• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
pridavam se ke skupine placicich deti. od 19hodin place a nevime proc. napapana je vykakana taky,prdi krasne. Ted mam kocar vedle sebe a nohou houpu. Konecne usina. Asi jsme odkazani na houpani a drndani, :pensive: snad pujdu spat jsem KO :angry:
5. pro 2009 ve 23:35  • Odpověz
ahojky, tak hlásím, že jsme povolávali včera o půl deváté sousedku (zdravotní sestru) ... objevila jsem malýmu na jazýčku moučnivku, ale hnusnou ... o té půl deváté řval (asi bolestí) už hodinu a půl ... a furt jsme nevěděli co s ním ... pak přišla ta sousedka a řekla, že je to fakt moučnivka a poradila babskou radu ... na kapesník dát citr. šťávu a vytírat před každým kojením ... holky, někam si to napište, protože kdyby vás to fakt potkalo, tak to pomáhá ... na noc jsem mu to vytřela genciánkou, tak jsme se i vyspali ...
jinak je malej hodnej, ale abych to nezakřikla ... protože jeho 36hodinový režim se ho pořád drží ... manžel mi dokonce vysvětlovat, že děti se s tímto režimem rodí a že se to upraví právě v 6-ti nedělí ... ještě, že čumí furt na ty dokumenty, jinak bych byla naprosto nevzdělaná :grinning:
6. pro 2009 v 08:38  • Odpověz
Ahoj holky, prosím vás poraďte! Malé budou v úterý 3.týdny a od pátku zhruba od 5. hod. ranní nekakala. Do té doby kakala třeba i 5x za den. Začala mít prdíky, tak jsme začali dávat seb simplex, pak jsem jí koupila baby calm a sab vysadila, ale dávala jsem jí ho max. 3x denně. Prdí jak starej chlap, včera jsme zase měli bolení, tak jsme cvičili a masírovali bříško a pak začala prdět, ale furt nekaká. Čůrá, to jo. Tak já neví. Vím, že se někdo psalo, že nemusí kakat několik dní, ale patí to i u takhle malých dětí? A hlavně, záhada je, že mi přijde, že to nekakání začalo až s těma kapkama, ach jo.
6. pro 2009 v 09:54  • Odpověz
Akvy, pokud kojíš, malá může kakat klidně jednou za týden. Pokud jste na umělým mlíku měla by kakat jednou za 1-2 dny.
6. pro 2009 v 10:56  • Odpověz
slune-asi blby dotaz-jak poznam tu moucnivku??
lil-diky za tip na dudliky...
ber-asi si poridim satek a naucim se ho vazat...manducu jsem zkousela, ale jsme jeste dost malli...prosim te, jak maleho nosis???jako na rukach??
6. pro 2009 v 11:00  • Odpověz
krem, šátek je super ... dávám tam malýho, jinak by mi upadly ruce ...
a k moučnivce ... je to takovej bílej povlak na jazyku ... vypadá to, jak kdyby jsi slízala hladkou mouku ...
6. pro 2009 ve 12:01  • Odpověz
orlik...děkuji, myslíš, že to platí i pro takhle malinké děti? Není to až po šestinedělí? :unamused:
6. pro 2009 ve 12:06  • Odpověz
je to pro všechny děti, které jsou kojené ... jim se ta střevní flora začíná upravovat ... nebuuuj, to je v pohodě
6. pro 2009 ve 12:33  • Odpověz
slunatko, díky, jsem z toho vyvalená, nejdřív skoro jak průtokáč a z ničeho nic- najednou nic... :confused:
6. pro 2009 ve 12:39  • Odpověz
slune-toz mala ma taky bily jazyk...ja to teda pripisuju kojeni-takze to je asi blbost...ale mala je v pohode, jen dost kadi...myslis, ze to muze mit nejakou souvislost???
ja jsem se satku porad vyhybala, ale do manduky jeste davat nechci, prijde mi mala a tak mi zbyva satek, sice jsem si koupila the babasling, ale tam se male moc nelibi...mozna ji tam davam blbe, ale ona je rada vertikalne...
6. pro 2009 ve 13:48  • Odpověz
Ahoj holky,tak Vás jdu po dlouhý době navštívit,ale je toho moc,ani fotky jsem sem ještě nestzihla dát,ale to snad už během dnů zvládnu tak my jsme nemocný máme 40cítky a rýmu,ale tu zadní,co nejde odsát,tak jsem nevrlý.Jinak jak máme UM tak nám chyběli tekutiny,ale bylo to s ní těžký když neměla hlad flašku nechtěla a stříkačkou mi zvracela snad všechno co měla,ale dneska už si čaj vzala a spinká dál.No u nás byli teď noci taky divoký ani neplakala ale fňuká a je to tou moučnivkou mají tu pusinku rozbolavěnou a prý je to bolí,nebo jakby pálí,tak mažeme genciálkou taky,ale taky tou genciálkou mažeme opruzení jsme trochu a ta genciálka to krásně vysušuje a hojí ani jsem tomu nechtěla věřit.Holky myslíte,že když mám Bebu a chci přejít na Nutrilon,tak můžu třeba dávat bebu a druhý den hned od rána dávat Nutrilon?Mě dali bebu hned v porodnici,takže je to vlastně,jakobych přecházela z mateřskýho mlíka na sunar ne?Když jsem nikdy nekojila.Ona po tý Bebě hrozně přibírá.
6. pro 2009 ve 13:58  • Odpověz
zuzi-prosim te, vy tou genciankou mazete i opruzenou dupku??me se mala taky desne prudi-zacinam niit podezreni na tu moucnivku... :angry:
6. pro 2009 ve 14:20  • Odpověz
ahojky holky... mam dotaz..porad to stejny :slight_smile:
mala je na nutrilonu a uz 2dny nekakala,strasne place. prdi,ale nekaka. Vubec nevim co mam delat. My caj nedavame ale asi by jsem mela ze ? mam doma jen normalni hermankovej ale ne pro deti. klasicky hermanek. myslite ze ji to muzu dat? ja jsem uz uplne bezradna.. prosim poradte :frowning2:
6. pro 2009 v 15:14  • Odpověz
Ahoječky maminky :slight_smile: jsem doma z porodnice
s radostí vám jdu oznámit že 30.11. v 12.57 hodiny se nám narodil Lukášek, s mírama 53cm a váhou 3400g.
Nakonec jsme rodili přirozeně, ve 2hodiny ráno mi praskla voda :slight_smile: porod byl v pohodě, akorát se mi kolem 11 ztrácely kontrakce tak mi museli dát oxytocin a popravdě pak to začlo fakt bolet ale z druhé strany mi hrozně mi pomohl, protže se malý za 2 hodiny narodil. Všichni byli skvělí, včetně manžela, který mi strašně moc pomáhal!!!
Zatím tady nemám moc foteček ale určitě přidám :slight_smile:
papa
6. pro 2009 v 16:16  • Odpověz
Krembonzur: jojo malá se mi hrozně oprudila až má jakoby takový puchýřky a jelikožjsme nemocný a máme ty teploty,tak jsme jeli do nemocnice na pohotovost a rovnou když ji prohlíželi mi řekli,že jí to mám tou genciálkou mazat,že ta vysušuje a že ji to pomůže,že ji mám nechat třeba pod dekou větrat hambatou a nebo na pár dní k tomu ještě zkusit látkovky,tak jsem jí to namazala je to teda děs běz pak ta blínečka,ale už je to lepší jo a než ji to mažu,tak místo ubrousku,nebo mokrý plínky ji to omývám odličovacím tamponem heřmánkem,pak to trochu osuším a namažu tou genciálkou někdy dám bepanten nebo rybilku,ale to jen na zadeček.Tak to můžeš zkusit a uvidíš.ta dr.byla v důchodu,ale je prý dobrá. :wink:

Verusa22. já to měla taky tak krmím teda zatím Bebou,ale když mě pustili domů z porodnice,tak mi Lucinka nekakala 4 dny dr.říkají,že nemusí kakat i 5dní,ale dýl ne,tak jsme zkusili změřit teplotku v zadečku pošťourat teploměrem,nebo jsme normálně ukrojili kousíček másla z tý kosty a strčili ji ho do zadečku a za 5hod.se vykakala.á mám teda fenyklovej čají,aby bříško nebolelo,ale heřmánkovej ji dát trochu můžeš i když není dětskej mojí malý ho dávali už v porodnici ze stříkačky.
6. pro 2009 v 16:32  • Odpověz
krembonzur- jestli máš podezření na moučnivku tak ji to taky namaž tou genciálkou,já ji mažu vevnitř i tvářičky a jazyk,ale bacha pak ji dej nějakej starší dudlík,protože tu genciálku z něho ndostaneš ani po vyvaření oblečení se mi vypralo i na 40,ale dudlík nereagoval a je pořád nafialovělej.
6. pro 2009 v 16:34  • Odpověz
veruso, my jsme taky na nutrilonu, podle doktorky by měla kakat jednou za 1-2dny. Naše Terezka teď kaká každý den - od té doby co dáváme probio kapky. Jinak my ještě přidáváme na prdíky 2x denně 20ml fenyklový čaj. Zkus masáž bříška, to u nás na kakání zabírá skoro vždy. Jinak bych asi zavolala doktorce, abys měla jistotu.
6. pro 2009 v 16:38  • Odpověz
rennik: no super, gratulujeme, jsme přesně o měsíc! Lukášek je moc krásný a ty dupačky nemají chybu (Kde si je sehnala :slight_smile:
6. pro 2009 v 16:40  •  2 děti  • Odpověz
Reník velká gratulace k Lukáškovi je sldkej tak ať krásně roste
6. pro 2009 v 16:54  • Odpověz
Ahoj, taky jsme dneska dorazili z porodnice. Mužovy fotky zde: http://miroslawek.rajce.idnes.cz/BENJAMIN/

