• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Slunatko, Jáchymek včera nespal od 9 rána do 22hod večer, až na pár chvilek spánku, tak vím, co znamená křeč v ruce....

Dnes jdeme na kyčle, snad se zbavíme toho širokého balení :wink:
9. pro 2009 v 08:00  • Odpověz
Holky, třetí den je zle. Dostala jsem zánět prsu. už jsem byla 2x na pohotovosti, mám 40 horečky, zábaly na nohou, beru antibiotika Azitrox (pěkný svinstvo). Je mi po nich strašne zle. Šílený křeče do břicha, průjem, zvracím. Takže nekojím, malej si pěkně zvyká na flašku. Mám odstříkávat, ale je toho čím dál tim míň tak asi bude po mlíku. Radši bych šla znovu rodit. Tohle je o dost větší očistec...až se dám do kupy, ozvu se. Ahoj
9. pro 2009 v 08:03  • Odpověz
Davlu, drž se!
Jo, kojení a vůbec rodičovství není tak jednoduché, jak to v knihách a na kurzech prezentují :sweat_smile: To jsme už zjistili u prvního dítěte, že je to vlastně úplně o něčem jiném :grinning: Tak jak včera psala Kvakulka, člověk udělá tolik ústupků a kompromisů a vůbec všeho, že se nestačí divit s jakými ideály do toho původně šel :wink:
9. pro 2009 v 08:08  • Odpověz
davlu, mě pomohlo toto ... vzala jsem listy zelí, odkrojila jsem ten tvrdej košťál, rozválela válečkem na těsto, aby to trochu popraskalo a šla z toho šťáva ... dala jsem to na prs, a na to normálně podprdu ...
pak si dělej sprchu, před každým kojení teplou (nebo zábal) a po kojení hrášek z mrazáku ...
nebo zkus ještě tvaroh ... napaplej ho na kozénku a zabal do nějakýho igelitu ... jinak s tím teplým a studeným taky ...
holka, drž se ... já to naštěstí chytla v začátku, tak jsem měla po dvou dnech po zánětu, ale třeba se ti to taky zklidní aspoň trošku ...
my dali malýmu taky večer flašku a vzbudil se až v tu půl druhou, nebo kdy jsem tu byla a to už jsem myslela, že mi prasknou prsa ... ale teď už je to zase dobrý ... jen mi to musí všechno vytáhnout, aby z toho zas nebyl ten zánět a to se mi nedaří, pže u toho usíná ... teď spí na gauči, na boku stočenej ... ale spí a to je hlavní ... odpoledne to zas bude boj :grinning: ... ale vypadá to, že nebude pršet, tak ho přinejhorším vytáhnu ven a to spí vždy na 100%
9. pro 2009 v 09:04  • Odpověz
teď mě napadlo, jak jsem to dopsala ... beránku zkus si vzít domů kočárek, nebo si někde půjč starej, to je jedno a zkus Jášu hodit i doma do kočíku a hopsat s ním třeba přes práh ... vím, že některý holky na staré diskuzi to dělali, pže měli taky problémy se spaním prcků ...
jinak já se dala do knížky Nejšťastnější miminko na světě, fakt dobrá ... vidím v ní obě své dítka ... doporučuju ... je tam o tom zavinování ... odbrkávání atd. ...
9. pro 2009 v 09:07  • Odpověz
Slunatku, o kočárku uvažuji. Knížku máme doma, bohužel Jašík zavinování odmítá, má úplně hysterický pláč a přitom u Beatky se nám to osvědčilo, zavinovali jsme ji od narození velmi dlouho a spala dobře....každé dítě je prostě originál...
9. pro 2009 v 09:09  • Odpověz
Ahoj holky....konečně byla noc relativně dobrá(brz sádry, takže asi víme, kde byl kámen úraz - za 6 dní přibral 350g a jak zesílil, ta ho musela tlačit, úplně mu vylezl na stehýnku faldík...., jen teda zas usínání ale to je třeba přechodné, šel spát v půl11 nemohl zabrat, asi má moc podnětů a nemůže to vstřebat.
JInak má teda 4870g :slight_smile:
Jinak ted kojo pak ve 2, 4, 6...no je to síla...ale co nadělám...třeba si to jedno v ty 4hod. do budoucna odpustí...:slight_smile:

Holky, vy dáváte kojeným ještě čaj?? Nebo spíš už?? my pořád jen kojíme....tak nevím, ale taky už -hlavně manžel- říkal, že se může pak dososnout čajem...protože když jsem mu dala svakrát prso, tak mlíko vyblinkal...

slunatko: já jsem na zač. přebalovala každé kojení, ale teď už taky nějaké vynechám... :wink:

vítám nové příchozí

marsie: doufám, že si zašla k dr. není to žádná sranda, pak dej vědět, jak to dopadlo. Snad je vše v pohodě.

