• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
evita: tak to si ma teda zaskočila....
V stredu sa chystám do FM na kontrolu, tak sa na to ešte raz popýtam a potom ti dám vediet, ja tiež bez manžela nerodím....... :confounded:
16. lis 2009 ve 12:11  • Odpověz
evit, se obávám, že pokud neporodíme co nejdřív, budou takhle zavírat všechny porodky :confounded: i když tady je to zatím v pohodě, tak přijeď rodit k nám :wink:
16. lis 2009 ve 12:16  • Odpověz
evatk, máš správnej přístup, tak to určitě brzo přejde :wink: jenom nesedět doma a neutápět se v tom, ale bojovat proti tomu... :wink:

mě včera taky chytla pěkná depka, jakože vůbec nevím, jestli jsem na to připravená a jestli to zvládnu starat se o takovýho malýho tvorečka... :confused: :frowning2: ale dneska už je líp... :dizzy_face:

marsie, vyřiď jahod, že na ní myslíme a držíme palečky, aby to bylo v pohodě a rychlý... :wink: :dizzy_face:
16. lis 2009 ve 12:22  • Odpověz
Obávám se, že je to záležitost celostátní a budou zavírat pro návštěvy a otce u porodu postupně téměř všechny nemocnice. Je to prostě prevent.opatření. Já tomu nechtěla věřit, nuž mám to potvrzené telefonicky. Jsem z toho dost mimo. :cry:
A ne, nebudu cestovat do čech do nějaké soukromé, ale prostě se mi to zdá hrozné rodit bez chlapa a to mu jako to dítě pak ukážu po 4-5 dnech a to si má jako udělat hned vztah? to je moje dítě? diky, nashle........ :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :cry:

evi21: no určitě mi dej vědět, my se tam taky pojedem podívat, možná ve středu, mám kontrolu u MUDr. ve Frenu,tak bysme tam zajeli se podívat a domluvit atd...... pač ani nevím přesně kde to je, jen mapku mám vytištěnou, tak ať v den porodu nebloudíme a nestresujem :grinning:
16. lis 2009 ve 12:30  • Odpověz
ahoj holky-diky za gratulace, dneska nas pustili domu...huraaaa...
gratuluju ostatnim maminkam a miminkam-nestiham docitat....muz chodil do prace a mel na krku Jenika, takze to tady vypada, jak vypada...ale zase, klobouk dolu....jinak porod opet rychlovka, sice jinak, nez u Jenika, ale od podani klystyru a prasknuti vody-cca v 7 rano, se Maruska vydrala ven v 9,10 a to v 9 jsem si lehala na ten stul, pac jsem mela pocit, ze mezi kontrakcemi neni zadna volna pauza...siti bylo taky 15min-minule hodina, takze dobry...jen to kojeni me dorazilo-mlika dost, jen nemuzeme se nejak sesynchronizovat, ale doma se nam to snad brzo podari... :wink:
16. lis 2009 v 15:18  • Odpověz
TED MI PŘIŠLA SMS OD DAVLU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
"Ahoj,jsme na světě. Je to Tadeášek (4,3 kg, 54 cm) - kus chlapa.V 7 hod. zavedli tabletu, v 10 už dost bolelo, v 11 pichli vodu a pak to jelo. Ve 14 hod jsme to zakončili. Zvladla jsem to bez epidurálu a chvála epinu, protože jsme toho klacka porodili bez stříhání na pár zatlačení. Pozdrav tetám koníkovkám a všem těhulím - žádnej strach...dá se to! DAVLU"

