• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
kvak-hehe, odejde... :slight_smile: maruska taky rada spi na boku, vice nez na zadech a ted dokonce na mega polstari, ma to tam vypolstrovane...a chrupe...
to koupani-kazdy doktor ma jiny nazor, ta moje tvrdi, ze kazdy den-na to ja teda kaslu, stejne ji myju po kazdem prebaleni vodou, tak nevim, proc se vzrusovat mytim kazdy den... :wink:
23. lis 2009 v 08:50  • Odpověz
slunatko-je to kapku pakarna, ze?...a nemuzes dat malou do skolky??asi blby dotaz, ze? :grinning:
23. lis 2009 v 09:08  • Odpověz
krem, není místo ...
23. lis 2009 v 09:15  • Odpověz
beru z5 ... zrovna mi volali ze školky ... malou vezmou od prvního ... huráááááááááááááááááááááá
23. lis 2009 v 09:37  • Odpověz
ahoj holky,
konečně manža přestal okupovat komp. Tak rychle nakukuju dokud je malá v klidu.
My koupeme každý den. Ale většinou jen v čisté vodě.Malé se to líbí, a trochu se u toho koupání unaví, takže pak krásně spinká. I když ona vlastně spinká krásně skoro celý den. Dneska nás čeká první poradna, tak jsem zvědavá, kolik ta naše ospalka přibrala.
23. lis 2009 v 10:08  • Odpověz
Ahoj :wink:
Jašíkovi se voda taky líbí, zatím :sweat_smile: Uvidíme na plavání :grinning:

Kvak, chtěla jsem se tě zeptat, v manduce, když máš tu novorozeneckoou vložku, tak Jáchymek ji má na zádech? Já mám totiž návod schovaný a nechce se mi to teď hledat a u Beatky jsme ji už nepotřebovali a teď si s tím nějak neumím poradit....
Náš Jáchymek celý večer zase prokřičel :frowning2:

Slunatko, to je úleva co, vědět, že bude školka.....
Já musím zavolat do jeslí, měly být volné od prosince, ale teď nevím, jestli by to byla dobrá volba. Možná, že leden by byl lepší...
23. lis 2009 v 10:21  • Odpověz
Lucie, co já bych dala za spící miminko celý den, u nás bohužel....
23. lis 2009 v 10:22  • Odpověz
No ale stéjně je sranda kolik ústupků člověk udělá, taky jsem měla kdysi představy, co s tím dítětem budeme dělat nebo nebudeme a pak to člověk řeší úplně jinak a někdy udělá cokoli, jen aby byl klid....od spaní, dudlíku atd. Všechny zásady většinou padnou :grinning:

Jašík zcela odmítá dudlík i flašku, takže uklidnění tímto způsobem nějak nehrozí.
23. lis 2009 v 10:24  • Odpověz
ahojky kocky, tak andrejka ma uz druhej sen prdiky, porad tlaci a heka a breci, moc too nenaspi, davam sabsimplex a nejakou masticku na brisko, navic hodne bleje, i kdyz si brkne po koju, navic nikde nelezi na rovnym, ale i v kocarku ma zvednuto pod hlavou, tak bleje, dneska ji to teklo i z nosu, je toto normalni? :confused: :slight_smile:

jinak v noci krasne spinkame, kojo vetsinou kolem 11, pak chvili chovani, pak stahnuti rucicek pevne plenou, dam do zavinky a chrupe krasne, dneska do ctvrt na sest a pak, po koju, jsme chrupaly jeste do deviti

