• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
kvak-no me se prave zda, ze je vice problemu s holkama :slight_smile: mala je furt opruzena, do toho kdyz ma kado, tak to ma az uplne vsude-z toho mam uplnou nocni muru-no nevim..asi je to kus od kusu :grinning:
lil-kde jsi koupila ty dudliky???
4. pro 2009 ve 20:24  • Odpověz
kremb- asi jo...
jinak myslím, že Mum dudlíky má DM.
4. pro 2009 ve 20:50  • Odpověz
jon, gratuluju, konečně ses taky dočkala ...
krem, zkus jí ten Sudokrem, my ho dostali v porodce jako vzorek, ale používala jsem ho už při malé ... nebo vyměnit značku plínek ... to mi pomohlo teď při malým ...
kvak, já dnes objevila malýmu druhou bradu ... a když má trápení s prdíkama a šklíbí se u toho tak ji má dost slušnou :grinning:
tak a malá je doufám vystrašená čertama až až ... měli je dnes ve školce a teď jsme byli na rozsvěcení stromku a tam byli taky ... zítra jede k babičce, tak ta ji určitě vezme na Svoboďák nebo někam, kde budou ... to zas bude do pondělí hodná :grinning: dýl jí to určitě nevydrží
4. pro 2009 ve 21:02  • Odpověz
kvak - koukám na fotky a žasnu nad jáchymkem! ten za ten měsíc vyrostl! :astonished: ale je to krásnej chlapeček, přijde mi, (stejně jako vojta) že není moc miminkovský, že je prostě rovnou chlapeček..
jo, a děkuju za info o tom mlíku, uklidnila jsi mě, že mě snad nesní.. otesánek..
holky, od kdy se tak smí začít cvičit? já mám pořád děsnej břuch.. brr.. celá se klepu, hnus fialovej.. :confounded: já nevím jestli to může být i tím císařem, ale já mám fakt pořád břicho..
4. pro 2009 ve 21:17  • Odpověz
holky, já nevím co s těma plínama naširoko.. :unamused: já to dneska zkoušela, ale jednak mi to teda přijde šílený, protože mu trčej nožičky od sebe chudáčkovi, musí to být hrozně nepohodlný, zřejmě to i dělám blbě a jednak se mi z toho stejně během čtvrt hodiny vykroutil, šikulka.. :sweat_smile:
4. pro 2009 ve 22:27  • Odpověz
já si toho všimla v porodnici, že holky po císaři měly takový víc klokaní vak- nevím, čím to je... mně už se pomalu ztrácí, ale je pořád na břiše znát, jak bylo ještě nedávno velký.no a ty jsi rodila vlastně až měsíc po mně...takže trpělivost.
jinak mám pocit, že mě můj kránej chlapeček sní- asi jako tebe- ov pořád žere!!! z flaštiček mu to teče pomalu, takže krmení je stejně pomalý jak kojení a on se s každou dávkou sejří snadf hodinu, někdy mezi tím i spí... když jí dojede, tak už chce další!!! on není nikdy po jídle, pořád je totiž před jídlem
máš pravdu, tvůj Vojtík je taky takový dospělý miminko-ale mně se to hrozně líbí :wink:
4. pro 2009 ve 23:55  • Odpověz
Gratulace jonkar k prckovi :slight_smile:
5. pro 2009 v 09:17  •  2 děti  • Odpověz
Brý poledne,Jonkar tak si se konečně dočkala...gratuluju.
5. pro 2009 v 11:23  • Odpověz
brý poledne :frowning2: .. teda uprime nevim jestli je noc ci den... zase jsme prochodily noc na zaver jsem opet zkusila nutrilon a ku 6 ranni to zabralo...

kycle/ pleny - nevim , proc vas tak trapi - jednak by vam to meli vysvetlit na te ortopedii jak je spravne vazat a nebo proc vam rovnou nedaji takove ty jejich fixacni?? pod to normalne plenku a je to vyreseny..

dneska maji holky mejdan :grinning: :grinning: - sice se mi teda faaakt chce, ale vybicuju se :grinning:
5. pro 2009 v 11:35  • Odpověz
Kvakul, naše Terezka byla hodně rozežraná, když jsme se vrátily z porodnice. Ale ona podle doktorky potřebovala dohnat váhu - 2,4kg nebylo nic moc. Teď se asi zasytila a už tak moc nejí. Ale mišelinek je slušný, vyfotím vám její nožičky. Už má přes 5kg (přesnou váhu se dozvím v úterý).

