• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Moc gratuluji Ircatku k narození Kristýnky, konečně se dočkala :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Marie, preventivně bych široké balení nedávala ani náhodou, na co? Já se těším, že nám příští týden řekne dr.,že už široké balení být nemusí - doufám. Myslím, že se to Jáchymkovi moc nelíbí. My jsme dávali buď kalhotky nebo dvě látkovky a přes to přetáhnuté body, akorát musí být u nás o 2 čísla větší :wink:

Kvakul, Beatka na očkování nijak nereagovala, vždy v pohodě, dokonce nikdy nebrečela, ani si toho nevšimla. Očkuje se do stehna, pokud si dobře pamatuji a prý to tam nejmíň bolí a navíc tu vakcínu nahřejí. Ale Prevenar jsme očkovat nenechávali, tak nevím, kam se očkuje...
2. pro 2009 ve 20:48  • Odpověz
Fenyklový čaj od Hippu jsme dávali Beatce od 2. týdne a pije to i dnes :sweat_smile:
Jáchymek bohužel zatím odmítá....
2. pro 2009 ve 20:54  • Odpověz
Jahod, tvého taťky je mi líto :frowning2: Chápu, že to blbě snášíš....
2. pro 2009 ve 20:56  • Odpověz
beranku a to vam rekli v porodnici, ze musite mit siroky baleni? ja jen, ze jdete na kontrolu tak brzo....my mame prijit ve 14-ti tydnech na kontrolu...no uvidim...mozna, ze se na to prevetivne pekne vy*eru

holky, neska mam depku jako prase, nevejdu se do bundy ani do kabatu, tak sem si vyrazila neco koupit, ale ve vsem vypadam jako megavepr, kolik vam zustalo kg po porodu?...me plus 13 ez otehu a celkove mam tak plus 30 :frowning2:
2. pro 2009 ve 20:57  • Odpověz
baleni plinek na siroko znamena ze si plinu 80x80 (je lepsi do tech kalhotek) prelozite na 3x (myslim tim na tretiny) ty kalhotky jsou bud s igelitem ale to v pripade pemprs je zbytecne tak mam koupeny platno bavlna a zapinani na suchy zip
2. pro 2009 ve 21:09  • Odpověz
Marie, v porodnici mi ke kyčlím nic neřekli, asi to vypadalo v pohodě, ale byli jsme teď ve 3 týdnech a tam byli malinký nález na jedné kyčli a tak spíš preventivně a jdeme zase v 6 týdnech a pak ve 3 měsících. Ale už jsme snížili ze 2 látkovek na 1 a nakonec se na to asi úplně vykašlu, počkám do příštího týdne a uvidím.

Já mám navíc ještě 1kg z přibraných 10,5kg.
2. pro 2009 ve 21:11  • Odpověz
hmm, tak to budu teda asi muset někde ty kalhotky koupit... se mi teda chce... :rolling_eyes: fakt mi dost uniká význam, když to má v pořádku..
marie - já mám dole 10 kg z přibraných cca 15 kg, ale teď mi přijde, že se to zaseklo a asi se budu muset hýbat... apropo od kdy se smí začít cvičit?
ber - k tomu tátovi, já to právě normálně beru jako fakt, to je holt život, jenom dneska mě to nějak rozštíplo.. :unamused:
2. pro 2009 ve 21:21  • Odpověz
Jahod, a tobě taky řekli preventivně široké balení, na co? Preventivně bych to nedělala, je to šílená otrava...
Příjde mi, že tvůj táta je strašně mladý chlap a takhle si "užívá".... :unamused:
2. pro 2009 ve 21:24  • Odpověz
ber, právě že mi to řekli taky, i když je nález úplně v pořádku, tak tomu taky moc nerozumím..
jj, táta je mladej, jde to teď hrozně rychle, i když teda prognóza byla 2-2,5 roku od diagnostikování nemoci, což už je.. :cry: je to krutý, ale to je život.. já jsem realista
2. pro 2009 ve 21:56  • Odpověz
Jahod- a existuje nějaká léčba aspoň v tom smyslu, že se nemoc pozastavíí?
Jinak já deset kg shodila hned po porodu a rychle, beze snahy. Teď mám asi ještě 6 kg, a jde to už ztuha
2. pro 2009 ve 23:26  • Odpověz
marie: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak to je fakt náhoda, moje tchyně je hospodská, tak to nebyla ona :grinning: :grinning: :grinning:
3. pro 2009 v 08:48  • Odpověz
Hojky maminy,Ircatko gratulace ke Kristýnce. Jahod,taky dávám široké balení...na pampersku dvě látkovky a třetí je smotaná (jako kdyby tě bolelo v krku) a je omotaná kolem bříška a zádíček. S tvým taťkou je mi to líto a vím jak ti je. Můj taťka má rakovinu hltanu...špatně mluví (ale mluví) ale nepoliká...má mixovanou stravu. Ale drží se...už je to 7let co mu ji zjistili.
3. pro 2009 v 09:08  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:))

