• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
verus-me taky mala spi-dneska uz skoro od 13 hod s prestavkou na kojeni-to zas bude noc...taky uvazuju co delat, protoze normalne bych si lehla a spala taky, ale nemuzu, protoze mam jeste jedno dite...jinac taky odstrikavam, protoze se mi silene nalivaji prsa...no v knizkach rikaji, ze pokud je mimi spave, tak by se melo budit na kojeni co 3-4 hodky, no nevim nevim..
ale jak jsem psala o par prispevku vys,znama porodila hoodne predcasne, maly byl dlouho v nemocnici a ted teda koji-ma mlika tolik, ze rozdava-proste to nevzdala, ale poridila dobrou odsavacku...ale fakt nejsem odbornik...co zavolat do porodnice-nebo laktacnim poradkynim? :wink:
19. lis 2009 v 18:54  • Odpověz
Ahoj holky,gratuluju maminkám k novým miminkám! Veru,nám kojení taky nejde...malý saje krásně ale mám mléka málo takže dokrmujem Nutrilonem a taky uvažuju zda se na to nevykašlat. Krem,já malého přes den budím páč nám nechtěl spát v noci a když toho nenaspí moc přes den tak v noci dokáže spát v kuse 4-5h.
19. lis 2009 ve 20:30  • Odpověz
My to máme přesně naopak, Jáchymek ještě nespal déle než 3 hod, ale většinou jsou to kratší intervaly. Občas máme dopoledne nebo bohužel i v noci několik hodin, kdy nespí a hlavně brečí, tak nosíme :unamused: První dítě právě v noci skoro nejedlo a teď jsem vzhůru v 23hod, ve 2hod, ve 4hod, v 6-7hod, to je spaní :sweat_smile:
První týden jsem taky odsávala, ale teď už nemusím. Máme trochu větší dítě a to prý potřebuje více jídla, aspoň v porodnici mi to říkali, protože tam jednu noc celou probrečel hlady...
19. lis 2009 ve 20:46  • Odpověz
Holky, Jahod sa narodil včera Vojtšíek, neviem presne čas ani míry-písala som si sms s Marsie, holky si asi obidve vytrpeli :unamused:
19. lis 2009 ve 20:50  • Odpověz
Lullko :unamused:
Jak to zvládáte doma vy?
19. lis 2009 ve 20:56  • Odpověz
Ahoj holky, doufám že tu některá jste. Chodím mezi holky s termínem v prosinci, ale vy jste to zažili nedávno tak mi možná taky poradíte! Chci se vás na něco zeptat, dneska jsem byla odpoledne na procházce a když jsem přišla domů měla jsem na vložce červenohnědou skvrnu (výtok), pak jsem šla za nějakou dobu do sprchy a vzala si opět vložku. Asi po 3/4 hodině se mi zdálo jako by ze mě něco vytékalo (malinko nažloutlá tekutina taková jako mázek), když jsem na to sahla tak to tak jako lepilo-nemůže to být plodová voda? Při prvním mimi mi jí píchli na sále tak ani nevím pomalu jak to vypadalo. Pohyby mám v normě a jinak žádné bolesti nebo náznaky nemám. Co vy na to? Když praskne voda objeví se kontrakce hned? Díky za odpověď!
19. lis 2009 ve 21:05  • Odpověz
Beránku, zatial je to trochu chaos, ešte, že je celý týžden doma manžel.
Lukáš je zatial celkom hodný, dnes normálne prespal celý den :slight_smile: uvidím, čo bude v noci- to sa budí 3x na mlíčko, ktorého mám naštastie dost ( pri Nat skoro nič) ale problém je pre neho zase zaspat, takže aj hodinu sa ho snažím uspat, síce ho neuspávam na rukách, ale strčím ho k sebe do postele ( čo som teda u Nat vobec nerobila) a snažím sa mu narvat dudel do pusy :slight_smile: ...ale stále ho vyplúva
Nat začala zlobit, stále kričí, je hlučná a drzá ako opica, ale zdá sa mi, že oproti prvému dni, čo som prišla z porodnice, tak je to trochu lepšie a dúfam, že sa to vráti do strarých kolají a bude zase moja hodná holčička
19. lis 2009 ve 21:10  • Odpověz
janamir: ja mela takovou slizskou tekutinu lutocervenou a bylo to hlenova zatka... tak treba ti odesla hlenova zatka..ale nevim..kazdy to ma jinak...plodovou vodu jsem mela bezbarvou a pak naruzovelou :slight_smile:

No holky mala spi a ja i musim budit.nekdy se zbudi sama ale je to spac...prvni dva dny v porodnici mela obraceny rezim takze sme v noci byli vzhuru a ve dne spinkali... me prijde po tom nutrilonu ze mala je hodnejsi a hned usne...ale kdyz ju dam k ceciku tak se ji to moc nelibi a je nedojezena...ma rada z flasky :slight_smile: prsa uz me ol jak se mi nalivaji ale odstrikavam malo... holky co jste na umele strave ..kolik deti vypiji mililitru??? na jednu davku?? dekuji za odpoved
19. lis 2009 ve 21:11  • Odpověz
a ja sa cítim týžden po císařu super, keby som nemala jizvu, tak ani neviem, že ma rezali :slight_smile:
19. lis 2009 ve 21:14  • Odpověz
Náš malý je hodný a skoro nepláče tak doufám že mu to vydrží co nejdýl. Je to hrozný jedlík a dokáže jíst s přestávkama 3h.
19. lis 2009 ve 21:19  • Odpověz
dobrú noc maminky, idem spat, dokým sa Luky nezobudí
19. lis 2009 ve 21:27  • Odpověz
My široký balení neřešíme, látkujeme, takže každý balení je mega široký:slight_smile:
Verus- my byli v 5 dnech ještě v porodnici a tam nám dávali cca 40 ml na jednu dávku (na Nutrilonu je pro 1. a 2, týden taky zhruba 30 ml...
Dost vám, které máte dost mlíka, nebo aspoň dostatek, docela závidím- já mám na tu dobu, kdy jsem se urputně snažila kojit, docela hrozný vzpomínky- ty zoufalý zápasy s malým, aby sál, on hysterický z toho, že tam je jen trocha. Pak předlouhý odstříkávání a nic moc z toho- pocity viny a nedostatečnosti, že se snad dost nesnažím, snaha budit dítě po dvou hodinách, aby mě rozkojil, úplně marná (ať laktační poradkyně zkusí přinutit tvrdě spící dítě, aby se probudilo a sálo...)... Možná to zní přepjatě, ale mám z kojicích pokusů skoro trauma- oproti porodu- ten, i když docela blbý a dlouhý, mi přišel vlastně pěkný.
Jak já byla šťastná, že jsme konečně přešli plně na Bebu!!!
Koneckonců Jáchym je schopnej i lahvičku sosat hodinu, než ji vypije- potřebuje každou chvilku dát odkrknout, jinak blije- teda nebýt krmení, tak je Jáchym naprosto bezproblémový mimi...
19. lis 2009 ve 23:22  • Odpověz
ahoj mamče a těhulky ...
my dnes měli noc jakž takž ... od půlnoci co dvě hodiny vzhůru ... od malé to vůbec neznám, takže docela záhul ... ale krásně usínal ... jinak přes den to je síla, to se nají a nejde uspat ...
luli, to ti závidím, že tě nic nebolí ... já si připadám, jak kdyby mě někdo tam dole boxoval ... ještě pořád nejsem pořádně schopná si sednout ... a když mám před velkou, tak to je teprv síla ... ale co, zvládly to jiný, zvládnu to taky ... a kdyby jste mě viděly lézt do auta :grinning:
20. lis 2009 v 09:36  • Odpověz
Lullko, my jsme s chováním Beatky měli taky největší problém první dny, kdy jsme přišli z porodnice, to jsme opravdu naše dítě nepoznávali, i několikahodinový křik a nápor na naše nervy, ale už je to lepší :wink: Sice ho nepusinkuje, spíš má z něho respekt, žádná ošetřovatelka podle očekávání z ní není, ale miminka ji nebraly nikdy. Uvidíme časem.

