• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Jo ještě holky, neobjevili se někomu z vás u prcků takový pupínky...?? Prý je to normální, nějkaá novorozenecká kopřivka...U nás to viděla i dr., dala nám na to dehtovou mast (smrdí to a malý si to stejně vždycky setře), tak jsem koupila Imazol, no je to lepší, ale pořád to má chudinka hodně...přemýšlím, zda nezajít raději na kožní, i když asi plaším..
Ale kdybyste měla některá zkušenost, hoďte kdyžtak info, co vm doporučili, mast apod. díky
26. lis 2009 v 08:52  •  2 děti  • Odpověz
Renat-tak já mám teda mimi první,ale ty pupínky ( novorozenecká vyrážka ) máme taky,ale už jsme ji měli v porodnici a dětský primář,co nás prohlížel a pouštěl domů říkal,že je to naprosto normální a že se to ztratí,dal mi tu mast co máš ty,ale říkal,že to jen kdyby to bylo hodně,jinak,že to mazat namám,že se to vstřebá,tak nemažeme.Měla to na zádíčkách a už ji to zizelo,teď to má trochu na nožičce,ale fakt to pomaloučku mizne.Já původně myslela,že má chudák potničky v porodnici,ale nene vyrážku.

Mě normálně přijde,že jenom moje mimi trápí prdíky od půl 6od rána ji nosím a utěšuju a až teď usla tak ji nechám tak 4hod a dám ji najíst.Jak já bych holky kojila.Jo a kolik Vám tak mrňousci vypijou je možný,že naše Lucinka vypije ve 2týdnech 120ml a někdy jen 60ml???
26. lis 2009 v 08:58  • Odpověz
zuzu: moc děkuji!!! no právě malý má tělíčko čisté, ale má to na obličeji...no uvidíme, mažu jen části, kde je to teda hodně a snad se to ztatí, ale díky.. :slight_smile:

Já to teda musím zaklepat, ale nějak extrémně nás prdíky netrápí....ťuk ťuk...občas teda tlačí zuby nehty, tak mu pomůžu zvednout nožičky, jinak jsme měli pecičkový polštář a dobrý. Dávám si bacha co jím a opravdu se prolejvám čajem, těhotenstkým, fenyklovým, pak jsme koupila od Hippu gralulovaný nápoj - dřív to bylo spokojené bříško, teď je to směs bylin a piju ho taky a musím teda říct, že prdí suprově (to tu ale taky někdo psal), občas se stačí při mazání prdky dotknout otvoru a už to jede...ale piju všechno já, s tím, že aspoň něco se dostane do mlíčka...nevím, jak můžeš třeba dávat čajíky při UM...ale určitě nějaký fenyklový nápoj..třeba sunárek bys mohla ne??
Nebo zkus ty probio kapky, já na ně slyšela samé dobré ohlasy a pro jistotu máme dvoje v pohotovosti ... kupovala jsem na mmb od paní, co je kupuje v Polsku, za super cenu. Neříkám, že všem pomohou, ale ....

Jinak s tím, kolik malá vypije si myslím, že je to normální...já když jsem vážila a chvilku si to hlídala, tak jednou dal malý třeba 40, jednou 80, jednou 100...prostě jak kdy...logicky bych řekla, že vypijou tolik, kolik se jim vejde do bříška :slight_smile: :grinning: :grinning: čili jak moc ztrávili tu předchozí várku :slight_smile:
26. lis 2009 v 09:19  •  2 děti  • Odpověz
ahoj holky,
já pomalu ale jistě upadám do komatu ... včera jsem se se Z. vystřídala a šla dát spát malou a nechala mu dole řvoucí dítě ... už jsem z něj nemohla ... ve třičtvrtě na osm jsem došla dolů a padla za vlast ... dnes to samý, najedl se v osm a do půl desáté jsem ho musela nosit, i přes to řval a řval ...
ale včera tu byla sousedka učit mě šátkovat (u malé jsem to nedělala, nelíbilo se jí to) ... tak možná i něco udělám, protože Ondrovi se to líbí, tak doufám, že mu to vydrží ...
musím objednat ty probiotický kapky, a vyzkoušet, protože ty jeho prdy jsou fakt síla ... díky Renat za tip na MMB ...
26. lis 2009 v 09:48  • Odpověz
Renat díky kouknu na kapičky a doufám,že ta vyrážka zmizne,ale fakt to nic není ptala jsem se na to každýho dětskýho dr.co chodil v porodnici na vizitu a pak toho dětskýho primáře.Jo já myslím,že čajíky dávat můžu mám koupenej fenyklovej ( aby bříško nebolelo) je od ukončenýho 2 týdne což už máme,ale raději ještě týden počkám.Hele a může ten čajík třeba půl dnes stát a můžu ho jen přihřát píšou tam,že musíbýt čerstvý,tak jsem to pochopila tak,že asi nemá stát třeba přes den a noc,ale že půl dne to nevadí,já nevím.

