• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Ahoj holky,

tak já nemám zatim žádnej dárek a vůbec nevim kdy budu nakupovat :slight_smile:. Jinak dneska sme byly na kyčlích a všechno ok - další kontrola za měsíc. U doktora sme byli vysmatý od ucha k uchu - aspoň, že ta moje uřvandíra mi neděla na veřejnosti ostudu.
Jinak dneska v noci horor od 10 do 12 uspávání a v půl 1 se mi znova vzbudila. No hrůza - přemejšlim jestli mám dost mlíka - no uvidíme v pátek jdeme na kontrolu v 6tt.
8. pro 2009 v 15:49  • Odpověz
ahojky,

tak koukám,že řešíte dárky, tak já mám jen pár drobností a jinak nic, a ani nemám tucha,kde to budu a jak letos shánět :slight_smile:

kvak: malá taky umí už hezky chvílema pást koníky, naše dr mi totiž v jejím týdnu řekla,že to s ní máme cvičit,resp. polohu na břichu,kdy by malá měla sama otáčet hlavu, a ona místo toho radši chvíli pase koně .-)))) hlavu otáčí pěkně na jednu stranu,na tu druhou se jí moc nechce...všichni říkají,že je divný proč to dr chtěla, když je malá tak malá,že to většinou příjde na řadu až později,tak nevím :slight_smile:
8. pro 2009 v 15:57  • Odpověz
monter objednala jsem ho na www.babytricka.cz, možnost výběru barvy, potisku apod.
8. pro 2009 v 15:58  • Odpověz
Lill- to by fakt bylo dost brzo. kdyby už na bříšku i otáčela hlavičku, to chce mnohem víc síly v krčku, než samotný držení- ale teda koukám, jaký máme všichni šikovný miminka- a navíc tak krásný!!!Riv- Beník je strašně hezkej--na té první fotce neječí, tak je vidět jak je pěknej--- proč jen ty mimina když řvou vypadají hned jak malí satani ze středověký katedrály- jsou tak hroziví, že se tomu už směju--hlavně ty holý dásně :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak, Riv, když jsem bojovala o kojení, tak jsme taky po nocích vyhlašovala fatvu Laktační lize :rolling_eyes: . Skoro mi přijde, že jim jde víc o to, aby se kojilo, než aby bylo dítě spokojený a matka taky. Kdybych kojila, tak vůbec nevím, jak bych třeba zvládla tu Jáchymovu nárazovou pažravost- to prsa prostě nedaj.
MONTER- jsem ráda, že tu nejsem jedinej zvrhlík, který šel do boje s dítkem pomocí rýžovýho odvaru!!!! Udělala jsem dnes v noci Jášovi taky (z Nestlé instatní rýžový krupičky)- prostě 2 dny za sebou vůbec nespat?----lezla na mě už nějaká psychóza a byla jsem nebezpečná pro sebe i okolí :grinning: :grinning: . Vyžbrunkl ho jak malinu a spal jak jezule--jen jsem v noci přebalila a cucnul si mlíka, ale jinak spal jak dudek snad 8 hodin.
Teda řeknu vám, nikdy jsem tak rychle neopouštěla ideály jako teď s miminem (do půl roka nic jinýho než mlíko? ohoho!!!
8. pro 2009 v 16:09  • Odpověz
U nás máme stále řev, od rána, od 12hod jedl 3x, z toho 2x Nutrilon a stále nespí, jen se chce nosit a nosit, v leže jen křičí a křičí...
8. pro 2009 v 16:14  • Odpověz
Já bych mu už dala klidně i řízek, jen kdyby spal :grinning: :grinning:
8. pro 2009 v 16:16  • Odpověz
Kvak,já nic nekupovala...normoš sem uvařila rýžu rozmixovala,scedila a míchám to s UM a malý taky chrněl v kuse 8h.
8. pro 2009 v 16:16  • Odpověz
ahojte vespolek, můžu se k vám přidat?? máme miminko narozené 10.11. - předčasně ve 30tt. v současné době jsem s ním ještě v nemocnici na intermediálu.jak dosáhne 2kg,tak nás pustí domů. včera měl 1900,tak jsem zvědavá,kolik na dnešek přibral. přes den kojíme,sem tam ho dokrmí do sondičky a v noci jsem mu nechala dát ještě 2x do sondičky,aby rychlej přibral. četla jsem,že řešíte vánoce.nějak to jde letos mimo mě.sice jsem všechny dárky stihla koupit,ale na světě je teď důležitější věc než dárečky - teda aspoň pro mě.
8. pro 2009 v 16:20  • Odpověz
Ahoj Teddy,jistě že se můžeš přidat...vítej. Jak to že se Vojtíšek narodil dřív? Je malinký a krásný.
