• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
slunatko: jo jo přesně tak, gauč nachází široké využítí, já jsem s malou v ložnici, aby se tatínek vyspal,když jde do práce :slight_smile: a tatínek spí v obýváku na gauči, a přes den ho využívám hojně i já :slight_smile: uklízím ho jen ,když má příjít někdo na návštěvu :slight_smile:
3. pro 2009 ve 21:14  • Odpověz
Kremb, přítel chodí jak kdy, ale většinou se snaží kolem 17hod, někdy dřív,někdy později. Ale už ho vždy nedočkavě vyhlížím :grinning: Spíš je problém v tom ročním období, je brzy tma, tak moc dlouho člověk nemůže být venku - no tomu miminku to je jedno, ale spíš to větší už nemá ve tmě co dělat :sweat_smile:
Mně teda osobně víc vyhovovalo to léto, bylo to takové příjemnější, ale bohužel, Jáchymek si vybral až říjen :wink:

Kvak, máte dobrou komunikaci. Já taky nepoznám, co to naše dítě chce....ono taky chce pořád něco a já už to snad i přehlížím, ráda bych i neslyšela. U nás se křik už omezil, protože jsme mu skoro násilím strčili do pusy dudlík, akorát ho neumí moc držet a pořád vypadává, přemýšlíme o gumičce :grinning: :grinning:
3. pro 2009 ve 21:20  • Odpověz
Beran- gumička, neb ještě líp páska na koberce, ta fortelně drží- a obtočit okolo hlavičky :sunglasses: .
Lill- Natálka je tak hezounká- ty očička!!! Ta si tatíka omotá kolem prstu, co? teda jestli to už neudělala... Manžel prohlásil, že by moc chtěl mít dceru- no chápu ho, holčičky a tatínkové....Taky už si spřádám plány, jak počneme a zrodíme druhý dítě... No ale po císaři bych to radši neuspěchávala, myslím, že se má minimálně rok dva počkat
3. pro 2009 ve 23:26  • Odpověz
kvak, mě tenkrát řekli dva roky ...
beránku s tím dudanem to máme taky tak ... násilím mu ho narvem, ale on ho během pěti vteřin vyhodí ...
já už si lahodila, jak jsme spali sedm hodin v kuse, pak čtyři hodiny na kojo a spánek a dnes teda fakt bomba jsem vyspaná ... od jedné do šesti do rána vzhůru a to v pět přišla verča, že jde za náma ...
4. pro 2009 v 08:43  • Odpověz
Holky malej mi začal blinkat v noci po každém kojení nee ublinkávat ale střílel to obloukem. Čím to může bejt netušíte?
4. pro 2009 v 09:06  • Odpověz
Saze- myslím, že to je věc jícnovýho svěrače- zkus ho nepokládat naležato, ale ať je po pití skoro v polosedu, tak půl hodiny- my s tím taky bojovali- někdy se musím mlíko zahustit Nutritonem. Ale jestli máš hooodně mlíka, jak jsi psala, tak se možná přepíjí...?Každopádně se zmiň doktorce, protože obloukem je jiná věc než normální ublinkávání
Slune- to je hustý...Malej taky nějak nespal- on má totiž "noc" každej den jinak- včera od tří odpoledne do devíti- to byl k neprobuzení- v noci ale oči jak žárovky- neřval, to ne, ale chtěl pořád pít, hýkal, ublinkával, chtěl ponosit na ubrknutí, takže já pro jistotu nespala vůbec...A jak to myslíš, 4 hodiny na kojo- vy kojíte 4 hodiny???
No já si dneska na tu jeho noc teda počkám a zalomím to--- ale jak se tohle dělá se dvěma prcky, to teda netuším. Pořád mě láká ten odvar z makovic.
Jinak nechápu, jak vám prckové spí bez jídla tolik hodin v kuse- Jáchym se budí na žrasko každý 3 hodiny- jen teda když má "noc", tak zas hned usne:slight_smile:---on hrozně dlabe a ještě hrozivěji čůrá- nejde ho nechat víc než 3 hodiny bez obsluhy, chjoooo
4. pro 2009 v 09:23  • Odpověz
Kvak - díky za radu. Můj malej se také budí každé 3 hodiny někdy i 2 . A musíme přebalit pokaždé jinak je opruzenej a to nechci.
4. pro 2009 v 09:25  • Odpověz
Kvakulka, včera som si dala makovej koláč a verila som, že sa to dostane do mlieka a Lukáš bude spat ako špalek, no nepomohlo :unamused:
Saze, na to ublinkávaní je ta zvýšená poloha, Nat mi tam blinkala asi do 6.mes a doktorka na to, že to je normálne. My máme takú doktorku, že každý problém s ktorým som za nou prišla, tak že vraj bola banalita a všetko bolo normálne...
Malý mi spí do polnoci krásne, aj 4.hod a potom sa budí ako sa mu zachce...túto noc som spala asi 5.hod
4. pro 2009 v 09:32  • Odpověz
Holky, kojí některá přes kloboučky???
Včera se mi podařilo hodit je do kastrůlku, vyvařovat je tak dlouho až tak žádná voda nebyla a kloboučky na uhel. Měla jsem Avent. Na jiné se Táďa nechytal. A samo, že jiné jsem doma neměla a bylo 8 h večer. Spustila jsem pláč, že ho nemám čím nakojit, manžel mě utěšoval. Naštěstí mi mamka přivezla z lékárny nové Aventky, ale i Medelácký kloboučky. Tím chci říct, že vše špatné pro něco dobré, medelky jsou výborný, lepší než avent, tak vám je fakt doporučuju :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
4. pro 2009 v 10:48  • Odpověz
davlu já mám medelu, nám je doporučila na kurzu..., že jsou tvarově nejlepší apod., ale naštěstí už je nepotřebuju

