• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Marie,díky za vysvětlení...to sem vůbec netušila.
23. lis 2009 v 19:45  • Odpověz
kvak- a od kolika dnu jsi ho do manducy soupla a jak to resim s oblecenim-jeho, kdyz jdete ven a mas ho pod bundou ci tak nejak?? :slight_smile: :wink:
jee, tak to jsem rada, ze pribirame ukazkove-aspon neco :slight_smile: ale dneska je mala moc hodna, celkem hezky spi...az teda ted se zacina nejak budit :angry: :grinning:
gratuluju k dalsimu miminku!!!! :slight_smile:
holky, zkuste ty probioticke kapicky...jsou pry fajn-ja je mam koupene, ale zatim tuky tuk nemusim davat, takze nemuzu rict z vlastni zkusenosti...ale ostatni jsou nadseni... :wink:
23. lis 2009 ve 20:21  • Odpověz
Holky,my byli dnes v poradne s malou a od soboty mi přibrala z 3350g na 3510g - za 2 dny!!!! Takže jsem rada, že přes ty problemy s prsama hezky saje a přibírá.
Začla jsem používat klobouček a musím říct SUPER, měla jsem prso užasně vypité, ne jak při kojení bez,kdy jsem to na prsu ani nepoznala! DOPORUCUJU tem co maji problemy.
A taky mam pujcenou el. odstrikavacku,takze chci polecit prsa 2 dny a pak to snad bude lepsi,klidne uz jen s klobouckem :grinning: Takže uspešny den - ted jen KLIDNOU NOC VŠEM!!!!! :grinning:
23. lis 2009 ve 20:42  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:

tak mám chvilku klidu, vykašlala jsem se na žehlení a sáhla po počítači :slight_smile: Koukala jsem ,že jste řešily kojení a koupání. Tak u nás je docela pohoda, malá je fakt hodná, a křičí jen když má hlad nebo má v plínách. Zatím si tedy nemůžu stěžovat, papá cca po 2,5 až 3 hodinách, občas se to protáhne na 3,5 h, takže se dá :slight_smile: Koupání přímo zbožňuje,takže zatím koupem denně, uvidíme,co řekne ve středu na první kontrole dr.
Dneska jsme byly pro rodný list a na prvních kyčlích, jsem ráda,že jsme ok a nemusím dávat látkovky :slight_smile:

Marsie: vítej doma a mimčo je úžasný :slight_smile: četla jsem popis porodu a jsem ráda,že jsi to zvládla... úplně se za ten svůj rychlý a pohodový stydím :pensive: :sweat_smile:

tak jdu ještě něco dělat,než bude čas na kojení, tak se zatím rozloučím, pa všem
23. lis 2009 ve 20:54  • Odpověz
Holky, zdravím, nedočítám, nestíhám....a je mi to líto, ale dítě si mě žádá, tak zase letím. Jen se chci zeptat jak dlouho vám trvá jedno kojení? Nám hodku a něco, potom tam už nic není a ještě dokrmíme Bebou. Díky. Mějte se krásně a až zaběhnem nějakej rituál, tak se zase přidám... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
23. lis 2009 ve 21:20  • Odpověz
davlu: teda to koukám,jak blázen, mě propouštěli z porodnice s tím,že kojit mám max. 10 min.z každého prsa,takže 20 minut celkem. A až bude dítě trošku větší,že si samo řekne,takže já většinou kojím těch 15 minut a malý to stačí tak v průměru na 3 h, ještě se teda schválně zeptám na to kojení u dr,co mi řekne :slight_smile:
23. lis 2009 ve 21:32  • Odpověz
Holky já také kojím z jednoho prsu a to tak 15 až 20 minut
A kdo jste po císaři: jak se vám hojí jizva a bolí vás to? Mě přes den ani moc ne, ale večer to cítím pěkně.
Jinak jizvu mám teda krásnou malou a stehy nejsou vůbec vidět - fakt parádička.
23. lis 2009 ve 21:46  • Odpověz
Teda, Lilis, neprovokuj- dítě nakojený za 15 minut? Když jsem ještě kojila, tak malej si za tuhle dobu tak akorát uvědomil, že je u prsa a že má pít :rolling_eyes:
Saze- měla jsem to podobně, když jsem se nenamáhala, tak jizva nebolela vůbec- ale třeba po delší chůzi dost tahala, chodila jsem, jak kdybych měla hexnšús.. Ale tak 2 týdny už je to OK pořád. Taky mám jizvu parádní, řízli mě až úplně těsně nad stydkou kostí, takže ani ne v té rýze pod břichem, ale de facto až "v chlupech". Dokonce jsem takovej lempl, že ji ani ničím nemažu, protože je fakt úplně zahojená a placatá.
Za to jsem měla pěkně dlouho očistky, vlastně mi skončily teprve před pár dny.
Evit- ty jo, 20 deka za dva dny??? Ty snad máš v prsou Pribiňák?? :grinning: :grinning: :grinning:
Kremb- do Manducy jsem ho šoupla asi před 10 dny, neměla jsem ji dřív- rozhodla jsem se ji koupit, když jsem viděla, jak malej miluje chování, nošení, vertikální pozici a štve ho kočár. Ale klidně bych ho tam dala i dřív- nějak k ní mám důvěru, že miminům ty záda nevyrasí. Musím se pochlubit, pořídila jsem si bundu na nošení, vyrábí je jedna holčina na www.fler.cz- bunda má takový ten panel, aby se prcek vešel- s ní se nosí fakt luxusně. Vypadá takhle:http://www.fler.cz/zbozi?id=535739. Mimochodem Kremb- ty chodíš na www.slepicarna.cz? Chodím se tam jen dívat na diskuze o plínkách, nošení a tak, ale mám dojem, že tě tam někdo zmiňoval (tedy tvůj nick:slight_smile:
24. lis 2009 v 00:59  • Odpověz
dobré ranko všem :slight_smile:

saze: koukám,že jsme na tom podobně :_)

Kvak: však se mi osud taky hned vtipně pomstil. Malá od včera od večera u prsa vyvádí tak 15 minut,než se pořádně chytne :slight_smile:))) pak pije,občas pěkně,občas dělá kraviny,takže to není k ničemua čekám,než se pořádně přisaje, a abych nebyla tak spokojená, tak začíná dělat cavyky s usínáním a odříhnutím. Hodně často mi u toho usne a pak s ní můžu štrádovat po bytě a nic..... naštěstí si ani neublinkává,tak nevím co s tím....

Usínání občas taky stojí za to... někdy jí položím do košíku a ona je tuhoš hned, a někdy s ní musím hodinku dělat rodeo,nejčastěji zabere dudlík,který párkrát podudlá,pak vyplivne,zas jí ho nandám a takhle to běží dokud neusne,pak jí spadne a je klid.... dudlík mi doporučily sestry v nemocnici,že je to lepší,než když si cucá prsty :slight_smile:

Máte někdo nějaký fígl na to odříhnutí, to mě docela zajímá,malá ho docela bojkotuje :slight_smile:
24. lis 2009 v 07:29  • Odpověz
Dobré ráno...teda jak pro koho, i kdž to nebylo nejhorší, tak malý dnes 2x v noci řádil...a já nevím proč :unamused: i když jistou teorii máme..ač se to asi nemá, uklidňovala jsem ho u prsa...

lili: s odříhnutím si nelam hlavu, u nás to cca prvních 14 dní bylo stejné, u jídla usínal, někdy fakt vytuhl, ýže by ho nevzbudila rána z děla....a já ho nebudila - zkuzsili jsme odříhnutí v porodce - nic, ta jsem ho netrápila. Ale nechala jsem ho pro klid duše ležet na boku, nebo v postýlce vývýšeně. Teď je to jak kdy, cca 3 dny si odříhne, eventuelně si brekotem řekne.
Bohužel si občas i ublinkne, malinko, což je normoš, ale mě přijde, že se prostě přežárý, občas je snad bezedný....ale co hlavně že mu chutná.
nám bylo řečeno, že to třeba nepřebují, žese tolik nezavzdušní...

usínání u nás .. taky někdy haluz, chce prostě nosit a chovat a houpat...dudlík u nás nemá šanci, pive ho jak drak ohen...vždy se uklidní v baby vaku. někdy je prostě líp, někdy hůř..
24. lis 2009 v 08:13  •  2 děti  • Odpověz
jinak my taky kojíme cca těch 15-20 minut teď už z jednoho prsu...nestřídáme. ony ty názory se hodně liší, akorát jsem četla, že dítě si prostě řekne:
1) kdy chce jíst, tj. za jak dlouho kojit
2) jak dlouho sát...když je syto, tak se pustí (pokud extrémně nevytuhne)
já se podle toho zatím řídím a u nás to funguje
ono se i říká, že prvních 10 minut saje efektivně...ale já říkám, každé dítko je jiné

