• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
ahoj vsem!
tehu-drzim palce k rychlym porodum!!
beru-nase dite-vcera kojici a prebalovaci maraton-nespala skoro cely den, jen chtela jist a kakat-taky ma zadek jak opicka cerveny, kadila snad 100x, hruuza, takze dneska jsem se na to vykaslala a davam pampers a pak plinky na to a na to kalhotky...ja uz na to nemam nervy....
spani s deckem a kojeni-jenik i maruska to maji uplne stejne, spi se mnou v posteli a kojim je-jinac bych se uz asi nikdy nevyspala...a jenik taky dostal ve 2 letech postel a ted nas vyhazuje...takze zadny strach... :wink:
dneska teda maruska relativne spi...to jsem zvedava na vecer...
beru-dneska mi prijede pomoc s malou segra-teda spise asi s Jenikem, protoze on je fakt chudak...taky uvazuju o skolce ci jeslich, ale az od ledna, ted jsou ty chripky a nechci, at to hned chytne a my taky...ale mam v planu ho davat posl. tyden v mesici a prvni tyden v mesici-at to ma nejaky smysl, ze jako bude chodit 14 dnu v kuse... :wink:
30. lis 2009 v 15:46  • Odpověz
jsem chtela rict- 5 a 5 dnu v kuse :grinning:
30. lis 2009 v 15:49  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:))

ber + slunatko: teda koukám,jak si užíváte, já měla zatím jen 2 krušný noci, jednou po obalovném sýru a jednu po volských okách :slight_smile:

holky myslíte ,že volský voka nadýmají? :frowning2: kurnik,takový rychlý jídlo a já ho asi budu muset vypustit :frowning2:((

jinak my půjdem k dr tuším příští týden,to budeme mít 3 týdny :slight_smile:
30. lis 2009 v 15:58  • Odpověz
holky, já se normálně nudím.
Malá už spí od 13,30 a malý odpad v 16.30. Aninka tak 1x za 20 minut zakňourá, tak se nachystám na kojení a když příjdu tak ona spí jak dudek. Takže zase nádobíčko schovám.Dokonce jsem si dneska odpoledne udělala i předvánoční úklid a výzdobu.
30. lis 2009 v 17:01  • Odpověz
Volské oko jsem normálně jedla a nic z toho nebylo....ale je fakt, že používáme ty probiotické kapky. Normálně nám už jedno balení došlo a objednala jsem si na MMB druhé. Děti nás za chvíli úplně finančně vycucnou :grinning:

Kremb, já právě chci taky dát Beatku do školky až od ledna kvůli chřipkám. Uvidíme, jak to bude probíhat, jen doufám, že mi po prvním dnu neřekne, že už nechce jít. Doporučují tam dát hned na celý den, prý drastičtější metoda, ale lepší, než třeba hodina....no jsem fakt zvědavá. A hlavně se má zachovávat režim, tzn. dávat pořád ve stejný den v týdnu, třeba. Já přemýšlím, že toho dne využiji na cvičení s Jáchymkem nebo plavání, příp. na své cvičení, ale zatím jsou to jen plány, jaká bude realita.....
Je mi taky líto, že mám méně času na Beatku, protože ona byla opravdu zvyklá, že pořád někam chodíme, že se jí věnuji neustále, ale teď to bohužel nejde....a je to u nás takové, že jí vše říkám 10x a stéjně neposlechne, protože se jí prostě nechce a já ji honím po bytě, abych ji třeba oblékla...
Ale Jeník nakonec na sestřičku reaguje asi dobře, ne?
30. lis 2009 v 18:30  • Odpověz
Lucie, nejsi ty náhodou další provokatérka? :confused: :grinning: :grinning:
30. lis 2009 v 18:31  • Odpověz
neměla tam být školka, ale jesle.....
30. lis 2009 v 18:32  • Odpověz
beranek: probiotické kapky? jak to funguje? a jaký to jsou?
30. lis 2009 v 19:41  • Odpověz
ahojky kocky :slight_smile:

druhomamky, asi mam prvi ditko nejstarsi, ale presto, jak "branite" miminka pred prvorozenyma? Kubik by malou chtel porad nufit a hladiit, ale je neopatrnej, tak se trosku bojim

jinak mame za sebou prvni spolecou cestu tramvaji, ale jeste, ze jsme sebou meli babicku, pze kocarek a dite k tomu, ridic, kterej schvale ujede a spoustu debilich lidi, ktery ani dite nepusti sednout...sila

co nase tehulky?
30. lis 2009 v 19:57  • Odpověz
beranku-dneska prijela segra z prahy a bude tu par dnu se mnou bydlet, tak jsem rada, aspon konecne vyrazime i ven, pac ja jsem nebyla schopna sama se s detma vypravit... :slight_smile:
predstavte si, ze mala spala-od te doby, co jsem ji dala ty plinky jinak skoro 6hodin v kuse, s tim, ze jsem ji musela 1x nakojit, ale to si tak nejak cucla a byl klid-tak jsem zvedava na tu noc...
no hele, spise ohledne te skolky-jesli, ja bych ho taky chtela dat az od ledna, jeste nevim, kam...a asi jen na to dopoledne, protoze si neumim predstavit cely den, ale zase chci, aby byl posl. tyden v mesici a prvni, tudiz by to bylo jakoby tech 14 dnu v kuse-aby to melo nejaky vyznam, protoze mi rikaly kamaradky, co uz maji vetsi deti, ze davat 1x tydne je uplne debilni-ze to rikaji i ty ucitelky ze skolek...no uvidime..ani mi nemluv o tom, jak se jenikovi nevenuju...ale zatim mi to teda nevraci, ani marusce...¨zatim ji bere a chrani a ukazuje ji veci...ale treba kdyz ji kojim na sedacce a on tam skace a preliza, tak mu ani nedochazi, ze ji muze bouchnout apod., ale chova se k ni ZATIM-tuky tuk hezky...
lil-ty probioticke kapky jsou fajn na prdiky-dite ti bude prdet... :slight_smile: :wink:
30. lis 2009 ve 20:05  • Odpověz
krembonzur: a to se dává preventivně ? nebo při každým jídle nebo jak?
30. lis 2009 ve 20:08  • Odpověz
ber, podle utz jsme měli termín dokonce o tři dny dřív a vzhledem k tomu, jak je velkej, tak už by teda měl vylízt ven :sweat_smile: no ale očividně je po tatínkovi, taky má na všechno čas :grinning:

jahod, no před měsícem to vypadalo, že už chce ven a teď si to asi zase rozmyslel a chce zůstat uvnitř :sweat_smile:

ale zítra nás čeká kontrola v porodnici a měli bysme se domluvit na vyvolání, teda jestli si to prcek přes noc nerozmyslí a nevyleze sám... :dizzy_face:

holky dík za podporu, na mě to tak dneska nějak všechno padlo... :frowning2: ale už to celkem přechází... :wink:
30. lis 2009 ve 20:23  • Odpověz
Ahoj holky. U nás pořád boj s kojením. Kojím tak půl hodiny u toho malého tak 30x probouzím. Dokojím a malej se tak napůl vzteká a za půl hodiny chce zase cucat a zase u toho spí. Nejsem si ničím jistá...jestli mám dost mlíka, jestli pije i to zadní...no je to boj, ale hezkéééjjjjj....

