• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Já v noci taky nebudím - vzbudí se sám někdy po 4 někdy po 5 hodinkách. Přes den se taky budí sám po 2 či 3 hodinách. Celkově mi pak vychází cca 7x kojení za den. Dnes jdeme k doktorce, tak uvidíme jestli přibírá. Kdyby ne, tak ho začnu přes den budit.
otázečka - jak dlouho necháváte miminko přisáte při jednom kojení?
25. lis 2009 v 10:13  • Odpověz
Katulko - já tak 20 minut a pustí se sám.
25. lis 2009 v 10:14  • Odpověz
katulo 15-20 min pak už nechce, někdy jen 10 - to když kojím po krátké přestávce
25. lis 2009 v 10:19  • Odpověz
Zdravím všechny maminy a zbývající těhulky :slight_smile:

Díky za posouzení délky kojení. Jsem z toho taková bezradná. Malej začne plakat hlady, chytne prso cucá tak půl minuty a čeká, že to poteče samo, tak ho polochtám, 2x potáhne a zese čeká. Pak nám to nemá trvat tak dlouho (tak hodinku). Když ho přestanu kojit tak za tu půl hodinu a položím do pelíšku hned řve, že jako ještě není napapanej...ufff uffff....tak jsem zkoušela kojit jen těch 20-30 minut, ale to potom kojím v každou třičtvrtě hodinu...kojení není zase tak jednoduchý jak se zdá...

K těm kyčlím...zase jsme nějaký extrém...my byli už v 6 dnech, nikoli týdnech. Nahnali nás tam takhle brzo. Ale asi proto, že mu je nezkontrolovali v porodnici, ám asi jo...

A prdíky...nerada bych to zakřikla, ale malej prdí jak starej fotr...to mu problém nedělá. Ale po jídle si zase nechce odříhnout...

Tak bojujme dál a já si vás zase někdy dočtu... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
25. lis 2009 v 10:21  • Odpověz
Jo a dala jsem pár fotek do albíčka, tak kdyby jste někdo chtěl vidět toho našeho velkého chlapáka, je to tam...
25. lis 2009 v 11:07  • Odpověz
evko - muzes mi prosim te prozradit - jak to jako delas??? namalovana, malou podle fotek porad prevlikas :wink: , ted uz zdobis barak na vanoce - ja jsem rada ze se stihnu vykoupat!!!!!!!!! to jsem asi vazne uplne nemozna.. :pensive:
25. lis 2009 v 11:11  • Odpověz
Beranku, když je malej hodně nevrlej a pláče a nic nepomáhá, tak ho prostě nacpu do manducy a on se sklidní. včera večer byl nějakej rozmrzelej, tak jsem s ním v nosítku po desátý večer vyrazila do ulic, sklidnil se hodně :sweat_smile: .Ale nerváček tedy je- spí se mnou v posteli a dneska ho napadlo, že se ke mně přivine- prostě si plácnul svůj obličej na můj, ručkou si mě "osahával", občas zkusil oblizovat tvář, takhle jsme spali skoro 5 hodin v kuse...
Davlu- to je ale krásnej macík!
25. lis 2009 v 11:20  • Odpověz
Marsie: neboj,jsem na tom stejně jako ty!!!
absolutně jsem nečekala, že to bude až takový záhul :slight_smile: malý spí, ostříhala jsem mu nehtíky a jdu si lehnout na chvíli za ním.
25. lis 2009 v 11:22  • Odpověz
marsie první týden doma to taky nebylo nic moc... já jsem nemožná hlavně vpodvečer a večer, unavená jak kotě, nervózní... přes den už je to celkem pohoda a poslední 2 noci malá spala dost dlouho v kuse, neboj, to přijde i u vás a u nás se to může zas ze dne na den zhoršit... já se utěšuju tím, jak tady čtu historky od kremb, beranka a dalších dvojmamin, to teprv musí být záhul... musíš si říct, že jsou na tom mnozí "hůř"