ircatko: gratulace k mimi :grinning:

kvak: díky za odpověď :slight_smile:

no holky prosím o radu, nezdá se mi,že by malá trpěla moc na prdíky, u kojení se kroutí jako červík,ale většinou se vykaká či tak a je to v poho.... ale v košíku jí dlouho trvá než usne, kroutí se a většinou usne až tak za hodinku, myslíte,že má v tomhle případě cenu dávat ty probio kapky? někdy si po kroucení prdne,někdy ne... jen prostě nevím,proč se tak kroutí.... nebo se Vám taky stává ,že například hoďku a půl po kojení nespí aniž by výrazně řvala nebo tak.....jen jí prostě občas musím pohoupat :slight_smile: má smysl dávat ty kapky aspoň aby se tak nekroutila?

jaké s tím máte zkušenosti Vy?
3. pro 2009 v 09:47  • Odpověz
Lili také se kroutíme a prdíme a kakáme a do toho pobrekáváme a nemůžeme usnout. Já je zkusím dát a uvidím co to udělá.
Hoky - tatínků je mi líto - ty choroby co píšete jsou strašný.
3. pro 2009 v 09:49  • Odpověz
saze: já mám trošku obavy,abych jí nedávala něco zbytečně :slight_smile: ale když je to přírodní,tak to asi může jen pomoct...teda doufám :slight_smile:
3. pro 2009 v 10:03  • Odpověz
??? co se týká čajů pro miminka - dáváte jim je stříkačkou?
3. pro 2009 v 10:17  • Odpověz
Evatko - já lahvičkou s dudlíkem číslo 1 ale vezme si jen před kozou když má fakt hlad jinak ho nechce
3. pro 2009 v 10:30  • Odpověz
saze a saje pak normálně i mlíko?
3. pro 2009 v 10:35  • Odpověz
Ahoj holky...velká gratulace k malé Kristýnce... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Jahod, je mi tě holka líto, že má taťka takové trápení...tak se drž...

Kvak, vy máte 4.200gr v 1,5 měsících??? Tak to my máme 4,530 ve 2,5 týdnech... :astonished: :astonished: :astonished: Kulatej taky až tak není, ale strašně dlouhej. Má obrovský ruce a chodidla a hlavu...prostě vypadá tak na 2 měsíce.

Začala jsem ho vážit při kojení, tak vypije tak 80-100 ml-ono tam totiž asi víc není... :frowning2:

k těm čajům. Říkala Dr., že pokud jen kojíme, tak v žádném případě čaj, že se čaje nesnáší s mlíkem, štosuje se to v žaludku a dítě trpí na bolavé bříško. Pokud je nutnost dát ještě pití, tak převařenou kojeneckou vodu stříkačkou nebo po lžičkách.