Jůůůůůůůůůůůůůůůů, týýýý jo, tak fakt měla macíka!!!! A zvládli to krááááásně, parádička!!!!! Hned jí odepíšu a podzravím od vás!
16. lis 2009 v 15:32  • Odpověz
MAMINKY
ADAJAR - 24 let - Kladno - TP14.11.,DANIEL- nar. 10.8.2009 (26+0), 880g, 33cm;
MAUI - 35 let - Usti n.Orlicí - 58 - nar. 16.9. (33+0); holčičky SOFIE 1760g, 11:11 a SARA 1670g, 11:12;
ORLIK - 29 let - Tábor - 69kg/80kg - nar. 25.9., 8:20 - TEREZKA - 2,4 kg, 47 cm;
KVAKULKA- 29 let- Praha- JÁCHYM - nar.17.10., 12:45- 3060gr, 48cm (38 tt);
SARONKA - 27 let, Pha Podolí – nar. 21.10., SOFIE - 3,249kg, 49 cm;
HANCET - 32 let - Nový Jičín - nar. 21.10, 0.43 hod, MICHAL , 51cm, 3,86kg;
ADELAIDE03 - 27 let- Prostřední Bečva - nar. 21.10. v 13:33 (CŘ) - DENIS , 3.70kg 49cm;
RRITULKA - 34 let, Olomouc - ANIČKA - nar. 23.10.2009, 3,05 kg, 48 cm;
LUCY82 - 27 let - Jihlava, nar. 23.10. - NELA 2,74 kg, 46 cm a SOFIE 2,72 kg, 47 cm;
MAJDA.H - 26 let, Havířov - EMIČKA - nar. 26.10.09, ve 23.05hod., 3,98kg, 51cm;
BERANEK - 35let - Ostrava – JÁCHYM– 27.10.2009 (přesně v den TP), 23:14, 3,9 kg, 50 cm;
SANUSKA - 29 let - Pardubice - nar. 29.10., 19:29 hod, CELINE, 52 cm, 3,710kg;
RENAT2 - 25 let - Kutná Hora - nar. 30.10., 3:45 hod. - JAKUB, 50cm, 3,25kg;
KALLIMER- 26 let - Pha - Bulovka, nar. 30.10. (TP 28.11.) TEREZKA
MARIKAP - 28 let - Brno - nar. 1.11., 2:30 hod. (CŘ v Praze) - VERONIKA, 52 cm. 3,8 kg;
MONTERKA - 32 let - Brno - nar. 2.11., 20:20 hod. - LUKÁŠEK, 51 cm, 3,6 kg;
MACU.K - Česke Budějovice - nar. 2. 11., 3.40 hod., KAROLÍNA, 2,88 kg, 48 cm;
STANINKA77 - 32 LET - Blansko - nar. 3.11., 23:25 hod. (TP 10.11.) - ŠIMON 2750 g, 47 cm
EVATK - 31let - 7.11. - Vsetín - nar. 5.11., 6:59 hod. - ELIŠKA, 3,85 kg
LUCIEROB - 26 let- Ostrava - nar. 6.11. (TP 25.11.-vyvolávání porodu max. 38tt) - ANINKA 3,2kg, 47cm
MARIE_M - 29 let, Praha, nar. 6.11. (TP 15.11.), ANDREA, 3,1 kg, 45 cm
SPAAGETKA - 30 let Plzeň Lochotín, nar. 6.11.(TP 22.11.), KRYŠTOF, 3080g, 50 cm
LULLKA - 32 let - Pha - Podolí, nar. 10.11., 12:48 hod. (TP 19.11.) LUKÁŠEK - 3,4 kg, 50 cm
SLUNATKO99 - 30 let, Brno - nar. 10.11., 18:45 hod. (TP 16.11.) ONDRÁŠEK - 3,5 kg, 51 cm
ZUZULINKA003 - Jindřichův Hradec, nar. 11.11., 15:11 hod. (TP 23.11.) LUCIE - 3,79 kg, 50cm
KREMBONZUR - ... let, Karviná - nar. 12.11., 9:10 hod. (TP 17.11.) MARUŠKA - 3,5 kg, 49 cm
SAZE - 33let - Praha - nar. 12.11., 6:10 hod. (TP 18.11.) TOMÁŠEK - 2,86 kg, 48 cm
EVANEK77 - 32let - Brno - nar. 13.11., (TP 21.11.) TOMÁŠEK - 3,55 kg, 50 cm
VERUSA - 21 let - Moravský Krumlov - nar. 14.11. (TP 22.11.), +20kg, NATÁLKA - 2,07 kg, 47 cm
DAVLU – 25 let – Beroun, nar. 16.11. (TP 8.11.) TADEÁŠEK - 4,3 kg a 54 cm