Na probouzení dětí kvůli kojení jsem přímo alergická, nikdy jsem to neudělala a dělat nebudu, i kdyby mi to říkalo sto laktačních poradkyň.
Kromě toho jsem dnes vstávala v noci od 23hod do 6 hod 4x, to u Beťky taky neznám, ta vstala tak jednou za noc...
My taky dlouho uspáváme, a hlavně nosíme....
20. lis 2009 v 09:50  • Odpověz
Jinak ta narůžovělá tekutina nebo žlutá může být hlenová zátka, taky jsem měla stejnou a odcházela postupně. Oproti prvnímu dítěti, kdy odešla opravdu najednou.
20. lis 2009 v 09:52  • Odpověz
Slunatko, Jáchymek třeba nespí i celé dopoledne.....chvíli leží a dívá se, ale většinou ho to přestane bavit a chce se nosit a nechce být asi sám.
20. lis 2009 v 09:53  • Odpověz
kvakul s tím traumatem tě docela chápu, mám tím pádem z kojení nepříjemný pocit doteď a po té první noci tím tuplem, každý večer je mi nepříjemně z očekávání, co zas bude, mám to nějak zafixováno v kebuli, ale hlavně že děti papkají a rostou...
20. lis 2009 v 10:04  • Odpověz
ahoj holky, dneska mi vzal muz dite, takze jsem tu sama s maruskou....to je nezvyk...ale je to poprve od navratu z porodnice, muz nema dovo, takze to tady lepim sama s deckama..no musim rict, ze jsem mela hruzu z toho, jak bude reagovat jenik na malou a cucela jsem, protoze prvni to byl nezajem a vcera, kdyz tu prisla babi, tak ji rikal, at jde pryc-proste marusku chranil :grinning: jsem hledela...
vcera me vecer chytla silena zimnice,mela jsem horecku, no proste sila, ale uz je to ok..jen si rikam, jestli jsem to neprenesla na malou, protoze do vcerejska v noci skoro vubec nespala, furt by jen jedla a vcera sice taky jedla, ale docela malo a spali jsme v noci-oproti predchozim nocim jsem spala treba jen 3 hodky, a pres den vubec, takze vcera luxus, ale ted jsem na nervy, protoze mala furt spi, nechce moc pit, tak nevim, prsa se mi taky moc nenalivaji-oproti vcerejsku...to jsou problemy...chjo....jinak jsem vcera letela na postu a to jsem nemela delat, rikala jsem si,ze se tak jako svizneji projdu-probehnu, no debil, jsem myslela, ze mi vypadne spodek a taky jsem pak doma nemohla ani chodit-asi jsem se nejak pretahla a pak ta zimnice... :rolling_eyes:
20. lis 2009 v 10:48  • Odpověz
Ahoj holky, jenom v rychlosti z telefonu, Vojtisek se narodil 18.11. v 0,49 h s vahou 3360 g a délkou 53 cm. Po deseti hodinách rozeni, kdy už jsme i tlačili, přestal broucek dýchat a museli udělat akutní CR. Detaily popisu asi až se vratim. Doufám ze tady je vše ok a tem kdo ještě drží plody přeju hodně sil!
20. lis 2009 v 10:49  • Odpověz
jahod-gratuluju, hlavne ze jste OK :wink: :slight_smile:
20. lis 2009 v 11:53  • Odpověz
jahod gratuluju!!!
20. lis 2009 ve 12:02  • Odpověz
Jahod gratulace - dopadla jsi jak já také CŘ protože brouček nedýchal
20. lis 2009 ve 13:21  • Odpověz
Jahod,moc gratuluji :dizzy_face: :dizzy_face: Hlavně, že to dobře dopadlo... :wink:
20. lis 2009 ve 13:49  • Odpověz
V Prahe sme skoro všetky nakoniec odrodili cisařem...
20. lis 2009 ve 13:57  • Odpověz
Lulko fakt že jo - asi to tady prostě berou šmahem. :grinning:
Holky také vám broučky ublinkávají - nechávám krknout ale málokdy se to podaři.
20. lis 2009 ve 14:22  • Odpověz
Saze malý taky hodně ublinkával a málo brkal ale od pondělí ho dávám brknout na bříško na mé prsa a brká jak starý chlap :slight_smile:
20. lis 2009 v 15:05  • Odpověz
ahojky holky... mame za sebou kontrolu u doktorky. rikala jsme ji re mala vypije tak 60ml a ona me rekla ze ji mam davat po 2hodinach 80ml to se me zda teda moc nemyslite?
20. lis 2009 v 15:37  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:

tak se opět hlásím z porodnice, malá je dneska celkem zlatá, vydrží spinkat skoro 3 hodiny,tak teď už zbývá jen to kojení,naštěstí saje docela hezky,a už i přibrala 5 dkg :- ) tak snad to zvládnem....

jinak holky budíte je na kojení nebo je doma necháváte dospat?

jahod: gratulace k Vojtíškovi :slight_smile:

teda já se svým porodem cca za 1 hodinu se snad půjdu zahrabat :slight_smile: když koukám,jak to mají ostatní... asi na mě panbůh myslel či co :slight_smile:
20. lis 2009 v 15:44  • Odpověz
tak mám fotečku v albu, je sice v hrozný kvalitě,ale zatím jedna z mála, kde je Naty trošku vidět, až budu mít stáhnutý fotky i z mobilu tak dodám :slight_smile:
20. lis 2009 v 16:03  • Odpověz
jaho velkááá gratulace...
lili nebudí naše se budí sama po 2-4 hodinách jak kdy
20. lis 2009 v 16:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.