• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
ahojky maminky!!!! hlasim, ze jsme doma :slight_smile:
teda od vcera, ale faaakt nebyl cas se uprdnout, natoz si jit sklapnout na konika....
dekuji za gratulace a taktez ja gratuluji ostatnim maminkam!!! :grinning:
Jak jsem rekla, tak jsem ucinila... vyvolala jsem si porod psychicky :wink: - ale teda Klarka mi dala zabrat... porod byl hustej.. ve zkratce - epidural prestal fungovat, dostala jsem krizovy bolesti a krece do celych nohou, hlavicka vubec nesla ven, takze nastrih...
cekani na Godota by vystihovalo cekani na placentu, kterou pak vyndali v narkoze a spolu s revizi me i zalatali. :frowning2: :frowning2: mela jsem toho plny brejle, ale diky supr personalu a hlavne skvelymu tatovi! (fakt klobouk dolu, jak me manza pomahal - bez nej teda nevim..)
Klarka se nalokala zeleny (uz nacaty :zipper_mouth: ) vody a 2 dny teda chudinka strasne trpela, nejedla a jen blinkala...
Pak jsme to zlomily a kojime o 106 :fearful: -
uz si na to zvykam, ale zadnej slagr... bambule mezi nohama boli jak svin :cry: ..zaverem jedna fylozoficka - co je to spánek????
:grinning: ale miluju jí, revolucionárku mojí malou :grinning:
22. lis 2009 v 11:02  • Odpověz
ahoj holky..
Marsie to je super, že jste doma.. a jak vám to jde..? máte spící miminko?? co Jaho, viděly jste se v porodnici?? já se potkala s jednou holčinou z diskuse v koupelně v Podolí :slight_smile:) náhoda jak prase :slight_smile:
Jinak my se máme dobře..bříško už nebolí tak je pár dnů u nás docela klid :slight_smile:) v noci spí super budí se po 3 až po 4 hodinách jen tedy před den kojíme kolem 2 - 2,5 hodin, doufám, že se to ale časem upraví a bude to déle..i v noci kdyby to tak šlo.. jinak kojím..což je super dieta mám už o 5kg méně než jsem měla před otěhotněním... moje máma mi napsala, že by klidně to kojení za mě na 3-4 měsíc vzala, že by taky potřebovala zhubnout :grinning:
22. lis 2009 ve 14:50  • Odpověz
beranku-ani mi nemluv, ja nemam cas ani na jenika, ani na marusku, domacnost totalne stoji...je to uplne silene...horsi, nez jsem si predstavovala...jenik dneska usnul po 12hod a ja kojila malou, pak ji nosila na rukach a o pul 3 se jenik probudil a pro zmenu usina maruska...ale spi dost blbe, furt se budi a fnuka a knoura...ja se asi picnu, nejsem schopna udela vubec nic...ale lautr nic...a vcera se mi jenik pokadil a vycural do sedacky-nevim, jestli schvalne... :frowning2:
nosit taky zacnu, jen nevim kdy..zitra jdem na prvni kontrolu, tak jsem zvedava, jak to prezijem...
gratuluju k miminkum!!!
holky, ty probioticke kapky maji v polsku za 240kc-pro ty, co maji polsko za humny... :wink:
22. lis 2009 v 15:41  • Odpověz
Kremb, u nás je to úplně stejné. Největší problém vidím v tom, že pokud chci, aby Beatka spala, musím u ní sedět a zpívat a většinou musím i s Jáchymkem na ruce, protože zrovna brečí, no je to paráda mít dvě malé děti :sweat_smile: To že se Jeník pokadil, může být fakt tím, že tak reaguje na Marušku....

