• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Evatk, no právě, kdy se takové šatičky hodí? :grinning: My jsme vyhodnotili, že nikdy, ale možná jsme moc sportovně založení a šatičky nám nic neříkají, což je v mém případě pravda, nemám je ráda, proto jsem usoudila, že i dcera je nějak nemusí :grinning: :grinning:
3. pro 2009 v 11:43  • Odpověz
monter - s tvým tátou je to teda taky paráda.. njn, život je občas sviňa.., ale zase teď máme ty naše dárečky.. :dizzy_face:
holky, já když vás čtu, tak je mi vás normálně úplně líto a dost se děsím, kdy to přijde k nám, ale pak se zase uklidňuju, že možná existují i hodná miminka, ne? :sweat_smile:
Vojtíšek spinká opravdu tak 20 hodin denně. Buď vytuhne rovnou při kojení nebo si potom v postýlce prohlíží věci okolo a jen si tak brumlá. Pláč absolutně neznám. V noci, když má hlad, tak začne mlaskat :slight_smile: . Mám pocit, že jsem si takhle hodný dítě ani nezasloužila. :sweat_smile:
Co se týká kapek - zatím je nevlastníme, Vojta prdí krásně, kaká krásně, prostě všechno zatím bez problému. Mám tu připravený ty třešňový pecky, ale ani ty jsem ještě nepoužila.
Čajíčky - mně doktorka taky říkala, že dokud je 100% kojenej, že žádný čaje ani vody dávat nemám, že mlíko mu bohatě stačí. Čaj od hippu piju já - ten pro kojící matky a je fakt dobrej.
Slyším mlaskání, tak se jdu nechat vycucnout.. :grinning:
3. pro 2009 ve 12:06  • Odpověz
U Chocholouška bude narváno - já tam jdu také . Dneska brečíme s přestávkama od 4 hod . Ty přestávky jsou tak 15 minutové. :frowning2: :frowning2: :frowning2:
3. pro 2009 ve 12:22  • Odpověz
Ahoj maminy, snažím sa vás aspon dočítat, písat nestíhám.
Beránku, náš Lukáš tiež spí max 10.-12.hod denne- a ked nespí, tak řve a řve. Včera v noci ho bolelo asi bríško, plakal asi 3.h v kuse a vobec sa nedal utišit, tak sme ho šupli do kočárku a tam zaspal...
3. pro 2009 ve 12:30  • Odpověz
Lullko :frowning2:
A vzpomínáš si na něco takového u Natálky? Já teda ne...sice nějaký křik a pláč byl, ale ne v takovém rozsahu. Dnes si říkám, že jsem se tehdy vlastně musela nudit :grinning:
3. pro 2009 ve 12:47  • Odpověz
Jahod, užívej si hodného dítěte :slight_smile: A máš ještě nějaké problémy po té cukrovce? Ty sis užila dost v těhotenství, teď to máš jako odměnu :wink:
3. pro 2009 ve 12:50  • Odpověz
Nat tiež spala málo, ale v noci sa budila iba 1x, to sa nacucala, vymenila som jej plenku a spala dalej a Lukáš zaspí až po cca 2.hodinách po kojení...
3. pro 2009 ve 12:57  • Odpověz
holky mi řekněte proč ty naše mimča tak řvou? myslíte, že prďáky nebo prostě jenom nechtěj bejt sami? Jinak já od porodnice nezhubla ani kilo :frowning2:. V porodce sem nechala 10 kilo a 6 mám nahoře :frowning2:.
3. pro 2009 ve 13:17  • Odpověz
kalimer - :grinning: :grinning: ja jsem taky zrala na chocholouska..

holky lil, beranek, davlu - jestli vam to pomuze, ja mam to samy .. mala proste zkousi co vydrzim a do toho teda nas tatinek se taky moc nepredre... :frowning2:

se musim fakt smat, kdyz me proposteli z porodky tak mi kladli na srdce, ze sestinedeli je doba na odpocinek a at se setrim, nohy nahoru .. ha ha ha ... mam pocit, ze jsem furt v behu
3. pro 2009 ve 13:21  • Odpověz
evi: já jí dávám ten čajík jen když je nějaká neklidná,nebo to vypadá,že by jedla... pije ho normálně a prso vůbec neodmítá, mám láhev od aventu se savičkou č.1, má jim to dát prý stejnou práci jako sát z prsu,tak snad zatím dobrý :slight_smile:

marsie: no tak teda já si nemůžu stěžovat, u nás tatínek je zlatej :slight_smile: snaží se jak může, když potřebuju do sprchy,nebo když potřebuju chvíli vypnout ,tak je tatínek v pohotovosti, bere si malou, a já mám pak chvíli klid :slight_smile:

jinak malá najela na nový systém, tak 2x po kojení hned usne a pak po třetí už neusne a vyžaduje pozornost,jinak řve :slight_smile: paráda
3. pro 2009 ve 13:26  • Odpověz
vás co vám děcka řvou v kuse několik hodin opravdu obdivuju, že vás z toho nejeblo... a vy co máte 2 děti, tím tuplem

kallimer já mám nahoře stále ještě 7 kilo, jím minimálně oproti stavu před otěhotněním, to jsem žrala jak neuvázaná... ale obleču už aspoň jedny oblíbené látkové kalhoty... jupííí, sice to zapínání připomíná nádech před ponorem, ale přece!

marsie taky mi to přijde vtipné, tyhle rady, něco podobného, co nám radila na kurzu... možná prvních pár dní, ale jinak... a s otcem to samé... dávám mu lapky x krát týdně, ale prd platné, tuto sobotu se chystá do akce - mají zakončení s fotbalem... ještě se má na co těšit ode mě, potřebuje se odreagovat a co kua já?! když po něm chci, aby malou přebalil - počkej, se napřed najím... já jsem předevčírem snídala 1,5 hodiny, když malá brečela, dneska to bylo podobné, večer před kojením - přebal ji - no ale já už jsem si chtěl jít lehnout - v porovnání s ostatníma je ušetřený nočního vstávání k dětem, neb já spím s malou vedle a ještě se mu to nelíbí... pokojík je těsně vedle ložnice a on ten řev prosím pěkně neslyší!!!!!!!! nechápu
3. pro 2009 ve 13:33  • Odpověz
ahoj holky-to jsem ja krem-sorry, ze pisu pod jinam nickem, ale je to na dlouho a nechce se mi prehlasova se a prihlasovat...
evi-ja mam ZATIM saticky 2 a jedny jsem pouzila, kdyz jsem malou fotila v 1 tydnu zivota :grinning: ...dalsi pouziti-asi taky ty navstevy...ale normalne nestiham nicmoc-diky tomu debilnimu sirokemu baleni...a taky druhemu diteti...ted tu mam segru - tehu, co mi pomaha, tak to jde, ale i tak je to makacka...takze opravdu obdivuju ty, co jim deti rvou-me by taky asi jeblo-a k chocholouskovi muzem spolu...
ja mam nahore jeste asi 2,5kg...ale uz to dolu nejde..spise se hrozim toho, ze asi naberu, pac to moje decko me asi vycucne..i kdyz nicmoc nepribira-spise ji a kadi....
holky-to je mi lito s tatinkama...svuj pribeh o mamce radeji psat nebudu :pensive:
v sestinedeli klid??to vymyslel asi chlap, ne?? :slight_smile:
3. pro 2009 ve 13:56  • Odpověz
konecne mam obe ruce volne :slight_smile: - mala konecne snad usnula - po noseni, hopsani a ruznym polohovani od prvniho raniho krmeni v 9 h je to celkem sukces :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ted jsem zrala si dat panaka ...
jinak tedy obdivuju vas vsechny, ze mimi oblekate do takovych veci jako saticky, jeansy atd. my teda jsme furt v "pyzamu" - body s kratkym a na to body s dlouhym :zipper_mouth:

s kily se to ma tak, ze to nejhorsi bricho mi slezlo, ale teda rozhodne se nevejdu do svych puvodnich veci. pripada mi , ze jsem se jako rozsirila cela - panev, prdel, stehna .. :cry: - nosim stale ty tehu jeansy - nikde netlaci
:wink:
3. pro 2009 ve 14:08  • Odpověz
jahod, bud rada za hodne dite, neni to tak davno, co jsem si tu "stezovala", ze andrejka jenom spinka a nebo kouka, vubec nebreci...ted asi tyden nam i rve, sice ne moc, ale uz to neni ten andilek, jako na zacatku...ale oproti kubikovi, to je pohadka, to jsem musela krmit kazdy dve hodiny, ale ne z prsu, ale odstriikanym mlikem z flasky, to sem odstrikavala rukou, pze odsavacka to neveme vsechno, takze sem byla jako dojnice a nervy

beranku, ja maly na vecer taky vcera dala nutrilon, pac prsa se mi proste prestavaj nalejvat a nenecham ji rvat...u nas je to tak, ze poptavka je porad cim dal, tim vetsi, ale nabidka se nezvysuje, bohuuzel

