• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
veru me mala tak 2-3 dny po sobe si ublinkla dost dlouho po jidle docela hodne, nastesti jen jednou denne, tak jsem ji dala pod hlavu polstarek, pry by meli mit hrudnik vys nez brisko... sama nevim, o kolik vys by to melo byt, zas mam obavy kvuli pateri. tedka 2 dny, kdy to takto mame, se to uz neopakovalo, zacla treba ublinkavat, kdyz jsem ji vzala z postylky a dala na rovnou podlozku... tak treba to ma neco do sebe, to zvyseni. vcera jsem ji po kojeni dala na lehatko, kde je to taky zesikma a taky ok.
26. lis 2009 v 17:04  • Odpověz
holky, jdu experimentovat - mamku napadlo, ať vyzkouším odvar z rozmarýnu, ten se v těhotenství nesmí, protože vyvolává kontrakce, tak jsem zvědavá, jestli to bude mít nějakej účinek... :sunglasses:
26. lis 2009 v 17:19  • Odpověz
Tak zdravím ještě jednou, dnes bylo tak krásně, že jsme byli celý den skro venku, dopoledne i teď odpoledne...

beranek: jo o to je přesně ono, takové červené flíčky a když brečí, tak je to vždy stokrát horší....takže ty to necháváš a nemažeš vůbec? No tam možná zatím budu taky vyčkávat.
26. lis 2009 v 17:37  •  2 děti  • Odpověz
jinkar: tak na tebe myslíme :slight_smile: ať se to povede a bude dalšé Kubíček :grinning:
26. lis 2009 v 17:57  •  2 děti  • Odpověz
saron... 2krat vyblila vse... ted jsem ji dala 40ml materskyho mlika a zatim ok.... ale ma nejakou vododou stolici...ma tam michany vejce :grinning: jakoby a pak vodu ze strivek...
26. lis 2009 v 18:00  • Odpověz
veru, ja sem to tu uz myslim psala, ale nekde sem cetla, ze je prej normalni, ze si deti odblinkavaj, prej pokud to neni vic, nez 2 polivkovy lzice, tak je to ok

holky, je mi lito, ze tu spousta z vas ma rvaci dite, ja musim rict, ze nase mala je andel, normalne skoro vubec neplace, hodne spinka, kort dneska, tro je vzhuru jen tak hodku kolem kojeni a pak spi, v noci mi taky krasne spi, dneska od 12 do 7:30, az jsem z toho cela nesva, pac s kubikem to byl horor, rev a rev a ted mam kklidny dite...
26. lis 2009 v 18:47  • Odpověz
Marie_m - nechci strasit, nase mala taky byla hodna a spinkala jak andilek - hlavne v noci, ale pred tydnem se to zacalo horsit a ted v noci nespime a brecime - bohuzel i pres den... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale drzim palce at vam to vydrzi
26. lis 2009 v 19:07  • Odpověz
no, mariko, ja ti ani nevim, esi by pro me nebylo lepsi, kdyby rvala, aspon bych o ni vedela, ale nebudu se rouhat :grinning:
26. lis 2009 v 19:28  • Odpověz
holky, podarilo se mi uspat hada... tak jsem rychle utikala s kosem - aspon chvilku byt na cerstvym vzduchu!!! sem si pred barakem lehce zacvicila :zipper_mouth: - no jak magor! uz abychom mohli aspon na chvilku ven :cry:

jo, a tatinkem me teda taky uz trochu krka... kde myslite, ze je?
26. lis 2009 v 19:32  • Odpověz
Ahojky holky, koukám že máme všechny problémy s plačícíma dětma, nás ted asi trápí růstový spurt a je to děs :angry: Holky chtějí pít každou hodinu a já už jsem to psychicky nevydžela a dala Nutrilon a po tom najednou spí jak beránci takže to asi budeme řešit takhle a budu doufat že to nebude dlouho trvat :confounded:
26. lis 2009 v 19:36  • Odpověz
marsie a proc nemuzete ven?
26. lis 2009 v 19:38  • Odpověz
mari - no rikala pani doktorka, ze az o vikendu ... se drzime rady.. :unamused:

lucy - no holka, si teda neumim predstavit, ze mi tu rvou dve .. a ten nutrilon teda taky zvazuji.. protoze presne jak pises.. vecer chce jist skoro po 1-2 hodinach!!! jen se bojim, aby ji to nezachutnalo a neodmitala pak prso.. :fearful:
26. lis 2009 v 19:43  • Odpověz
Jáchymek blindí jak kdy, přestože má reflux, tak mi příjde, že když je klidnej, pokud možno když o jídle ani neví (třeba v noci), tak neblije, ale když hltá, tak nám nejde odbrknout a to samosřejmě bleje, někdy o hodně víc než 2 polívkový lžíce- ale doktoří blití neřeší, když dítě prospívá- fakt nejdůležitější je dobře odbrknout po jídle a klidně i 30 minut po jídle nechat ve zvýšené poloze- za tu dobu se jim záda nezkřiví :dizzy_face: .
Malej je takovej tulivej tuleň- spí se mnou v posteli- muž spí ve vedlejším pokoji, aby se vyspal, my s Jáchymem totiž žijeme v noci- no a Jašínek jak leží na boku, tak se mu vždycky podaří se ke mně nějak doplazit a přicucne se mi na obličej- tuhle jsem se vzbudila a on mi dýchal do tváře a ručičku mi položil na krk- to je takovej můj miláček!!!!To je ale odměna za nevyspání a bolavý záda!
26. lis 2009 v 19:45  • Odpověz
Marsie dneska už jsem byla na nervy, fakt se to nedalo, začne jedna a vzbudí druhou a jedou duo, a já když jsem tady sama tak to je na mašli. Takže po večerech dáváme Nutrilon a dneska jsem ho dala i odpoledne protože řvaly od šesti do rána do dvanácti a to jsem je měla přiložený každou hodinu a stejně to nepomohlo a pak vyžunkly každá ještě 100ml Nutrilonu. A prso chtějí naštěstí pořád, takže snad to bude v pohodě.
Ale jsem už totálně vyřízená a utahaná :frowning2:
26. lis 2009 v 19:50  • Odpověz
Jo a nám Sofinka taky blinká, někdy si odbrkne a stejně třeba za hodinu ublinkává, a to mám zvednutou matraci a stejně to nepomáhá :pensive:
26. lis 2009 v 19:55  • Odpověz
lucy - chůdě malý!!! drž se!!!
holky - ten příkrm - je lepší Nutrilon nebo ta Beba???
26. lis 2009 ve 20:38  • Odpověz
ahoj, vy jste teda drbny! jsem vás teď dočítala asi dvě hodiny!!!
mám taky několik dotazů:
- takový to lehátko na doma - trochu zvednutý záda, nožičky nahoru - může v tom být prďola dlouhodobě? už jako takhle malinkej? nevím jestli se mu v tom nekřiví záda..
- jak dlouho z vás odcházely očistky? ze mě to pořád teče, přijde mi to už docela dlouho..
- holky, které jste po císaři, jak vypadá vaše jizva? je měkká? já mám na jedný straně takovou tvrdou bouli podél tý jizvy, cca 5 cm dlouhou, nevím jestli je to normální nebo s tím mám někam jít.
- když jste hlásili miniatury na zdravotní pojišťovnu, co jste tam dávali za doklady? jenom rodný list?
- je nějaká lhůta, dokdy musím zažádat o porodný?
26. lis 2009 ve 21:46  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:

tak konečně malá usla, no od kojení jí to trvá tak hodinku a někdy i víc,než usne, moc nekřičí,spíš kouká, občas vyžaduje pozornost,tak jsem ráda,že to není takovej řvoun,jak tady píšete. Takže si asi nemám na co stěžovat :slight_smile:

jinak jsem měla předevčírem květákovou polívku a malá v poho, včera byla bageta a taky v poho,ale dál to asi už riskovat nebudu, bylo to jen kvůli tomu,že byl fakt hlad a nebylo nic jinýho :grinning:

jahod: no ze mě to občas teče taky,ale řekla bych,že je to na ústupu :slight_smile: Jen při kojení se to občas rozjede :slight_smile:
jinak chtěli po mě jen tuším rodný list a možná můj OP,jinak nic :slight_smile:

o lhůtě na porodný nevím, já už zažádala :slight_smile:
26. lis 2009 ve 22:06  • Odpověz
Jahod, takže: lehátko klidně, jestli se mu v tom líbí, tak buď ráda a záda neřeš, přece tam není celej den
Očistky- vždyť jsi týden po porodu! Mně trvaly přesně 5 týdnů, ale ke konci už se to spustilo jen občas- třeba po dlouhý chůzi a tak.
Jizva po císaři- jojo, je tam takový jelítko, to je normální, doporučují to rozmasírovávat (ale já na to peču, mám ji tak bezvadně nízko, že to není vidět)- taky mám okolo jizvy takovou zvláštně necitlivou kůži. Asi jak při řezu rozsekli nervy:slight_smile: Ohledně jizvy mi říkali, že pokud nehnisá, nic z ní neteče, tak je to Ok- ale aby se neudělala keloidní jizva- takový extra jelito- tak je dobrý masírovat.
Na pojišťovnu až budeš mít rodnej list- VZP nic jinýho nechtěla, dají ti lejstro, který bude malýmu nahrazovat kartičku pojišťovny než ji dostanete poštou- asi za 3 týdny ji poslali
Porodný- do roka po porodu- taky jsem ještě nebyla žádat- mám jaksi pořád co na práci jinýho :sweat_smile:
26. lis 2009 ve 22:16  • Odpověz
kvakul: koukám,taky jsi tady spíš večer co? :slight_smile:

no nic, rozloučím se, protože já dneska dostala dárek k 30 - tinám od drahé polovičky a jelikož jsem dostala notebook,tak ho jdem nainstalovat,abych měla net i když bude drahá polovička v práci :slight_smile:

takže všem přeji dobrou a hlavně klidnou noc:grinning:
26. lis 2009 ve 22:23  • Odpověz
slava- jahod zije!!! teda, ty mas uplnej seznam :grinning:
lehatko - zalezi jaky mas - ale klidne ho pouzivej, ja mam 3.. pouzivam je bud se zavinovackou nebo tatinek koupil nove od fischerprice a tam malou davam jen v "pyzamu"

ty pojistovny vetsinou chtel rodny list a OP - OZP muzes nahlasit telefonicky, jinak to chteji resit osobne..
lhutu na porodny nevim...
26. lis 2009 ve 23:03  • Odpověz
teda kvakul - dokonalé odpovědi na všechny moje dotazy! :dizzy_face: děkuju moc!
marsie - jahod teda jako ještě žije, ale sotva funí.. :sweat_smile:
holky, miniatura to konečně zalomil, tak to jdu na chvilku zkusit taky. dobrou noc!
26. lis 2009 ve 23:14  • Odpověz
Lil- jojo, bývám tu dlouho předlouho...Od půlnoci tak do čtyř malej střídavě spí a chce mírně uklidňovat, ale manžel spí, všude ticho, klid a já si konečně svobodně brouzdám na netu----RÁJ
Jahod- není zač :dizzy_face:
27. lis 2009 v 01:09  • Odpověz
Holky potřebuji poradit. O víkendu - jestli nebude pršet - se chystáme poprvé vyjet ven s kočárkem. Jak moc oblékáte miminka do fusaku, aby jim nebyla zima. A jak dlouho s ním můžu být venku?
27. lis 2009 v 09:32  • Odpověz
Ahoj :wink:
Jáchymek se dnes už 2xpoblil, no nic, jdu zase pustit pračku, co bych taky jiného dělala :sweat_smile:
Beatka právě odjela s babičkou, tak si budu "užívat" jen jedno dítě, namaluji obličej a půjdu ven, v kočárku spí hezky, tak aspoň něco.

Já bych Jašíkovi, hlavně v noci dala Nutrilon okamžitě, bohužel flašku nechce....no jsem zvědavá co bude časem, snad dostane rozum, protože představa, že kojím dvouleté dítě mě fakt moc netěší...
27. lis 2009 v 09:34  • Odpověz
Kallimer, tvůj popis pláče je naprosto stejný jako u nás. Já jsem četla, že nechat vyplakat u tak malého dítěte se nemá, dítě nemá ještě pojem času a každá vteřina je pro něj nekonečné čekání. Taky jsem to zkusila, ale bylo to ještě horší. Ale prý pláč vrcholí v 6.týdnu a pak klesá, pro nás zatím útěcha, že k tomu dojde :wink: Nejlepší je dítě nenechat, aby nabralo takový ten hysterický pláč, prostě,když začne, zkoušet utišit....lehce se to řekne, ale hůř udělá, to víme taky :unamused: Já hlavně nosím, bohužel mi nic nezbývá.
27. lis 2009 v 09:40  • Odpověz
K tomu oblékání, já mám dítě ve vložné tašce a je v zavinovačce, a na sobě má jen body, na tom zateplený kabátek a zateplené kalhoty, čepičku. Jašík se hrozně potí a rozhodně ho nechci moc oblékat. Nám se osvědčilo u Beatky, že lepší je oblékat méně a celkově otužovat. A venku jsme klidně i 4 hodiny, žádný problém, dokud spí, jsme venku....
27. lis 2009 v 09:43  • Odpověz
A Jáchymkovi je dnes přesně měsíc :dizzy_face: Skoro k neuvěření, ubíhá to stéjně rychle jako moje druhé těhotenství :grinning:
27. lis 2009 v 09:44  • Odpověz
Dobré ranko,
žádná změna, já jsem asi proti všemu odolná nebo nevím... :sweat_smile:

katula, záleží na počasí, ale měl by mít o vrstvu víc jak ty, délka procházka by měla být ze začátku kratší a postupně prodlužovat... pokud hodně fouká nebo je velká mlha, tak by se ven moc nemělo... když se podívám, jak je dnes venku, tak bych šla max. na půl hodiny... :wink:
27. lis 2009 v 09:47  • Odpověz
Renat, ty fleky na obličeji, já jsem si vzpomněla, že u Beatky mi dr. říkala, že máme potírat silným černým čajem :sweat_smile: Naše dr. má silný černý čaj velmi ráda, používá ho na léčení více věcí, ale jsem ráda, protože má rozumný přístup a nedává hned tak někomu antibiotika nebo nepreferuje každé očkování, což my taky ne.
27. lis 2009 v 09:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.