Holky, kolik vám tak děti naspí za 24 hodin? Mě malej tak 10h. a zbytek dne se jen tak dívá a občas zafňuká...Jo teď koukám, že na totéž se ptá Lil...Lil, máme to nastejno...vydrží 2 hodiny koukat do dalšího kojení a po něm se to pořád opakuje... :unamused:
3. pro 2009 v 10:37  • Odpověz
davlu já mám na mysli ten čaj od hippu proti nadýmání, ten se prý může po 1. týdnu... tak nevím
3. pro 2009 v 10:39  • Odpověz
Evatko - jo ten máme od hippu . piju ho já i malej a lépe se mu prdí ale moc si ho nedává jen trochu.
Kozinu pak chce normálně - žádný problém. Spíš tu lahvičku někdy jen tak cumlá.
3. pro 2009 v 10:42  • Odpověz
Evatk, já taky vím prd...jen hlásím, co nám řekla Dr. v porodce. Pokud to malé nevadí, tak bych z toho asi taky nedělala tragédii..
3. pro 2009 v 10:42  • Odpověz
Lill,malý taky dokáže být po jídle hoďku,hoďku a půl vzhůru a pozorovat okolí. Kapky nedávám ani je nemám páč malý kadí a prdí o 106.
3. pro 2009 v 10:45  • Odpověz
Ahoj holky,

sem úplně vyšťavená. Malá konečně usnula. Bohužel to, že bych malou dala do postýlky, košíku nebo lehátka a ona se koukala na hračky a tak vůbec neznám. Začně hrozně řvát, takže třeba dvě hodiny chodim a nosim ji v náručí a musim houpat nebo hopsat na balonu. Strašně tu moji prďolku miluju, ale sotva se ploužim. doma neuklizeno, neuvařeno no hrůza. Po každým kojení ve dne v noci minimálně hodinu chovám, aby usnula a nebyl řev. Já chci taky hodný miminko :slight_smile:. Říká se, že první tři měsíce sou nejhorší, tak snad se to pak zlomí nebo skončim u chocholouška :grinning: .
3. pro 2009 v 11:31  • Odpověz
nechala jsem se unést a objednala na mmb čtvery šatičky pro malou, snad to vynosí...
3. pro 2009 v 11:35  • Odpověz
Ahoj :wink:
Náš Jáchymek spí taky asi 10 hod denně :unamused: Na to, že by měl spát asi 20 hodin, to je hodně málo, pořád fňuká nebo křičí, prakticky nespí od rána do takových 14, 15hod....to jsou radosti, pořád věřím, že se to upraví, protože nedělám nic jiného než běhám kolem něho. Už jsme mu nacpali dudlík, protože se to fakt už nedalo, ale špatně ho drží, většinou mu po pár vteřinách vypadne. Ale aspoň nekřičí...
Ten čaj si myslím, že ničemu neškodí. Sice ve všech příručkách píši, že při kojení není čaj nutný, ale nám se fenyklový čaj u Beatky hodně osvědčil.
3. pro 2009 v 11:35  • Odpověz
Evatk, u Beatky jsem se taky unášela šatičkami a nakonec to dopadlo tak, že do roku neměla na sobě žádné :grinning: Záleží jakou velikost máš a k jaké příležitosti to chceš využít....
3. pro 2009 v 11:36  • Odpověz
Kalimer, teď dočítám tvůj příspěvek a máme to úplně stejné....no já k tomu ještě Beťku...nějak si nevzpomínám, že bychom to u ní zažívali, nebo jsem už zapomněla, fakt nevím :sweat_smile:
U chocholouška možná skončíme spolu :grinning: :grinning:
3. pro 2009 v 11:38  • Odpověz
beranek u jaké příležitosti...? jedny na vánoce, zbytek na doma :grinning: :grinning:, no, třeba když dojde návštěva, ať se neunáším sama... z těch 2, co už máme, jedny už párkrát na sobě měla :slight_smile:
3. pro 2009 v 11:40  • Odpověz
My už teda večer dáváme i Nutrilon, normálně z flašky, protože spát denně 3 nebo 4 hodiny s 3 přestávkami a tak fungovat celý den, bohužel....Přemýšlím, že pro zasycení mu budu dávat Nutrilon i 1x během dne, protože s tím jak nespí se většinou nestihnu ani naobědvat.
3. pro 2009 v 11:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.