Z porodnice mám smíšené pocity - při porodu všichni skvělí, ačkoliv jsem na ně (i po aplikaci epiduralu) ječela při vyšetřování, ať toho okamžitě nechají a vyndají ze mě ty ruce, že ne a ne a nechci (a hned jak to udělali, tak jsem se pokorně omlouvala, že si prostě nemůžu pomoct) - byli všichni vlídní. Nicméně po dvanácti hodinách kontrakcí, kdy poslední dvě tři hoďky byly už dost hnusné, se rozhodli pro toho císaře, protože dítě se zaseklo někde nahoře, já jsem se neotevírala a jemu se navíc zpomalovaly ozvy, když jsem ležela na boku, takže usoudili, že má omotanou pupeční šňůru (a taky že jo, šikulka).

Na operačním sále jsem při kontrakcích rozvibrovala stůl, jak jsem se třásla v křečích - no a pak už si pamatuju jenom tři tváře v mlze, o nichž jsem si myslela, že je to muž, moje máma (která tam chvílema byla) a dítě, o kterém jsem si říkala, že je strašně krásné, a pak jsem si myslela, že se mi to jenom zdálo :grinning:

Na jipce i normálním šestinedělí taky všechno v pohodě (i když teda první dva dny jsem ze syna viděla jenom oči, vlasy a horní část nosu, jak jsem se nemohla ani otočit pořádně na bok), horší potom na nadstandardu, kde se krom milých sester objevila i jedna, s níž jsem posléze vcelku našla společnou řeč, a druhá, která mi rozbouřila hormony tak, že jsem bulela asi dvě hodiny - bo se nějak nepodařilo krmení. Původně jsem myslela, že nemám mlíko (a taky mi to všichni tvrdili, já ze sebe nic nevymáčkla a ostatní to nezkoušeli). Pak se ukázalo, že mám (i když žádná sláva), ale dítě to nejí. Bůh suď proč. Přisaje se ukázkově, při dokrmování jí jak zjednaný (i odstříkané moje), ale prostě NEŽERE. Jenom si tak hraje. No a zatímco by člověk tak trochu čekal, že mu poradí, co s tím, tak se dozví, že "nekojíte po císaři čtyři dny - výmluvy..." (to byla ta, která se pak ukázala milá, akorát první kontakt mě vyděsil), případně že "nekojíte? jak to, že nekojíte? (netuším, do řiti) dyť saje (no nesaje, kdyby sál, tak by přibýval), a odsáváte? jak to, že neodsáváte? (protože si všichni mysleli, že nemám mlíko, tak neodsávám - nebo ne, Z PLEZÍRU! :angry: )".
Vrchol byl, když mi ta druhá sestra nejdřív vysvětlovala, jak dítě přikládám blbě a cpala ho na mě, ale když jsem ji požádala, jestli by se koukla na kojení z druhého prsu, protože mi to prostě nejde, tak pravila, že "kloboučky máte a já s tím už nic neudělám". To samé s krmením se sondou (domlouvaly jsme se s denní, která jí to evidentně předala, že to vyzkoušíme - jen abych viděla, jak to vypadá, když správně polkne, nicméně když jsem ji o to požádala tak pravila "ale doma sondu mít nebudete, néééé?" - no zabít málo :angry:) Vtipné na tom bylo, že jsem tam právě kvůli tomu kojení (a aby mi s tím někdo trochu pomohl) zůstávala o den dýl (s tím, že já jsem v pořádku, dítě taky, ale chci ještě jeden den dohledu na kojení a odejít s flaškou a UM můžu vždycky), všichni to věděli, ale co by člověk chtěl za dva tisíce na den, že jo. :rolling_eyes: No rozvibrovává mě doběla ještě teď. Ale holt všude člověk narazí na někoho, no.

