• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
A potřebuješ ještě rodný list dítěte, kromě své občanky a formuláře.
25. lis 2009 v 15:15  • Odpověz
já už mám porodné taky, 2 týdny po žádosti, výhoda malého města
25. lis 2009 v 15:21  • Odpověz
beranku-fotka je super!!ja jsem taky rada, ze mam takove muze, jinac bych se asi picla...sice ted mala spi...ale budila se co chvili a furt rvala...ale nemame to tak dramaticke, jak u vas..to teda ne..ale zase mam jen jednu babicku...
25. lis 2009 v 15:38  • Odpověz
krem - na ty ruce se mi moc osvedcila plenka do trojuhelniku - na to ji polozis a kazdym cipem krizem opasas rucky - ten zbytek strcis za zada jako pod ni..

spaget - varim tak jen "jednou rukou" a nehodlam to nejak prehanet...
hlavne mam celkem problemy s jidlem - se do nej uplne musim nutit, vubec mi nejde polykat :pensive:

holky - jak s tim dudlikem??? ja vcera v noci, kdyz uz jsem byla zoufala po rvoucim maratonu tak jsem ho vytahla a ona ho vubec nechtela... mate nejakej special?
25. lis 2009 v 15:43  • Odpověz
saze - porodne je nasocialce v miste tveho trvaleho bydliste

beranku!!!!! :grinning: :grinning: uplne vas chapu a dekuji za tip... vecer to zkusime taky :confounded:
25. lis 2009 v 15:46  • Odpověz
holky díky. pošlu manžela
25. lis 2009 v 15:52  • Odpověz
marsie-diky, dneska vyzkousime...dudlik taky nechtela a podrzela jsem ho tam tak nejak lehce nasilim a potom si ho uz drzela sama a asi 25min dudlala-uplne vztekle - ja si na chvili zdrimla a muz nosil a pak uz to bylo neudrzitelne a musela jsem zase kojit-proste hlad-po cca 4hod. maratonu, cucani, prebalovani, noseni a pod... :rolling_eyes: :slight_smile:
beranku-o vikendu jsem "SLAVILA" narozeniny a to tim zpusebem, ze jsme uplne vyrizeni s muzem odpoledne otevreli 3 druhy susenek, chipsy, nejake orechy v cokolade a moscato a dali jsme si do nosu...hahaha, to teda byla oslava-ani jsme nikoho nezvala, silene neporadek, ja kantare, skoro vsichni stejne meli chripku a nebo muj otec pasovy opar, takze tak..ale i tak to byla takova zvlastni oslava narozenin :grinning:
25. lis 2009 v 15:59  • Odpověz
Holky také pořád jedete po sladkém - já sladké před těhu skoro nejedla a teď bych se cpala jen tím.
25. lis 2009 v 16:06  • Odpověz
saze-to si pis!!! :grinning: ale je to lepsi, nez u Jenika :sweat_smile:
25. lis 2009 v 16:19  • Odpověz
Beranku, a o to porodné musím zažádat osobně, nebo by to mohl vyběhat i manžel??? Nevíš??? Díky
Jo a je fakt, že jsou si ti naši klučinové dost podobní. Jen Jáchymek má těch vlásků na čelíčku víc než Táďa, jinak kopie... :grinning:
25. lis 2009 v 16:27  • Odpověz
davlu manžel vzal moji občanku a mnou podepsanou žádost, já jsem tam nemusela

saze sladké nemusím, v těhu jo, teďka možná podvědomě nemám chuť ani na brambůrky apod., neb vím, že musím zhubnout :zipper_mouth:

dudlík musím chvilku taky držet násilím, než si madam v tom vzteku uvědomí, že tam něco má a většinou se chytí, ale jak jí po chvilce vypadne, většinou začne ječet nanovo, tak pořád vracíme
25. lis 2009 v 16:44  • Odpověz
Ahoj holky,talk se po dlouhý době hlásíma snad sem co nevidět dodám fotky.Koukám,že kojíte a dudáte.No tak to my nic jak mi ten porod vyvolávali tak se mi rozběhl tak nečekaně rychle,že nikdo nic nestíhal no a malá neměla hlavičku sestoupenou dole,tak to bylo divoký.Po prášku jsem byla otevřená na 1,5cm dali mi klystýr a šla jsem pak do sprchy a hned,že mě chce vyšetřit primář,tak vyšetřil,tak,že když do mě sáhl volala pomoc a z 1,5cm bylo 8 a už to jelo mě šoupli do sprchy na míč a připravovali.Pak mě dali na kozu,nebo jak se tomu říká a natáčeli u toho monitor,kde zjistili,že mi kontrkce trvají pouhých 5vteřin,tak dali kapačku na prodloužení kontrakcí,lae bohužek pozdě už jsem musela tlačit,takže mimo kontra auau.No a pak jsem zaslechla zvonek což dojel David k porodu,ale nepustili ho ke mě vyhodili ho s tím,že pak dají vědět.Nakonec to bylo proto,že když jsem vytlačila hlavičku primář chytl ramínka hrozně škubl v tu chvíli mě dr.nastřihla a sestra skočila na břicho a malá byla venku,ani mi ji nedali až pak vedle mě do postýlky.Šití trvalo 1,5hod.měla jsem 27stehů to miá už bylo všechno jedno,pak za mnou konečně pustili Davida,ale na sále jsem místo 2hod ležela 4 dávali mi kapačky na zastavení krvácení.Malá se narodila 11.11. v 15:11 no a od 16:00 začala plakat a plakala až do druhýho dne do 6 měli ji u sebe sestry odsávali plodovku dávila se vytahovali ji jazyk ještě že jsem to neviděla,ale když mi to řekli obrečela jsem to prý kdyby mi ty prášky nezabrali a vyvolávali mi to druhý den znovu nemuselo to dopadnou jen 27stehama a tím,že malá byla vystresovaná,jak ji vyrvali a já jsem ztratila všechno mlíko.Jsem šťastná,že je zdravá i když v noci pláče a je neklidná,ale je to moje beruška.

Jinak my jíme přes den po 3_4hod.,ale v noci po 2-3hod,ale krásně se napapá a pak pořád pláče asi jí bolí bříško chudáka.Jo a teď máme rýmičku,tak je to taky krušný.
25. lis 2009 v 17:49  • Odpověz
Marsie my dudlíkujeme strkala si ruce do pusy tak jsme to hned vyměnila.. na noc ho nemá jen občas přes den..měla jsem silikonový a takový ten tvarovaný a moc ho v puse neměla..pak jsem koupila klasický co je jako prso tvarovaný a je takový ten starý a žužlá ostošest..vyedává u toho eja eja :slight_smile:)
25. lis 2009 v 18:07  • Odpověz
ahoj maminky,miminka a tehulky... mam dotaz :unamused: jelikoz mame lenosne dite,ktere u kojeni po 2minutach usina tak musime odstrikavat :angry: a davat s flasky...chtela jsem se zeptat odstrikane mleko muzu dat do lednice? a potom ohrat jen v pare? a jak dlouho muze byt schovane?? dekuji za odpovedi :sunglasses:
25. lis 2009 v 19:04  • Odpověz
Verusa - ano, muzes dat do lednicky a melo by vydrzet aspon 24 hodin. a jeste vim, ze se da i zmrazit
25. lis 2009 v 19:11  • Odpověz
jojo, opatrne jen s tema lahvickama, ja davala ted 1 a pul dne lahev a dnes uz nevi jak tahat z prsa :unamused: tak aspon pres kloboucek se napila, jinak nevim, takze lahve rusim s okamzitou platnosti...
Zitra dopo mi prijde dula radit s kojenim, musi me zachranit pred ohryzanim od male, at nam to konecne jde....
25. lis 2009 v 19:54  • Odpověz
Marsie: s tím jídlem - do včerejška jsem to taky tak měla - je to z nervů. Nemohla jsem vůbec jíst. Teď se to opravdu nějak zklidnilo a chuť k jídlu zase přišla. Snad to nezakřiknu.
25. lis 2009 ve 20:06  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:
tak jsme dneska byli u dr. byl to docela mazec, malá od soboty přibrala 200 g,tak jsme dostali pochvalu, a ptala jsem se na kojení, říkala,že 3 h a z obou prsů. No takže na to kašlu a kojím vždy jen z jednoho:slight_smile: přes den nám to vychází tak po těch 3 h,takže to neřeším a v noci holt uvidíme :slight_smile:možná jí jednou nechám spát dýl, svět se pro to fakt nezboří. Prý když na další kontrole zase hezky přiberem,prodloužíme kojení... no docela mě dostala,když malou dala do klubíčka na břicho a ona protože byla napapaná,tak nezvedala a neotočila hlavičku,tak říkala,že by to už měla dělat. V porodnici mi to neukázali a neřekli a ani mi neřekli,že bych měla malou kvůli hlavičce polohovat několikrát denně :slight_smile:
No masakr :slight_smile: tak mi to pediatrička vysvětlila :slight_smile:
no takže celkem byla milá,a na odříhnutí mi poradila,ať malou stočím do klubíčka,ale zatím to moc nezabírá
:slight_smile:

jinak dudlík u nás najde občas upotřebení. Často usíná bez něj,ale občas má tu tendenci něco strkat do pusy,tak dostane dudlík a je to :slight_smile: jakmile se trošku ududá, tak ho vyplivne a je klid :slight_smile:
25. lis 2009 ve 20:19  • Odpověz
evit, zkus místo flašky velkou injekční stříkačku, na kurzu nám říkali, že pokud bude potřeba, je to lepší než flaška a je to podobnější kojení... :wink:
25. lis 2009 ve 20:20  • Odpověz
jo a holky, jak často polohujete kvůli hlavičce? myslíte,že stačí po každým kojení jiný bok?
25. lis 2009 ve 20:27  • Odpověz
Myslela jsme ze budu na plno kojit jenze mala usina:( tak me doporocili v porodnici flasku od aventu.... pry jsou dobre a jsou tvarovane podle ceciku :wink: a ze mlicko z toho samo netece ale nuti dite aby tahalo... ja zatim teda problemy stim nemam...mala pije s flasky a kdyz je krize aji na cecik se nalepi....
25. lis 2009 ve 21:10  • Odpověz
ahoj...tak sjem se sem dostala až teď...nějak jsme to zkoukla a dočetla jsem, ale moc si toho nepamatuji.

Lili: teda to čubrním, co ti řekla dr., pokud prckové přibírají, tak nevím, proč řešila kojení. Já teda nevím, ze začátku, když ještě prsa nebyla tak nalitá, tak sjem kojila třeba z obou, resp. z jednoho,z druhého si docucl...ale teď taky kojím z jednoho a stačí mu to...ono se to všechno upraví. opravdu se to přizpůspbí, jak si bude malá říkat.
Já nevím no, nechci nějak bojkotovat rady apod., ale už jsem to tady možná psala, jisté laktační poradkyně apod. bych poslala někam...nejlepší je se podle mě řídit instinktem a potřebou prcka...
Jak si ještě psala ohledně buzení - nebuzení, tak já opravdu nebudím, prostě počkám, malý se budí jak kdy většinou po 2,5 - 3 hod, někdy vydrží i 3,5 hodiny.

Jinak my máme 4155g /z porodnice jsme odcházeli s 3108g/ :slight_smile:

marsie: náš prcek taky dudlík nechce, první úspěch byl včera ten klasický dudlík) - na 2 minuty a dnes asi na 5 ...ale jinak ho plive....prostě ho nechce. Orto vůbec, to jsou ty tvarované.
25. lis 2009 ve 21:43  •  2 děti  • Odpověz
Saron- jojo, "eja eja" je oblíbená hláška miminek- když to na Jáchyma začnu dělat, tak se rozesměje, že jako rozumí- od soboty se totiž na mě směje (taková odměna za proplakaný večery a noce:slight_smile:
Jinak Marikap, jak poznám, proč pláče? No on tak zhruba týden, deset dní nazad začal kromě jídla, plínky a chování žádat plakáním taky o to, abych mu dělala nějakou zábavu, nějak ho utahala. Jakoby se chtěl sám hýbat a ještě to neumí, tak to chce ode mě- když se mi do ničeho jinýho nechce, tak ho strčím do nosítka a jdeme chodit ven. pak ještě pláče, když je hodně unavenej až přetaženej a sám se nemůže uklidnit a usnout- tak na to je dobrý ho znehybnit, dát obličej co nejvíc k němu, šeptat nějaký pravidelný zvuky , pomáhá i hladit ho po středu čela- prstem od vlásků až ke kořeni nosu- někdem jsem četla, že je akupresurní bod na uklidnění- a fakt to na něj zabírá- hned hmouří oči:slight_smile:
Beran- taky se musím ráno malovat- teda jen si napatlám makeup, protože mám strašidelnou pleť- po porodu se mi vyrazily beďary... A řasenku...Spím taky někdy i těch 5 hodin, někdy míň- ale ty to máš (stejně jako Kremb, Lull)hustý- obsluhovat 2 prcky- no za pár let si na vás vzpomenu, až půjdeme do druhého :dizzy_face:
25. lis 2009 ve 22:11  • Odpověz
renat: já se jí na to kojení schválně ptala víš... no na kontrolu máme jít tuším zase za týden :slight_smile: dostala jsem rozpis,první preventivka v 2 týdnech, pak ve 3. týdnech a v 6-ti, tak budem u dr koukám pečený vařený :slight_smile:
a jak polohuješ kvůli hlavě? otáčíš Kubu každou hodinu,nebo to necháváš po kojení nebo jak? :slight_smile:
25. lis 2009 ve 22:36  • Odpověz
S tou flaškou a problémy s kojením, to je asi závislé na dítěti, Jáchymkovi jsme taky dali několikrát flašku a vliv na kojení to nemá, Beatce jsme dávali od 2 týdnů fenyklový čaj z flašky každý den a taky neměla problém....ale některé děti asi problém mají.

