• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Evatk - taky se nam nechtel hojit pupicek, pani doktorka nam dala kanavit - jednu kapku denne a musim zaklepat - asi to zabira, sice jeste mame stroupek, ale hoji se
18. lis 2009 v 19:56  • Odpověz
mě řekli v nemocnici sterilní tampony, ale v lékárně mi dali jiné, takové tenké skládané, které do sebe toho lihu vsáknout podle mě málo a podle sester v nemocnici mám čistit jen po koupání, dneska mi teda bylo řečeno 2x..., a jak mi to ukazovali v nemocnici, jenom to vyloženě jemně přiložili cca 3x, ale mělo by se to asi jakoby vytřít...?

slunatko a pokaždé lihem, i kdyžs ho čistila při každém přebalení?

marikap ten kanavit bereme taky zatím 1x týdně, pak 1x měsíčně, a máme ho vzít i mimořádně, pokud bude mít malá krvavý výtok z mých hormonů
18. lis 2009 ve 21:05  • Odpověz
My jsme přijeli s Jáchymkem z porodnice už se zahojeným pupíkem, dvakrát jsme vytřeli večer líhem. U Beatky jsme vždy večer vytřeli líhem s vatovou tyčinkou a už nepřekrývali žádným tamponem, za několik dnů to bylo v pořádku - pokud si vzpomínám, nějak už takové věci vypouštím z hlavy...

Na pokožku používáme olej, protože má taky suchou kůži a hodně se loupal.
18. lis 2009 ve 21:28  • Odpověz
Ahoj holky gratuluji novym miminkum.

Jinak chci rict ze plne kojime. No nato ze jsem kolik tydnu po porodu a nemela jsem skoro zadne mliko je to dobre. proto vsem co maji problemi s kojenim chce to trpelivost a vydrz a pujde to.
18. lis 2009 ve 22:52  • Odpověz
ado velká gratulace ke kojení..
co ta jahod už to má za sebou???
19. lis 2009 v 08:17  • Odpověz
Ahoj :wink:
Taky myslím na Jahod...ale určitě už má Vojtíška na světě :wink: :slight_smile: Aspoň doufám....

My taky plně kojíme, zatím nepřestáváme.
Adajar, tak vám to vlastně krásně doma jde :dizzy_face:
19. lis 2009 v 08:44  • Odpověz
dobré ránko :slight_smile:

adaj, vy jste šikulky :dizzy_face:

náš prcek mi v noci dal, nejdřív jsem ho hodinu přemlouvala ke spánku a pak mi nedovolil ležet jinak jak na levým boku, jak jsem chtěla změnit polohu, začal do mě bušit a kopat, až to bolelo... :confused: nemáte nějakou radu, jak mu mám vysvětlit, že mu venku bude taky dobře a bude mít víc místa? :sweat_smile:
19. lis 2009 v 09:46  • Odpověz
Ty jo holky, jedna nemůže kojit a já mám zase mlíka tak že se malej přežírá a pak mi ublinkává :angry: :angry: :angry:
musím odstříkávat i před kojením jinak mi to teče proudem samo ven. Fakt to také není moc příjemné, protože jsem neustále mokrá v noci mám mokré prostěradlo ručník plenu v podprdě podprdu - to vše za hodinu po kojení.
Holky máte v noci návaly? Já se probudím naprosto propocená po celém těle.
19. lis 2009 v 10:58  • Odpověz
saze mě už období tepla skončilo... po roce, neb od loňského listopadu jsem užívala synarel před ivf... to nesutálé teplo i v zimě bylo jediné pozitivum užívání hormonů...takže už zase klepu kosu, brrrrrrr
19. lis 2009 v 11:02  • Odpověz
Evatko - závidím já se potím jako blázen do toho mi teče to mlíko - no fakt paráda
19. lis 2009 v 11:20  • Odpověz
jj ... při každým přebalování i s líhem a nemáme tam už vůbec nic ...
19. lis 2009 ve 12:46  • Odpověz
slunatko díky, tak já to zkusím častěji, bála jsem se toho, když pokyny z porodnice byly takové jaké byly
19. lis 2009 ve 13:08  • Odpověz
no a ten olej bych mohla taky zkusit, když tak střídat s tou mastí, díky za tip
19. lis 2009 ve 13:09  • Odpověz
Saze, taky se v noci probouzím úplně mokrá...
Jinak s tím kojením soucítím s tebou, to jsem měla u prvního dítěte a taky mi to nebylo příjemné a díky tomu mi kojení připadalo dost hrozné. Teď naštěstí to je v normě a mlíko samo nevytéká, proto i to kojení mi příjde normální.
19. lis 2009 ve 13:25  • Odpověz
Já jsem byla teď 2hod s dětičkami v ZOO a snad i spí, nebo aspoň hodinu spát budou, jinak se nestihnu ani najíst.
19. lis 2009 ve 13:27  • Odpověz
saze to věřím, musí to být nepříjemné... mě teda stačí, když mi sem tam ukápne, jak malou kojím nebo někdy samo od sebe a už se utírám...