Jonkar, neboj se ničeho. Jsi můj případ. Přenašečka, odhad velkého mimča a vyvolávaní. Byla jsem za něj ráda. Půjde to rychle, uvidíš. Vyvolávačky jsou šup šup a mimísek je v náručí. A velké mimi se rodilo jedna báseň. Fakt to tlačení nebylo nic. Tak ti držim palce a nééé, že mě předběhneš v tabulce jako největší a nejdelší miminko...ty ty ty... :wink: :wink: :wink: Tak tfuj tfuj.... :slight_smile:
30. lis 2009 ve 20:50  • Odpověz
Marie, Beatka si Jáchymka moc nevšímá, občas pohladí, ale žádné pusinkování a ležení na něm nemáme, tak neporadím....nic jiného než mu vysvětlit, že je malá a že ji nesmí moc silně mačkat, asi není...
30. lis 2009 ve 20:58  • Odpověz
Ahoj holky tak jsem potrebovala pomoct a misto toho mam doma druheho lazara fakt super.
A zitra jedem do motola na chirurgii
30. lis 2009 ve 20:59  • Odpověz
Beran- od kdy se dá chodit s mimčem na plavání? A za kolik to cca je? Vím, že je to dost drahý, ale ty peníze bych do toho dala, příjdou mi tak smysluplně utracený:slight_smile:
Jahod- no za to, co ti vyváděl v těhu (cukrovka),tak to teď Vojta prostě odčiňuje (Jáchym je moc hodnej, brečí vlastně taky hlavně kvůli jídlu- teda zavřískne si ještě při přebalování a oblíkání, svlíkání-ale když mu lahev nedonesu nejpozději hned, tak řve jak šakal a přestává i dejchat- vypadá při tom velmi komicky :grinning:
Jonkar- Davlu má recht- obecně se velký, silný mimina, navíc po termínu rodí dobře- můj synek byl drobek, před termínem a nemohli ho ani za boha vykřesat. Ani není pravda, že velký mimi víc potrhá- u potrhání podle mě nejvíc záleží na tom, aby se prcek nedral moc rychle a byl dobře dorotovanej. Takže neboj
Jinak mi přijde, že Jaki je čím dál víc v pohodě, vydrží dýl spát, umí nasosnout víc mlíka, takže nemá tak často hlady. Prdy už nema snad vůbec (že by ty Probio. kapky?).
30. lis 2009 ve 21:20  • Odpověz
ja z vlastni zkusenosti muzu doporucit tresnovy pecky kdyz je maly neklidny a zda se mi ze min prdi nahreju mu je a on se uplne uklidni a je to zase nase spokojeny mimi
30. lis 2009 ve 21:52  • Odpověz
davlu, tak to ti slíbit nemůžu - mám pocit že má tak metr a váží deset kilo... :grinning:

prcek je celkem akční, tak věřím, že jak ho něco donutí vydat se směrem ven, tak se začne snažit a půjde to skoro samo, jen ho nějak nasměrovat... :dizzy_face: zatím ho k tomu očividně nic nenutí, ani to, že tam už nemá místo... :sweat_smile:
30. lis 2009 ve 22:09  • Odpověz
Tak dneska jsem první, holky děsná noc malej pořád pobrukoval a pokňourával a tlačí ho stále ty prdíky.
Myslíte že jablka a oříšky nadýmají?
1. pro 2009 v 08:15  • Odpověz
Ahoj holky,

tak u nás včera vyrvál do 5 do 9 (už sem byla tak zoufalá, že sme brečeli spolu - no hormony se mnou holt ještě cloumaj). Zkoušela sem nahřát třešňový pecky a nic (hlavně nevim, jestli malou trápěj prďáky, ale zkoušim co se dá)

saze: já si dávám vždycky jedno jablko denně - víc ne, ale myslim, že snad tolik nenadýmaj, ořechy nevim
1. pro 2009 v 08:36  • Odpověz
Kalimer - to znám. u nás také vyrvál i v noci - a manžel včera dorazil domu až v 19 hodin a já byla už grogy.
Holky ještě že v tom 6 nědělí se nesmí sexovat - to bych fakt už asi nezvládla :grinning: :grinning:
1. pro 2009 v 08:40  • Odpověz
Ahoj :wink:
Kvakul, my chodíme s Beatkou na plavání od 3 měsíců, nejdřív 3 měsíce ve vaničkách a od 6 měsíců v bazénu. Záleží, kdo plavání provozuje, ale my jsme chodily 2x týdně a stálo to vždy na 2 měsíce přes 3 tis. Kč. Teď chodíme 1x týdně, ale děti v našem věku už běžně plavou s páskem ve velké vodě a skáčí šipku, stojí to za to....akorát, že ne každému dítěti se plavání líbí, je třeba to zkusit. Beatka začala mít problém s tím, že nechtěla poslouchat instruktorku, ale včera to prý už bylo lepší a přeplavala celý bazén, tak uvidíme. Jinak děti od tří let jsou už v bazénu samy a rodiče jen na břehu.