nachystala jsem lehátko, že bych ji sem tam už do něj zkusila dát

včera jsem riskla procházku i se psem... hned u nás v ulici jsme málem převrátily kočár, párkrát jsem se zasekla, když se madam zapomněla a něco důležitého očichávala, ale šlo to... samozřejmě náročnější o to, že 30ti kilové telátko se sem tam motá před předním kolem a sem tam "trošku" zatahá jiným směrem než potřebuju, za neustálého napomínání k noze, nesmíš, fuj, pozor, ale byla jsem spokojená, čekala bych to horší... je mi líto ji nechávat doma
25. lis 2009 v 11:25  • Odpověz
katulo jo vidíš, mám dostříhat nehty... začla jsem včera, ještě 3 prstíky... akorát nevím, jak moc je můžu ostříhat, ať nezajedu až do kůžičky
25. lis 2009 v 11:26  • Odpověz
ahoj holky..
Jaho ten porod byl fakt husej..no ještě že je to za tebou..
jinak holky nebudte je..budte rádi, že spinkají.. mě jen občas spí v noci déle než 3 hodiny..jsem ráda i za ty 3 dříve jsme kojili po 2 jak hodinky..
Davlu..no s prdíkama to nezakřikni..naše prděla šíleně ale ted začalo bolení bříška..jako prdí ale asi jí to nestačí a potřebovala by víc...
25. lis 2009 v 11:30  • Odpověz
achoj holky,

tak jsme po kontrole a prý to na porod nevypadá... :frowning2: příští kontrola v sobotu... ale mám dojem že spíš prasknu :grinning: včera jsem ani nebyla schopná skoro nic sníst, jak se tam milostpán roztahoval, tak už tam na jídlo moc místa nezbylo...

evit, jste mě tu zapomněli a davlu mi tu přenechala štafetu... zatím to vypadá, že budem rodit až v prosinci... :sweat_smile: tak sháním hodně velkou mašlu, že bude pod stromeček :grinning:
25. lis 2009 v 11:52  • Odpověz
jezis, nehy !!! ted jsem s hruzou zjistila, ze je taky potrebujeme ostrihat!!! to teda ji usim hodne prezrat, aby upadla minimalne do komatu...