občas bych jisté dr., laktační poradkyně apod poslala někam
24. lis 2009 v 08:19  •  2 děti  • Odpověz
kvak: my taky nosíme, sice v hor. poloze v tom baby vaku, malý to miluje, občas když vidím, jak je tam zkroucený, tak bych si dala pár facek, ale....názory se taky různí. asi bych nešla brzo do vertikální polohy v nosítkách typu těch klokanek...ale ta manduca je polstrovaná, zpevněná, tak snad věděli, proč ti dělají. pokud se tam malýmu líbí ... na ostatní se vyprdni....
24. lis 2009 v 08:22  •  2 děti  • Odpověz
ahojky, my řešíme odříhnutí tím, že já si polosednu a malýho si dám na břicho břichem, plácám po zádíčkách, nebo hladím od zadku nahoru a on to dá ... jinak ani náhodou ...
už se těším na tu školku, protože já s nima nic neudělám, když náhodou malej usne, tak se chci věnovat plně Verči ...
takže teď třeba mám vytažený, neposkládaný prádlo ze sušičky a jdu za malou, protože ta už od rána otravuje, že chce ven, ale to fakt ani náhodou :sunglasses:
včera jsem v půl šesté už hystericky volala Z. kde je, že já už padám na hubu ... a on se divil, že je v telefonu klid ... ale jak dojel, tak vykoupal malou, dal jí spát, v půl osmé si vzal malýho a ten mu do půl desáté řval a řval ... už nevím, co s ním ... fakt už nemůžu ... potřebovala bych, aby si vzal dovolenou ... ale to on má zas pocit, že by firma zkrachovala ...
řeknu vám, mít tohle dítko jako první, tak do druhýho jdu tak za deset let :grinning:
24. lis 2009 v 08:24  • Odpověz
dobré ráno maminy,
davlu, hodinu a více jo? A jsi si jistá, že opravdu pije? Nám taky v porodnici říkali 10-15min.z jednoho prsu. Pokud teda poctivě tahá. Pak už si s tím prý jenom hrajou nebo to mají místo dudlíku. Malé teda těch 15 minut bohatě stačí a spí pak 3-4hodiny.

lilis, po kojení si mimčo ani odříhnout nemusí. Záleží na tom, kolik při tom nasaje vzduchu. A pokud chytne prso hned dobře, tak by toho vzduchu nemělo být tolik. Já jen abys třeba nechodila hodinu s prckem na rukách a úplně zbytečně.
24. lis 2009 v 08:26  • Odpověz
slunatko: ahoj...no to máš pravdu, někdy taky dávám na bříško...ale kdyžje vzhůru, tak chce čukákovat...takže se u toho mele ..
To je super, že školka vyšla, bude to lepší.
To je mi líto, že malý tak řádil...věřím, že si unavená, to přirování padat na hubu asi občas sedí u nás všech. Náš teda usne do těch 8hod., včera dal jídlo až ve čtvrt na12...ale pak jak se přehoupne půlnoc, tak je to jak kdy, někdy paráda..někdy s řevem...
24. lis 2009 v 08:28  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj :wink:
Gratuluji k narození Anetky :dizzy_face: Krásně rychlý porod :slight_smile:

Jinak u nás máme vražednou kombinaci, Jáchymek spí za den asi 10hod celkem, během dne skoro vůbec, včera spal jen 2hod v autosedačce, jinak 2x30minut buď na naší posteli nebo v postýlce, většinu dne nespí a nosí se, v lepším případě chvíli leží a dívá se. Do toho Beatka, která vstává kolem 7hod a chce číst a hrát si se mnou :unamused: Jáchymek je dnes vzhůru od 5.30hod.... tak u nás paráda :grinning: :frowning2:
24. lis 2009 v 08:33  • Odpověz
Zatím nechce být ani v manduce, asi se mu moc nelíbí ta vzpřímená poloha, na rozdíl od Jáchymka Kvakulky :sweat_smile:
24. lis 2009 v 08:35  • Odpověz
bery, taky to nemáš jednoduchý .. to je jak u nás ... taky toho máš asi dost, co?
24. lis 2009 v 08:36  • Odpověz
Kvak, to máš tu bundu za ty skoro 3tis.Kč?
24. lis 2009 v 08:40  • Odpověz
Kvakul - to je fajné, že to funguje. Mimochodem, na nosicí bundy jsem slintala též, ale mně by musela šít momentálně stan na slona, takže jsem to vzdala - ale zvažuju, že pořídím nějaký tunel pod kabát, ať už z Fler, nebo odjinud - ale trochu čekám, jak bude Plivník reagovat na šátek, až přijde jeho čas.

