštěstí mi byly sestry oporou, hodně mě podržely, být tam nějaká semetrika, tak se fakt sesypu, pořád dokola zkoušet, co nejčastěj, nechytala se, buď řvala nebo usnula, počkat nebo dojít pro sestru, to zabralo, neb ony ví, jak na to, sotva sestra odešla, malá sát přestala, když jsem jí dala od prsu, tak se krásně uklidnila, sotva jsem ji dala k bradavce, tak konec, řev jak kdybych jí snad lámala všechny kosti... no zážitek
jinak jsem měla velké šití, nástřih+mě malá potrhala až ke konečníku, museli mě ale uspat i kvůli porodu placenty, ale už to ani nebolí, na wc chodím už normálně a seděla jsem skoro hned, plavací kolo jsem využila cca 2x...
jsem ráda, že jsem doma a až si zajedu nějaký režim, bude ještě líp
9. lis 2009 v 17:13  • Odpověz
dneska zas vůbec nic, já tomu vážně nerozumím... :sweat_smile: jsem měla dopoledne taky návštěvu, teď tady tak různě trajdám po bytě a už nevím, co bych vymyslela, aby se něco začlo dít... no zítra asi vyrazím na nákupy do města :slight_smile: kdyby aspoň vykouklo sluníčko, že bych mohla procházkovat, ale když pořád mrholí a je ošklivo, tak mám strach, abych ještě něco nechytla... :frowning2:
9. lis 2009 v 17:13  • Odpověz
evatk: tak vítej doma a doufám, že to brzo bude v klidu a zajeté, jak říkáš :dizzy_face: Určitě si pozvi někoho na to kojení, byla by škoda na to nepřijít, chce to nějaký fígl na Elišku, taky Ti do IP napíšu kontakt na linku kojení, hodně holkám tam už pomohli.

jonkar: taky se bojím chodit mezi moc lidí, ale dnes to bylo v pohode. Navíc - chce se mi furt čurat, tak ani na procházky chodit moc nemůžu, pač furt jen přemýšlet, kde je nejbližší wc....... no děs..... tak budu asi cely týden více méně doma...... se ukoušu..... A to mám břicho, si myslím, furt nahoře, co bude, až klesne, nevím, asi budu na wc i spát :frowning2:
9. lis 2009 v 17:17  • Odpověz
Ahoj holky.

Sluni, držím palce, ať se to už nezastaví a převezeš Dr. tak jako Evatk...

Evatk, tak ať vám to doma klape. Vidíš, měli jsme stejný termín (mě to v pase ukazovalo 8. ale bylo to 7. 11.) a ty jsi s mimísem doma a já tady dál kynu a čekám...

Joo, Jahod tady fakt není...nevím jestli jsem víc nervózní, že se u mě nic neděje, nebo že zůstanu pod čarou fakt sama...
9. lis 2009 v 17:17  • Odpověz
davlu neboj, Kubík se asi jen tak nepustí a tebe tak dlouho přenášet nenechají :wink:
9. lis 2009 v 17:24  • Odpověz
Jonkar, kamarádka už si dělá srandu, že prý už se stalo, že se těhotenství vstřebalo, tak jsem na tohle asi další adept... :grinning:
9. lis 2009 v 17:31  • Odpověz
jako takovej obrácenej proces, jo? :grinning: no to by mohlo být docela zajímavý... :grinning: neboj, Tadeášek tě překvapí, až to budeš nejmíň čekat a za chvilku už ho budeš chovat v náručí :dizzy_face:
9. lis 2009 v 17:41  • Odpověz
slunatko - drzim moc palecky, at to zitra zvladnete!!! a fakt na tchyni se vyprdni - o ni muzem dlooouuhosahle povykladat az se vratite - mame asi stejnej matriál :wink:

evi - no hurááá - vitej zpet! koukam, ze sis to teda taky vybrala! drzim palce, at si rychle na sebe a mala na prso :wink: zvykne. Na ty praskliny hodne chvali krem od aventu na bradavky - nebo od Sauviex... v podoli nam davali letacek, ze navseva porodni asistentky v sestinedeli hradi pojistovny!!!! 111,201,207,211 - zkus se zeptat u vas, tohle je asi jen pro Prahu.. a nebo uvidis co pani doktorka, ta by mohla poradit,ne?
a prosim o nejake fotecky elisky :dizzy_face:
9. lis 2009 v 17:48  • Odpověz
Evatk, vítej doma :wink:
My jsme byli s Jáchymkem u dr., váží už 4180g :confused: , přibral za 9 dní 420g, mlíko prý určitě mám a on brečí asi kvůli té rýmě nebo břichu. JInak by měl mít přírůstek váhy 100g týdně. Kromě rýmy mu prý nic není, ale u tak malého miminka je to trápení :unamused:

Slunatko, budu moc držet palce :slight_smile:
9. lis 2009 v 18:38  • Odpověz
MAMINKY
ADAJAR - 24 let - Kladno - TP14.11.,DANIEL- nar. 10.8.2009 (26+0), 880g, 33cm;
MAUI - 35 let - Usti n.Orlicí - 58 - nar. 16.9. (33+0); holčičky SOFIE 1760g, 11:11 a SARA 1670g, 11:12;
ORLIK - 29 let - Tábor - 69kg/80kg - nar. 25.9., 8:20 - TEREZKA - 2,4 kg, 47 cm;
KVAKULKA- 29 let- Praha- JÁCHYM - nar.17.10., 12:45- 3060gr, 48cm (38 tt);
SARONKA - 27 let, Pha Podolí – nar. 21.10., SOFIE - 3,249kg, 49 cm;
HANCET - 32 let - Nový Jičín - nar. 21.10, 0.43 hod, MICHAL , 51cm, 3,86kg;
RRITULKA - 34 let, Olomouc - ANIČKA - nar. 23.10.2009, 3,05 kg, 48 cm;
LUCY82 - 27 let - Jihlava, nar. 23.10. - NELA 2,74 kg, 46 cm a SOFIE 2,72 kg, 47 cm;
ADELAIDE03 - 27 let- Prostřední Bečva - nar. 21.10. v 13:33 (CŘ) - DENIS , 3.70kg 49cm;
MAJDA.H - 26 let, Havířov - EMIČKA - nar. 26.10.09, ve 23.05hod., 3,98kg, 51cm;
BERANEK - 35let - Ostrava – JÁCHYM– 27.10.2009 (přesně v den TP), 23:14, 3,9 kg, 50 cm;
SANUSKA - 29 let - Pardubice - nar. 29.10., 19:29 hod, CELINE, 52 cm, 3,710kg;
RENAT2 - 25 let - Kutná Hora - nar. 30.10., 3:45 hod. - JAKUB, 50cm, 3,25kg;
MARIKAP - 28 let - Brno - nar. 1.11., 2:30 hod. (CŘ v Praze) - VERONIKA, 52 cm. 3,8 kg;
MONTERKA - 32 let - Brno - nar. 2.11., 20:20 hod. - LUKÁŠEK, 51 cm, 3,6 kg;
EVATK - 31let - 7.11. - Vsetín - nar. 5.11., 6:59 hod. - ELIŠKA, 3,85 kg
LUCIEROB - 26 let- Ostrava - nar. 6.11. (TP 25.11.-vyvolávání porodu max. 38tt) - ANINKA 3,2kg, 47cm
MARIE_M - 29 let, Praha, nar. 6.11. (TP 15.11.), ANDREA, 3,1 kg, 45 cm
SPAAGETKA - 30 let Plzeň Lochotín, nar. 6.11.(TP 22.11.), KRYŠTOF, 3080g, 50 cm
KALLIMER- 26let - Pha - Bulovka, nar. 30.10. (TP 28.11.) TEREZKA