Hlavní je, že Plivník se tváří zdravý jak řípa, a když zrovna nemá hlad, tak je neuvěřitelně hodný - prakticky nebrečí, jenom spí nebo kouká. Snad mu to chvíli vydrží, i když občas mě ta spavost až děsí - na krmení ho musím vždycky budit, a moc se mu nechce, a to jsem mu svévolně protáhla interval ze tří na čtyři hodiny. Taky uvažuju, že ho nebudu budit v noci, když se mu nechce... Ale jinak jsem správně vyděšená prvorodička :grinning:
6. pro 2009 v 17:03  • Odpověz
reni-gratulace k miminku!!! :slight_smile:
rivka-mam dost!!!ufff!!kde jsi probuh rodila?? :confused:
zezulinka-tak jsem koupila tu vodicku a zitra zacnu...mala je v pohode, jen ta dupka cervena mi hooodne vadi a ji asi taky...k tomu to siroke baleni kvuli kyclim-to je fakt opruz...
6. pro 2009 v 17:22  • Odpověz
rennik: velkáááááá gratulace ke sladkému Lukymu! :dizzy_face: :dizzy_face:

rivka: vítej doma i s krásným Beníkem, a hodně štěstí a zdraví oběma! Teda porod uf hnus fialový, mi to připomělo ten můj :confounded: těším se na další fotečky malého!!!!!

kremb: taky máme opruzenou řitku :confounded: až dnes jsem si toho dost všimla, předtím to takové neměla...... snad pomůže bepanthen, krém,co nám předepsala MUDr. nepomohl, Holtova mast (něco jako Rybilka)
6. pro 2009 v 17:54  • Odpověz
cau kocky, renniku, gratulace k mimu a rivko, super, ze jste doma, kde si rodila probuh, ze tam meli takovyhle sestry?

mala se mi dneska po dvou dnech vykakala, ale teda byl to boj
6. pro 2009 v 18:30  • Odpověz
ahojky, gratuluju k mimču ...
riv, vítám vás doma ... taky sis užila kočko ... možná jsem to přehlídla, ale kojíš teda, nebo ne?
jo a Krem, já taky ještě ráno říkala malýmu, jestli tam necucá pribináka, že má takovej bílej jazýček ... no a večer tam měl kompletně povlak jak prase ...
a musím teda říct, že citron zabírá senzačně ... malej je docela v pohodě ... ťuk ťuk ťuk ... a na jazyku to má jen vzadu, kam se bojím prstem a dosáhnu tam jen vatovou tyčinkou s genciánkou ...
zítra mě asi jebne, páč Veronika začala i kašlat, tak ji nechám pro jistotu doma ...
6. pro 2009 ve 20:31  • Odpověz
Ahoj :wink:
Jáchymek má taky na jazyku povlak....o moučnivce jsem slyšela, ale nikdy jsem ji neviděla a když to tady čtu....no zítra jdeme na kontrolu, tak se zeptám.
Renniku, taky gratuluji k miminku :dizzy_face: :dizzy_face:

Riv, taky sis dobře užila v porodnici, no jo, co naděláš....
6. pro 2009 ve 22:30  • Odpověz
Jo a včera mě "potěšila" jedna věc, za 2 dny mi končí šestinedělí a dostala jsem MS....no naprosto jako přes kopírák, u prvního dítěte skončilo šestinedělí a druhý den přišla MS a teď stéjně....no nějak mi to nechybělo :sweat_smile:
Jáchymek se začal odtahovat při kojení, asi se změnila chuť mlíka, ale pije dál, co mu taky zbývá, občas ale dáváme Nutrilon....