Souhlasím s tím, že mateřstcí není sranda...ale je to krásné...oparvdu žádná kniha na to není, asi nejdůležitější je se řídit instinktem..i když já se začetla teď do jedné knížky, co není jen "povídání", ale věděcky podložené, v souvislotsi s vývojem, se stavbou prcků..
9. pro 2009 v 09:14  •  2 děti  • Odpověz
Riv- no já asi 10 dní stříkačkou dokrmovala, ale jako u vás- Jáchym k tomu vymlaskl tolik vzduchu, že jednak byl nafouklej jak žába a jednak měl koliku- napolykanej vzduch se mu honil ve střevech. Přijde mi to jako pitomá metoda- a to jsem mu to do tlamky posílala stříkačkou po prstě (popisuje se to na www.kojeni.net)...Tak nevím. V porodnici jsem dokrmovala normál flaštičkou a nijak ho to nezkazilo, doma flaškou Nuk nebu MUM- ale on je dost ochotný savec- saje dudlíky, flašky všeho druhu a kdybych mu teď zkusila dát prso, tak určitě vezme i to.
Oni navíc ze začátku pijou dost zuřivě, takže nahltají často vzduch i u antikolikový flašky (jinak Jáchym má taky zvrácenej reflex, že když mu flašku vytahuju z tlamky, tak se naopak o to silněji přisosne a tahá- takhle ho budím a burcuju k pití už od porodnice:slight_smile:
Jinak Laktační liga má třeba takový nápady, jako právě skoro permanentní přikládání. Přitom když přikádáš častěji myslím než po hodině, tak mlíko ještě "kompletní", jen taková jalová futráž bez většiny potřebných látek (takže na žízeň stačí, ale na prospívání moc ne)- pediatři tomu říkají syndrom hladového kojeného dítěte. Někdy se na ty hltavý, hladový, ale blbě sající děti doporučuje dát nejdřív trichu dokrmu, aby se uklidnily, ale neměly dost- potom líp sajou a bez hysterie :dizzy_face: . No asi to chce zkoušet, jak s kterým dítětem po dobrým či po zlým...
Jáchym taky dost škytá- řeším to tím, že ho po jídle zavinu do zavinovačky a opřu skoro nastojato- ortoped by asi řval, ale lepší křivý dítě, než zalknutý či minimálně poblitý (nechce odbrknout do pěti minut, tak jde nastojáka)
9. pro 2009 v 09:18  • Odpověz
Ahoj holky tak jsme v noci zase nespali a řvali. Co dáváte za to mlíko když kojíte a dáváte jen na noc. Bebu nebo Sunar, jo a když jsem alergik mám koupit nějaké speciální?
9. pro 2009 v 09:19  • Odpověz
Teda Slůně, já mám z vaší Verči depku- ona fakt pásla v 16 dnech??? Jakože opřená o předloktí, sama??? Hlavičku zvednutou???šmankote, jsme nějaký zdegenerovaný :confounded:
beran- fakt by Jašík nešel už nacpat do Manducy? Ono se tam našemu taky úplně vždycky nechce (navíc oblečený se taky do té vložky nacpe už jen tak tak), ale prostě ho tam nacpu a on se uklidní, když cítí pohyb- a hlavně- co mu zbyde, že...
Davlu: to zní hrozně, drž se!
9. pro 2009 v 09:26  • Odpověz
dobre ranko

