• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
No já ho očekávám někdy zjara. Posli nic, zátka nic, Plivník se hemží. Už ani to břicho netvrdne a vazivo mě přestává bolet. Mám dojem, že se to dítě prostě vstřebává... :grinning:
21. lis 2009 v 06:34  • Odpověz
Marika, Pavli- mám to s kojením podobně- taky docela depky, že jsem to nezvládla, kdy "kojit může přeci každá žena"- Laktační liga v tomhle směru napáchala své- možná by porodnice měly být taky mother friendly...
Marika- i cisařák trochu pociťuju jako chybu- i když prostě nic jiného dělat nešlo, šlo nám o život- ale vysvětluj to mojí palici zhormonované šestinedělím...
21. lis 2009 v 09:24  • Odpověz
dobré ranko všem :slight_smile: tak malá je po sluníčku už lepší,takže když dopadnou výsledky dobře mě,tak nás pustí, 6 x huráááááá :slight_smile:))) už se těším... sice to bude záhul,ale furt lepší doma než v nemocnici, i když si nemůžu na nic stěžovat :slight_smile:

Holky může mimčo ty první dny vůbec ven?
21. lis 2009 v 09:38  • Odpověz
kvak, neber si to ... Veronika (po císaři) byla taky na umělým mlíku a dneska je jedno z nejzdravějších dětí v okolí ...
21. lis 2009 v 09:43  • Odpověz
dobré ranko, :slight_smile:

rivka, jsem na tom podobně, vůbec žádný příznaky... jenom mě čím dál víc bolí třísla, mám problem si v noci sednout na posteli a jít na záchod... včera mě do třísel dokonce při chození začaly chytat křeče... :confused: ale jinak si prďolka spokojeně lebedí v bříšku :dizzy_face:
21. lis 2009 v 09:56  • Odpověz
dobre rano-koukam, ze i davlu porodila-jsem to nejak nezaregistrovala-takze velika GRATULACE vsem maminkam a miminkum... :wink:
lili-ja jsem cetla vcera na netu, ze pokud neni -5 pod nulou, tak se ven muze...my jsme teda jeste nevyrazili, ale uz se to blizi :slight_smile: tady jsou vsude chripky, tak nechci riskovat, ze neco chytnem, i kdybychom trajdali jen kolem baraku, bacily jsou vsude... :slight_smile:
21. lis 2009 v 11:05  • Odpověz
holciny, konecne jsem soupla do alba nejake fotky.. :wink:
beranku, jak to prosim te delas, kdyz ti maly tak malo spi?v cem ho nosis?v manduce?zajima me to, jak to kombinujes s malou-pac ja si to neumim moc predstavit...fakt je ten, ze maruska taky lip spi, kdyz je s nama v jedne mistnosti...nechapu... :wink:
21. lis 2009 v 11:15  • Odpověz
Holky s kojením jsem na tom stejně, začínám mít dost velký odpor. Tím jak mi teče stále mléko ven a jsem pořád ale pořád mokrá a cítím se hnusná a špinavá - tak bych s tím nejraději sekla a najela na umělé. Jenže zatím je mi líto malého tak se snažím den ode dne držet, pleny do podprdy už nepomáhají dávám si tam ručníky a do rána mám 4 froté mokré.
Je to děs někdo nemá mléko vůbec a já teču až moc. - Také fakt nic příjemného.
21. lis 2009 ve 12:56  • Odpověz
Jinak noc u nás hrozná malej plakal a vrtěl se od 23 hod do 7 hod do rána. Asi prdíky nebo fakt nevim. Možná mám mléka sice dost, ale málo výživné. No uvidíme co dál
21. lis 2009 ve 12:57  • Odpověz
saze-to je mi lito, ze te to takhle trapi!!to musi byt hnus...si to nedovedu predstavit..a nechces odstrikavat a uchovavat mliko??
mala teda taky nicmoc spanek v noci, ale lezim s ni v posteli-teda ona se mnou a furt kojim a prebaluju-musim byt rano kapku funkcni kvuli jenikovi-i kdyz se mi to moc nedari... :frowning2:
21. lis 2009 ve 13:05  • Odpověz
Krem - já odstříkávám - ale teda neuchovávám. Odstříkám po před kojením a po kojení a za hodinu jsem mokrá. Děs. Přes den to jde , ale v noci je to fakt záhul.
21. lis 2009 ve 13:26  • Odpověz
Ahoj holky, tak po delší odmlce se hlásíme i my s Kubíkem..máme se krásně, užíváme společných chvil, je to krása, vydržela bych na něj koukat 24hod. denně.. :slight_smile:

Jinak moc samozřejmě gratuluji Jahod a MArsie k narození prďolek...a porody...? To se pak rychle zapomene, těším se na vyprávění, i když byly trochu komplikovanější...ale ty zlatíčka za to stojí!!!