zitra jdeme na odbery kuli ty zloutence, tak snad uz to bude dobry, uz mi ani neprijde tak zlutounka
23. lis 2009 v 10:38  • Odpověz
Marie, Jašík taky tak blije :unamused: Vůbec to u prvního dítěte neznáme
Stahování ručiček jsme dělali u Beatky a moc nám to pomohlo, teď Jáchymek odmítá...
23. lis 2009 v 10:44  • Odpověz
jezis holky...to zni uplne hrozne, ze vam deti blijou...my teda jen curame a kadime, o 106 :slight_smile:
slun-no vidis, super,ze je skolka, jsme to privolaly :grinning:
my jdem od 12-2 do poradny...jsem zvedava...
beranku-spani, no ja zatim nevim,kazdy den je to jinak... :unamused:
23. lis 2009 v 10:56  • Odpověz
beranku, ja to bliti znam prave uz od kubika, z nej to doslo do toho stadia, ze blil proste vsechno, co vypil, pac moje mlicko bylo ridky, takze jsem musela vsechno mliko odstrikavat, zahustovat a davat mu z flasky, fakt voser a mela sem nervy v prdeli, vydrzela jsem to 4 mesice a pak se na to vyprdla, tak jen doufam, ze u andrejky to bude jiny
23. lis 2009 v 11:13  • Odpověz
My jsme mu chtěli dát nutrilon, ale odmítá flašku :unamused: Jedině v noci, kdy méně vnímá co pije...
23. lis 2009 v 11:14  • Odpověz
Na nezvladatelný blití je Nutriton, teda pro kojící- je to vlastně vláknina ze svatojánského chleba- my to máme v Nutrilonu AR a funguje hodně dobře...
Riv- to je možný, že má tyhle špatný pocity ze spaní na zádech... Na boku je vetšinou ochotnej spát. Ale podezírám ho trochu, že chce být ve zvýšený poloze, aby mohl šmírovat kol dokola :dizzy_face:
Jinak novoroz. vložka se dává jakoby mezi nožky (jako plena) a zapne s na stranách- tady je PDF návod
http://www.mamajainfo.cz/pdf//manduca_cz_sk.pdf
23. lis 2009 v 11:23  • Odpověz
Kvak, díky. Tak přesně tak jsem to původně zkoušela, ale nechtěl se mi tam vejít...tak nevím, jestli už je velký?
23. lis 2009 v 11:28  • Odpověz
kvak, ja vim, to jsme pouzivali s kubikem, jenomze to by znamenalo zase odstrikavat a na to nemam nervy, takze pockam...v nejaky chytry knizce jsem cetla, ze je normalni, ze deti si ublinkavaji aspon jednou denne a ze pokud to je tak zhruba jako 2 polivkovy lzicky, tak je to ok
23. lis 2009 ve 12:29  • Odpověz
Ahoj všem, díky za gratulace,
beranek: jojo, o tom jménu jsme se bavily :wink: :slight_smile: úplně k ní sedí, jsem ráda, že jsme upřednostnili Johanku před Emmou, a taky jsem ráda, že nás překvapila holčička - já si ji přála totiž malilinko víc! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a taťka je z ní úplně hotový, i když furt básnil, že bude kluk :sweat_smile: je z ní paf, stejně jako já.
Jsme doma od soboty, ale je to občas divoké, dnes o půlnoci jsme jeli na pohotovost, mám problém s bradavkama, kojím pořád a na 100 %, ale furt mi praskají, krvácejí. A včera malá při odříhnutí ublinkla mlíko s dost krví, byli jsme vyděšení k smrti, to nepřeji nikomu zažít! :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: ale bylo to prý "jen" z těch mých prsou, tak to musím řešit, dnes jdeme k dětské, tak mi snad poradí.....
Nemáte radu vy? Netrpíte tím taky?
23. lis 2009 ve 12:57  • Odpověz
evit, zkus kloboucky..jinak praskajici pradavky jsou ze spatny techniky kojeni prej, maz si je bepantenem a dokovad se ti to nezahoji, tak fakt zkus ty kloboucky,....kuba mi takhle skoro urval bradavku, to doslova, ale par dni s klobouckiem a bylo lip
23. lis 2009 ve 13:02  • Odpověz
JInak gratuluji všem dodatečně k miminkům a zbývajícím bojovnicím přeju krásný porod, já si užila teda svoje, popis si nechám na někdy jindy.... nebylo to komplikované, ale tu poslední tlačící fázi jsem měla dvouhodinovou a kdyby na mě nehupsnul doktor, tak tlačím asi ještě teď, měla jsem asi málo dechu, nemohla jsem ji ani za nic vytlačit.