já se pokusím vypravit se na procházku
19. lis 2009 ve 13:38  • Odpověz
Já se sprchuji 2-3x denně. U Beatky jsem se sprchovala snad 10x, bylo 30 a více stupňů, a to bylo mnohem horší....
Sice jaro nebo léto mi příjde pro narození dítěte mnohem lepší než podzim a zima, ale ty třicítky taky stály za to :sweat_smile:
19. lis 2009 ve 13:43  • Odpověz
holky co kojíte jak je to s pitím káfe? kolik kafe se tak může za den, já zatím piju jen ráno ale dala bych si ještě jedno odpolko. A co jíte? Můžu skoro vše mimo nadýmacích potravin?
19. lis 2009 ve 14:36  • Odpověz
ahoj vsem, jen rychle vpadam a ctu posl. prispevky...
beranku-jak zoo?ty jsi borec...my jsme jeste nedosli nikam...ani ven...
saze-ted tu byla mudr-detska-koukala na marusku a rikala, ze kafe ne-jen bezkofeinove, nebublinkove vody-ani ne jemne perlive, ne cerny caj, ne cerstve pecivo, ne zeli apod.... :wink:
19. lis 2009 ve 14:46  • Odpověz
jo holky, jak to delate s plinkama?davate do pampersky latkovou?
19. lis 2009 ve 14:47  • Odpověz
Ahoj holky, hlásím se že žiju :slight_smile: , jsme teprve týden doma, Anička měla poporodní komplikace a skončily jsme na JIPce ani jsem Vám to sem nechtěla psát jelikož jste měli všechny teprve před porodem. Nicméně teď už jsme doma a hlavně jsme v pořádku :slight_smile: akorát malá hodně zhubla tak to musíme dohnat.

Tak a teď alespoň trošku dočtu co se tu dělo ty 3 týdny a všem moooc gratuluji k miminkum :slight_smile:
19. lis 2009 v 15:00  • Odpověz
ritulka-urco vse brzo dozenete!!!!drzim palce!!tady uz teda asi moc tehotnych neni, ja ani nevim, nejak nestacim docitat-vzdy jen par posl. prispevku...ted vyjimecne obe deti spi, ja jsem vytuhla tak, ze jsem neslysela, jak mala brecela-pres chuvicky, no des... :wink:
saze-pij hodne meltu s mlikem... :wink:
19. lis 2009 v 15:09  • Odpověz
Krembonzur - melta s mlíkem je na to abys kojila že jo, já mám opačný problém mě to teče samo a pořáddddd můžu kojit půl Prahy a stále mám co odstříkávat. :grinning: :grinning:
19. lis 2009 v 15:15  • Odpověz
joo, takhle-saze promin, ani cist uz moc neumim :grinning: ...hele, to se urco casem spravi...kdyz tak odstrikavej a zamrazuj....znama koji a jeste odstrika denne 3 (tri) litry mlika a dava je kamaradce, co ma dvojcatka-dobry ne??a to rodila tak nejak predcasne-jako adajar...
toz kup si to bezkofeinove kafe-je fakt moc dobre, ja ho piju taky, kdyz mam chut a prijde chutove uplne stejne, jako normalni kava... :slight_smile:
19. lis 2009 v 15:25  • Odpověz
Saze,já jsem četla, že vliv na aktivitu dítěte má vypití více jak 3 šálků černé silné kávy, jinak že se nic neprokázalo, že by to dítě nějak ovlivňovalo. Já se přiznám, že ráno piju kávu 3v1.