Koukám, že řešíte kojení...no tak to my kojíme ťuk tuk snad docela dobře, přebytky ani nedostatky snad nemáme...malý krásně roste a je už torchu naducaný, vážím doma... :grinning: tak snad prospívá.
Ale věřímm všem, že pokud se to kojení nedaří, nebo rpostě něco je trochu špatně...že to odrazuje...

My měli týden po porodu trochu problém, to jsem si střihla tu pohotovost, protože jsem měla prso jak v ohni a nalité...i když jsem odstříkala, teploty okolo 39...bála jsme se zánětu, ale pak se to samo dalo do pořádku (než mi přišla odsávačka :angry: :angry: ale je jistota ji mít doma...

Tak přeji všem těhulkám, a´t to mají rychle a pokud možno bezproblémově za sebuo, maminkám, ať miminka rostou a dělají jen a jen radost!!!
21. lis 2009 ve 13:40  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj :wink:
U nás je pláč od včerejšího večera, v noci jsme toho moc nenaspali, asi břicho :unamused:

Jinak ta nechuť ke kojení....bohužel chápu :frowning2: Taky jsem si připadala špinavá a taková nechutná, u prvního dítěte. Teď přebytky nejsou a cítím se lépe a beru to lépe. Ale bylo mi blbé všem říkat, jak se mi to kojení hnusí, že to většina lidí nepochopí, proto jsem to nikomu ani nevysvětlovala, stéjně to většina nepochopí...
21. lis 2009 v 15:27  • Odpověz
Kremb, malá je krásná okatá princezna :dizzy_face:
Já nosím zatím na rukou,manducu jsme dnes na chvíli zkoušeli.....na jedné ruce nosím Jáchymka a druhou rukou se snažím obsluhovat Beatku, je to náročné, na sebe nemám ani chvíli čas...
21. lis 2009 v 15:30  • Odpověz
Ahoj, uz jsme doma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Musím se doma zabydlet a pak tu hned vletím zjistit co a jak nového? už jste všechny porodily?
21. lis 2009 v 17:30  • Odpověz
Beran- já to docela chápu ( s tím kojením)- přijde mi hustý, že se člověk nemůže přiznat okolí, že něco cítí jinak, než je obecně přijímaná konvence- třeba že z miminka nejsi pořád v extázi, že kojení není vždycky super.
Jinak v Manduce nosím ven- Jáchym má rád vertikální polohu- tak doufám, že Manduca s vložkou fakt ta zádá chrání (on je svéráz a nejradši by i spal vsedě- tak ho aspoň usínat nechávám v zavinovačce opřeného o tvrdej polštář- takže stojí jak vojáček na stráži- asi to nebude na záda moc košer- ale vzhledem k tomu, že ho trápí blindění, tak po jídle má na stojáka právo:slight_smile:
Na prdy nám zabral ďábelský lektvar- kombinace Baby Calmu, Sab Simplexu rovnou do mlíka a probiotických kapek- ale taky to nošení- když se vrátíme z procházky, tak je vyprděnej a většinou i pokaděnej- prostě promasírovanej břuch
Kremb- malej spí v naší posteli pořád- musí mě cítit, aby byl klidnej a pořádně spal- on fakt větří a pozná, kde jsem- občas ho balamutím a dám mu k nosu třeba můj šátek na krk a on si tak "inhaluje maminku"--- je to halt trotlík
21. lis 2009 v 17:51  • Odpověz
Ahojky holky, moc moc gratuluji novým maminkám :slight_smile:

holky já sice obě dvě kojím, ale poslední dobou mám pocit hlavně večer že jim to prostě nestačí, chtěly by každou hodinu, a když se napijou pořád brečí a mají hlad. Tak jsme to včera už něvydržely a šouply jim Nutrilon. A napily se a spaly jak šípkový růženky :unamused: Takže přes den kojím a večer budeme muset přikromovat Nutrilonem. Navíc je Sofinka tak trošku lenoch a myslí si že ji to z toho prsa asi poteče naprosto samo. Takže tak zatím od nás. :confounded: :sweat_smile:
21. lis 2009 v 18:26  • Odpověz
hojte