Kremb, my jsme zkoušeli Manducu před 2 týdny a Jašík se nám už do té zmenšovací vložky pro novorozence nevlezl a bez ní se mu to zatím nelíbilo, tak zatím ji nepoužíváme....ale začneme později. Nosím na rukou :unamused:
6. pro 2009 ve 22:43  • Odpověz
Ber,ty máš už MS...tak brzy? Rennik,gratulace k miminku. Riv,taky sis pořádně užila. Tak už sme komplet všechny maminky? Víte někdo kolik je holčiček a chlapečků?
6. pro 2009 ve 22:52  • Odpověz
beranko, no potes koste, to je fakt brzo

ja jsem mesic po porodu a porad spinim, treba dva dny nic a dneska znova, ale boli me u toho u bruch, tak nevim
6. pro 2009 ve 23:07  • Odpověz
Riv- teda koukám, že milé sestry na šestinedělí- asi je jejich idol vrchní sestra z Přeletu nad kukaččím hnízdem :grinning: .
Plivník vypadá na fotkách hoooodně naštvaně, že jste mu překazili jeho sebevražedný plán- náš Jáchym měl rovněž třikrát přetočenou pupeční šňůru- ti naši hoši mají ale vztah k životu...Ale je krásnej chlapeček!!!
K té Bebě- beba je úplně stejně kalorická jako Nutrilon- má i stejný poměr bílkovin, tuků atd.- to s epřechodem na Nutrilon asi nezmění. Není to spíš v dávkách? Nepije moc často a velký porce? Ale ani to bych moc nehrotila, takovýhle prckové mají důvod, proč hodně jedí, třeba je v růstovým spurtu?
jinak Jáchym kadí o sto šest- a to jsme na UM- ale on je pod mou protizácpovou kúrou- totiž: Probiot. kapky, baby Calm má taky trochu projímavý účinky, pije i Spokojený bříško od Hippu (ale on Orliku klidně vychlemstne i 50-100 ml- to je moc???.Jo a do každýho krmení dávam Lefax (totéž co Sab simplex)- takže kadí i třikrát denně vaječinu, jak kdyby byl kojenej:slight_smile:
7. pro 2009 v 00:25  • Odpověz
Rodila jsem v Krči, ale aby to zas tak nevyznělo - na většinu lidí si doopravdy nemůžu stěžovat - milí, ochotní, profesionální...

Slunatko - no... přikládám. V porodnici vysosal tak patnáctku, dvacet max, ale to už musel mít hodně dobrou náladu a připadalo mi, že si ty dávky pořád snižuje. (Další hysterák proběhl poté, co to po jednom kojení vypadalo, že už se lepší, načež další bylo 20 - 10 - 0. Tedy můj hysterák. Kojila jsem po hodině a dítě ječelo jak zjednané. U prsu spokojeně zesnulo, ale že by si vytáhlo aspoň trochu mlíka, to nic - já po každém přisátí lezla po stropě, protože jsem měla bradavky nadranc a kloboučky jsem koupila až pak... :rolling_eyes: ) Zbytek dokrmuju a odstříkávám (vlastní mlíko mu cpu stříkačkou, sodomagomora! :angry: ), teď jsem ze sebe vytlačila taky tak dvacku, ale jen z jednoho, trochu doufám, že když z toho druhého pil jako první, možná, že se to začíná lepšit... Dneska jsem strhaná jak borůvka, ale zítra (teda dneska :sweat_smile: ) ho začnu zase převažovat, jestli se mi podaří naštelovat lavór na kuchyňskou váhu.

Kvakul - mě by jenom zajímalo, jestli bych v divočině bídně zahynula. Tchýně vyprávěla, že manžel to měl taky, ale ona to přičítala svému povolání (tehdy učila tělocvik a dost dlouho prý ukazovala i kotoul :grinning: ). Čemu to mám přičíst já, když jsem v těhotenství stěží lezla, to opravdu netuším. Třeba to mají v rodině, něco podobně ostudného jako sklon k alkoholismu - touha nevyjít na tento svět.... :grinning:
7. pro 2009 v 01:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.