Marsie, já včera nosila, houpala, chovala večer od půl 6 do půlnoci. Máme hrozně hyperaktivní dítě - ona skoro vůbec nespí přes den (včera dohromady naspala asi 2 hodiny). Jsem už celkem zoufalá, doufala jsem, že jsme si to už vybraly.
5. pro 2009 ve 12:42  • Odpověz
holky POMOC - jaky prasky proti bolesti se muzou ??? smi se ibalgin? me strasne furt boli ten zadek jako kostrc no a i pipka.. se to moc neda vydrzet...
5. pro 2009 ve 12:58  • Odpověz
Ahoj, tak jsem poslala kluky ven, tak mám chvilku...

marsie: ibalgin nevím, myslím, že ne, můžeš panadol, paralen apod. ale kdyžtak si zavolej na pohotovost, ať ti poradí, tam je přece jen doktor.
Ja bolavý zadek a pipku zkus studenou sprchu, i několikrát denně, vím, že jedný paní co se mnou byla na pokoji to na chvilku vždy pomohlo.
5. pro 2009 ve 13:16  •  2 děti  • Odpověz
a u nás:

v pátek jsme byli mimořídně u doktorky....malého chytla kolika...nebo spíš všeobecně zažívací problémy(trochu asi i průjem a začal blilnkat, což nikdy nebylo - max. si jednou ublinkl malinko, teď toho bylo trochu víc), mo
žná trochu i nervíky, ve čtvrtek dostal novou sádru :frowning2: a pak byl hodně plačlivý...odpoledne moc nejdel, vždy cucnul a nic...v noci bříško, prdíky, takže jsme masírovali, pecičkovali a nasadili probio, nakonec se vždycky naštěstí trochu uklidnil a i jsme se vspsali.
jinak u doktorky jsme ještě dostali jsem sab s. na bříško, dávám ale i ty probio kapky...
ke všemu máme zyrtec kapky na alergii, je osypaný na prsíčkách a na bříšku...a už to vypadá jako reakce na něco, v jídle se hlidám, prášek používám pořád stejný, ale raději přidávám ještě jedno máchání.
Ale asi vím, z čeho to je, jak jsme sundavali s., tak jsem ho pak chtěla pořádně vykoupat a dala jsem baby wash - sice od sebamedu, ale může se to stát, nebo jsem ho dala hodně, nevím. Olej i mléko i šampon v pohodě, ale co jsem myla opravdu bříško tak tak vyrážka (která ho asi svědí - takže bříško, vyrážka sádra = pláč )...no musím to sledovat a uvidíme. Každopádně kamarádka mi říkala, že i nich zas byla vše v pohodě jen olejíček...
V pondělí musíme na kontrolu, ale už je to lepší a tolik nepláče, opravdu to byl takový zoufalý pláč, když na vás koukají ta očička plná slz a není jak pomoc...to je hrozné. člověk by si to hned s těma drobkama vyměnil.

ale naštěstí je to velký šikula a i přesto doc ela hezky spinká, sice si občas zabrečí, ale žádný extrém...

docela nezávidím těm, co se fakt nevyspí, to jsou asi extrémy..my jsme tak ten zlatý střed.
doufám, že se to u všech ještě srvoná, ono i ty mimča potřebují na adaptaci nějaký ten čas...jak se říká blázniové 6N asi pro všechny...
5. pro 2009 ve 13:21  •  2 děti  • Odpověz
Jinak koukám, že řešíte dudlíky..MUm jsou opravdu dobré, sice teda nemluvím z vlastní zkušenosti, ale snad mohi přispět vodou do mlýna..i lahvičky mají dobré...
my dudlík stále nemáme a nebudu mu hp cpát, jednou se tak zajíkl, až jsem si to pak vyčítala...takže fakt ne, nebo jen pod dohledem, ale on ho stejně nechce.