tak vidím, že nejsem jediná s mimčem v posteli, ale velkou újmu naší malé tím snad nezpůsobím...
21. lis 2009 v 18:36  • Odpověz
holky a jak to máte s ublinkáváním? my malou necháváme odříhnout dost dlouho, měníme polohy atd. ..., někdy si odříhne a ublinkne hned jak ji dám od prsu, ale někdy až třeba hodinu po nakojení, když už je v postýlce, docela mě to znervózňuje, aby se jí něco nestalo..., není to teda moc často, naštěstí
21. lis 2009 v 18:41  • Odpověz
Ahojky maminy,ke kojení mám taky nechuť páč to k ničemu nevede. Mám ho mám málo (vycucnu z obou sotva 40ml) a malému to nestačí takže dokrmujem a vážně uvažuju že se na to co nevidět vyprdnu!
21. lis 2009 v 18:49  • Odpověz
Nám blije Jašík hodně, nějak nám to vynahrazuje i za Beťku, která dodnes nezvracela....před hodinou zvracel 2x, proto jsme mu chtěli dát Nutrilon a bohužel odmítá jak flašku, tak i dudlík :unamused:
21. lis 2009 ve 21:26  • Odpověz
Ahoj holky. pořád není čas dočíst si vás. bojujeme s kojením.mlíko ze sebe vytáhnu jen odsávačkou a to ještě tak 30-40 ml :stuck_out_tongue_closed_eyes: malej se nechce přisát a když už tahá, tak je to tak malej podtlak, že nemá šanci dostat ze mě ani kapku. tak každou odstříkanou kapičku dáváme stříkačkou a dokrmujeme Bebou :unamused: už chodím po baráku s odsávačkou u pasu a pytlema pod očima. tak snad to jde novým maminkám lépe a daří se...
21. lis 2009 ve 23:35  • Odpověz
Monter- mám pocit, že právě varianta kojení + dokrmování je nejvíc unavující- dvakrát tolik času, než při kojení nebo dokrmu samotným, mě to taky strašně mořilo
Jak tak čtu, tak vidím, že kojení není taková samozřejnmost a snadná věc pro každou ženskou, jak tvrdí Laktační liga- docela mi to pomáhá vás číst
Náš malej hodně blil, reflux jak vyšitej, nechtěl kvůli tomu ani jíst, pořád se mu to vracelo do pusy- najeli jsme na Nutrilon AR (je zahuštěnej vlákninou ze svatojánskýho chleba)- to samý jde dávat do mateřskýho mlíka jako Nutriton- a je to úplně o něčem jiným- může pít klidně vleže, nebleje, plinule pije a neodtrhává se od flašky- to mlíko je sice hodně hustý, dokonce na to musí být savička se širší dírkou, taková skoro kašička, ale hlavně že chutná a ještě pěkně kadí
Jo a po těch Probiot. kapkách fakt pěkně prdí (teda to jsou intelektuální témata:slight_smile:, nic se mu nezasekává v břiše (v lékárně stojí nějaký nekřesťanský peníze, snad 600, ale já je mám přes MMB z Polska za 250 cca vydrží asi měsic
21. lis 2009 ve 23:56  • Odpověz
šmankote "plynule", ne "plinule"- no začínám degenerovat
22. lis 2009 v 00:07  • Odpověz
Kvakul - však to potom stejně končí v plÍnách :wink: A máme ještě několik let na pozvolnou degeneraci před sebou, hurá! :grinning:

Jak tak pozoruju fotky, všechna mimina jsou krásná až nejkrásnější. Jak to děláte? :dizzy_face: :slight_smile: Tak to jsem zvědavá, co vypadne ze mě :slight_smile: Zatím užívám radostí svobodného života, včera jsme byli oslavit čtyřleté výročí obědem a kinem, za což se mi Plivník odměnil zřejmě prvními poslíky. Prý "to poznáte"... No nevím. Jistá si teda moc nejsem.
22. lis 2009 v 06:43  • Odpověz
Ahoj :wink:
Já jsem u Beatky přicházela o mlíko po 3 měsících a snažila se odsávat manuální i elektickou odsávačkou a nic, po hodině 10ml, pak to šlo nejlépe ručně, ale když už tekla krev, tak jsem si řekla, že to opravdu stačí a skončila jsem, 10ml za den bylo fakt utrpení :unamused:
Riv, opravdu si užívej svobodného života, aspoň pár dní budeš mít možná klid :sweat_smile: S tím poznáním, já ti nevím, já jsem to nepoznala.... :grinning:
22. lis 2009 v 10:51  • Odpověz
Jo a probiotické kapky jsem kupovala v lékárně za skoro 700Kč, až dojdou, koupím přes internet....
22. lis 2009 v 10:51  • Odpověz
achoj :slight_smile:

u nás pořád žádná změna, prcek se pořád schovává v bříšku... :sweat_smile:

evit, malá je krásná :dizzy_face:
22. lis 2009 v 10:53  • Odpověz
Evito, Johanka je samozřéjmě krásná, vlastně jako všechna miminka tady :dizzy_face: :dizzy_face:
Jak jsi byla spokojená v porodnici ve F-M?
22. lis 2009 v 10:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.