Slunatko,tak to máš křiklounka ale to se otočí třeba naše Lucinka se nají a chvilku jakoby pláče pak se uklidní a usíná pak to zkusí znovu jakoby natahovat a kňučet a pak zase usne no a když ji vypane dudlík je tuhá.trvá to tak 20min.po každým jídle.

No ale dneska ráno to byla fuška malá jedla ve čtvrt na 7 a pak chtěla v 8 no a pak ji bolelo bříško a plakala až do 9 a teď usnula tak ji nechám asi 4hod.a pak ji vzbudím na jídlo,pokud se nevzbudí sama dřív,ale jedla po 2hod,tak ji nechám aby mi pak nevypila 30.Holky tdy píšou,že přes den jí po 3hod.a v noci,že vydrží 4-5hod.My to máme naopak ve dne vydržíme i 4hod. a v noci se budí pravidelně po 3hod.
26. lis 2009 v 10:02  • Odpověz
Ahoj :wink:
Je fakt, že děti se polohují nejvíc samy. Rozhodně co hodinu polohování hlavičky mi příjde přehnané :sweat_smile: Zvlášť u nás, když půl dne nosíme....

Renat, Jáchymkovi se udělaly červené pupínky před 2 dny na celém obličeji a zhoršuje se to, když brečí, to vypadá jako indián - je celý rudý. Na těle nemá nic. Zatím jsem mu to ničím nemazala, když tak přetřu líhem.
26. lis 2009 v 11:21  • Odpověz
Slunatko, vítej do klubu řvoucích dětí :frowning2:
26. lis 2009 v 11:24  • Odpověz
Ahoooj, je tu ještě vůbec někdo, kdo má prcka v bříškua absolutně neví, co ho čeká??? :wink:
26. lis 2009 v 11:24  • Odpověz
Achoj maminy,

hlásím, že u nás pořád žádná změna :sweat_smile:

to polohování každou hodinu bych neřešila, to by taky člověk nedělal nic jinýho, spíš jenom hlídat, aby mimísek nekoukal z postýlky jenom jedním směrem a pokud má nějakou oblíbenou hračku, na kterou rád kouká, dávat mu ji pokaždé na jinou stranu, aby si nesležel hlavičku jedním směrem... :wink:

verusa, nejen avent dělá savičky ve tvaru bradavky, my jsme na kurzu v porodnici dostali leták od fy Medela, nebo třeba taky Nuk... nejde o výběr značky, ale o správný výběr savičky...

někdo se ptal na skladování mateřskýho mlíka - max 24 hodin v ledničce a cca 2 měsíce v mrazáku, existují lahvičky a speciální sáčky na uskladnění, ohřívat jen ve vodní lázni, nikdy ne v mikrovlnce nebo napřímo na sporáku... :wink:

doufám, že se nebudete zlobit, že radím, když ještě pořád mám prcka v bříšku, jen v naší rodině je pořád nějaký malý dítě, tak člověk lecos pochytí, aniž by se snažil... :grinning:
26. lis 2009 v 11:39  • Odpověz
ircátko, já absolutně netuším, jak ho dostat ven... :confused:
26. lis 2009 v 11:40  • Odpověz
Tak holky, na co ty vaše děti čekají? :grinning: Ale ne, až příjde čas, tak vylezou....