Kremb, myslíš široké balení? Já jsem včera byla v Jáchymkem na kontrole kyčlí a má malý nález na jedné kyčli, tak máme mít široké balení, kontrola za 3 týdny. U Beatky jsme měli kyčle v pořádku, žádné široké balení nebylo. Teď dáváme pampersku a na to 2 látkové plínky. Včera večer jsem si říkala, že není možné, aby se mu to tam vešlo, ale vešlo, akorát používáme body vel. 68, jinak bychom ho už neoblékli :sweat_smile: Věřím, že na příští kontrole nám už řeknou, že to balení není třeba, protože chudák vypadá jako kosmonaut :sweat_smile: :sweat_smile:
Jinak k té ZOO, Jáchymek je už trochu starší než Maruška, první týden jsme taky nikam nešli :wink: A navíc kvůli Beatce musím někam ven, protože se už nudí doma...

Rrritulko, vítejte doma. Hlavně, že jste v pohodě, vše ostatní doženete :slight_smile:
19. lis 2009 v 15:28  • Odpověz
Ale bezkofeinové kafe si koupím taky, aspoň pro ten pocit, že to je kafe.... :sweat_smile:
19. lis 2009 v 15:31  • Odpověz
saze piju CARO bezkofeinové a dá se to..no klasické je klasické ale to si nelajsnu..stačí že máme prdíky na tož aby mi ještě nespala :slight_smile:)
19. lis 2009 v 15:47  • Odpověz
Saze - to mliko bych od tebe klidne brala, kdybys byla pobliz - nazdimu ze sebe max.20 ml denne, bohuzel :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. lis 2009 v 17:23  • Odpověz
beranku-no to jo,mala je taky takova srandovni...hlavne to prani a zehleni, ja to davam dovnitr, takze je to fakt zahul...my jdem na kycle doufam uz pristi ctvrtek, tak uvidim a budu to delat opacne-tak jak to delas ty, aspon prvnich par mesicu...ted to delam tak, abych videla, kolik vycura a vykadi... :wink:
bezkofeinove kafe je fakt ok-chutne, ja bych to nepoznala od normalniho-mam nescafe...
jinac piju klasickou meltu s mlikem a caj pro kojici matky od lerosu...
ta nase mala princezna spi ted a v noci zas bude vzhuru-asi me klepne :grinning:
saronko-na prdiky jsou pry dobre ty probioticke kapky-psala jsem o tom berankovi, v polsku se daji koupit za 250kc, u nas kolem 700kc -v lekarne...na mimibazaru se pry daji koupit za 350 ci tak nejak-nebo si je posilaji holky ze slovenska, vychazeji tam taky levneji nez u nas.... :unamused:
19. lis 2009 v 17:28  • Odpověz
ahpjky holky..ta sme se vcera vratili domu z porodnice... mala je kouzelna... akorat malicka...porod ani nemluvim..des,rodila jsem dva dny... gratuliji novym maminkam:slight_smile:
jdu si vas docist...
holky ja mam strasne problemy s kojenim:( mala proste saje ale usne tak musim odstrikavat,ale odstrikam tak 30ml z obou ceciku a trva to tak hodinu... davame jeste prikrm nutrilon,ale mala je po nem desne spokojena,tak premyslim zda se nemam na to vykaslat... na to kojeni..kazdej me chce poradit ale ja jsme uz nervozni:( jak to jde vam:??
19. lis 2009 v 18:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.