jonkar - ty jo, ty uz mas za pár.. rychle si zarid co potŕebujes...
25. lis 2009 ve 12:34  • Odpověz
první týden doma byl pro nás kritický - furt jsem bulela, dávala jsem si za vinu, že malý pláče. Připadlo mi, že mám málo mlíka, že jsem neschopná atd atd.Teď už je to lepší. I když neutichající noční pláč je na palici vždycky. Hodně mi pomáhá vědomí, že to takhle mají více méně všechna miminka
25. lis 2009 ve 12:46  • Odpověz
ahoj holky,dneska tu dopo byla tchyne-tak to bylo fajn..jen problem, mala skoro celou dobu spala - pres den relativne hezky spi-horsi je to vecer a v noci-ma to asi nejak prehozene-vcera jsme ji od 6 do pul 11 vecer nosili a kojili a dudlikovi-u toho jsme se teda s muzem nasmali, pac byla desne vytocena a uplne si to s dudlikem uzivala :grinning:
jahod-teeda,porod desivy-ja jsem teda taky chtela epidural, ale uz jsme nic nestihli a u prvniho mi rekli, ze mam spatnou srazlivost-takze bolest byla...
koukala jsem na albicka-a musim rict-ze mame KRASNA miminka :wink: :slight_smile:
beranku-klobouk dolu, ze to takhel optimisticky zvladas a beres!me by asi hrablo...maruska taky sice place, ale ne takhle, jak to popisujes ty...a pomaha ti nekdo s malou?myslim s beatkou?
holky-cim ty ruce na noc zavazujete?vcera jsem se pokousela malou lehce v tomto smeru usmernit-no to byl serming...ufufuf
25. lis 2009 ve 13:24  • Odpověz
Brý ránko - ano, já mám teprv ráno, páč jsem se ještě nevyhrabala a sedím tu pořád v noční košili a s kozama venku :grinning: Bradavky mám celkem ohryzaný, tak větrám :sweat_smile: Akorát by mě zajímalo, kdo z nás dvou dělá v technice kojení chybu :sweat_smile:
Kojíme po 3 hodinách a už ho nemusím budit, páč je přesnej jak hodinky :sweat_smile: Akorát začal ublinkávat, páč chce asi dohnat, co za ten první tejden nesněd, takže jsem zbaběle objednala monitor dechu, i když má zvednutou matraci :pensive:
davlu, ze začátku jsem kojila třeba hodinu - taky jsem si myslela, že je to hrozně dlouhá doba, ale v porodce mi vysvětlovali, že některým dětem prostě dýl trvá, než na to přijdou, takže nejdřív ožužlávaj, občas potáhnou a i když spí, tak ten sací reflex mají a občas potáhnou, což je teda fakt, páč malej chrněl a přitom tahal. Pak teda přišlo období žloutenky, kdy jsem ho dokrmovala po stříkačce, aby přestal hubnout a zesílil, ale zhruba po týdnu začal sám zase tahat a teď už kojíme max 20 minut :dizzy_face:
Co se prdů týče, občas se zakroutí, ale nutno podotknout, že já vlastně nepiju nic jinýho než ty kojo čaje s fenyklem nebo kmínem, takže pak prdíme oba o 106 :grinning: Sab simplex jsem sice koupila, ale zatím mi to nepřišlo takový akutní, abych mu ho musela dát, spíš cvičíme nožičkama, nebo hladím bříško, či ho nahřeju.
Zavinovat ho nemusím, spí krásně i pod peřinkou :dizzy_face:
My byly na kyčlích hned v porodnici a další kontrolu máme v 6 týdnech.
jahod, vítej doma, kočko :wink:
holky bříškandy, užívejte si poslední chvilky toho krásnýho souznění, pak vám bude chvíli trvat, než se naladíte na společnou vlnu :sweat_smile: Za chvilku budete mít prcky u sebe a rozhodně se nezastavíte, takže pohlaďte bříška a odpočívejte, seč vám síly stačí :wink: Myslím na vás na všechny a ať už ty porody proběhnou jakkoli, zvládnete to, všechny jsme to zvládly, ty poklady za ty útrapy prostě stojí :dizzy_face:
No nic poklad si mě žádá... Kontrolní otázka, vaříte? Nebo jsem líná jenom já? :grinning: :sweat_smile:
25. lis 2009 ve 13:26  • Odpověz
Spaaget - tvou radu si rozhodně beru k srdci, již od devíti se chystám vstát a žehlit, a... chm... :grinning: Ale definitivně mě zvedají výčitky svědomí, že muž v práci dře na krásný nový nájem, a já se nepodílím, takže jdu zkontrolovat, co si k tomu žehlení můžu pustit za film. Jsem fakt jak medvědice v zimním kómatu, spala bych klildně dvanáct a víc hodin denně - a ve zbytku času teda taky žádnou činnost moc nevykonávám. Eště že je manžel takovej samosprašnej a nejlepšejší.
25. lis 2009 ve 13:38  • Odpověz
Davlu, Tadeášek je taky moc krásný :dizzy_face: Další dítě, které bych s klidem zaměnila za to naše, příjdou mi zase dost podobní :wink:

Spaaget, vaření? Co to je? :grinning: No já vařím právě teď, dělám asi 5 věcí najednou, protože je to zázrak, ale mám asi 30 minut na vše, abych stihla, dokud oba spí, u nás opravdu zázrak...Pak mám ráda ty řeči, abych si lehla, když oba spí a spala taky :sweat_smile: Haha, u nás nemožná věc....Spím asi 5 hodin denně s 3 přestávkami a zjistila jsem, že se musím ráno namalovat, protože tu paní co vidím v zrcadle už skoro nepoznávám :grinning:

S kojením, myslím technikou jsme neměli problém ani u jednoho dítěte, ani jednou jsem nepoužila Bepanthen, bradavky naprosto v pohodě,nic nebolí, aspoň něco :wink:

Kremb, s Beatkou mi pomáhají hlavně přítel, ten opravdu má šílený zápřah, oba se za celý den nezastavíme, a pak obě mamky i teta, naštěstí máme lidi, ke kterým občas odjede, ona to má ráda, je to pro ni změna a pro nás úleva, ale to víš, i tak je to šílené.