krem: zkus ten sudokrem, jak píše slunatko, vím, že nás na něj taky upozorňovali a taky třeba jinou zančku plen, ubrousků apod. nebo zkusit chvilku jen vodu...bepanthen nepomohl??
5. pro 2009 ve 13:25  •  2 děti  • Odpověz
omlouvám se za román, ale nějak se to nasčítalo... :unamused:
5. pro 2009 ve 13:26  •  2 děti  • Odpověz
Renat, my jsme měly 6ti nedělí naprosto v pohodě (pokud nepočítám ty první 3 týdny v nemocnici v inkubátoru), Terezka začala bulet před týdnem a ani moc nespí. Mám další metu - a to 3 měsíce. Anebo bude po mně a bude brečet do 3,5 roku. Ale to vážně psychicky nevydržím.
5. pro 2009 ve 13:42  • Odpověz
Ahoj :wink:
Náš Jáchymek sice málo spí, ale kupodivu jsem psychicky úplně v pohodě, je to mnohem lepší než u prvního dítěte, kdy jsem nevěděla co příjde a byla vnitřně hrozně napnutá pořád, teď to míň řeším, protože dvě děti jsou dvě děti a člověk jen běhá od jednoho k druhému a na depky není čas.....

My máme štěstí u obou dětí u opruzenin, u žádného nic, v podstatě žádný krém nemusím používat, Bepanthen mám ještě po Beatkce a myslím, že ho budu ještě někomu věnovat :sweat_smile:
Kvak, taky mi příjde, že s kluky je větší problém, ale zase nám to vynahradí později, kdy si budou sami hrát - doufám, aspoň jak všichni tvrdí, holčičky vyžadují stálou pozornost....vše má své pro a proti :grinning:

Absolutně netuším kolik Jašík vypije mlíka a ani nezkoumám tabulky, je pěkný otesánek a Beatka nebyla jiná, i když pila mnohem méně, řekla bych že to nebylo ani 6x za den...v pondělí jdeme na kontrolu,tak uvidím :wink: Zkoušela jsem ho měřit a vyrostl asi o 6cm, takže 56 už nám nejsou :wink:

My máme dnes mikulášskou besídku, tak bude nějaká změna :slight_smile: Uvidíme, jestli Jašík bude spolupracovat :grinning: Ale samozřejmě nejdeme na mikuláše s ním, aby to nebylo špatně pochopeno :grinning: :grinning:
5. pro 2009 ve 13:52  • Odpověz
MUM dudlík máme z DM, NUK totiž odmítl, tak jsem zkusila ten MUM a dobrý, sice vypadne asi tisíckrát z pusy, ale jde to....
5. pro 2009 ve 13:53  • Odpověz
Beránku, já se zatím ještě psychicky nevzpamatovala. Ten předčasný porod, ikubátor se všema těma hadičkama, infekce bříška, doma nás začaly trápit prdíky a teď nespí a bulí. Bojím se, jestli nebude mít nějaké následky jako nedonošená. Pořád ji pozoruji a jsem zralá na Chocholouška. Třeba to u druhého dítěte bude lepší, ale nejsem si jistá, jestli si ho pořídíme. Druhý předčasný porod bych už vážně nemusela.
5. pro 2009 ve 14:07  • Odpověz
marsie: dobre jsou indometcinove cipky do zadky pokud mas,me to hodne pomohlo kdyz me bolela pipka... a ibalgin ja uz mela,mela sem silenej bolehlav tak jsme si ho dala a myslim ze se muze. jinak jak pisou holky ta sprcha me taky hodne pomahala, :slight_smile:
5. pro 2009 ve 14:29  • Odpověz
Ahoj holky,