v porodnici:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TĚHULKY
MARSIE - 31let - TP 12.11. - Pha Podolí - 65 /85 - holčička - Klára
LILLISEK – 29 let - TP 17.11. - K. Vary - 57/ 64,5 , čekáme holčičku ( Natálie )
EVITA_IJ - 28 let - TP 20.11. - Rožnov p. R. - překvapení pro všechny!
JONKAR - 25 let, Brno - 74 / 79,5 (33.tt) – TP 22.(19.)11. čekáme chlapečka
JAHODARKA - 28let - TP 23.11. - Pha Podolí - 64 / 76 - čekáme chlapečka (Vojtíška)
IRCATKO - 31let - TP 23.11. - Neratovice - 85kg/87kg - čekáme holčičku (Kristýnka)
RIVKA – 29 let - TP 27. 11. - Praha - čekáme chlapečka a bude to chobotnička!
RENNIK - 24 let - TP 27.11. - Třinec - čekáme chlapečka Lukáška
HANNKA111 - 24 let - TP 27.11. - Praha - čekáme holčičku (Anetku)
KATULA.OV - 26let - TP - 4.11. - Ostrava - 60/ - chlapečka (asi Tomáška)
16. lis 2009 v 15:34  • Odpověz
davlu gratuluju a teda nestačím zírat, taková váha bez nástřihu
16. lis 2009 v 16:07  • Odpověz
Gratuluju všem maminkám a mimiškům přeji krásný vstup do života. :slight_smile:
16. lis 2009 v 16:33  • Odpověz
nez se konik zhroutil chtela jsem jeste napsat tuto -
jonkar, evi - ja jsem magor, tyhle pocity resim porad... a bojim se, ze az se vratime (jestli teda vubec ja nekdy porodim) tak ze se to rozjede..
predevcirem jsem se rozplakala, protoze jsem znicila sterilizator do mikrovlnky!!!! neptejte se me jak se mi to podarilo, ale normalne sem ho rozpekla!!!! pritom jsem teda znicila i 3 lahvicky avent... takze skoda velka... ale premyslela jsem jak takovej debil co nezvladne vysterilizovat ani lahev zvladne dite??
no znate to.. ale nejvic mi pomaha se zamestnat, naplanovat aktivity prijemne (kamosky) i ty mene jako treba nakup :stuck_out_tongue_closed_eyes: - proste nemit cas se utapet ... to pomaha mne..
a co je nejlepsi, se tomu pak zasmat - manza dal 2ku a holky jedou do Malvika pro novy :slight_smile:)))))

davlu - gratuluju!!!!!!!
krembonzur - vitej doma!! Holky jste sikovne - s Maruskou synchronizaci zvladnete :wink:

holky, drzte palce Jahodarce, te davali rano taky tabletu :unamused: a kdyz ctu u Davlu :confused: jak to slo rychle - je mozne, ze uz nam holka taky rodi ...

A po Davlu prebiram stafetu velkych prenosenych deti JÁ ...:pensive:
16. lis 2009 v 16:39  • Odpověz
Ahoj :wink:
Gratuluji všem novým miminkům :dizzy_face: :dizzy_face:
Davlu to nakonec zvládla přirozeně, vždyť jsme to říkali, že miminko to nakonec zvládne :wink: :wink:

Kremb, na tebe jsem dnes myslela a říkala si, kde jsi a vůbec jsem nevěděla, že jsi porodila.....no fakt nějak nestíhám :sweat_smile: Dodatečně moc moc gratuluji :slight_smile: Tak vidíš, že jsme to nakonec zvládly a jak jsme se bály...
16. lis 2009 v 16:44  • Odpověz
marsie jonkar taky mám stavy ohledně budoucnosti, abych se o ni dobře postarala a vychovala a jak to zvládnu 3 roky doma, přitom jsem se na to těšila, jsem úplně úzkostná, tož magor, ale zas vím, že to přejde, je to dočasné, ale lepší je něco dělat, se zabavit, tak už končím s odpočinkem, najedu na vánoční úklid, na mimibazaru vybírám vánoční dekorace apod., dořeším dárky... já myslím, že nejhorší mám za sebou ten minulý týden, co se týká psychiky i únavy + to podělané kojení, teďka kojím dobře, ale s kloboučkama, přitom když mi ji přiložila sestra, pila i bez, podšívka jedna malá :slight_smile: :slight_smile:
16. lis 2009 v 16:46  • Odpověz
Na Jahodarku moc myslíme :wink: Už aby to měla za sebou i se všemi problémy, které její těhotenství provázelo...

