• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Marika- jestli ti připadá, že Jáchym žere jak zjednanej, tak to jsem ještě nepsala o dnešku- já se ho začínám bát, že mě sežere :grinning: Měl šestkrát 150 ml!!!!On prostě řval hlady, přisával se dokonce k prostěradlu, mně k ruce- asi opravdu má růstovej spurt, on roste opravdu před očima. Dokonce měl i žízen a vylemtal 80 ml fenykláče....
Jinak našla jsem na netu firmu Babio, která vyrábí čistý laktózový cukr pro děti,(http://www.goldim.cz/cs/babio/kategorie-165-biosladidlo-s-prebiotiky-pro-kojence-a-male-deti), můžou se tím sladit čajíky, později kaše... Piksla stojí kolem 60 kč, v lékarně mi ho objednali.
Dneska mě Otesánek překvapil: ručičkou si pohrával s hračkou pověšenou na kočárku, docela šikovně už ručičku používá. Nevíte, kdy mají děti začít pást koníky? Když ho dám na bříško a sešteluju ho, aby měl ruce, tam kde mají být, tak hlavičku drží, docela dlouho (tak do minuty), ale jen rovně, otáčet na strany si ještě netroufá, tu palici svou neunese:slight_smile:. V lehu na zádech se vehementně snaží obrátit na bok, mlátí s sebou, ale to fakt ještě nedá (leda když se může nohou od nečeho odrazit, tak se na bok sklopí)- přijde mi, že se občas vzteká, že by chtěl dělat věci, na který ještě nestačí
8. pro 2009 v 00:27  • Odpověz
Matky, přidala jsem do alba nový fotky :dizzy_face:
8. pro 2009 v 01:56  • Odpověz
Kvakulko - jáchymek je boží.
Holky já to své dítě přechválila od včera pláčeme a pláčeme. Nevím co ho může trápit.
8. pro 2009 v 08:35  • Odpověz
Díky za přání synátorovi - vyslovuje se normálně česky :slight_smile:

Jahod - no, sladká odměna... zatím spíš šílím, netekoucí mlíko se mi vrazilo do hlavy. Včera jsem přikládala už i co půl hodiny, jediným výsledkem je nervózní dítě, stagnující váha a plačící já. Na noc jsem mu vrazila Bebu a začala jsem zase přikrmovat, já dám laktační lize plné kojení! Šedesátka Beby spolehlivě Plivníka odeslala do říše snů, zatímco předtím se kroutil chudák půl dne (nebrečel, ale byl celý nervózní a nespal, akorát by se hojdal a cpal si něco do pusy, což ho zase - dokolečka dokola - znervózňovalo a znemožňovalo mu usnout).