Asi budu jediná z vás, kdo rodil bez tatínka - chřipka = zákaz návštěv = zákaz otců u porodu :unamused: :unamused: :unamused: :unamused: kvůli tomu jsme nejeli do Valmezu, ale do FM, kde mi v pondeli rano tvrdili, ze tatinkove mohou byt u porodu. NIcmene, v 10 hodin kdyz se porod zacal rozjizdet, řekl doktor zavolejte si tatinka, ale jak jsem sedela na zachode po klystyru,prisla sestra s tim, ze doktor rozhodl, ze zadni tatinci...... :angry: takze ja rekla, on uz jede, nebudu ho odvolavat, sestra rekla, tak trebas se to nejak domluvi s doktorem....no zkratim to........ tu mou konecnou 2hodinovou tlacici a řvoucí fázi proseděl manže v nějakém pokoji vedle, slyšel jak trpím a nemohl nic delat, chudak, a pustili ho dovnitr, az kdyz jsem ji konecne vytlacila, nafotil si malou, natočil na kameru a musel jít..... žádná pusa, žádné objetí, žádné muchlování s malou, prostě nic, jen aspon to foto a video.....pak na me mavnul a byl pryč a videl nás obě až v sobotu kdyz nas propouštěli.............. :confounded: :confounded: :confounded:
23. lis 2009 ve 13:03  • Odpověz
marie: kloboucku se trochu desim, at se to jeste nezhorsi, zase jsem slysela, ze to pak je jeste horsi. Ale mam je doma, tak pockam co mi rekne ta doktroka a kdyztak je dnes začnu teda používat.
Bepanthen samozrejme pouzivam, od 1.dne, ale nestiha se to hojit tím častým kojením no. Taky potírám mateřským mlékem, mám v teple, pak i větrám (třebas zrovna ted mám KOZY VEN) :grinning: :grinning: :grinning:
23. lis 2009 ve 13:05  • Odpověz
Evito, tak to sis užila taky svoje, ten křik u tlačení a nedostatek kyslíku jsem bohužel zažila u prvního porodu, u mne trvala tato fáze jen 15 minut, ale nepříjemné zážitky mám dodnes a přítel asi taky, nikdy mě v takovém stavu neviděl a myslím, že se proto obával i druhého porodu, já mimochodem taky.....ale ten proběhl tak hladce, že jsme v šoku ještě teď oba, prostě nám vynahradil oběma ten první zážitek. Dceru mi taky z břicha vyplačila doktorka, ale ona se drala na svět takovou rychlostí, že to proběhlo rychle, ale bylo to hrozně bolestivé. Jáchymek naštěstí měl rozum a dral se na svět ještě rychleji, nicméně míň dramaticky :wink:
Pro ty chlapy to taky není jednoduché....

Jméno Johanka opravdu krásné, dobře jste udělali :dizzy_face:
23. lis 2009 ve 13:32  • Odpověz
Ahojky všem,my dnes byli poprvé v pořádně...malý váží 4,11kg a měří 53cm. Dr.nás pochválila a jdeme zase za 4týdny. Evi,sis teda užila stejně jako já...taky mě dr.hépal po břichu. Malý byl venku za 15min.ale měl šňůru kolem krku tak potřebovali aby byl co nejdřív venku.
23. lis 2009 v 16:12  • Odpověz
tak jsme doma z poradny. Malá měří už 51 cm a váží 3,35 kg.

Dodatečně gratuluju dalším novým maminkám.

