• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Jonkar, na půl hodiny mi příjde, že nemá smysl ven ani chodit, než se oblečeš, připravíš sebe a dítě a pak po půl hodině zase svlečeš, tak nevím :sweat_smile:
U nás je krásně venku, jdu ven aspoň na 3hodiny, v kočárku bude klid, nosit se mi totiž nechce :grinning:
27. lis 2009 v 09:50  • Odpověz
dobre poledne holky-vcera den desbes...mala furt plakala, do toho Jenik,ktery si sam musel hrat-to mi vadi asi nejvic, ze na neho nemam vubec cas...odpo kycle-takze musime davat latkovku do pampersky a za 3tt KO, no vecer jsem uz malem brecela unavou a vztekem, ze nic nezvladam, muz v praci do 18, den predtim do 19,30, noc priserny-proste desbes....ale dneska uz je zas lip-...jen mi ta mala herecka spi na rukou, takze tu datluju... :grinning:
my jsme taky dali nutrilon, a normalne to pila- a u dvojcat-kamaradka je ma a dava jim pravidelne vecer nutrilon, ony hezky spi, ona si taky spocne a v 1 v noci uz zas koji...tak bych se toho taky nebala :wink:
beranku,lulka, slunatko-at zijou 2 deti :grinning: :grinning:
27. lis 2009 v 09:57  • Odpověz
ber, jo kdyby svítilo sluníčko, tak bych taky vyrazila na dýl, ale tady je dneska takový to sychravý ospalý počasí... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. lis 2009 v 09:58  • Odpověz
Aha, tak u nás je fakt hezky a svítí sluníčko :wink:
V hnusném počasí a mlze samozřejmě ne....
27. lis 2009 v 10:20  • Odpověz
tak já jdu ven....zatím ahoj :slight_smile:
27. lis 2009 v 10:21  • Odpověz
Dobré dopoledne, (akorát) hlásím setrvalý stav 2v1. V noci jsem spala celé dvě hodiny, tvrdnutí břicha by mi ani nevadilo, ale nějak jsem nemohla zabrat, když už, tak jsem se co chvíli budila, že to nejsou posli, ale kontrakce... No taky radostě. Ráno jsem se vrátila do ložnice, kde jsem začala natahovat - hormony šílí :rolling_eyes: To abych se začala morálně připravovat na poporodní depresi, když před porodem vypadám takhle. :rolling_eyes:
27. lis 2009 v 10:25  • Odpověz
Ahoj holky,tak já jak nekojím ztratila sem mlíčko tak krmíme be bou a vyhovuje nám.Jinak u nás konečně po 14dnech co jsme na světě krásná noc napapat krknout přebalit odsát tu naši rýmu a spinkáme,zato přes den od 6 ráno je vzhůru a čumákuje chvílema se vzeká,protože by spala,ale nemůže zabrat ted mi usíná v náručí.Holky,taky je necháváte se plácat v postílce třeba bez zavinky,když nebrečí malý to občas vyhovuje a i vydrží jak je na volno a kope nožkama,tak se hýbe a jde jí líp prdět.Jinak já chodím ven taky na ty 3hod.Myslím,že v kočárku je jim dobře a je to pro ně lepší,než když jsou doma a jen na ně otevřeme okno
27. lis 2009 v 10:30  • Odpověz
Mimochodem, Kvakul, jak pokračujete v látkování? Jde to? Nepropadáš zoufalství? Ať se mám na co těšit :wink:
27. lis 2009 v 11:16  • Odpověz
jonkar-zdravím kolegyňko těhulko, tak mám dnes po prohlídce a v neděli nástup na vyvolávání...tak jsem chtěla přirozeně a nenásilně, ale bohužel to půjde přes chemii.Mám docela strach po tom, co jsem tu u některých četla, jak X dní trpěly :frowning2: :unamused: . Tebe ještě nechávají v "pohodě"?
27. lis 2009 ve 12:13  • Odpověz
kocky, chtela jsem se zeptat vas, co jste po cisari, jak dlouho jste se "cistily"? ja uz bych totiz rada vyrazila do bazenu, i kdyz jsem teprve 3 tydny po porodu,ale citim se dobre, skoro nespinim, tak si rikam, ze by to snad nemel bejt problem pomalu zacit neco delat? mam porad 15 kg plus pred otehu a celkove cca 30 kg plus, takze uz bych rada zacala neco davat dolu :grinning:
27. lis 2009 ve 12:28  • Odpověz
AHoj, čo sa týka očistkov, som po císaři necelé 3.t a už skoro nič zo mna neteče, ale ešte na slipovú vložku cez den to je
na jízvu som si kupila mesičkovou mastičku, tak už začnem mazat- síce pri prvom som si ju nemzala vobec a krásne sa zahojila
27. lis 2009 ve 12:33  • Odpověz
ircatko, už v neděli? :confused: mě řekl doktor že cca 9.den po termínu, jdem na kontrolu zítra, tak mi možná už řekne něco víc... se snažím se to nějak přivolat, ale prcek je odolnej - včera rozmarýnovej odvar, dneska zkouším ten porodní koktejl, ale absolutně nic to se mnou nedělá... :sweat_smile: od včerejška mám trochu křížový bolesti a sem tam křeče v břiše, ale je to tak slaboučký, že je to spíš jen nepříjemný, než aby z toho něco bylo... :frowning2:

a neboj, problém bývá, když to vyvolávají dopředu, protože tělo na to není připravený... když je po termínu tak to bývá celkem rychlý... :wink:
27. lis 2009 ve 12:35  • Odpověz
Ahoj holky hlásím se od kamarádky ( svůj P mám pořád ve spravce :frowning2: ) jdu jen v rychlosti oznámit že jsem pořád v celku, dneska mám termín a vůbec nic nenasvědčuje porodu, ale včera jsme byli u doktora a v pondělí jdeme na vyvolání tak na mě prosím myslete ať nám to co nejdív uteče a ať to máme v pohodě. papa :slight_smile:
27. lis 2009 ve 12:41  • Odpověz
To tu fakt zůstanu poslední, když jdete všichni na vyvolání. Plivník zarputile spal, tak byl lehce pošťouchnut, pročež se teď spokojeně hemží, ale děloha se stahovat teda odmítla. Tak na jaře... :grinning:
27. lis 2009 ve 12:51  • Odpověz
rivka, ty máš termín dneska, ale já už skoro tejden přetahuju... a jedinej, kdo se na monitoru hemžil, byl prďolka... :grinning:
27. lis 2009 ve 12:55  • Odpověz
ahoj, jonkar, rivka, rennik, teda vy jste fakt chudinky malý! je mi ouvej úplně za vás, fakt jsem ráda, že už to mám za sebou, i když teď mi zase paradoxně to hemžení v bříšku trochu chybí.. :sweat_smile:
jinak holky, jak jste na tom s váhou? já denska, 9 dní po porodu mám dole 10 kg, ale bříško teda ještě jako docela slušný, i když mizí každý den..
začínám být trochu nervózní, na víkend jedeme do plzně a poprvé uvidíme babičku s dědou - i já.. uff, uff, připadám si, jak kdyby mi bylo 18... :sweat_smile:
no nic, jdu asi zabalit nějaký věci s sebou..
27. lis 2009 ve 14:59  • Odpověz
jonkar-no já mám totiž vyšší tlak a doktor řekl, že už malé nemám co nabídnout, že už ji můžu spíš ublížit, tak prý to pomalinku rozjedeme tabletkama a říkal mi, že to může trvat i pár dní, což mě dost vystrašilo, protože jsou zakázaný návštěvy a vůbec nevím, co bych tam celý dny dělala.asi bulela, protože tam plačou mimina a mě to dojímá :slight_smile:
27. lis 2009 v 15:34  • Odpověz
Jahod - mam dole 12 kg, ale 4 stale nosim na sobe, fuj, nejde mi zhubnout :angry: bricho se zmensilo, ale porad vypada hrozne, tesim se na konec sestinedeli, az budu moct cvicit
27. lis 2009 v 16:39  • Odpověz
marikap taky budu muset cvičit, mám dole sice 11 kg, ovšem nabrala jsem 19,5... zasekla jsem se a dál v hubnutí nepokračuju, těch 11 šlo rychle, ale zbytek bude těžký... a to zdaleka nejím tak, jak jsem byla vždycky zvyklá, nějaké brambůrky apod. vůbec nehrozí, dost se hlídám, ale určo ne na úkor malé, zas musím kvůli kojení do sebe něco dostat
ale cíl je dostat se do původních kalhot, nehodlám v žádném případku obměňovat šatník, to ani omylem, musí to jít!

jahod tak to jsi mě pobavila, že máš premiéru zároveň s malým, tak to zvládněte obá dvá
27. lis 2009 v 16:51  • Odpověz
Jonkar - koukala jsem, že i s ircatkem, akorát rennik má zas termín společně se mnou. Ale u nás taky jedinej, kdo se hemží, je Plivník. Jak jsem v noci nespala, tak jsem to zalomila po vyšetření, a teď jsem slavnostně vyložila myčku, což považuju za heroický výkon a končím :grinning:

Jahod - držím palce. Vidět tchánovce poprvé po porodu, to by mě švihlo. Nesnáším moc cizí lidi a neznámé situace, držet novorozence a představovat se tchýni zároveň by mě zřejmě zničilo :sweat_smile:
27. lis 2009 v 17:04  • Odpověz
rivka- :slight_smile: jsme to ale držáci, že :slight_smile:. Zrovna jsem psala kamarádce, že malá nechtěla tolik let dovnitř a najednou zase nechce ven :wink:
27. lis 2009 v 17:08  • Odpověz
holky-těhulky - myslím na Vás a držím palce, ať už to konečně "vyplivnete" a budem všechny maminky!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Já hlásím taky úbytek váhy, měla jsem nahoru nějakých 15kg, a zůstává mí 10 dní po porodu nějakých 5kg, ale do kalhot původních se zatím nevlezu....nosím stále těhu :grinning: ale jde to dolů každým dnem, tak snad to půjde. Nejlépe i níž než byla původní váha..... A bříško stále je, ale není to tak hrozné, jak jsem myslela, že bude. Musím taky cvičit, nám v porodnici ukazovali, jaké cviky dělat teď v 6nedělí a až pak začít s něčím dalším. Akorát si na to musím najít čas no :angry:
27. lis 2009 v 17:41  • Odpověz
rivka, já dneska taky spala v noci jen tři hodiny, vůbec mi to nešlo, tak jsem totálně mimo, ale nějak nejsem schopná přes den usnout, pak usínám večer u televize, ale jak vlezu do postele, tak zas čumím do tmy... :frowning2:
doufám, že dneska to bude lepší, jinak jim zítra na tom monitoru usnu... :grinning:

ircatko, jo jo, tlak je prevít, já ho mám na hranici mezi nízkým a normálním, tak to většinou celkem jde a když ne, tak pomůže kafíko...

jahod, to ti teda vůbec nezávidím, takovýhle seznamování... :confused: budem držet palečky, aby to bylo v pohodě :wink:
27. lis 2009 v 17:49  • Odpověz
ircatko - někdo na MK to komentoval, že Bodejť by chtěli ven, když jim tam člověk šoupe samé dobré věci, a pak akorát blbé mlíko...! :grinning:

Jonkar - mě monitor uspává pravidelně - ten pravidelný hlasitý tep je lepší než hypnóza. Vždycky jsem si tam brala knihu, ale vůbec se nedokážu soustředit a víka se mi samy zavírají. :slight_smile:
27. lis 2009 v 18:29  • Odpověz
Ahoj holky tak jsme byli na kontrole a dr mě sprdnul - Tomášek nabral za 9 dní 480 gramů - prý moc. Tak mám kojit jen tak 10 minut a konec.
Jenže malej pořád brečí, už 3 noci jsme skoro nespali a jsem utahaná jako kotě.
Dneska byl vzhůru od 4 hodin do 11 dopoledne - a celou dobu pobrekával i na ruce.
Ach jo fakt je to dost těžké. Snad se to časem zlepší.
27. lis 2009 v 18:59  • Odpověz
Saze, Jáchymek přibral za 9 dní 440g a dr. říkala, že to je dost, ale žádné omezování mi neřekla, taky bych chtěla vidět, jak bych to asi dělala...to by byl doma křik už asi celý den :unamused: Dívala jsem se na váhové přírůstky Beatky a měla to velmi podobné :wink: Ta váha pak od jednoho roku už tolik neroste, děti chodí a spíš rostou do výšky než váhově.....tak to neřeším....
27. lis 2009 v 19:42  • Odpověz
jonkar,rivka - no jsem opravdu zvědavá, jak a kdy se ty naše zlatíčka rozhodnout. Přemlouvám ji, že venku ji bude ještě líp než uvnitř a nebo vyhrožuju, že čím později půjde, tím míň dárků pak dostane pod stromeček... :grinning:
27. lis 2009 v 19:46  • Odpověz
Beranku - já to kojení trochu omezím ale rozhodně mu dám víc jak 10 minut. Také už nevim co bych s ním dělala už by brečel celej den.
27. lis 2009 v 19:57  • Odpověz
Brý večír :slight_smile:
Tak se před váma úplně stydím, páč malej vůbec nebrečí a za noc se vzbudí jenom 2x :sweat_smile:
jahod, tak biootec nám konečně dospěl a představí tě rodině. Paráda, užijte si to všichni :dizzy_face:
saze, my byli dneska na 3 týdenní prohlídce a malej od minulýho pátku přibral 350 gramů. Doktor se teda trochu zamyslel, pak prohlásil, že vlastně musí dohnat ten žloutenkovej deficit, ale že pro příště je ideální přibírat 2-3 dkg denně :sweat_smile:
Holky přenašečky tfuj tfuj tfuj, ať už to nemá dlouhýho trvání :sweat_smile:
27. lis 2009 ve 21:10  • Odpověz
ircatko, já jsem říkala, že až si bude jednou stěžovat, že je takovou chvilku před Vánocema, tak mu řeknu, že si za to může sám, že nechtěl ven... :wink:

jsem dneska zkoušela ten porodní koktejl, jsem si myslela, že když nic jinýho, tak se aspoň pročistím, ale nemělo to na mě vůbec žádnej účinek :confused:
27. lis 2009 ve 21:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.