Jestli teda bude něco zimního nutné :sweat_smile: , včíra na kontrole se doktor chmuřil a pravil, že by se jaksi tělo mělo již chystat k porodu (a pokrok veškerý žádný víceméně)... :confused:
24. lis 2009 v 08:54  • Odpověz
Riv, ještě máš čas do pátku :wink:
24. lis 2009 v 08:56  • Odpověz
kvak-no ja jsem koukla, ze ta manduca je od 3,5kg a to my zatim jeste nemame-tak pristi tyden, to bychom mohli dorust... :slight_smile:
na slepicarnu chodim-spis teda smirovat, ony byly predtim tady na MK a pak si udelaly slepicarnu, ale nejak to nestiham...mam tam nick-galbavka-to je moje prijmeni zamlada...ale spise me tam znaji jako krem....
bunda je super-beranku, tam byla cena 1500kc nebo tak nejak...
kojeni-no je to psycharna, dneska jsem kojila v noci od 2do 5-uz jsem myslela, ze padnu...v zaveru me tim nejak ohodilal,..prevlikla jsem ji a prebalila a ona chtela zas-potvurka mala... :slight_smile: a ted zas dela, ze spi...
slune-to je proste problem, ze mame 2 deti a celkem maly vekovy rozdil a u nas taky moc tatka nefunguje, teda ne ze by nechtel, ale taky maka, dovo si nevzal-nemuze a tak tu byla jednou babicka-na dopoledne a zatim nic...taky sedime doma, venku jsou chripky a ja nechci resit 2 nemocne decka a jeste nemocnou sebe... :unamused: :slight_smile:
24. lis 2009 v 08:59  • Odpověz
Tak bundu za 1500, tu bych si taky pořídila. Nemáte nějaký odkaz? Nějak nestíhám sedět na internetu :sweat_smile: Akorát musím nejdřív zjistit, jestli Jáchymek změní názor na nošení v Manduce...
Naše dítě má asi 5kg a s tou zmenšovací vložkou už nemáme šanci ho tam dát :grinning:
24. lis 2009 v 09:03  • Odpověz
Ahojky maminy,malý usíná celkem dobře ikdyž někdy má problém zabrat ale nenosím ho aby si nezvykal. Zkusím dát dudlík nebo stojím u postýlky a pohladím po hlavičce. Jinak dnes a včera v noci dokázal spát 6h v kuse...vůbec by mě nevadilo kdyby to tak bylo každou noc :slight_smile:
24. lis 2009 v 09:41  • Odpověz
beranku-kvakulka tam hodila odkaz na ten fler a je tam odkaz i na bundu a je tam i cena... :slight_smile:
24. lis 2009 v 09:43  • Odpověz
Já jsem fakt slepá :unamused: Na odkaz jsem se dívala a nepodívala se doprava, no nic :sweat_smile:
24. lis 2009 v 09:44  • Odpověz
Beranku - já vím, však nepotřebuju rodit dneska, ale nějaké pokroky by mohly být znát. :wink: (A u té holčiny bacha na dodací lhůty - ona toho má fakt hodně, koukala jsem, že pokud nemá něco připraveného, tak to může trvat i několik měsíců... No jo, dobré zboží se chválí samo :slight_smile: )
24. lis 2009 v 10:00  • Odpověz
holky, kdy jste byly s prckama poprvé na kyčlích? Podle mě bych měla jít s Any teď ve 3 týdnech, ale dětská dr. zatím nic neřekla. Tak nevím, jestli na to náhodou nezapomněla.
24. lis 2009 v 10:43  • Odpověz
luci-me rekla v nemocnici v havirove, ze do 3 tydnu po porodu :wink:
24. lis 2009 v 10:51  • Odpověz
dobré ranko :slight_smile:

rivka, ty máš ještě pár dní před sebou, ale u nás to vypadá, že jsem vyfásla štafetu po davlu... :frowning2: včera večer mě chytla docela prudká bolest do břicha a do zad, tak jsem si říkala, že jsem zvědavá, jestli to budou poslíčci nebo se to někam vyvine, ale po pěti minutách to odeznělo a nebylo z toho vůbec nic... :confounded: já už nevím, co bych vymyslela a prďolka si spokojeně hoví v bříšku... :sweat_smile:
24. lis 2009 v 10:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.