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TĚHULKY
DAVLU – 25 let – TP 8.11. – Beroun - +12 kg – čekáme chlapečka - Tadeášek
STANINKA77 - 32 LET - Blansko - TP 10.11. - chlapeček Šimon
MARSIE - 31let - 12.11. - Pha Podolí - 65 /82 - holčička - Klára
SLUNATKO99 - 30 let, Brno - 16.11. - 55/80 - čekáme chlapečka (Ondra)
LILLISEK – 29 let - 17.11. - K. Vary - 57/ 64,5 , čekáme holčičku ( Natálie )
SAZE - 33let - Praha - TP18.11. chlapeček Tomášek
LULLKA - 32 let- Pha Podoli-TP 19.11.- 55/58kg, chlapečka - jméno nevíme
EVITA_IJ - 28 let - 20.11. - Rožnov p. R. - překvapení pro všechny!
JONKAR - 25 let, Brno - 74 / 79,5 (33.tt) – 22.(19.)11. čekáme chlapečka - KO 22.10.
VERUSA -21 let-22.11. Moravský Krumlov ( +20kg) čekáme holčičku Natálku
JAHODARKA - 28let - 23.11. - Pha Podolí - 64 / 76 - čekáme chlapečka (Vojtíška)
IRCATKO - 31let - 23.11. - Neratovice - 85kg/87kg - čekáme holčičku (Kristýnka)
RIVKA – 29 let - 27. 11. - Praha - čekáme chlapečka a bude to chobotnička!
KATULKA.OV - 26let - Ostrava - 60/ - chlapečka (asi Tomáška)
EVANEK77 - 32let - Brno - 56 / - zatím nevíme
9. lis 2009 v 18:49  • Odpověz
Tý jo, Beránku, to jste obrovský!!! To ten náš Jáchymek sice sosá bebu každý 2 hodiny (mám dohled nad množstvím), ale přibírá teda nic moc, právě jen těch 100 gr za týden-a vzhledem k tomu, že měl dost silnej poporodní váhový úbytek, tak jsme se vlastně až teď ve 3 týdnech dostali na porodní váhu.
Jinak bříško ho taky dost bere- částečně zabírá Sab v každým mlíce, trochu taky Baby Calm, a denně tobolka Lacidofilu (vyjde to podsttně levněji než ty Probiotický kapky pro děti)- ale je pravda, že oni ti prckové každý trápení hodně prožívají, je mi ho tak líto, jak se kroutí, než vytlačí prd:slight_smile:
Chtěla jsem se tě taky zeptat, jestli už zkoušíte nosit v Manduce a jak funguje ta novorozenecká vložka? Malej je dočista závislej na mojí blízkosti, takže si pořízuju Manducu, a asi si prcka k sobě přidělám natrvalo :grinning: :grinning:
9. lis 2009 v 19:07  • Odpověz
Zuzu, ty se bojíš, že budou vyvolávat? Nebo to už máte jistý? Vůbec ale nemysli, že vyvolávání znamená hnusnější porod! Moje kamarádka taky měla vyvolávanej, měla ho zase hrozně rychlej- než se vzpamatovala, byla holčička na světě. A velký mimi taky nic neznamená- náš prcek byl opravdu jen tříkilový prcek a na svět nechtěl ani za nic- a já byla čtyřkilová a z mámy jsem vytorpédovala na jednu kontrakci- víš, on je porod z velký části taky věcí miminka- jak jemu se chce ven, jak se má k světu- myslím, že je důležitý, aby ses s malou domluvila, že vy dvě to prostě zvládnete, jí pověz, ať se nebojí přijít na svět, že ty se taky nebojíš, že jedině takhle budete spolu, že to bude jen trochu bolet a ona se bude trochu bát, co se s ní děje, ale za chvilku to pomine a budete maminka a dcerka.....
9. lis 2009 v 19:22  • Odpověz
Kvakulko - to jsi napsala moc hezky i mě jsi tím dodala odvahu. Díky.
9. lis 2009 v 19:38  • Odpověz
kvakulko, prave jsem to psala berankovi do IP-existuji probioticke kapky-u nas stoji asi kolem 700kc, v polsku v lekarne pry vychazeji na 200kc...(nechapu...) ja je teda jeste nemam, pac mam jeste cas, ale kdyz nic nefunguje...zkus mozna sem tam-ne casto, tycinku-rektalni-do zadecku..to vetsinou pomuze, ale zase o tom hodne pisi, ze si na to deti rychle zvyknou, ale ja jsem to proste jenikovi aplikovala asi 4x za celou dobu, v kombinaci s masazema bricha, saabsimplexem, tresnovyma pecickama apod... :wink:
manducu mam taky porizenou-jsem zvedava, jak to zafunguje.. :wink:
9. lis 2009 v 19:52  • Odpověz
holky=maminky: má některá z vás nějaký dojem z pití maliníku nebo lněn.semínka před porodem ? měly jste to u porodu snazší? je to k něčemu?? kdo z vás to pil a měl nebo neměl žádné pozitivní zkušenosti ? :dizzy_face:
já piju obojí, tak jsem jen zvědavá, zda to k čemu je :slight_smile:
9. lis 2009 ve 20:16  • Odpověz
zuzu- z vlastní zkušenosti ti můžu říct že jim taky nemůžeš věřit všechno na 100% a brát to tak nějak s nadhledem.Jak píše beranek nejdůležitější je hlava a ramínka pak už to jde samo.
9. lis 2009 ve 20:23  • Odpověz
Kvakul děškuju moc napsala jsi to krásně děkuju,to vyvolávání máme jistý,ale kdy mi neřekli buď zítra když tam mám být už v 7,nebo až ve středu,ale jestli mě zase zítra pošlou domů,tak se zblázním,ale to už asi ne.Snad to bude dobrý.maličký se na svět moc nechce,ale já ji domlouvám a říkám jí,že ona ven musí a já tý bolesti stejně neuteču.

evita-tak já jsem pila až do teď obojí,tak jsem zvědavá,jak to bude probíhat,ale třeba to je jiný při vyvolání,snad ti stihnu dát ještě vědět.Jinak nijakej pocit z toho nemám a to jsem si říkala,že to beru jako útěchu,že jsem pro to alespoň něco udělala.