Marsie, vítej doma :slight_smile: Pokud jde o ten spánek....taky nevím, co to je, hlavně ten několikahodinový :grinning: Ale neboj, tělo si za chvíli zvykne a bude to snášet lépe. S tím nástřihem, za měsíc už to bude mnohem lepší. Je fakt, že jsem se úplně dobře cítila až po 6 měsících, bylo to dost citlivé a hlavně ta jizva nebyla placatá, ale taková dost vysoká, dnes už o tom ani nevím :wink: Ale já jsem měla i vnitřní šití, proto mi trvalo asi déle, než se to úplně zahojilo....
22. lis 2009 v 15:58  • Odpověz
No teď jsem nástřih neměla, jen povrchově natrženou kůži a je to rozdíl, třetí den jsem už normálně seděla a po týdnu už o ničem nevěděla.
22. lis 2009 v 16:00  • Odpověz
beranku-no je to silene, co si budem povidat...jeste ze jenik je tak sikovny, ze mu nasadim plinku, pro sichr a usne uz sam-vetsinou me vyhodi...vidi a slysi, ze mala place, tak proste nechce, abych si s nim cetla...uplne ziram...ale je mi to hrozne lito, ze je to takhle, protoze takhle nezvladam ani jenu, ani manu ani domacnost, proste nic.. max vyperu a povesim a semtam vyzehlim plinky...zacinam ty plinky nesnaset...
hele holky, jak casto koupete?kazdy den??
a jak oblikate mimina na doma a jak na ven?ja si prote nejsem uz vubec nicim jista... :sweat_smile:
me mala roztrhla hraz, nastrihnout me nestihli, u jenika trvalo siti pres hodku, ted asi 15min...v podstate jsem hned druhy den uz mohla relativne normalne sedet, coz u jenika fakt neslo-asi tyden...bleeee
22. lis 2009 v 16:28  • Odpověz
jo a jeste dotaz-jak davate plinky?myslim latkovku a pak pamers nebo opacne nebo jen pampers??? :slight_smile:
22. lis 2009 v 16:30  • Odpověz
Já dávám jen pampersku, teď kvůli domu širokému balení plus dvě látkové plínky, ale je to šílená otrava :unamused:

My máme doma mezi 22-23 stupni a má na sobě jen body a kalhoty - polodupačky. Ven dávám jen zateplené kalhoty a zateplený kabátek, žádnou kombinézu apod. ještě nedáváme. Je v zavinovačce a vložné tašce.

Mně taky mrzí, že na Beatku nemám tolik času, ne že bych nechtěla, ale nezvládám to s tím Jašíkem na ruce. Občas se vzteká, protože není dost vybitá, byla zvyklá, že každý den někam chodíme, aspoň na několik hodin ven a teď se musím vůbec přesvědčit, že ven musíme, ale to oblíkání a příprava je nekonečná :sweat_smile:

Dnes máme doma jen Jáchymka a byla jsem s ním venku 3 a 1/4hod, spal dál, ale šla jsem domů, protože jsem měla žízeň, hlad a byla celá zmrzlá :grinning: Akorát začíná dělat to co Beťka, když zastavím, probouzí se a brečí, tak musím jezdit a jezdit, v obchodě a když vjedu domů to samé....no je celá sestřička, s tou jsem taky nachodila kilometrů a kilometrů :grinning: Jen nevím, jak to budu dělat ještě s Beatkou, která půjde třeba na skluzavku a potřebuje asistenci....
22. lis 2009 v 16:58  • Odpověz
Kremb- já látkuju a nežehlím vůbec:slight_smile:
Koupeme tak dvakrát týdně, denně mu jen myju prdelku a okolí a umeju pusinu- aby se moc nevysušoval
Saron- závidím to hubnutí- já jím ted hodně málo, jak docela ostrá dietka, skoro nespím a nehubnu teda vůbec- tělo je asi v šoku a nechce, abych umřela hlady, když se musím starat o prcka:slight_smile:
22. lis 2009 v 17:04  • Odpověz
My koupeme obden a máme taky široké balení...pampersku a na ní dvě plíny a je to fakt otrava. Doma malému oblékám body a dupačky nebo polodupačky a ven zateplený kabátek a kalhoty a dávám ho do zavinovačky Emitex.
22. lis 2009 v 17:27  • Odpověz
my mame doma 24stupnu a davam bud body a takovy ten overal jak se dobre rozepina a nebo jen overal a kabatek-a pak ji supnu do zavinovacky...
ja davam jednu latkovku a pampersku, ale v noci, to teda semtam sulim a davam jen pampersku...
ven jsme jeste nevyrazili, zitra teda razime na prvni kontrolu k pediatricce, tak jsem zvedava, co se dozvime...
holky, strihali jste uz nehty?mala je ma desne dlouhe a je pokazde jak hrabe de peyrac ci jak se to pise :slight_smile:
my jsme taky chodili ven, ne teda na dlouhe prochajdy, pac v kocaru nechtel sedet a tak jen s odrazedlem v zaveru tehu jsem to pro zmenu nedavala ja... :wink: takze ted sedime doma a mame tu neskutecny bordel...
to koupani, ja jsem jenika koupala v lete denne, pac bylo hrozne teplo, denne, ale ted mi to prijde zbytecne, koupat kazdy den, zvlaste, kdyz ji rano myju pusu a dupku a okoli ji myju pri kazdem prebaleni...ale moje mudr-pediatr rikala, ze mam koupat denne...
no ja mam jeste nahore 3 kila-nejak to jde dolu rychleji, nez jsem predpokladala... :slight_smile:
22. lis 2009 v 17:30  • Odpověz
marsie vítej doma, vidím, že průběh porodu máme taky podobný, stejně jako cestu k mimču...
kvak souhlasím s tebou, že pomáhá si tady číst storky o nekojení a trablích s kojením
kvakul s tím koupáním bysme se asi měly zařídit podobně, aby se nevysušovala, pak tím pádem furt něčím mažu a pak zas řeším, že přece tu mastnotu musím smýt(i když se jí to samozřejmě vpije, ale i tak...) a samotnou vodou to nejde, to tím pádem bude pořád dokola
22. lis 2009 v 17:32  • Odpověz
monter-a jak ti ty dve plinky na te pampersce drzi?jak je mas prichycene?nejakymi kalhotkami?
22. lis 2009 v 17:33  • Odpověz
ahoj... :wink:

Marsie: vítej doma, hend jsme jukla na fotky a krása, Klárka je božíí. No porod sice složitější, ale jak sama víš, ten výsledek stojí za to...a zvládly jste to, to je hlavní... :slight_smile: A super, že jste se rozkojili, i přesto, že měla malá trochu problémy (to není nic proti těm, co nekojí :wink: no však víte...

Holky, kojení - nekojení, to ej téma na dlouho, co?? My teda kojíme pořád, ale zastávám jázor, že nejdůležitější je spokojené dítě :wink: , a když to opravdu nejde, tak to nejde..

a jinak koukám co se tu ještě řeší, tak taky přispěju do mlýna...

jinak koupání...no my koupali po návratu z proodnice denně, malý to miluje, ale osud tomu chtěl zatím jinak :cry: :frowning2: takže teď koupeme jednou týdně, jinak každý den samozřejmě omýváme, moc nemažeme...i když ais budeme muset ksichtík, máme tu novorozeneckou kopřivku..je chudinka jak v pubertě :frowning2:
Zítra jdeme k dr. tak snad poradí.

No hubnutí, kila jsou jakž takž dolů, al emohlo by to jít rychleji...teda u mě asi ne, občas mě chytnou strašné chutě...no a upřímně..někdy se neudržím ...

doma máme permanentně cca 22stupňů, dáváme taky body, nbo košilku a dupačky...a deku
a na ven ještě overálek a takovou kombinézku - ještě "látkovou" (žádné zimní..máme v pohodotvbosti deku ve vložné tašce, nikdy ještě nebyl studený ani zpocený, tak snad mu je dobře...

No a k šití, s mým rychlým a bezrpoblémovým porodem...no se ani nebudu vyjadřovat, :grinning: nastřihnutá jsem byla, ale stehy ... ani nevím, kolik jich bylo (zeptáms e dr, co je ve zrpávě, až tam půjdu), já bych tipla tak 5-6...takže paráda...seděla jsem na celým zadku už u snídaně (cca 4hod po proodu, nikdo nevěřil..za týden jsem o tom nevěděla...

jo ty probio kapky jsme si koupila dvoje domů..přestože malý prdí zatím ťuk ťuk docela v poho a na případné bříško zabírá polštářek, brala jsme je právě z Polska přes mmb, pmožná teda trochu ještě dražší, ale rozhodně levnější než tady u nás....přišly rychle, ve spešl balení...takže spokojenost, jsou připraveny v pohovosti...
22. lis 2009 v 17:44  •  2 děti  • Odpověz
kvak já jím jak rakovina sladkosti...hrůza..
22. lis 2009 v 17:47  • Odpověz
Tak to je, saron, nespravedlnost jak vyšitá!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Co mi to, probůh, to tělo zas vyvádí?
Holky, si představte, že mě venku až moc často někdo osloví a vykládá názor na nošení v nosítku- to je šílený- bud se jim to hrozně líbí, nebo mi různý ženský vykládají, jak mimi má ležet na tvrdým a na zádech aže s tím upadnu :grinning:
22. lis 2009 v 18:04  • Odpověz
Marsie,vítej doma...malá je krásná! Krém,třetí plína je smotaná (jako kdyby tě bolelo v krku) a omotaná kolem pupíku takže to drží ale je to fakt vopruz. Nehty sem malému už stříhala páč byl hrozně poškrábaný. Já mám 8kg dole co sem nabrala v těhu plus další 3kg.
22. lis 2009 v 18:32  • Odpověz
já teda nevím, co budu s těma kilama dělat, asi je prodám... :grinning: :grinning: , mám pořád 8,5 navrch, mě jebne, neobleču ani jedny oblíbené látkové kalhoty s pukama, zaplaťpánbu za moje zbrklé nákupy riflí, které jsou mi normálně velké, jak jsem za ně teďka ráda, jinak nevím, v čem bych chodila... a kdy obleču rifle, které mi manžel koupil loni na vánoce to teda už vůbec netuším...