Kvak, já bych Jáchymka do Manducy dala, ale moc se mu tam zatím nelíbí, asi ta vzpřímená poloha nebo nevím.... :unamused:
25. lis 2009 ve 13:47  • Odpověz
Ahoj holky,
boli sme u detskej doktorky na kontrolu, takže prdolka nám pribral 300g a od porodu narástol o 4.cm
že mám zavinovat čo najčastejšie, ale ked Lukáš u toho rve na celý barák ako keby som mu ubližovala
v noci bol vzhuru od 3 do 5.15hod, nechala som ho aj plakat, ale nepomohlo ani to- on proste po kojení v noci musí byt vzhuru min.1.hod :unamused:
25. lis 2009 ve 13:56  • Odpověz
beranku-tak jeste, ze mas nekoho, kdo ti pomuze!to je uleva...aspon tak...no ja jsem tu mela tchyni, tak jsem si aspon vytrela a ona si ponosila malou-sice spici, ale co nadelam... :slight_smile: a ted uz zas rve...
25. lis 2009 ve 14:04  • Odpověz
krem, ked su u nás tchánovci, tak to vždy Lukáš celé prespí a ako odidu, tak sa zobudí a rve
25. lis 2009 ve 14:09  • Odpověz
spaget, mě to odpočívání moc nejde, v noci nemůžu pořádně spát, pořád se budím a jak se převaluju, tak se probudí i prcek a začne se převalovat taky, takže tuplem nemůžu usnout a když se mi to podaří, tak se za chvílu probudím, protože musím na záchod... :grinning: já nejsem moc na vyspávání, stačí mi relativně krátká doba, ale toto převalování je hrozně únavný, tak pak nejsem schopná vůbec nic... :confused: dneska jsem málem usnula na monitoru, seděla jsem tam třičtvrtě hodiny, navíc tam měli celkem přetopeno... a teď jsem z toho pořád taková nějaká jetá... :sweat_smile:

rivka, já se na žehlení chystám už od víkendu, ale zatím to nějak nevypadá... :grinning: :wink: teď mě zmohlo umejt nádobí... :grinning:
25. lis 2009 ve 14:24  • Odpověz
Kremb, upřímně, kdybych neměla tak skvělého partnera, tak bych neměla dítě asi ani jedno :slight_smile: On opravdu veškerý čas věnuje nám, tak pro mě je velkou oporou, protože vím, že mi každý den pomůže.....
25. lis 2009 ve 14:28  • Odpověz
Jonkar, Kubík všechny napíná :wink:
25. lis 2009 ve 14:29  • Odpověz
Lullka:Koukám, že se tvůj Lukášek narodil ve stejný den jako můj Tomík. Máte krásné váhové a délkové přírůstky. My jdeme k dr. dnes tak budu mít alespoň srovnání. S tím jak jsi psala, že po kojení je vzhůru, tak mi máme to samé. Přes den ihned usne - v noci hodka i 2 vzhůru
25. lis 2009 ve 14:38  • Odpověz
Připada jsem do alba fotky, jak jsme včera večer uspali Jáchymka :grinning:
25. lis 2009 ve 14:40  • Odpověz
ahoj

ve dvanact jsme se vratily z prochazky a od te doby nespime a snazime se brecet - ja a siditko se ji v tom snazime zabranit. takze spoutane ruce - ukricene mimino - hromada pradla k zehleni ceka... Kvak, jak poznas proc malx place?.. ja ted nemam ani tuseni - princezna je napapana, prebalena a v me naruci, ani se nekrouti - takze prdy to asi nebudou... ach jo

Jahod - hlavne, ze to mas za sebou, rychle na vsecko zapomen. me to taky bolelo jak svina - a to jsem o sobe myslela, ze dobre snasim bolest :stuck_out_tongue_closed_eyes: hned od zacatku jsem knucela at mi daji neco od bolesti - no vlastne zacatek to nebyl, ale treti den vyvolavani po trech tabletach - takze epidural jsem dostala hned pote, co mi praskli plodovku. a pak uz to slo :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale povedl se ti uplne perfektni chlap - klobouk dolu :dizzy_face:

Saze - mala oprava - nejen prazandy rodily cisarem - v Praze proste delaji cisare vsem, ja jsem taky obeti :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jonkar - holko, myslim na tebe, vydrz, brzy budeme spolu kocarkovat :wink:
25. lis 2009 ve 14:57  • Odpověz
Holky prosím jedna technická - už jste žádali o porodné? A kde na jakém úřadě?
25. lis 2009 v 15:09  • Odpověz
Saze, porodné žádáš na Úřadu práce - odbor státní sociální podpory. Mně včera porodné přišlo na účet, 3 týdny od přiznání dávky :slight_smile:
25. lis 2009 v 15:14  • Odpověz
saze: můj muž to byl zařídit hned v pondělí, šel na úřad práce - odbor sociální podpory. S mou občankou a s vyplněným formulářem, bud od nich nebo si to stáhneš z netu.
25. lis 2009 v 15:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.