evito, tak to je faakt naaahoda jako prase, to snad ani neni mozny :grinning:
3. pro 2009 ve 14:25  • Odpověz
Marsi, klíííd...já taky nosím těhu džíny. Ne tak kvůli břichu ale taky jsem nějaká přioplácaná v dolních partiích. Jo a miminko mám taky vyfešákované jako ty-taky pyžámko. A maminka totéž. Máme tady nekončící pyžamový dýchánek uprostřed plen, ubrousků a kojících kloboučků... :wink:
3. pro 2009 ve 14:27  • Odpověz
Marsie a Davlu - u nás totéž , já teda tepláky a tričko pod tím podprdu narvanou plenama, a Tomášek pyžamo nebo overal. Na hlavě mám hnízdo a někdy zjistím v 11 hod že nemám vyčištěné zuby.
3. pro 2009 ve 14:38  • Odpověz
Saze, jo i ty zuby u nás stejné... :sweat_smile:
3. pro 2009 ve 14:46  • Odpověz
Ahoj holky, tak se vás snažím dočíst a přitom hopsám s Terkou na míči. Snad už konečně budeme mít internet doma, ať jsem taky v obraze. Koukám, že řešíte prdíky - ty nás trápí taky. A to ani nekojíme. Najely jsme na probiotické kapky (má to být zázrak za Kč 650,-), ale nijak zvlášť nezabírají.Jinak Teri je teď taky dost ubulená, babička ji během hlídání naučila houpání na míči, tak to vyžaduje i doma.
3. pro 2009 ve 14:50  • Odpověz
saze-toz ted jsem se zacala smat-dostalo me HNIZDO na hlave :grinning: :grinning: :grinning:
3. pro 2009 v 15:42  • Odpověz
Čau kočky :wink:
Gratuluju k miminkům a těm dvěma posledním čekatelkám držím pěsti :wink:
U nás nic nového, malej je pořád zlatej - Jahod, určitě existujou i hodný miminka :wink: ŤUK ŤUK ŤUK :sweat_smile:
Já mám teda zánět průdušek, kterej se nejspíš potáhne, páč bych se potřebovala vypotit, ale zase nesmím nechat teplotu přes 38 st. - prej se pak nesmí kojit :astonished: Takže se cpu parelenama a vegetím u našich, páč mamka má starou dovolenou, tak si přes den užívá vnoučka a mně nosí čajíky, polívčičky...Teď jsou venku, tak rychle píšu, než mě načape, že neležím :grinning:
Jinak v pondělí jsem byla s malým u doktora, páč mu už od porodnice teklo z očíčka, tak jsme na radu tamějších pediatrů kapali Septonex, jenže se to zhoršovalo, takže jsme byli v pondělí na výtěru a jako suvenýr si z porodnice odvezl zlatého stafylokoka :angry: Takže kapem antibiotika a doufáme, že se tý mrchy zbavíme :pensive:
Saze a davlu, já někdy zjistím až večer, že jsem si ráno nečistila chrup :zipper_mouth:
K těm probiokapkám, já myslela, že se musí skladovat v lednici :sweat_smile: Funguje to, když vám je posílaj poštou?
3. pro 2009 v 15:48  • Odpověz
Holky,vy co máte ubrečené děti tak vás obdivuji. Malý plače (ťuky ťuk) jen když má hlad a to ne pokaždé...někdy pomlaskává. Jahod,máme podobně hodné kluky :slight_smile: Dnes v noci jedl ve 23h,pak ve 3h a pak o půl8...no není zlatý. Snad to tak zůstane hódně dlouho.
3. pro 2009 v 17:17  • Odpověz
Klid v šestinedělí? To je sci-fi, ne? :grinning: :grinning: No já se směju dost věcem z těhotenského kurzu, jojo teorie krásná, ale praxe trochu odlišná :sweat_smile:

Spaagetko, já si myslím, že máš kojit i s horečkou...

