• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
marsie taky jsem se nabrečela, ale jisto jistě bude líp, hormouny taky pracujou, těš se na vánoce, já už zdobím!
24. lis 2009 v 18:31  • Odpověz
saze, ještě se nás tu pár najde :wink:
24. lis 2009 v 18:54  • Odpověz
Ahoj,
u nás zase křik několik hodin v kuse, jako každý den :unamused: Naše dítě spí, jí nebo křičí, bohužel ten křik je většinu dne....je to strašně vyčerpávající, raději už o tom ani nechci psát :frowning2: Četla jsem o tom několik článků, i tady na koníkovi a holt se smiřuji s tím, že to musíme vydržet, prý se tomu říká "dráždivé dítě", není ještě připravené pochopit tento svět. Tak už jen zbývá, abychom to zvládli a netrvalo to dlouho....
24. lis 2009 ve 20:55  • Odpověz
holky, mě úplně zamrazilo ... Verča má v neděli narozky a já zjistila, že je i první advent .... fuj a doma takovej bordel ... doufám, že paní nezradí a dojde uklidit .... jinak tady asi shnijeme ... :grinning:
já se teda snažím to dát vždy večer trochu do kupy, kdy už je doma manža, ale furt to není ono ...
Z. už měl tendenci malýho rozvázat, ale já mu to zakázala, že chci zkusit zavinutou noc, jestli to nebude lepší ...
Jahod vítej holka doma ...
a holky, já mám ty hormony tak rozhašený, že když mi dnes sousedka ukazovala to zavinutí malýho, tak jsem taky ukápla slzičku ... takže klíííííííííd, jsme v tom zase všechny ...
24. lis 2009 ve 20:57  • Odpověz
Marsie, teď jsem dočetla předchozí stránku a vidím, že máte podobný problém....no nechci tě děsit, my to máme prakticky už z porodnice, i tam prokřičel celou noc a doma se to nezlepšilo, spíš nespí ještě během dne....
24. lis 2009 ve 20:57  • Odpověz
Jonkar - těhulko drž se za chvilku budeš řešit také pláč a kojení atd.
24. lis 2009 ve 21:34  • Odpověz
Skoro opuštěné těhule ještě tady :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Beranek - zase - těhotné do toho nemají co kecat, ale dost mamin si chválilo knihu Nejšťastnější miminko v okolí od Karpa. Jestli ji neznáš, tak ve zkratce - vázat, nedávat na záda (respektive nenechat tak usínat), chovat, houpat a pouštět tzv. "bílý šum" (fén, sprcha - něco, co mu bude připomínat hluk z dělohy, tam to prý fičí až 80 decibelů).
Ona je sice napsaná tak, že shrnout by se to dalo na dvacet stran, je taková americká, ale četla jsem na ni samé pozitivní ohlasy (mimo jiné mi ji teď doporučovala i naše účetní, že prý to strašně pomohlo její dceři, a ještě jedna známá, jejíž první dítě bylo taky veliký nervák - prý trpěli jak koně, než zapnuli fén :wink: ).
24. lis 2009 ve 22:56  • Odpověz
ahoj maminky, miminka, zbytku pupíkaček a bříškovců,
tak se hlásíme z domova. pustili nás včera, ale od té doby vůbec nic nestíhám. vojta je teda nejhodnější miminko na světě, ale já jsem asi totál neschopná matka, fakt to nějak nedávám, jsem unavená, nepraktická, nešikovná.. no, snad je to normální.
ve zkratce k porodu - v sobotu mě david odvezl do porodnice, protože jsem začala zrvracet a nešlo to zastavit, takže mi dali nějaký kapačky a rovnou si mě tam nechali na rizikovce. v pondělí začali vyvolávat porod - jenom vkládáním tabletek, druhý den znovu, kontrakce začaly cca ve tři odpoledne rovnou po necelé minutě, bez varování, uff, v zápětí praskla voda a šlo se na sál. teda dámy, kdo to tady psal, že to ani moc nebolelo??? já vůbec nechápu, že něco může tak strašně bolet a ještě navíc to přežijete!!! no, fakt masakr! pokud někdo zvažujete, že byste si nenechal napíchnout epidurál, jste podle mě normální magoři!!!
no nic..
PA se pořád zdálo, že nejsem úplně otevřená, takže mě pořád trápila, když někdy po půlnoci zjistili, že otevřená jsem už několik hodin, ale po konizaci čípku, kterou mi dělali cca před pěti lety, mi vznikla vevnitř jakási ztvrdlina.., tak jsme začali tlačit, ale byla asi velká, takže přes ní miniatura stejně neprošel a navíc přestal spolupracovat a začal se nám dusit, takže museli udělat akutní CŘ. Vojta se narodil v 0.49 hod...
no, zkrátka užila jsem si to parádnicky.. , ale co, už je to pryč a prdelku mám u sebe úplně v pořádku.
biootec, který nechtěl být u porodu se tam jen "zastavil" a už samozřejmě zůstal, takže si to chudinka vyžral teda úplně nejvíc jak mohl.. zato se mu to teda ale fakt hezky nastartovalo a zdá se být dokonalým otcem..
i když, zase abych ho nepřechválila, dneska už jsme doma zase bez něj. :frowning2:
zítra si zkusím prohlídnout alespoň nová miminka, ke kterým samozřejmě všem moc gratuluji a zkusím něco dočíst, i když teda nevím, nevím..
teď jdu kojit a spát, protože jsem totál tuhoň.
p.s. miniatura je v albu :wink:
24. lis 2009 ve 23:08  • Odpověz
renat: díky za odpověď :slight_smile: btw takže kojíš,až se mimís vzbudí? nebudíš např. po třech hodinách? nebo tak pravidelně,prostě čekáš,až se vzbudí?