tak včera to byl u nás horor. dopoledne sme spali půl hodiny a to ještě u mě v náručí a odpoledne hodinu - jinak pořádně sme usnuli až v půl 11 večer. Jak dlouho uspáváte? já klidně dvě hodiny v náručí a to už chce zase prso a když usne a já jí chci položit do postýlky tak se vzbudí. už sem fakt zoufalá - nemůžu přece pořád jenom chovat a chovat. Musim taky uvařit a uklízet - naštěstí manža je tolerantní, ale mě to štve. Jak to zvládáte?
Jinak gratulace k dalšímu mimču :slight_smile:.
5. pro 2009 ve 14:44  • Odpověz
holky ještě dotaz - jak často dáváte sab-simplex - při každým kojení 15 kapek před nebo po kojení a můžou se kombinovat s baby calm?
5. pro 2009 ve 14:45  • Odpověz
Kallimer, naše Terezka spí podobně jako vaše. Taky toho moc doma nestíhám, ale nemám sílu ji nechat plakat. Sab simplex jsem dávala 15 kapek do mlíčka (my jsme na nutrilonu), mělo by se před jídlem, ale pokud to bude po jídle nic se neděje. S baby calm se kombinovat nesmí (říkala mi to lékárnice). My teď dáváme ráno probiotické kapičky (sabík nám přestal zabírat) a odpoledne 2x 10kapiček sab simplexu.
5. pro 2009 ve 14:56  • Odpověz
Kallimer - ja davam 15 kapek do kazde lahvicky mleka a nejspis to pomaha - miminko se uklidnilo a vic spinka - anebo je to nahoda :grinning:
5. pro 2009 v 18:55  • Odpověz
ahojky, tak já měla celý dopoledne miminko, o kterém jsem věděla jen na kojení a pak byl vždy dvě až tři hodiny klid ... jsem zvědavá na noc ...
malá byla u tchýně, pže Z. byl v práci, tak aby se mi s tou rýmou nemotala okolo ondry a taky aby se dostala ven (tady byla inverze, takže s malým jsem byla jen na půl hodinky) a představte si, že tchýně s ní ven nešla, aby nebyla nemocná ... jsem myslela, že mě jebne, když mi to Z. řekl ... tak byla celej den ve vysušeným paneláku a teď kašle jak tuberák ... usnula Z. v autě ... tak jsem jí byla vyslíct a převlíct ... no je mi jí líto, kdybych to věděla, tak si ji nechám doma a pošlu ji ven se sousedama ... fakt jsem nakrklá
5. pro 2009 v 18:55  • Odpověz
ahoj holky. mam dotaz. nase mala si uz treti krmeni nebrkla :( takze pocitam ze me pozvraci ted dalsi krmeni.. co delate aby si deti brkli??? ja ju aji na chvilenku dam hlavickou dolu,ale nepomaha to.. mam ju na rameni ale ona proste nic.. spi
5. pro 2009 v 19:00  • Odpověz
marsie mě bylo v nemocnici řečeno, že na bolest paralen a ibalgin (všechyn léky typu brufen), zbytek konzultovat s dětskou lékařkou
5. pro 2009 v 19:07  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:

krem: dudlíky od Mumu jsem dostala,ale myslím,že jsem je viděla v tom DM,jak tady píšou holky :slight_smile:

Veru: naše malá taky částo nebrkne.... buď usne,nebo se mi na rameni prostě mrská a heká a to je všechno... vychází to u nás tak půl na půl, tak jí prostě nechávám. Občas mi sice ublinkne,ale zatím to bylo jen jednou hodně....takže zatím jsem to moc neřešila.

Holky dáváte ty kapky, ať už probio, Baby Calm nebo Sabík i preventivně? Nebo jen když vidíte ,že mají mimísci problémy?
5. pro 2009 ve 20:02  • Odpověz
marsie, mne v porodice rikali, ze brufen i paralen se muze, ale jak uz nekdo psal,tak ty cipky, co se zavadi do zadice, indometacinovy, ty jsou dobry, ale jsou asi jenom na predpis :unamused:

kocky, vy co kojite a castecne dokrmujete, jak vam kakaj mimca?...ja davam maly druhy bo treti den cca jedno jidlo UM a ona nejak prestala kakat, posledni kaky bylo snad vcera rano a od te doby nic, tak nevim, zda je to ok

veru, mne mala krka tak max z 50ti procent a i kdyz si brkne, tak si pak stejnak ublinkne, takze to resim tak, ze je neustale ve zvyseny poloze

lilisku, ja davam spis baby calm a davam ho jenom kdyz vidim, ze ma problemy¨

jo a kocky, vim, ze jste to tu uz asi psaly, ale nestiham poradne docitat, co na ty pupinky v obliceji, mala to ma cim dal, tim horsi..

beranku, taky mam pocit, ze jsem mnohem vic v pohode, nez kdyz se nam narodil kuba, neplasijm a spoustu veci uz proste beru jinak, s nadhledem
5. pro 2009 ve 21:16  • Odpověz
Kalimer, u nás je to se spaním stejné jako u vás....nevařím a doma nic nedělám, bohužel se neroztrojím....
Právě jsme asi 4hodiny uspávali....

Marie, my částečně přikrmujeme Nutrilonem a Jáchymek kadí tak 1x denně....
5. pro 2009 ve 22:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.