Jablka jím, asi 1 denně, v porodnici nám je dávali pořád....
1. pro 2009 v 08:44  • Odpověz
No a k tomu plavání jsem ještě chtěla napsat, že teda cena se odvíjí od toho, kolikrát týdně chodíte a zda je před plaváním třeba cvičení. U nás cena 3 tis. Kč za 2 měsíce bylo při plavání 2x týdně a před plaváním bylo cvičení, mimochodem velmi doporučuji, my jsme měli stálý kolektiv dětí a tetu - instruktorku a opravdu děti to velmi bavilo.
Teď chodíme 1x týdně a nemáme cvičení (bohužel) a cena je kolem 1700,-Kč za 2 měsíce.

A pokud jde o velikost dítěte, tak jak píši holky, na váze až tak nezáleží, ale spíš na rychlosti jakou se dítě dere na svět a jak je uložené, příp. třeba má ručičku u hlavy atd. U mně byl druhý porod úplně v pohodě, první hrozný, děti chtěly na svět stéjně rychle, ale u chlapečka jsem se cítila nesrovnatelně lépe a měl o půl kg více. Ale zase je fakt, že mi dr. tvrdili, že nevypadám na víc než 3-3,5 kg dítě, a spíš pod 3,5kg, kdyby mi řekli 4 kg, asi bych na tom psychicky nebyla dobře :wink:
1. pro 2009 v 09:00  • Odpověz
Saze, co je to sex? :grinning: :grinning: Při našem provozu doma asi v důchodu.... :sweat_smile: :sweat_smile:
1. pro 2009 v 09:02  • Odpověz
Beranku sex - co to je , - já nevim ale slyšela jsem o tom před 9 měsíci :grinning: :grinning: :grinning:
1. pro 2009 v 09:07  • Odpověz
Beránku, tak si představ jak jsem se cítila psychicky, když mi od 30.tt Dr. říkal, že mimi bude tak 4 - 4,5 kilča. :astonished: Jsem se fakt bála, že ho nevytlačím a porod si teď chválím jako ty u Jáchymka...a asi je to fakt s tím draním na svět :slight_smile:

A s tím sexem...holky, já bych si fakt nechala říct...asi mě láká ten zákaz po 6 týdnů.... :angry: Nebo jak jsem shodila ten břuch, tak se zase cítím lehká a ne tak neohrabaná...

Jo a po šestinedělí bych se měla asi jen sprchovat, co??? Bych se tak ráda naložila do vany...
A ještě, kolik by mělo mimčo přibližně vycucat na jedno kojení v těch cca 3 týdnech?
1. pro 2009 v 09:11  • Odpověz
Kolik má dítě vycucnout bohužel netuším, nevážím ho...

Sex by mi rozhodně nevadil, akorát najít ten čas :grinning: :grinning:
1. pro 2009 v 09:13  • Odpověz
Psychika hraje u porodu bohužel velkou roli. Mně naštěstí tvrdili, že žádný obřík to nebude, no byli jsme překvapení opravdu všichni :sweat_smile:
1. pro 2009 v 09:15  • Odpověz
Beranku, nechápu, že se dají zvládat dvě děti. Mám co dělat s tím jedním. A ten čas by pravda ani nebyl i kdyby se sex v šestinedělí doporučoval...
1. pro 2009 v 09:17  • Odpověz
ahoj holky,
teda davlu, teď jsem koukala na tvoje fotky, kde máš jako břicho? ty jsi druhá ber! mám z vás komplex!!! přítel mě přirovnává k nesjízdný sjezdovce a vy tady ještě o sexu!!! grrrr.....
co ty naše těhulky?
1. pro 2009 v 09:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.