Marsie, Klárku budeš mít za chvíli doma :slight_smile: :slight_smile: Ještě budeš vzpomínat na chvíle, kdy ses mohla vyspat a občas budeš mít pocit, že bys ji vrátila zpět, ale to už nepůjde :grinning: Jen se musí připravit...
16. lis 2009 v 16:49  • Odpověz
Evatk, trochu se v tom popisu tvých pocitů vidím před 2 roky,fakt naprosto stéjně jsem se cítila, neuměla si představit, že budu doma, žádná společnost, nic. Ale pak to přešlo, chce to zajít si někam s kámoškou, začít s dítětem chodit na cvičení, plavání atd., prostě nesedět doma. Ale aktivity začínají až od 3 měsíců. Já jsem třeba začala jezdit do lázní na rekondiční pobyty - prodloužené víkendy, poprvé jsem jela s kámoškou v 8 měsících Beatky, nekojila jsem, tak o to to bylo jednodušší, a teď jezdím pravidelně 2x ročně a opravdu člověk vypne a zase se těší domů a na to své miminko :wink:
Není to tak jednoduché, když se dítě narodí a vše se změní, bohužel, ale tím si projde skoro každá mamka...
16. lis 2009 v 16:56  • Odpověz
Já osobně jsem nastoupila na MD 6 týdnů před porodem a první týden jsem probrečela, protože jsem po 10 letech v práci zůstala poprvé doma a nevěděla co si počít, najednou mi chyběl ten pracovní stereotyp a lidi a vůbec jsem byla nešťastná a nevěděla, jak to zvládnu, no a dnes jsem už v takovém zápřahu, že si to tak neuvědomuji, ale jsou chvíle a dost pravidělně, kdy se chci už do práce vrátit, proto taky jdu na 2-letou MD a snad to půjde a fakt za 2 roky už do práce půjdu.
16. lis 2009 v 17:00  • Odpověz
beranku - :slight_smile: - to je fakt, vratit to uz nejde :grinning: - vim, ze tys mela mini brisko , ale zkus si predstavit 21kg batoh na brise - o nejaky pohode popr. vyspani nemuze byt ani rec :zipper_mouth: !!!

tak jsme poridily v Malvikovi novy sterilizacni stroj zn. Avent :slight_smile: je krasny a jsem moc zvedava, jak bude horet :grinning: :grinning: - a Klarce jsem poridila ruzovou emitex zavinku :dizzy_face: :dizzy_face: , at je holka fesanda (a hlavne vse mame tmave, tak at mi nerikaji, ze mame peknyho kluka :wink: )
16. lis 2009 v 17:07  • Odpověz
beranek vždycky jsem si představovala, jaká by to byla pohoda, být celé těhotenství doma a když jsem to tak nakonec nechtěně měla, nebylo to to pravé ořechové... i kvůli stresům z genetiky to nebyla taková pohodička, jakou jsem si ve snu malovala, a to si na naustálou velkou společnosti lidí moc nepotrpím, v práci mě to už pěkně lezlo krkem, ale jsem ráda, že nejsem jediná a je mi jasné, že mnohé jsou na tom ještě hůř, po tom, co jsem slyšela za storky; na to, jaká jsem citlivka, to je ještě hodně dobré
myslím že v tomto směru jsou tyto diskuze ještě přínosnější než byly v době probíhajícího těhotenství, že si o tom člověk napíše nějakou spřízněnou duší, protože ten, kdo ve stejný okamžik není v úplně stejné situaci, to tak docela nepochopí, resp. to nechápe vůbec
16. lis 2009 v 17:12  • Odpověz
hih, marsie. já zase uvařila a připekla aventky v hrnci- a taky Jáchymek žije a prospívá! Neboj- miminkum stačí trochu mlíka, suchá plína a hodně lásky!
Jinak- byli jsme na kontrole a prcek za 10 dní přibral 600 g!!- no, potřeboval to, střízlík jeden (a za stejnou dobu vyrostl o 2 .cm)
16. lis 2009 v 17:14  • Odpověz
Evatk, mnoho věcí člověk pochopí až v okamžiku, kdy je prožívá, dříve si to opravdu ani nedokážeš představit :wink:
16. lis 2009 v 17:29  • Odpověz
baranek ma recht ..
evi - hod to za hlavu a uzivej si!!! ... mas doma vysnenou elí a 4 nohou zarlivku a manzu (kterej teda podle me zacne zarlit brzo, pac se vse bude tocit okolo elí :grinning: )

kvakul - no to rada slysim, ze nejsem jedina :grinning: !!!!!!

holky, ja jsem hrozne nervozni z ty Jahod - zatim nereaguje, ale mela vybitej mobil, tak snad je to ten pravej duvod... a kdyby ne, ani nechci domyslet!!! :confused: :astonished:
snad da brzy vedet!
16. lis 2009 v 17:57  • Odpověz
ahoj

drzim palce Jahod, ma zatim jen jednu tabletu? nekomu to staci hned, ale ja mela nepred gel a pak 3 tablety - a ani tak to moc neslo :sweat_smile: tak at se dlouho netrapi, chudinka, at ji to zabere napoprve!