8. pro 2009 v 16:34  • Odpověz
ahoj teddy-at jste brzo doma!! :wink:
covece-ryzovy odvar-ten si snad dam ja... :slight_smile:
8. pro 2009 v 16:55  • Odpověz
monterka-nikdo mi nedokázal říct,proč se předčasně narodil. impuls k porodu je ze strany dítěte nikoliv matky,takže se to už asi nedozvím. důležité je,že je Vojtíšek zdravý,má se k světu,statečně baští. na fotkách vypadá malinkatý,ale není to už taková žížalka,jak když jsem ho viděla v inkubátoru. už je čiperka. tady v nemocnici je to sice na palici,ale dá se to vydržet.první tři dny jsem měla šílenou depku,ale hroznou.ale pak najednou jak by utlo a už je dobře-vidím,že Vojtík přibírá,snaží se,doktorka i sestřičky ho chválí... v albíčku je dnešní fotka
8. pro 2009 v 16:59  • Odpověz
Teddy,hlavně že ste oba v pořádku a vidím že Vojtíšek už má 1900g tak to půjdete brzy domů. Když sem viděla ty jeho dupačky tak bych si dala jahody :slight_smile:
8. pro 2009 v 17:18  • Odpověz
ahojky holcinky a miminka..
tak jsem si naivne myslela, ze byt hur uz nemuze - opak je pravdou - uz si pripadam jako magor krome bambule mezi nohama, zanetu v prsu mam dalsi novinku. V pet rano jsem ze vzbudila neuveritelnou bolesti a reci v brise, teplota 39 opet zimnice a zvraceni a prujem... jeste ze mala v noci byla hodna, peci o ni bych fakt nezvladla.
Pres den jsem se snazila spat, co to Klarka dovolila - je to celkem lepsi, ale furt chodim v predklonu.
vazne uz nemuzu a jsem jen kousek od zhrouceni - to preci neni mozny!!!! :cry: :cry: :pensive:
8. pro 2009 v 17:29  • Odpověz
Marsie a nemůže ti někdo pomoct? Třeba kámoška, mamka, kdokoli? To přece nejde, aby ses sesypala. Co třeba aspoň ji na noc dát jako beranek nutrilon. aby dlouho spala a ty sis odpočala. Nebo zkus i ten rýžovej odvar, není to napořád, jak se dáš dohromady, tak zase pojedete plný kojení Ale nejde přece, aby ses uštvala!!!
Teddy- teda to je ale krásnej hošíček!!! o kolik dřív přišel na svět? Jinak úplně chápu, že jsi byla zdeprimovaná předšasným porodem a tím, že byl chlapeček malej. Nám jenom hrozně nešlo kojení a malej tedy řval v porodnici hlady- no a já brečela pokaždý,když jsem si musela na sesternu pro dokrm- cítila jsem se jako matka na houby (teda fuj, ještě teď mě ta vzpomínka dere.... :frowning2: )
Monter- já taky odvar zkoušela domácí, ale nepodařilo se mi ho tak rozmixovat, aby tam nebyly mini kousíčky, který by neucpávaly i dudlík s největším otvorem na kaše...
8. pro 2009 v 17:40  • Odpověz
Marsie, to je hrozné :frowning2:
Náš Jáchymek dnes vůbec nespí, jen se chce nosit... :unamused: Soucítím proto s tebou, a to velmi, já nemám ale žádné problémy se sebou, teda karomě toho, že mě bolí každý sval v těle...
Já mu snad taky rozmixuji tu rýži nebo co :sweat_smile: To jsou praktiky z dob našeho miminkovského věku, taky nám to dávali, byly v modě tlušťoučké miminka :sweat_smile:
8. pro 2009 v 18:30  • Odpověz
Teddy, Vojtíšek je krásný :dizzy_face: :dizzy_face:
8. pro 2009 v 18:31  • Odpověz
marsie-a neni to na lekare?
8. pro 2009 v 18:32  • Odpověz
Marsie, souhlasím s Kremb, asi by bylo vhodné zajít ke své dr., abys neměla nějaké větší problémy....
8. pro 2009 v 18:34  • Odpověz
Marsie,nepropadej panice.vím,že je to na palici,ale já zánět prsu chytla minulou středu,do zítřka mám ještě antibiotika.v sobotu mě začla bolet brutálně zub,včera jsem byla u zubaře a ten mi ho,po hodině a půl trápení,vyrval.nemůžu polykat,pusu mám oteklou a je to celý na prd. Mám pocit,že mi začíná rýma,což není zrovna značka ideál. tak neboj,ono nemůžou být všechny dny jen černé.
kvakulka-přišel na svět o 10 týdnů dříve. ale je šikovný,dohání to statečně.
8. pro 2009 v 18:46  • Odpověz
marsie, upaluj k mudre, drzim palce, at jsi v pohode!!!