a kdy budete dávat prcky do lahátek? nebo dáváte už teďka?
22. lis 2009 v 18:39  • Odpověz
Kvakul - tak se jich optej, jestli si doopravdy myslí, že jejich prabáby tahaly děti na pole v kočárech a ne v loktuši :wink:
22. lis 2009 v 19:24  • Odpověz
A do roku 1733 všechna dítka skomírala s pokřivenou páteří... http://en.wikipedia.org/wiki/Baby_transport :grinning:
22. lis 2009 v 19:31  • Odpověz
Holky já dávám jen papírovou plenu - to vám řekl doktor, že máte dávat víc plen nebo se to má dělat automaticky a já něco prošvihla. ? Díky.
Kvakul - prď na lidi, důležité je spokojené mimi.
22. lis 2009 v 19:37  • Odpověz
Kvak,na lidi se vykašli. Saze,to je kvůli kyčlím a řekli nám to v porodnici že to tak máme dávat. Vy je máte v poho když ti nic neřekli.
22. lis 2009 v 19:53  • Odpověz
Saze, my máme široké balení po kontrole kyčlí minulý týden kvůli malému nálezu na jedné kyčli. Jinak my ty 2 látkové plínky zachytíme bodyčkem. Látkové plínky na pampersku bych sama o sobě nedávala.

Nehty jsme stříhali hned po příjezdu z porodnice a stříháme tak 2x týdně.
22. lis 2009 ve 20:04  • Odpověz
A koupeme každý druhý den, ale spíš o jen omyjeme ve vodě, žádné přípravky nepoužíváme....
22. lis 2009 ve 20:06  • Odpověz
me se to koupani denne taky nelibi...dneska jsem to vynechala...a neminim to hrotit...
strihani nehtu-toz snad zitra taky ostrihame.. :wink:
22. lis 2009 ve 20:26  • Odpověz
Holky díky, já už se lekla , že jsem něco prokaučovala. - ty jo také už si fakt prd pamatuji a začíná u mě mentální demence :grinning: :grinning:
22. lis 2009 ve 20:37  • Odpověz
krem a beránku, jsem ráda, že v tom nejsem sama ... doma bordel, jak v tanku, Verča naprosto nevybouřená ... ale naštěstí nic "nevyčítá" a když Ondra zabrečí, tak už je u něj a kolíbe ...
dneska byla u švíce a byly v bazénu, tak snad zítra jí to vystačí :grinning: a v úterý už budu muset něco vymyslet ... dostala od našich koloběžku k narozeninám, tak ji asi vytáhnem, jezdí na ní jak drak ... doporučuju pro ty tříletý dítka :wink:
22. lis 2009 ve 21:37  • Odpověz
Marsie a Evita - mate nadherne holcicky :dizzy_face:

ohledne koupani, Niku to vubec nebavi, ptala jsem se doktorky, pry staci jednou tydne, tak to se mi zdalo malo, proto koupeme 2x tydne
22. lis 2009 ve 23:57  • Odpověz
Jáchym taky koupání dost dost nemusí- prostě vřeští- takže dvakrát týdně nanejvýš...
K tomu nošení- já si lidi nijak moc neberu, ale on je Jášin takovej originál a dělá skoro všechno jinak než vzorné příručkové dítě(takže je asi 100+1 důvod, proč by mi zástupy zasloužilých matek vyčinily)- třeba nechce ležet- stydím se za to, že mu asi ničím záda, ale kvůli jeho ryku a jeho refluxu spí v zavinovačce a opřený na polostojato- je to šílený, fakr skoro nikdy neleží- proto má tak rád manducu, že tam může být nasvislo- ale tam je to ergonomický...
Navíc začal natolik držet hlavičku, že má největší zábavu, když ho mám v náruči, odrážet se ode mě a točit hlavou bez opory- taky asi docela hrůza na páteř (není to moc brzo takhle držet kebuli?- a zase- jedině to se mu líbí- zkoušet jakoby sedět a se zviženou hlavou se sám rozhlížet...Už jen čekám, až někam odejde, fakt.. :sweat_smile:
23. lis 2009 v 01:32  • Odpověz
Kvakul - hele, bezdětný by neměly dělat chytrý, ale nepomohlo by dávat ho ležet na bok "utemovaného", aby se nemohl převrátit? Četla jsem, že některé děti (takhle malé) se polohy na zádech bojí, protože jim připadá, že padají.
23. lis 2009 v 06:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.