Evit. tak to sis ten porod asi pěkně užila. Já si nedokážu ani představit, že bych měla nějak extra dlouho rodit. Naštěstí jsem měla oba porody v pohodě. První za 4 hodiny a druhý za hodinu. I když manža ten druhý taky skoro nestihl. Teda přišel až když už malá byla venku a doktorka zrovna přestřihávala pupeční šňůru. Ale teda věddět, že sedí vedle v místnosti a nemůže mě nijak podpořit. To je fakt hnus. Bych z toho měla asi pěknou depku.
23. lis 2009 v 16:13  • Odpověz
ahojky holky, tak jsme zpatky z prvni poradny-jsme zdravi-a pribrala jsme za tyden 150g...je to ok?a konecne jsme ostrihaly nehty-to je uleva, uz nebude jak de peyrac ci jak se to pise... :slight_smile:
me taky u prvniho porodu tlacili na bricho, i kdyz se Jenik vyrodil...je to desbes...myslim, pro chapy, ja bych to teda videt moc nechtela..a taky muz u druheho porodu byt moc nechtel-a jak popravde jsem taky na sale zmenila nazor-a stejne musel nekdo byt s Jenikem...
evi-kloboucku bych se nebala, ja je u Jenika pouzivala 3 mesice a dalo se to vydrzet, hlavne, ze se napil, mela jsem vpacene bradavky a po 3 mes. je vyplivnul a uz pil sam....jinak na ty bradavky zkus koupit v lekarne PURELAN, pry to bezvadne funguje! :wink: a jmeno mate krasne!!!!
manduca-taky uvazuju, ze ji tam supnu, ale zatim spi docela hezky-tuktuktuk, myslim dneska, v posteli, na boku... :slight_smile:
23. lis 2009 v 17:13  • Odpověz
Kremb: minulý týden jsme byli v poradně a jdeme ve středu zase. Paní doktorka říkala, že právě mimčo by mělo za ten týden přibrat 150 g, takže jste ukázkoví :slight_smile: Jsem zvědavá na nás.
Malý dnes celý den prospal - to bude zase noc. Přes den přebalím, nakojím, říhnutí a spí. V noci i 3 hodky vzhůru a křičí. Trápí nás taky prdy. Nejprve jsme zkoušely Sab simplex a teď Lefax. K tomu piju fenyklový čaj. snad bude dobře a režim se mu změní.
23. lis 2009 v 17:55  • Odpověz
Holky proč ty ručičky svazujete a dáváte do zavinky?
23. lis 2009 v 18:24  • Odpověz
Já Jáchyma ani nesvazuju:slight_smile: Jen ho pořádně zabalím i s ručkama do zavinky, protože on sebou často ve spaní hodí a lekne se sám sebe, načež se rozeřve...
Na prdy, jak už jsem psala, fakt zabraly Probiotický kapky (ale před nima jsem asi týden dávala do mlíka kapsli Lacidofilu- probiotika pro dospělý- a podstatně levnější- asi 120 Kč- působil tak nějak podobně- malej se vyprděl a nic se v něm neblokovalo). Jinak účinná látka je v Sab simplexu i Lefaxu stejná, tak to asi zabere (nebo nezabere:slight_smile: stejně
Dobrý jsou taky kapičky Baby Calm- bylinkový extrakt (cca 110Kč)
Jo a četla jsem, že Sab simplex vám může napsat i doktorka a doplácíte pak kolem 30 Kč- jinak stojí přes 90
23. lis 2009 v 19:36  • Odpověz
ahojte holky.
tak hlásim ze uz je malá na svete, narodila se 15.11. o 5:40 s mírami 2872g a 48cm. a k porodu...o 3 ráno mi praskla voda a o 5.40 bola malá na svete, porod velice rychlej, i doktor se divil ze sem to takhle ako prvorodička zvládla, ale pak nastali menší komplikace....placenta nešla sama ven tak me museli dát do narkozy a vybrat ručne, stratila sem hodne krve a byla den na JIPCE .... ale pak to bylo uz v poradku i kdyz sem porad z tý ztráty krve oslabena...ale malinka je uzasna, vela spinká a v noci se moc nebudi takze se to celkem dá, zatim!!!!!! klop klop klop....a ku kojení....SAZE : mluvíš mi z duše, taky mi mlíko teče jak divé a v noci musim spát s podrdou a s vlozkami do podprsenky.... jednou sem spala bez ní a postel celá mokrá....jo a návaly mam taky, raz mi je vedro pak zima....a vnoci se zbudim ze sem spocená jak pes....strasny....a mam pocit ze celý den nic jinýho nedelám jenom kojím.....ach jo....zachvílí mi asi odídu bradavky.....mažete si je nečím?? ja bepanthenem....
Tak holky budu koncit, všem vám gratuluju k miminkům a zachvili by se mohlo zalozit nové téma uz jako maminky. Držte se a zdar vám všem !!! :slight_smile: :slight_smile:
23. lis 2009 v 19:39  • Odpověz
moner, ja malou svazuju jenom na noc a to proto, aby jsme se obe v klidu vyspaly :grinning:, mam to vyzkouseny na kubajzovi, oni ty maly deti, jak porad mrskaj rucickama, tak je to budi, kdyz jsou "svazany", tak prej maji paradoxne vetsi pocit bezpeci
23. lis 2009 v 19:39  • Odpověz
JInak, jak mi radila Riv, tak malýho pokládám na bok a je to mnohem lepší, ale hlavní je, že jsem zjistila, že on se hlavně dost nudil vleže, tak ho obkládám hračkama- on si pozoruje, žvatlá si k tomu (taky si k tomu spokojeně prdí) a je ouplně hodnej.
Manduca je fakt dobrý nosítko i cvičítko- malej je tak vytrénovanej, jak v ní pořád musí držet balanc, že už dost dobře drží hlavičku :dizzy_face:
23. lis 2009 v 19:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.