teddynko, vojtisek je krasnej

holky, ja porad bojuju s tim kojenim, maly to moje mliko nestaci, navic po nem fakt dost bleje, zatim davam prikrm cca 2x denne, ale kdyz ji dam kozy, tak pak rve hlady a ja ji zacpavam cajem, uz me to prestava bavit
8. pro 2009 v 19:44  • Odpověz
marie-tak se na to vykasli a jdi do nejakeho jineho mlika... :wink:
marsie-neblbni a rano k doktorovi...neriskuj...a budes mit klid a jistotu... :wink:
8. pro 2009 v 19:49  • Odpověz
teddyn- téda, no tak to je dost úžasnej, já myslela , že jen pár týdnů! Nádhernej :dizzy_face:
Beran- já nemyslím, že by se zrovna po rýž, odvaru tak kynulo- Bavila jsem se o tom s mámou, spíš to bývalo tím hrozným Sunarem, který se dával klidně i pár týdnu starým dětem, přitom to bylo to stejné složení, který má dneska Sunar original, který je snad až od desátého měsíce. Říkala, že se tak s maminamina poradnách chlubili, jak jejich dvouměsíční prckové do sebe večer obrátí 200 ml Sunaru:slight_smile:
Já včera dala do mlíka Jášovi polívkoovu lžíci Rýžový inst. kaše od Nestlé, jen na zahuštění, vznikla řidší kaše. Podobně se dělají i antirefluxní mlíka, ty se zase zahušťují bramborovým škrobem. nechci ho nijak přecpávat, ale je mi líto, když řve a je to zjevně hlady.
8. pro 2009 v 19:52  • Odpověz
Teddynko - můžu se tě zeptat, kde jsi rodila? V Ostravě Porubě? Já rodila ve stejný den jako ty, právě v Porubě. Malého jsem měla na JIPce, takže jestli jsi tam rodila, tak jsme se mohly potkat. Malý Vojtíšek je frajer , neboj všechno brzo dožene!!!! :slight_smile:
8. pro 2009 v 19:54  • Odpověz
krem, no, asi budu muset najet na AR mliko, jako u kubika
8. pro 2009 v 19:57  • Odpověz
kvak: no zítra jdem zase k dr. na kontrolu ve 3 týdnech,tak jsem zvědavá,co nám řekne,doufám,že nebude chtít,aby malá už mluvila :grinning: no dneska jsem cvičily dost málo,tak snad nebude mít nějaký řeči,a jsem zvědavá,co nám řekne ohledně polohování :slight_smile:

tak jsem zvědavá,co to naše dítě bude zase vyvádět, jsem z ní občas na švestku,že by usla po kojení,tak to jen občas s noci a jinak po kojení jí musí být věnována pozornost,nebo se začne vztekat, takže buď nosit nebo jí cpát dudlíka :frowning2: chjo chjo, takhle uteče hodka až hoďka a půl a za chvíli můžem zase kojit :slight_smile:))) asi mě trefí :slight_smile:
8. pro 2009 ve 21:48  • Odpověz
Lil- no jasně že mluvit! nebo ona ještě nemluví???? To je skoro na sociállku :grinning:
Marie- my taky jsme na AR Bebě- je dobrá, nám sedne líp jak Nutrilon AR
JInak zjišťuju, že růstovej spurt je mazec i na umělý výživě, nejen při kojení- on by prostě pořád jedl, ale žaludek mu to nebere, a tak řve hlady a sosá plínku...
9. pro 2009 v 00:29  • Odpověz
TAK já doufám, že nám brzo skončí manželovo cestování do Jeseníku ... jezdí tam teď skoro denně, dokončují stavbu, tak tam "musí" být ... jinak by to asi nedodělali ... jezdí domů teď tak v sedm v půl osmé ... ještě, že aspoň ráno odváží malou a já si můžu s malým pospat ...
holky, přiznejte se, přebalujete děcka i v noci s každým kojením? ... já to jednou vynechávám, pže jsem fakt unavená a zjistila jsem, že to malýmu vůbec nevadí :grinning:
ve čtvrtek jdeme na prohlídku, tak jsem taky zvědavá ... on je totiž lenošnej otáčet hlavu na jednu stranu ... cvičím ho vždy odpoledne, pže to nespí tahem od kojení ke kojení, tak se to dá, ale furt na to kašle ... je to prostě lenošněj chlap ...
teď jsme se dívali a malá pásla koníky v 16-ti dnech ... no a jemu se ještě teď nechce ... ale je fakt, že Verča byla hodně jiná oproti malýmu ... třeba to je tím, že on je o 6 dní dřív, zatím co ona byla o 9 přenášená ... nebo to fakt bude pohlavím ... uvidíme ...
včera nespal malej od tří hodin do osmi do večera, takže pět hodin tahem vzhůru a já měla už takový křeče v ruce, že jsem nebyla schopná mu dát flašku ... měl totiž po vypití obou prsou hlad ... pak jsem si šla dělat čaj a já pustila i tu pixličku na zem ... fakt už jsem neměla sílu ...
jo ... nevím už kdo se ptal ... ale ten čaj je od čajánku
a teď už snad dobrou noc
9. pro 2009 ve 02:08  • Odpověz
Ahoj mamči :grinning: ,
musím sem napsat, jak mi strašně pomáháte. Psala jsem sem někdy v těhu, ale jen párkrát.
No ale teď vás čtu několikrát denně a někdy se fakt musím strašně smát. Prostě u nás jsou stejné problémy.
Malá se narodila ve 36tt, tak je to piplačka :angry: , ale jinak stejné- řev, prdíky atd. :grinning: Nekdy jsem úplně grogy, jako asi každá :wink: Večer nechce spát, čumákuje třeba od 19:00 do 24:00 a někdy to celý komplet prořve a my se potom jen s manželem plazíme po bytě. Zatím jsme rozhodnutý, že jedno dítě stačí, druhé bude pejsek :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
9. pro 2009 ve 04:40  • Odpověz
Kvakul - asi některé poradkyně budou rozumné, ale celkově ty zásady... mno. Jako výhradně kojit jsem fakt zkoušela den. Víc jak dvacku ze sebe nevytáhnu, jak jsem opakovaně zjistila, takže bych dítko velmi brzo umořila hladem, byť by bylo přisáté permanentně.

Ale jinudy: dokrmoval jste někdo stříkačkou? Beno začal zvracet, mám podezření, že to má od toho vzduchu, co si nasosá, protože po kojení to nedělá (fakt je, že nejdřív přikládám, takže možná ještě nemá co). I dlouho po krmení (připadám si trochu jak majitel toho labradora ze Zvěrolékaře, jestli jste někdo četli - Bleje, pane doktore... furt bleje :grinning:) a strašlivě škytá, tak mám trochu strach, aby to nevdechl. Přemítám, jestli by to aspoň trochu nevyřešila flaška, kde je ten otvor přeci jen menší a nebude si ten vzduch přisosávat... Na doktora to zatím snad nejní, protože se jinak tváří spokojeně a vylučuje, až to pěkné není :grinning:

Jinak vítám nově příchozí :slight_smile:
9. pro 2009 v 07:00  • Odpověz
Ahoj :wink:
Kvak, rodiče nám dávali i vývar z ovesných vloček, nebo spíš rozmixované vločky a po tom si myslím,že jsme asi přibírali, samozřejmě i po tom sunaru, který jsme měli asi všichni :sweat_smile:

Jinak já v noci rozhodně pokaždé nepřebaluji, jsem tak unavená, že sotva otevřu oči...

Marie, s tím kojením na tom jsme asi podobně, Jášík 30 minut saje a pak křičí hladem a vypije 100ml Nutrilonu, tak fakt nevím....
Přítel mu včera uvařil fenyklový čaj a že prý to zkusí, vypil 100ml :confused: :wink:
9. pro 2009 v 07:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.