drahý včera zatím dovezl z lékárny kapky hylak forte na ty prdíky, sice to do malé dostávám stříkačkou namíchané s vodou, prý chutnají příšerně, chuderka se u toho kroutí... čekám na probio z mmb a přikoupíme ještě ten čaj
4. pro 2009 v 10:53  • Odpověz
dostala jsem sms od jonkar - dnes v 7.55 se ji narodil krasny chlapecek Jakub s mirami 54 cm a 4.09 kg. oba jsou v poradku
4. pro 2009 v 10:57  • Odpověz
Eva - musim potvrdit, ze hylak chutna hrozne - brala jsem ho tehotenstvi, chudak mala :unamused:
4. pro 2009 v 11:02  • Odpověz
Tak hurááááá jonkar -velikánská gratulace a malému v životě samé sluníčko.
4. pro 2009 v 11:07  • Odpověz
Ahoj :wink:
Jonkar se už dočkala, moc gratuluji :dizzy_face: :dizzy_face:
4. pro 2009 v 11:11  • Odpověz
Jonkar, móóóócccc veliká gratulace. :dizzy_face: Už se těšíme na fotečky.Tak jsme už komplet tabulička nad čarou. Sice je tam ještě Rennik, ale na jiné diskusi psala, že jde na vyvolávání a to už je dobrých 10 dní. Tak to už snad stihla porodit :wink:
4. pro 2009 v 11:11  • Odpověz
jonkar gratuluju!
4. pro 2009 v 11:15  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:

kvak: díky za pochvalu, malá si tatínka obtočila hned :slight_smile:))) je to opravdu tatinkova holčička.. jinak jsi mě pobavila s tou páskou na koberce, chvílema jsem taky uvažovala o gumičce na dudlík, ale páska bude jistější :slight_smile:

jonkar: moc moc gratuluju, tak hodně štěstíčka, zdravíčka a pohody :slight_smile:

saze: tak mě ublinkla zatím pořádně jen 2 x a to asi proto,že hltala jako blázen a já jí pak nána ještě rychle zvedla na krknutí :slight_smile: ale jinak neublinkává vůbec:slight_smile: jen asi jednou a malinko :slight_smile: ale dr říkala,že ta zvýšená poloha je na to dobrá :slight_smile:
4. pro 2009 v 11:28  • Odpověz
Kvak, nad páskou na koberce se zamyslím :sweat_smile: :sweat_smile:

Jinak náš tatínek si přál i druhé dítě holčičku a já vlastně taky, ale dnes bych Jáchymka už nevyměnila :slight_smile: Všichni si myslí, že chlapi chtějí kluka, ale opak je často pravdou, u nás to platí na 100% :wink:
4. pro 2009 ve 12:02  • Odpověz
no náš taťka chtěl holku taky na 100%...
4. pro 2009 ve 12:03  • Odpověz
Náš klučík ublinkává dost často, někdy i hodně, že měním vše, peru skoro každý den, což u Beatky fakt neznám, ta do dneška ještě neblila a její oblečení jsem prala tak jednou za 2 týdny a to často ještě nebylo co prát....
4. pro 2009 ve 12:05  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem předala Terezku strejdovi a vyslala je na procházku, abych měla chvíli volna. Náš tatínek chtěl taky kluka, ale z Terezky je úplně hotovej.
Nechci kazit radost maminkám, co mají hodná miminka, ale naše malá taky byla zlatíčko - plakala jen když měla hlad nebo ji trápily prdíky. Když byla vzhůru, tak si povídala. Ale poslední 2 týdny řve a je dost protivná. Tak vám držím palečky, aby to u vás tak zůstalo.

Kvakul, četla jsem kolik ml pijete? Terezka je o měsíc starší a pije teď tak 100-110ml někdy po 3, někdy po 4 a v noci i po 5 hodinách. Taky máš Jáchymka tak oplácanýho? Terka má tváře jako syslík, v úterý jedeme do rizikové poradny do Písku (tam byla v inkubátoru) tak se bojím, abychom nedostaly vynadáno, jak tloustneme.
4. pro 2009 ve 12:17  • Odpověz
gratulace miminkam a maminkam-sice jsem se v tom nejak ztratila-nevim, kdo porodil a kdo ne..ale uz asi maji vsichni svoje mimca u sebe, ne? :slight_smile:
ted, co tu mam segru k ruce, tak uz vubec nic nestiham, tak nejak se v tom jeste vice placame a prijdme mi, ze tu malou nejak rozmazlujeme-teda spise segra to nejak proziva...no holt tehu... :wink: :slight_smile:
beranku-me taky jenik jeste nikdy neblil, vubec nevim, co to je...a prevlikam jen kvuli tomu, ze je proste prase u jidla, nechce jist s bryndakem a chce jist sam, nekdy je to lepsi, nekdy desbes...
vcera muz prisel az o pul 8-to byla sila, mala nespala od 3 do te pul osme a chtela se furt kojit...nechapu... :slight_smile:
dneska jsem koupila dudlik - nuk- tak snad ji pojede, pac ty jine nechce a uplne ji z toho natahuje...
jenika jsem kojila pres kloboucky medela a byly super-po trech mesicih je vyplivnul a rozkojil se sam...
byli jsme venku na namesti a dali si detsky punc... :wink: :slight_smile: a potkaly otce-nevidely jsme ho 3tydny-chytl pasovy opar, tak do porodnice nemohl a vlastne ani k nam domu, ale uz je na tom lip...tak se aspon podival na vnucku...a vnúka :grinning:
jeste jsem zakoupila caj v DM pro kojici matky a toho se da vypit az 6 salku-hrnecku denne a je docela chutny, takze doporuju :slight_smile:
4. pro 2009 ve 13:08  • Odpověz
Kremb, Beatka chce jíst sama hlavně polívku, já se na to raději ani nedívám, protože si vždy představím, že ji musím převlíknout, umýt židli, stůl, atd.....však to asi znáš :sweat_smile:
Jáchymka právě z toho Nuku natahuje a ten nechce vůbec, koupila jsem na zkoušku jiný a ten mu tam cpeme a chvíli ho tam má, než ho vyplivne.....dokonce jsem ho přinesla z obchodu a strčila mu ho na zkoušku do pusy, žádná sterilizace, nic, no a do dneška jsem ho ani nevyvařila....no prostě druhé dítě a už není tolik času :grinning:

Pokud jde o spaní, od rána ještě Jašík nespal, tak u nás to vypadá tak, že celý den běhám od jednoho k druhému a nevařím, normálně nejím, prostě pohoda, odtučňovací kúra...
4. pro 2009 ve 13:53  • Odpověz
Kremb, chápu, že když máš doma sestru, že je to hned lepší :slight_smile: Já bych navrhovala, že k 2 dětem by se měla přidělovat asistentka :grinning:
4. pro 2009 ve 13:53  • Odpověz
já brala sebou do porodnice dudlík (avent),kdyby řval. Malý samozřejmě řval, ale ten dudlík nechtěl. Sestřička mi dala klasický "komunistický" kulatý -a ten mu šmakoval :slight_smile: . Takže jsem domů nakoupila jen ty kulaté.
4. pro 2009 v 15:19  • Odpověz
čus matky!
jonkar - tak konečně! gratulace veliká! přeju ti zdravé a hodné miminko!
já mám od včerejška nějaký nešťastný dítě - nebrečí, to neee, to neumí, ale pořád tak pofňukává a nemůže pořádně zabrat.., a už jsem na to přišla, ten můj otesánek má normálně pořád hlad! takže jsme začali kojit z obou prsou, ale on většinou u toho prvního usne a vzbudí se tak za půl hodinky, za hodinku a chce jíst, protože je prostě nedojedenej. když se mi ho podaří udržet vzhůru i na to druhý prso, tak je dobrej... myslím, že musí baštit rozhodně přes 100 ml, není to moc?
4. pro 2009 v 15:41  • Odpověz
beranku, asi tak nejak :grinning: ted delala segra ryzi-no pohroma-uplne vsude, ale ja jsem otrla :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
hele, presne tak, ja bych taky potrebovala asistentku, segra uz dneska konci :angry: :slight_smile:
prave tady byla kamaradka, ukazovala mi manducu a satek, tak snad ji do te manduky nekdy narvu...
no prave ze ji natahovala z tech klasickych dudliku, tak jsem ted vyvarila ted nuk-uvidime...
jinac diky sestre mam o dalsi kilo vice-nula pohybu a jeste k tomu strava-asi me picne... :grinning:
4. pro 2009 v 16:45  • Odpověz
tak jsem koukala,že jste řešily dudlíky,tak musím říct,že mám dudlíky od Mam a malá je normálně dudá,takže pohodička... sice jí chvíli trvá,než si je vezme, občas plive, ale jakmile si ho dobře chytí,tak jí v puse kolikrát vydrží i docela dlouho :slight_smile:

teď jsem stihla vyprat a pověsit prádlo a udělat bábovku,jen do toho úklidu se mi prostě nechce,chjo chjo :slight_smile:
4. pro 2009 v 18:29  • Odpověz
uff.... pozdrav je prihodny nejen pro tehotne ale i pro matky na "dovolene" - teda kdo vymyslel pojem "materska dovolena" si fakt dela pr...

jonkar - je uz taky maminka - gratuluju!!!!! :grinning: :grinning:
tak uz jen ten rennik ..

saze - to nahle bliti - nam se to stalo taky - po konzultaci s mudrou si myslime, ze to asi bylo z tech vsech leku - Sab + vitamin K a ten dalsi .. zkus vysadit vsechny preparaty ... jen koj mlicko!!! davky sniz treba na pulku ale casteji ... to by melo pomoc + glukopur (cistej hroznovej cukr - maji v lekarne) s prevarenou vodou na lzicku a porad zvysena poloha od pasu nahoru... good luck :sunglasses:
4. pro 2009 v 19:34  • Odpověz
Orlik- právě oplácanej není- on roste hodně do délky, je to takový dlouhý, štíhlý mimi, až si někdy na poradně před těma mišelínkama připadám, jako když ho nekrmím...Ale doktorka říkala, že pro něj je tak akorát jíst těch 150 ml, ale tak 6 krát denně, ne 8 krát, no :confused: . On váží přes 4 kg, takže by měl vypít tak 700 ml/den----150-170 ml/den/kg váhy---Jahod, jestli je Vojta už taky přes 4 kg, tak pije úplně OK
Beran- na diskuzích mi příjde, že s kluky je nějak víc starostí- myslím tím, že přicházejí na svět nějak míň hotoví, pořád je souží nějaký trápení- tuhle prdy, tuhle blinky,no chlapi, no :grinning:
4. pro 2009 v 19:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.