Marsie - nic si z toho nedelej, vsak uz mas novy :sunglasses: ze se tak pripravujes, ja nekojim, ale lahvicky mam jenom 2 a sterilizator zadny, ani kartac na lahve - musim dokoupit... :unamused:

Evatk - naprosto te chapu, branim se tomu, ale nekdy je to tezky - hlavne v noci, jak utikame do obyvaku, Nikinka krici a clovek nevi co ji chybi, protoze je prebalena a napapana... ted zrovna spinka - asi setri sily na noc :stuck_out_tongue_closed_eyes: bude to jednodussi - si myslim - kdyz miminka se na nas zacnou smat, budou si hrat s hrackama a tak, zatim je to strasne malicky uzlicek, kteremu clovek nerozumi
16. lis 2009 v 18:50  • Odpověz
Ahoj holky jdu vás pozdravit, dneska jsme dojeli domu z porodnice. porod jsem měla dost dlouhý a nakonec stejně císařský řez. Ale Tomášek je krásné a zatím velmi hodné miminko. Koukněte na fotečky.
Všem těhulkám přeji ten nejrychlejší konec těhotenství a krásné mimi a maminkám hodně energie.
16. lis 2009 v 19:03  • Odpověz
Saze - gratuluji, Tomasek je nadherny! taky jsem mela dlouhy porod a nakonec cisarsky rez... a jeste k tomu nemam mliko :frowning2:
16. lis 2009 v 19:05  • Odpověz
Saze - pockej, Tomasek ma teprv 4 dny a cisar - nejak mi to nejde dohromady, ze uz vas pustili domu?... :confused:
16. lis 2009 v 19:06  • Odpověz
juu Davlu velká gratulace.. jako klobouk dolů..je to pašák velký :slight_smile:
Snad to Jaho dopadne dobře.. držím moc palce... Marsie nestihla jsem vše dočíst..jak to že ji vyvolávali? kvůli cukrovce???
16. lis 2009 v 19:15  • Odpověz
davlu, obrovská gratulace :dizzy_face: tak nakonec to byla rychlovka, ale trochu mě teda vyděsila s těma rozměrama... :confused:

my teď skoro tři hodiny chodili po obchodech, bolí mě asi úplně všechno, ale prcek se statečně pořád drží... :sweat_smile:

marsie, ty jsi teda šikulka :grinning:
16. lis 2009 v 19:26  • Odpověz
Jonkar - jsi statecna, vsak Kubik brzy pochopi, ze venku je lip :wink: obdivuji chozeni po obchodech, posledni dny pred porodem jsem jen polehavala, kdyz mi dali na pokoj holku, co byla druhy den po cisari, tak jsem si vsimla, ze je 100x cilejsi a pohyblivejsi nez ja :grinning:
16. lis 2009 v 19:30  • Odpověz
Marikap jojo - ukazovali si mě tam jak nějaký divný případ. Třetí den po císaři jsem normálně chodila ohnula se vše ok a od druhého dne mám mlíka že malej ani nestratil váhu. narodil se s váhou 2,860 a domu jdeme 4 den s váhou 2,850. Můžu kojit celou porodnici Krč.
16. lis 2009 v 19:30  • Odpověz
holky..maminy.. jaký máte denní rytmus kojení .. my jeli dvouhodinovky..ted se časy prodlužují ale v podstatě nevím kdy budu příště kojit, někdy si řekne po 2 hodinách ale většínou je to 2,5 či dokonce někdy přes den i 4 hodiny... máte to ustálené? nevím zda to mám nějak zasahovat nebo prostě kojit jak bude mít hlad...
16. lis 2009 v 19:32  • Odpověz
Ahoj prdelky, konečně mám nabijecku na svůj tel., ale zase hrozne pomalej internet.. Njn, nějak vám to snad ve zkratce napisu. Přítel mě odvezl do porodnice v sobotu v noci s tím, ze jsem blila jak amina.., tak si mě tu nechali, dali mi nějakou kapacku proti zvracení a od včerejška už mi je gut. No, ale rano přišla mudra, ze pry zacneme s indukci a než jsem se stačila rozkoukat, měla jsem v sobě tabletku. Kontrakce zacaly cca do pul hodiny, celkem se to rozjeli, byly tak po 2-3 minutách, ale zase se to zastavilo a teď třeba vůbec nic. Na noc mi nic dávat nebudou, takže zřejmě pokračování zítra ranko. Čekám, ze mi asi zavedou další. Zatím mě nic moc neboli a kontra naopak vítám, protože už bych to chtěla mít za sebou.
Jinak vás nedocitam, tak doufám, ze je všechno ok a davlu moc gratuluji!
16. lis 2009 v 19:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.