lucie: díky moc za tip, uvidím, já to zkouším vždy jen chvilku a když si malá neodříhne,tak jí prostě nechám no... ale je fakt,že občas jsem s ní chodila jak blázen a čekal. Jinak na kyčlích jsem byla dnes,to jí byl týden, a pak jdu v 6 týdnech :slight_smile: btw ty mimíse budíš nebo taky čekáš,až si řekne?

holky jak to máte vy ostatní? budíte na kojení po určitých intervalech,nebo čekáte až si mimís řekne? :grinning:DD děkuji za každou odpověď :slight_smile:))))

no nic malá brečí,tak jdem asi kojit či co :grinning: tak zatím pa všem a dobrou
24. lis 2009 ve 23:09  • Odpověz
lill - já se dneska ptala pediatričky na buzení v noci, protože vojta chrápe pořád, budím ho tak po 4,5 hodinách v noci, protože jinak by to prospal celý.. no a pediatrička řekla, že přes den mu nemám nechávat intervaly delší než max 3,5 hodiny, ale přes noc ho budit nemám, že klidně ať chrní celou noc, tak to dneska poprvé vyzkouším..
24. lis 2009 ve 23:16  • Odpověz
Po dlouhé době zdravím a jahod gratuluji k Vojtíškovi :slight_smile:
Já už to mám zaplať bůh také za sebou ...uff :sweat_smile:
24. lis 2009 ve 23:59  • Odpověz
Jáchym je taky "dráždivé dítě"- jak píše Riv- může ho trefit, když bych ho rychle položila na záda. Spát musí v zavinovačce a v polosedě.
Ale nejdráždivější je ohledně jídla-je to docela běs- má příznaky refluxu- ale v noci pije úplně OK- takže se prostě zdá, že je to "od nervů"- nějak blbě polyká (když je rozrušenej), hltá, polyká vzduch, během krmení chce dát tak třikrát odbrknout, po krmení do pololehu a ze spaní dokonce jakoby sípe, nevím jak to popsat, ale zdá se že se mu obsah žaludku vrací do jícnu a pálí ho žáha. Protože se často při tom vzbudí, řve a chce se malinko napít (asi by tu pachuť spláchl)- no hustý- krmím večer i 2 hodiny(a pak že je krmení lahvičkou rychlý:slight_smile:.
Jinak je ale báječnej, beru to tak, že z těchhle potíží vyroste, všechno je to dočasný, tak to nebrat tragicky a být vděčnej, že jsme vlastně zdraví a pěkní :dizzy_face:
Jahod- tvůj porod musel být hustej nářez!!! Ty bolesti bývají při vyvolávaným porodu o dost horší, tělo si na kontrakce nezvyká, ale rovnou nastanou ty nejhnusnější, který by jinak byly až ke konci první doby. Já taky byla za epidurál vděčná, prostě takovýhle porody nejsou "přirozený", tak se ani od nás nemůže chtít, abychom to samy přirozeně zvládly. Jak se začne chemií, tak se s ní jen tak neskonči...
25. lis 2009 ve 03:50  • Odpověz
Koukám, že Jahod taky užívala porodních slastí v plné dávce :rolling_eyes: Ale teda Vojtíšek je strašně krásnej :dizzy_face:
25. lis 2009 v 08:28  • Odpověz
jahod vojtíšek je šikula
a s tím buzením jsi mě potěšila, malá mi 2 noci po sobě spala docela dlouho, pak to ráno s kojením dožene... zase si říkám, že kdybych ji budila, zvykla by si a pak by zas byl problém, aby celou noc spala
25. lis 2009 v 08:35  • Odpověz
jahod, ale dali jste si záležet, Vojta je nádhernej ...
já taky nebudím ... jak píše evatk, mám strach, aby si na to nezvykl, takže když chce, tak se vzbudí ... :grinning: ...
25. lis 2009 v 08:43  • Odpověz
Ahojky, holky, tak jak se máte? U nás bojujeme s tím kojením, zítra mi přijde dula poradit co a jak, abych se zbavila těch sežraných bradavek a mohli jsme normalne kojit, mlíka mám pro 5 dětí, ale nemůžu kojit od bolesti a krvácení bradavek....... tak odstříkáváme a flaškujeme, ale je to přechodné řešení no..... :confounded:

Druhý problém, co teď máme je, že se malá nemůže vykadit nebo vyprdět, včerejšek prořvala, Sab simplex pomohl poprvé, pak už vůbec, tak nevím, jestli mám pokračovat v jeho dávání? Manžel dnes doveze mast Pupík, tak zkusíme masáž...... Jinak jsme už včera museli použít rekt.trubičku, něco jsme z ní dostali, ale neulevilo se jí, jak jsme doufali, tak nevím, jsme z toho špatní, trpíme s ní :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:

Za každou radu budu nesmírně vděčná. JInak jsme spokojení, vše v pohodě, malá je rozkošná a už se rozhlíží krásně kolem sebe, jen ty problémy vyřešit a bude snad líp.
25. lis 2009 v 08:48  • Odpověz
jahod: já rodila bez Epidurálu a lituju toho, i když kdovi, jestli by to něco urychlilo, měla jsem infuzi něco proti bolesti, ale necitila jsem vubec zadnou ulevu, takže vlastně jsem rodila natvrdo..... blééééé bolest děsná, nepředstavitelná hihi, ale je to pryč! Jéééj, nechcu nikoho děsit, koho to teprve čeká... :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :dizzy_face: :slight_smile:
25. lis 2009 v 08:49  • Odpověz
25. lis 2009 v 08:55  • Odpověz
Ahoj :wink:
Riv, tu zmiňovanou knížku máme doma už od Beatky a znám ji...zkoušíme vše, ale marně, stále křik a křik. U nás je to horší o to, že kdybych měla doma jenom Jáchymka, tak to nějak zvládneme, ale máme i dvouleté dítě, které chce taky svůj čas, o to je to bohužel horší....ale zase kdybych to zažívali u prvního dítěte, asi bychom byli vystresovaní, teď to bereme dost normálně, a já osobně žádné hormonální výkyvy nemám, nebrečím kvůli ničemu, ale spíš se to snažím nějak úmyslně v sobě nastavit, abych mě nic nerozhodilo, protože z těch posledních dnů bych se už dávno asi složila...