Navíc mu stačí hrozně málo, podle tabulek by měl dát 90 ml na jedno minimálně (pije cca co 4 hodiny, ale spíš míň - v noci jsem ho nebudila a jen odstříkala, a když ho vzbudím občas "předčasně", tak stejně netáhne), teď jsem mu cpala vlastní - podle váhy nevypil nic (a taky si nejsem jistá, jak moc tomu věřit, mám sice přesnou na gramy, ale mlíko mu teklo, to jsem viděla na vlastní oko), takže + 45 Beby a desítku odstříkaného, ale to už vrátil... Tak já nevím, to mi připadá fakt divné, i když se tváří spokojeně a budu ho muset zas budit :unamused:
8. pro 2009 v 08:55  • Odpověz
Ahojky všichni,
čtu vás, ale píšu málo, no jo - shon kolem mimi a když je chvíle čas,tak uklidím, uvařím..... jinak co 2-3 hodiny kojíme, stále bojuju s tím vydržet, i když mám popraskané bradavky, ragády ze špatné techniky, jak všude čtu :angry: :confounded: tak dnes mi už podruhé přijde poradit dula, jak na to kojení, abych se konečně zbavila toho bolení a začla si konečně kojení užívat jako příjemné sbližování s Johankou :dizzy_face: (to se o kojení říká ne?) Ona je taky pěkně žravá, chce pít každou chvíli a někdy i po kojení cucá na co přijde zrovna, takže to vypadá, že mě sní do Vánoc a pak se pustí do taťky :grinning: :grinning: :grinning: no je to sranda.Každopádně přibírá, takže Nutrilon zatím nepouživáme, i když MUDr. strašila, ale jsme plně kojení. Jen ty prsa no.... Bolest jak prase :frowning2: :angry: :unamused: :frowning2:
kvak-maly je moc sikovny!!
maruska si taky drzi hlavu, kdyz ji teda nosim, tak normalne se kouka-drzi hlavu sama, ne, ze teda porad, ale dela to casto a docela dlouho... :slight_smile: ona ma silu-my uplne s muzem koukame...
saze-ja jsem ji taky vcera prechvalila-se zmenou rezimu apod.- od 17 hod do 21 jsem mela co delat, porad prilepena na prsu-jsem mela v zaveru pocit, ze uz je taham po zemi :stuck_out_tongue_closed_eyes: a v noci prdela a kadila, tak jsem prebalovala a prebalovala a docela ublinkavala-krkat ale nechtela :grinning:
Evit - doporučuju kloboučky... Plivník mě rozhryzal už v porodnici, normálně jsem u kojení brečela bolestí, když se přisál (a on je milé dítě - sestra se smála, že podle něj by učebnice psát nešly, protože občas pije, jen když mu to někdo bere - což bez kloboučků fakt nejde - jinak usíná). Připadá mi, že tu bradavku i líp hledá, když je mám...
8. pro 2009 v 08:57  • Odpověz
Kvakul - krásné fotky :slight_smile: Mně vždycky překvapí, jak se ty děti hrozně rychle po porodu změní...
8. pro 2009 v 09:00  • Odpověz
Dobré ránko,malý spal krásně od 8h až do 4h...pojedl a pokračoval do 8h. Zkusila sem mu dát odvar z rýže,tak asi zafungoval.
8. pro 2009 v 09:06  • Odpověz
rivka: no mě ty kloboučky nic neřeší, žere mě i přes ně! A co jsem našla článek http://www.cenap.cz/k-p-ragady.php tak kloboučky nic nevyřeší, je to furt o špatné technice, jinak se budou furt vracet nebo se vůbec nezahojí (můj případ), jednu bradavku mám fakt hustou, trhlinu po obvodu z 1/4 blééééééé - to se ta dula dnes zděsí! Byla tu před 10 dny, změnili jsme polohu - kojím teď vsedě, přestaly mi prsa krvácet, ale stejně furt praskají a bolí :frowning2: tak dám pak vědět, co jsme dnes vyřešily..... :rolling_eyes:
8. pro 2009 v 09:08  • Odpověz
ahoj holky, píšu jednou rukou, na druhé mám mišku :grinning: , musím vám napsat, že jsme se včera odpoledne konečně vykakaly, jupíííí :grinning: :grinning: :grinning: takovou radost z hovna jsem ještě neměla a dloiho jsem přemýšlela, že si tu plenu schovám :grinning: :grinning: :grinning:
8. pro 2009 v 09:34  • Odpověz
Evita - to máš blbé, mě sice přes kloboučky žere taky, ale nebolí to tak a stará válečná zranění se hojí v pohodě, i když mu ty bradavky tahám ven (s tím je na druhou stranu fakt sranda, ono se to nemá, ale dítě v děsu, že mu někdo bere jídlo, se vždycky zakousne, že by se podle příruček sám pustil, chá! - v porodnici říkali pouštět přes prst, ale to bolí jak sviň, mamina tvrdila, že já jsem se pustila vždycky až po ucpání nosu, ale tenhle by se radši udusil, než by opustil mlékárnu :grinning: )...
8. pro 2009 v 09:54  • Odpověz
akvy-tak to jsem se nasmala :grinning:
8. pro 2009 v 10:31  • Odpověz
Ahoj :wink:
Kvak, děti pasou koníky mezi 2-3 měsícem. Beatka kolem 9 týdne...
Váš Jáchymek je velmi podobný tomu našemu, hlavně tím nenažraností a taky tím, že chce už něco "dělat". Prostě ještě ani nezačal pořádně spát a ležet v klidu a už by chtěl mít hlavu nahoře a vidět kolem....nějaký urychlený nebo co :grinning:
Já osobně jsem Beatce nedávala nic slazeného minimálně do 1 roku, protože dítě si zvykne na sladkou chuť a pak mu nebude jen tak něco dobré. Čokoládu a sladkosti viděla možná v 1,5 roce, dodnes jí nic nedáváme, pokud si nevzpomene a ona si naštěstí nevzpomene. Jediné co jí dáváme, je Brumík.
Ty čaje od Hippu, které jsou od více měsíců už jsou slazené. Jen ten fenyklový není....
8. pro 2009 v 10:50  • Odpověz
Já teda taky kojím, ale 1x denně dávám Nutrilon, Jášík je fakt otesánek a poptávka je větší, hlavně pořád....
Trochu ho ošidíme Nutrilonem a mohla jsem jít s Beťkou aspoň do loutkového divadla.
S kojením jako takovým jsem neměla vůbec žádný problém ani u jednoho dítěte, takže v tom u nás problém není, spíš ta velká potřeba.
8. pro 2009 v 10:53  • Odpověz
Holky tak Tomík už pase a i dává hlavičku ze strany na stranu. Je nějakej moc živej. A v postýlce se točí kolem dokola.
8. pro 2009 v 11:08  • Odpověz
kvak jáchymek je moc hezoučký!!!