K tomu polohování, my máme polohovací válečky, včera jsem je vytáhla a dítě se tam vloží v zavinovačce nebo bez jednou na jednu a pak na druhou stranu. U Beatky jsme to používali, protože jsme byli přinuceni - měla takový ten reflex, že nedokázala ležet na volné ploše, budila se tím a rozhazovala ručičkami, tak se taky budila a hlavně lekala sama sebe, tam my jsme ji svazovali a polohovali mezi válečky a v pohodě. U Jašíka jsme ale rádi, když spí, tak nějaké polohování moc neřešíme, i když právě teď jsem ho tam spícího položila, uvidíme....

To že dáte dítě dvakrát na jednu stranu, je opravdu zbytečné řešit, já jsem kolikrát zapomněla, na které straně Beťka tu hlavu měla a žádnou újmu na hlavě nemá :grinning: Ikdyž je fakt, že jsme u ní nějaké nerovnosti fakt zaznamenali a dr. taky, jako u velmi malé, ale pak se to srovnalo :wink:
26. lis 2009 v 11:46  • Odpověz
beranek, mě by taky zajímalo, na co prcek čeká... :confused: si ze mě dělají srandu, že nejdřív vyroste, pak mě ze sebe akorát sloupne a půjde rovnou za holkama :grinning: no každopádně místo tam nemá už vůbec žádný, já mám tak stlačenej žaludek, že jsem jak na dietě - sním jeden rohlík a připadám si, jako bych snědla půl prasete na posezení... :confused:
26. lis 2009 v 11:55  • Odpověz
jonkar-mi povídej, běhám po schodech, sexujeme, masírujeme prsa (prý to taky uvolňuje ty správný hormony) a nic. Každý den mám kontrolu od všech možných lidiček a každý ráno dostanu "sprďana", co ještě čučím na netu a nerodím...prostě paráda :sunglasses:
26. lis 2009 v 11:55  • Odpověz
jonkar-to ti zááávidím, já mám pořád hlad a malá tam rejdí, jako kdyby byla na začátku těhotenství
26. lis 2009 v 11:56  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:

malá je venku s babičkou,takže jsem využila volna a bohužel trošku pracuju, místo toho,abych spala :slight_smile: ale co práce šlechtí,tak snad to pak bude vidět :slight_smile:

renat: my jsme byli u dr, když jí byl 1týden a 1 den, ted máme jít ve třech týdnech a pak taky v šesti, takže to máme stejný :slight_smile: kyčlíky taky skoro v porodce a pak v 6 - ti týdnech :slight_smile: já to polohování nechám při každým kojení na jinou stranu a uvidím, co mi dr řekne :slight_smile: a basta .-)

jinak malá je dost lenoch, dr nás učila takovou tu polohu,jak je v klubíčku a nožičky má pod sebou a ručičky taky a leží jakoby na bříšku a má přetáčet hlavičku.. .a té naší lenošce se moc nechce.... udělá to tak 2 x, trvá jí to dlouho a ještě se pak vzteká.... no chuděra,takhle malá a ještě musí posilovat :slight_smile:

jinak jsem trošku zmatená ohledně stravy při kojení, včera jsem docela dlouho hledala na netu,a např. ovoce tam doporučovali, a dr řekla,že ne..... píšou tam,že máš jíst všechno krom nadýmavých jídel a dr mi řekla,že dietu a jídla mdlé chuti a tak.... jak jste na tom s jídlem Vy? musím zaťukat,že malá zatím na prdíky naštěstí netrpí....
26. lis 2009 ve 12:05  • Odpověz
já taky pravidelně od všech dostávám, co dělám doma, jak to že nerodím... jsem včera byla na kontrole, tak tam zrovna přijímali dvě maminky k porodu, jsem jim docela záviděla... :sunglasses:

s tím jídlem to taky není níc moc - moc toho nesním a pak se mi dělá špatně z hladu, ale stejně toho do sebe moc nedostanu... jinak malej taky řádí, absolutně žádný omezování... občas se tak protahuje, že mu musím vynadat, že už to bolí a jestli se chce takhle natahovat, tak ať vyleze... no, ale nějak to nezabírá... :grinning:
26. lis 2009 ve 12:06  • Odpověz
lilisek, ovoce můžeš, vždyť je zdravý, nám říkali, že můžeme i pomeranče, mandarinky apod., i když se u nás nepěstujou, tak jsme na ně tak zvyklí jako třeba na jabka... nemělo by se exotický ovoce, který běžně nejíme, nemá se moc solit a jíst hodně ostrý jídla (stejně jako v těhu), ne čerstvý pečivo a nadýmavý jídla... jinak není důvod držet nějakou dietu, spíš jist hodně pestrý jídla, abys měla všech látek v sobě dotatek... PA říkala, že klidně i lžičku medu do čaje... :wink:
26. lis 2009 ve 12:13  • Odpověz
Ahoj holky. Jen jsem nakoukla a vidím, že jste se bavily o lahvičkách. Já mám doma lahvičky Tommee Tippee a jsou super. Teď už je nepotřebujeme, když kojíme, ale než se udělalo mlíko, tak jsme dokrmovali. Jsou měký jako prso a široký, takže má mimčo pusinku otevřenou jako při kojení. Absolutně nebyl problém z lahvičky na prso a z prsa na lahvičku. Áááááá...malej se ozval, tak se zase nezapojím a jdu kojit a pak ven...tak zase někdy pa.
26. lis 2009 ve 12:43  • Odpověz
Jonkar, soucítím s tebou,já jsem poslední týden před porodem myslela, že mi praskne břicho, Jašík tam měl asi málo místa a hrozně mě bolela břišní stěna, že jsem se nemohla ani pohnout. S tím jídlem jsem na tom byla stéjně, snědla jsem kousek a už nemohla, protože jsem měla žaludek úplně stlačený :wink:

U Beatky jsme používali jen lahvičku Tommee Tippee, jak píšu Davlu a taky doporučuji, Jáchymek bohužel vše odmítá :unamused:

Já jím v podstatě normálně nekořeněná jídla, tak jídlo mi problém nedělá, nejím maso a jsem skoro vegetariánka, tak v podstatě jím tak, jak by kojící jíst měla, ale osobně si mysllím,že zase tak velký vliv to na koliku miminka nemá, prostě některé děti to mají i tak....
Z ovoce jím jenom jabka a piju čaj pro kojící, jím suché rohlíky....a Jáchymek často pláče i tak, prostě tím to asi nebude.
26. lis 2009 ve 13:23  • Odpověz
uff... holky ja jsem total grogy ..
u nas o rezimu se vubec neda mluvit, je to takova anarchie - zase jsem skoror celou noc prochodila... ale myslela jsem, ze me mehne, kdyz Klara zacala rvat i rano :stuck_out_tongue_closed_eyes:
je to fakt boj..