Jahod, já jsem sice rodila přirozeně bez vyvolávání (první porod), ale bolesti začaly taky najednou bez přípravy, tak vím o čem mluvíš, šílená bolest, kterou jsem nezvládla, nedokázala jsem dýchat a žádné tlačení nebylo. Taky jsem si říkala, že druhý porod jedině s epidurálem a taky jsem ho chtěla, ale dr. mi snížila mou psychiku pod bod 0 hned, když ni řekla, že epidurál nebude....přítel taky zbledl a ptal se mě, jestli to teda zase bude takové drama :unamused: No nakonec to dopadlo skvěle a i já můžu říct, že to tak nebolelo a bylo to velmi rychlé....takže druhý porod vynahradil ten bolestivý první. Nejhorší je, že všichni si myslí, jak to bylo poprvé v pohodě, když bylo za 45 minut po všem a ta bolest je bohužel na jiné nepřenositelná a nikdo jiný to nepochopí....
25. lis 2009 v 08:58  • Odpověz
Jahod, ale Vojtíšek stál za to, je krásný :dizzy_face: :dizzy_face: Stéjně jako všechny miminka tady :sweat_smile:
25. lis 2009 v 08:59  • Odpověz
Jo, a mimochodem v těhotenských kurzů jsem chtěla velmi přirozený porod, tak jsem si to v obou případech užila habaděj, nedali mi proti bolesti nikdy nic, protože se to nikdy nestihlo.... :sweat_smile:
25. lis 2009 v 09:02  • Odpověz
jonkar: ty jsi ještě celá???? já nějak ztratila přehled, myslela jsem, že už mám mimíse u sebe! :dizzy_face: tak držím palce, ať je to co nejdřív!

evatk: kráááásné fotečky, malá je slaďounká :dizzy_face: :dizzy_face:
A my jsme taky pořád v zavinovačce, a ještě ji svazuju (ale ne ručky, jen zavinku, aby byla pevna), at to líp jedna drží a myslím se cítí i malá lépe :slight_smile: Mám 3 rychlozavinky a stačí mi to taktak, tam si ublinkne, tak se mi při přebalování počůrá..... hihi, tak to střídáme no.

marsie: malá je sladkááááááááááááááááá A gratulace včera k týdnu malé Klárce!!!! Taky jsme včera malé gratulovali :grinning:
25. lis 2009 v 09:13  • Odpověz
jahod: díky za info, koukám,že porod byl hustej.... to mě moc mrzí,ale Vojtíšek za to stál,je nádhernej :slight_smile: dneska jdu s dr. tka se zeptám :slight_smile: jo a jinak jsem psala já,že ten porod ani moc nebolel,tak promiň :grinning:

jinak všem ahojky :slight_smile:
25. lis 2009 v 09:26  • Odpověz
ahojky!
tak hlasim , ze dnesni noc byla o trochu snesitelnejsi.. a pozor, zacinaji mi konecne trochu splaskavat ty moje priserny otoky na nohach - hurááááá

lili - s tim buzenim taky valcim, ale mam vyzkouseny, ze kdyz ji malinko s tim probouzenim pomuzu, tak to pak vsichni lip snasi .. kdyz se probudi sama uz hladem, rve tak strasne, ze pak se ji blb pije a ma strasnou skytavku a pak bleje..
radim to vypozorovat...

nase mudr rikala, ze by pauzy nemely byt delsi nez max 4 hodiny, tedy i v noci ...
25. lis 2009 v 09:26  • Odpověz
evita děkuju, nápodobně, i marsie chválím miminko, a vůbec, všecky ty naše mimča jsou moc hezkoučké, kvalitní termín :grinning: :grinning:

marsie každý říká něco jiného, nejlepší je asi zařídit se podle sebe, jak to komu vyhovuje
25. lis 2009 v 09:35  • Odpověz
Ahojky holky,Jahod vítejte doma...Vojtíšek je nádherný a vidím že sis taky užila. Já rodila bez epidurálu a bylo to teda maso...12h bolestí. Malého na jídlo nebudím...přes den se vzbudí cca po 3h sám a v noci někdy po 6h někdy po 4h.
25. lis 2009 v 09:51  • Odpověz
Na ty prdy a kakání - já napařuji ještě pecky v sáčku - a dávám na břiško - docela to pomáhá,.
25. lis 2009 v 09:51  • Odpověz
No jahod jsi pražská tak to muselo jít nakonec císařem - tady fakt snad všechny pražské holky rodily akutním císařem - ach joooo
25. lis 2009 v 09:52  • Odpověz
mě připadá že na větry pomáhá i když ji dám na chvilku na bříško - na podložku nebo si ji dám na sebe vleže

!!! a vy které na jídlo nebudíte - kolik kojení denně vám pak vychází? já si teda myslím, že by se malá nenechala odbýt a dožene to i bez buzení a prospívat bude, ale přesto mě to zajímá
25. lis 2009 v 10:00  • Odpověz
Evatko - v noci tak po 3 hodinách a přes den různě někdy po hodině někdy po 2 někdy po 3. Jak se malej vzbudí.
25. lis 2009 v 10:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.