monter a ten odvar je nač? už se to tu možná psalo, už mám ze všech těch rad hlavu jak pátrací balon :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. pro 2009 v 11:16  • Odpověz
(No a šoupla jsem fotky do alba... :slight_smile: )
8. pro 2009 v 11:17  • Odpověz
Dnes mi udělal Tomík radost - nechal mě vyspat od 24 - 05 h. Vím, že ho zase přechválím a pak bude krize.
Neustále uvažuju, že na večerní krmení - po koupání - zavedu Nutrilon, aby ho to zasytilo a vydržel déle spinkat, ale pořád se nemůžu rozhoupat.
Dotaz - jak některé píšete, dáváte čajíky, jaké, kolikrát denně a kolik?
8. pro 2009 v 11:35  • Odpověz
kocky, uplne z jineho soudku, prosim, inspirujte me, co budete kupovat drahym polovickam k vanocum?
8. pro 2009 ve 12:41  • Odpověz
Evi,je to na zasycení dítěte aby vydrželo dýl bez jídla.
8. pro 2009 ve 12:42  • Odpověz
Marie -m já jsem koupila tepláky, košily , kravatu, parfém, ponožky, trenky. - samé hadry a praktické věci
8. pro 2009 ve 12:52  • Odpověz
marie já jsem koupila termohrnek, tričko tatínek v zácviku a kalendář od nadace mathilda, která přispívá na výchovu psů pro slepce a postižené, z jednoho kalnedáře se pokryjí náklady na krmivo pro 1 štěně na 1 týden
8. pro 2009 ve 13:24  • Odpověz
a ještě možná přikoupím kosmetiku
8. pro 2009 ve 13:25  • Odpověz
Evi,to tričko si objednala nebo koupila v obchodě?
8. pro 2009 ve 13:32  • Odpověz
ja nemám pre manžela ešte nič pod strom:stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. pro 2009 ve 13:34  • Odpověz
my nemáme koupený žádný dárek a dáváme si většinou jen jednu věc, třeba tričko, jinak nic nechceme :wink:
Letos nemáme šanci ani nic koupit, položíme si tam řvoucího syna :grinning:
8. pro 2009 ve 13:36  • Odpověz
ja prave taky nic nemam, vsechy darky resim pres net

akorat jsem manzovi objednala listky do divadla do krumlova, to mu udela radost :slight_smile:
8. pro 2009 ve 13:44  • Odpověz
Marie - koupila jsem ctyrkanalovy rc vrtulnik :wink: bude nadseny

Kvak - Jachymek je krasny a sikovny kluk, tak to ma byt :grinning: my uz taky mame pokroky - dlouho udrzime hlavu, samozrejme ji davame ze strany na stranu, trochu paseme a prevratime se ze zad na bok, ale papame rozhodne min :stuck_out_tongue_closed_eyes: jo a zitra by mela dorazit manduca - jsem na ni strasne zvedava

uz mame taky fenyklovy cajik, uz druhy den nas zase trapi brisko, v noci spala jen nekolik hodin, skoro porad breci, dnes se neda nic delat, zvladla jsem jenom obed... :unamused:
8. pro 2009 ve 13:58  • Odpověz
to ksme resili s muzem vcera-co si dame pod stromek...ja nic nepotrebuju, on potrebuje zimni bundu a hadry obrcne... :grinning:
8. pro 2009 ve 14:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.