Jinak já se snažím každý den namalovat, učesat i umýt zuby :grinning: , abych se sama pro sebe dobře cítila...ale je to těžká dřina ze sebe něco udělat :grinning:

Jinak vidím, že veselo máme doma skoro všechny, až na výjimky.....já mám skvělého partnera, který když příjde z práce se věnuje minimálně jednomu dítěti. Kdybych ho neměla, možná bych žádné druhé a možná i to první dítě neměla :wink:
3. pro 2009 v 17:29  • Odpověz
No a k těm kilům, já jsem zjistila po prvním porodu, že váha není všechno, to že mám stejnou váhu ještě neznamená, že mám stejnou postavu.....kila jsou v pohodě, ale ty centimetry nějak ne...
3. pro 2009 v 17:30  • Odpověz
Jáchymek je taky hodnej, ale žere jak zjednanej- každý 3 hodiny 150 ml Beby- to je běs!!!
Davlu: my jsme měli malou porodní hmotnost, tak proto je 4,2 kg takovej úspech- ale stejnak Jášín roste spíš do délky- za týden o centimetr
Malej spí se mnou a dneska jsem se zase vzbudila tím, že se prcek ke mně nějak přisunul a chtěl rozdojit špičku mýho nosu- to je jeho způsob jak projevit hlad
Jinak máme takovou hru- když pláče, tak příjdu a optám se: Pipíku, copak chceš? A on udělá jedno z gest - ručka+ cumlání- jíst, natáhne obě ručky- odbrknout, propne se- přebalit- no nějak velkou "slovní zásobu" ještě nemá, ale pro základní orientaci v "problému" to stačí :grinning:
Jinak čaj od Hippu je oblíbenej, ten Budulínek včera vyzunkl snad 60ml+150 mlíka- taky že přebaluju co hodinu a půl úplně prodojenou plínku (látkujeme)
3. pro 2009 v 17:42  • Odpověz
tak se zubama jste mě fakt pobavily :slight_smile: taky si kolikrát uvědomím až kolem oběda,že by to chtělo nějakou hygienu :slight_smile:

no dneska má malá den na zabití, než usne,tak vyžaduje houpání a tak, prostě hodinku a dýl se jí musíme věnovat a pak teprve usne....chjo chjo....:slight_smile:

kdy že se to má zlepšit s dětma,spaním a křičením? za 3 měsíce? :grinning:DDD jo jo tak to je ještě dlouhá cesta před náma :slight_smile:
3. pro 2009 v 19:55  • Odpověz
beranku-a kdy ti chodi pritel domu??u me je to tak kolem 6 hod nejdriv, dneska dorazil az o pul osme, ale to vyuziva toho, ze je tu segra...jak odjede, tak se asi zblaznim...dneska jsem kojila od cca 15 hod do 19 hod...a ted uz zase nespime, asi me odvezou...
3. pro 2009 ve 20:05  • Odpověz
beran, já taky nevěděla, že nesmím, ale když mě v pondělí viděl dětskej, tak povídá, že horečku shazovat a kojit jen do těch 38st., že jinak se do mlíka vylučujou ty škodliviny z těla, tak nevím :pensive: Jiná by to prý byla při zánětu v prsu, to prej nejsme vlastně nemocný :sweat_smile: Nechápu, ale paraleny teda zobu, i když bych se radši vypotila :pensive:
kvakul, parádní komunikace, i když já už taky poznám druhy pláče, vrnění, chrochtání... :grinning: Manža teda zatím tápe a nechápe, že poznám, co mu chybí, prej mu přijde, že vydává ty samý zvuky na x různých potřeb :slight_smile:
3. pro 2009 ve 20:19  • Odpověz
spaaget a užívání paralenu při kojení nevadí? Nemusíš mi po jeho užití pár hodin kojící pauzu?
3. pro 2009 ve 20:34  • Odpověz
tak jsem hodila do albumu nový fota :slight_smile: tak mrkněte:slight_smile:

http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=529076
3. pro 2009 ve 20:42  • Odpověz
lil, sleduju, že nejsme sami, kdo má rozloženej gauč :grinning:
holky, tak máme možná po školce, uvidíme ... malá dnes došla s pekelnou rýmou ... zítra ji tam ještě hodím, protože mají mikulášskou a Z. slíbil, že ji po obědě vyzvedne ... doufám, že se k tomu nepřidají ještě teploty ... má zákaz chodit k Ondrovi, tak je na mě naštvaná a on zřejmě taky, pže jakmile ji slyší, tak se zklidní ... doufám, že budou mít lepší vztah než má manžel se sestrou ... ale tam je to o její povaze, tak uvidíme, jak to dopadne :wink:
jinak na váhu raději ani nelezu ...
a novinka ... mám asi zánět, takže už jsem sousedku obrala o zelí (stačí dva listy, rozválet, aby to popraskalo, odkošťálovat a dát na prso) ... a pak mám taky zvýšenou teplotku, takže ty paralenky zobu taky ... jinak bych ty dva absolutně nedávala ...
3. pro 2009 ve 21:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.