Kvak, náš Jáchymek se včera hlasitě na 3 vteřiny zasmál, rozesmálo mě to teda taky, vůbec jsem to nečekala a přišlo mi to brzy :wink: Ale už si vůbec nevzpomínám, kdy se smála Beťka, tak to asi brzo není, nevím.... A taky zvedá hlavu, no je nějaký rychlý :grinning: Váží snad už 5kg, nějak rychle nám hošík roste :sweat_smile:
Hladit po nose fakt zabírá, u nás teda jen přimhouří oči, nespí, ale jinak to funguje dobře, to jsme už apolikovali u prvního dítěte :grinning:

Dudlík Jašík zásadně odmítá, ale my mu ho v době zoufalství občas skoro násilím strčíme do pusy a uklidní ho to, pokud teda není ve stavu velkého pláče, to je pak spíš naopak....
25. lis 2009 ve 22:39  • Odpověz
Lil, kvůli tvaru hlavy dáš dítě jednou na pravou stranu a jednou na levou, ale u nás je to zatím jedno, my dáme, jak se to podaří, to polohování jsme dělali u Beťky až později.
25. lis 2009 ve 22:42  • Odpověz
beranek: no to jo, to já dělám, teď po každým kojení,ale dr říkala,že třeba každou hodinu,což se mi zdá fakt přehnaný :frowning2: a že to musím dělat hned,nebo bude mít ve 3 týdnech šišatou hlavu :frowning2:
25. lis 2009 ve 23:02  • Odpověz
ber, k se polohujej? Náš dává hlavu pořád nalevo, ale ať ho položím, jak chci, tak skončí s hlavičkou zase nalevo...
To je fakt hrozná sranda, když se prckové začínají smát- přišlo mi, že se jakoby lekne, co to vydal za zvuk:slight_smile:
25. lis 2009 ve 23:04  • Odpověz
kvakul: no mě bylo řečeno,že musíš mimi dávat na jeden a pak zas na druhej bok, a proto aby se Ti nepřetáčel,tak mám takový ty polohovací klíny... no ale v porodnici mi to vůbec neřekli.... to vím od kámošky,akorát jsem si chtěla u dr ujasnit jak často ty boky střídat :slight_smile:
25. lis 2009 ve 23:29  • Odpověz
Dobré ráno...tak to vypadá, že už jsme najeli jakýs takýs režim...a ťuk ťuk, docela dobrý, po sedmé večer omýváme, v osm usináme, kojení po 3 hod. někdy i 3,5 .. a hned zas spinká a mamka taky... :grinning: vstává v půl8 (to jsem vstávala v těhotensvtví), vypravíme tátu do práce, chvilku blbneme a už zase spí :wink: sice na ruce houpání nezbytné, ale nasnídat jednou rukou se taky dá :grinning: :grinning:
A jinak máme už 4,2kg :wink: roste to každým dnem a už je i takový sociálnější....dělá ksichtíky občas něco žblebtne apod.

lili:aha aha, to máte jakomy, u nás byla dr v necelém týdnu, teď jsme byli u ní ve 3T a jdem až v 6t...jinak ještě se tu probíraly kyčle, tak to my měli KO v porodce, velká ortopedická vizita, která nám trochu podlomila nohy, ale kyčle v pořádku...na další jdeme v 6t, ono asi záleží na dr.

jinak polohování----tak to neprovádím, i když je fakt, že ho dávám spíše na pravý bk, protože má i tak otočenou hlavičku, preferuje totiž levou stranu...tak aby se to vxrovnalo, ale jak píše kvakulka, oni pak jsou víc a víc obratnější a stejně se napolohulí sami..
mně ani nikdo nic ohledně tohohle neříkal...
26. lis 2009 v 08:40  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.