Holky pa a držte palečky.
9. lis 2009 ve 20:43  • Odpověz
Čus pupíkačky, bříškovci, mamky a mimča,
jonkar, davlu - klíííííd, jsem tu, stále 2v1 - přece bych vás v tom nenechala.. :wink: jen jsem si dala dneska neplánovaně celý den v práci. nevím, jestli klid před bouří či co, ale bylo mi dneska fakt dobře, mozek po dlouhé době docela fungoval, minatura moc neprotestoval, prostě to bylo fajn.
kallimer - no tak teda gratulace, ale takovýhle móresy nám sem nezaváděj! co to jako je, rodit odspodu tabulky? :angry:
davlu, zazul - vy to asi nevíte, protože jste tu poměrně nové, ale na tuhle diskusi chodí jenom ty, které mají za biootce davida.. :wink:
ne, ale jestli si to dobře pamatuju, k vám dvoum ještě patřím já, ad, saron, myslím, že ještě někdo, ale nemůžu si vzpomenout.. vtipný, ne? :dizzy_face:
9. lis 2009 ve 21:01  • Odpověz
Ahoj maminy a těhulky,
tak jak jsem četla marikap už je asi z Motola venku.. jak já jí závidíííím :wink: Já se tam chystám zítra a to si mě tam nechají :frowning2: Bojím se asi jako vy, ale jak popisujete, mě se klučík neobrátil a tak vůbec nevím jak mě chtějí týrat, nic mi neřekli, zjistili vysoký tlak a jen řekli, že se nebude čekat na nějaký termín. Takže vůbec nevím, zda mě budou porod vyvolávat, když jsem riziková a malý je koncem pánevním, nebo rovnou rozhodnou a udělají císaře. V každém případě Vám všem co čekají a někteří přecházejí termín držím moc palce a ať máte porod bezbolestný a rychle za sebou, já už se taky těším až půjdu dom s mrňouskem......
9. lis 2009 ve 21:41  • Odpověz
jahod ahoj, už jsem se bála, že rodíš bez nás :grinning: mě je dobře už od čtvrtka, tak jestli je to klid před bouří, doufám, že k tý bouřce brzo dojde... :wink: začínám si připadat jak malý dítě, co se těší na Ježíška :dizzy_face: :grinning:

já jsem asi divná, ale já se vůbec nebojím, že to bude bolet a trvat dlouho, já se totiž nemůžu dočkat toho, že hned potom, budu mít to malý zlatíčko v náručí... :dizzy_face:
9. lis 2009 ve 21:45  • Odpověz
theia - já myslím, že když je koncep, že berou automaticky na císaře...
jon - já se taky nijak zvlášť nebojím, ne, teda že bych se zrovna těšila, ale prostě to beru jako fakt - někudy ven prostě musí. já ani nevím jestli se těším, spíš jsem na něj hrozně zvědavá a taky se trochu bojím toho, že se mi nebude líbit, aby všechno bylo v pořádku a tak, ale jak psaly holky, to je asi normální a všechno bude v pořádku - musí!
já jsem dneska nějak přehodila a řekla si, že chci porodit 22.11., tak to zítra řeknu na KO a uvidíme co oni na to, to by mohlo vyjít, protože nesmím přenášet, termín mám 23.11., 23.11. zároveň začínají v podolí malovat, takže nikoho neberou a prďola se ven evidentně nechystá.. tak já si myslím, že by to šlo.. :slight_smile: jenže je to možná jenom proto, že mi je dneska vyjímečně po dlouhý době fakt dobře.
9. lis 2009 ve 22:02  • Odpověz
jahod, mě by se líbilo 19.11. my jsme oba 19. každej jinej měsíc, tak by to bylo hezký... :dizzy_face: ale nějak nevím, jak to prďolkovi vysvětlit :grinning: i když mu to vykládám snad od začátku... :grinning: no ale je to ještě pár dní, tak třeba nás kluci překvapí :wink: :dizzy_face:
9. lis 2009 ve 22:52  • Odpověz
to je fakt, 19. by se taky mohlo povést :wink:
vůbec se mi nechce spát, tak ještě pracuju, ale asi to půjdu zkusit, protože mám být zítra v 8.30 v porodce... :confounded: fuj, nechce se mi tak brzo vstávat..
9. lis 2009 ve 22:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.