lili - muze se normalne ovoce, zelenina jen ne aromaticka jako citrusy - detem to nedela dobre a muzou se osypat.. jidlo pak normalni jen ne hodne koreni..
Ja jsem asi v takovym stresu, ze vubec nemuzu jist... max. treba vypiju takovy ty jogurt drinky.. ted jsem konecne uspala hada a udelala si maso s bramborem (brambor jsem skrabala v ramci uspavani ca v 5 rano :pensive: )
26. lis 2009 ve 13:57  • Odpověz
Marsie, Jašík spí zase v autosedačce, v postýlce se okamžiku po položení probouzí....já se musím vždy na chvíli odreagovat třeba tady na koníkovi, protože jinak nedělám nic jiného než uspávám, krmím, převlékám....
26. lis 2009 ve 14:07  • Odpověz
Ale pokud vás můžu potěšit, tak to co teď prožíváte, na to zapomenete, za rok si ani nevzpomenete co jste v tuto dobu dělali, my to tak máme s prvním dítětem, kdyby se mě někdo zeptal, kdy a co, tak vůbec netuším :grinning:
26. lis 2009 ve 14:08  • Odpověz
Uff,konečně sem si od rána sedla. Umyla sem okna,uklidila,vytřela,uvařila a aji vánoční výzdobu mám hotovou. Malý chrní na dvoře tak mám chvilku.
26. lis 2009 ve 14:26  • Odpověz
Ahoj holky,
mala som užasnu noc- manžel musel do práce kvoli náporu pred Vianocami a tak som bola s obidvomi špuntami sama. Obidve zalahli okolo 21.hod, hned o hodinku sa zobudila Natalka a plakala o dušu, tak som si k nej lahla, takto fnukala asi do 23.hod. potom o polnoci sa zobudil Lukáš, dostal prso a naštastie hned aj zaspal.Do toho sa zase zobudila Nat....do 4.hod som mala klud...to sa zobudil malý ma mlieko a samozrejme sa mu už nechcelo spat, tak do 5.30hod sme sa prechádzali po byte. Konečene som zase zaspala a to už zrazu bolo 7.hod a prišla ma zobudit malá- proste paráda :slight_smile:
Od nedele tu bude moja mamina na celý týžden, tak si trošku oddýchnem
26. lis 2009 ve 14:32  • Odpověz
Beranek, ja si tiež nepapatám, že čo kdy robila Nat, len viem, že cez den menej spala ako Lukáš a v noci sa budila len 1x na jídlo a to hned zaspala a nemusela som ju prosíkat ako Lukáša, aby zavrel oko :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. lis 2009 ve 14:36  • Odpověz
Ahoj holky,

hodně dlouho sem tu nebyla (chodila sem na listopadovky ze začátku těhu), no a teď už mám doma malou prďolku a chtěla bych slyšet Vaši radu a popřípadě pár tipu.
Malá se mi budí po třech, čtyřech hoďkách na kojení. Je hodně chovací a bohužel sem si ji naučila buď, že mi usne u prsu nebo ji musim "uhopsat" na nafukovacim balonu (hopsám třeba i hodinu,dvě v kuse) a nejhorší je, že jakmile přestanu hopsat a dám ji do postýlky spí 10 min. a vzbudí se. Když ji chovám v náručí a zpívám nic nezabírá a pořád brečí (ale je to takovej ten vztekací pláč), ale jakmile začnu hopsat na balonu je klid. To sem si na sebe ušila bič co (nevim, kde sem udělala chybu, ale už se stalo). A teď mi poradtě - nechci bejt otrok dítěte - takže se snažim na balonu nehopsat a nechat ji vyplakat - ovšem to jste neviděli jakej "histerák" je schopná spustit - přestaně pomalu dejchat, třesou se jí ruce, pusa a brečí a brečí - můžu chovat, zpívat, hladit, zavinout,ukazuju jí hračky, vypravim a povidám, ale zabírá jenom balon nebo prso a ani jedna možnost se mi nelíbí - tak poradtě? Mám to vydržet a třeba až po šestinedělí nechat vybrečet, ale fakt na to nemám nervy, ale zase nemůžu celej život hopsat na balonu ne :slight_smile:.
26. lis 2009 v 15:03  • Odpověz
Tak jsem konečně popsala můj porod, tak můžete počíst v albumu :wink:

kallimer: no tady je každá rada drahá.............. co takhle v kočárku? neusne? nebo v autosedačce když ji pohoupáš? já moc neporadím, moje malá je čerstvá, zatím spí krásně a moc se ani nevzteká
26. lis 2009 v 16:33  • Odpověz
:angry: ahojky holky.tak dneska jsem zoufala :rolling_eyes: ... mala blije:( dneska dvakrat po jidle...vypije mlicko a vyblinka..je to normalni?? blinkate taky nekdo?
26. lis 2009 v 16:45  • Odpověz
evita: v kočárku spíme krásně venku,doma sem to zkoušela a nezabírá :slight_smile: no uvidíme :slight_smile:

verusa: mě taky malá po jídle vždycky ublinkne - podlě mě záleží kolik toho vyzvrací, když jenom málo, tak bych to asi neřešila :wink:
26. lis 2009 v 16:56  • Odpověz
Veru a vyzvrací uplně všechno nebo jen ublinkává??
26. lis 2009 v 17:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.