tak my byly s prckovou rano na odberech kuli ty zloutence, tak snad uz to bude ok..no a tak sem rovnou mudre rekla, jak hodne bleje a ze ma porad hlad a ze musim prikrmovat, nacez mudra malou zvazila a mala probrala za necely 3 tydny 820 gramu, takze prej bleje proto, ze ji preziram, tak pani dr rikam, ze by tolik nevazila, kdybych ji jen kojila a ze ma porad hlad...no proste dr si zrejme mysli, ze mlika mam dost, at to zkusim a neprikrmuju, ze mala treba breci, ze ma boleni, tak ji rikam, ze tim to neni, ze mala proste hleda a mudra, ze hledaj vsechny deti, tak ji rikam,jak mi teda vysvetlli, ze kdyz maly dat prikrm, naji se a spi, tak mi dr rekla, at si to delam jak chci, co je prej pro my dite nejlepsi

saze, esi jsi alergik, tak kup hypoalergenni mliko, vim, ze ho dela nutrilon, nevim, jak dalsi
9. pro 2009 v 09:32  • Odpověz
davlu, to je mi lito, drz se!!
9. pro 2009 v 09:33  • Odpověz
Saze- pořiď Nutrilon HA 1 nebo Bebu HA 1 (Sunar taky dělý hypoalergenní, takže třeba Sunar HA 1)- Bebu nám dávali v porodnici, zkusila jsem ale i Nutrilon, přišlo mi to stejný, složení, chuť, všechno
Hypoalergenní se doporučuje. když rodiče jsou alergici, takže asi u vás radši taky. Bílkovina kravskýho mlíka je v něm naštěpená.
9. pro 2009 v 09:37  • Odpověz
dobre dopoledne-tak beru zpet ty sve reci orezimu a hodnem-lepsim diteti....je to sila, kojime snad nonstop...teda hl. od 17 hod vecer do 21-nonstop...do toho ty jeji vykulene oci...mam dost...v noci taky traga...a do toho se vzbudi starsi dite a neco chce :sweat_smile:
davlu-drz se!!
9. pro 2009 v 09:56  • Odpověz
slunatko, beranek taky sem tam přebalení vynechám... styděla jsem se za to, teď už nee :wink:

beranek o ideálech mi povídej, a to mám kvůli jejich nerealizaci ještě výčitky

rivka já jsem stříkačkou přikrmovala první den doma a předtím v porodnici a mám z toho stejný dojem jako ty... kdybych v příkrmech pokračovala dál, šla bych do flašky, stejně to dělám s čajem

davlu, marsie opatrujte se!
9. pro 2009 v 10:14  • Odpověz
Marsie a Davlu,ať ste brzy v pohodě! Kvak,mám dojem že máme stejné děti...malý je nenasyta,pije z jakékoliv flašky a ani prsem by nepohrdnul :slight_smile: Malý včera ve 22h vypil rýžový odvar a chrněl do 5h...pojedl a spal do 9h. Je mi trapně tady o tom psát když čtu jak vám děti pláčí několik hodin.
9. pro 2009 v 10:26  • Odpověz
monter a kolik toho odvaru dáváš? jak dlouho rýži vaříš?
9. pro 2009 v 10:30  • Odpověz
Evi,jukni do IP.
9. pro 2009 v 10:43  • Odpověz
kvak, v klidu ... ona v 6-ti měsících obcházela postýlku ... byla prostě rychlá ... ale to byla i jedna má neteř, tak jsem to brala v klidu ... jinak je ale normální :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. pro 2009 v 10:59  • Odpověz
ahoj maminky, mám taky listopaďátko a pár týdnů si vás pročítám :slight_smile: , můžu se přidat do vaší diskuze? Teda mám zatím hodný mimčo, ale občas to s námi taky pěkně koulí... :wink:
9. pro 2009 v 11:19  • Odpověz
miska-ahoj...
monter-ja chci taky ryzovy odvar-po poslednich par dnech...mam dost... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: diky
9. pro 2009 v 11:58  • Odpověz
teda já to musím někde zaťukat, ale kojím po 3 hodinách plus mínus půl hodiny a doma je klid... Spát dávám malýho okolo osmý a vstává tak ve 2 a pak až ráno cca v 7. Snad se to nezmění...
9. pro 2009 ve 12:03  • Odpověz
Tada na rýžový odvar bych se taky chytila :slight_smile: jak, že se to dělá, kdyby bylo nejhůř :grinning: :grinning: :grinning:
Ale my jsme pořád plně kojení, na jednu stranu jsem ráda :slight_smile: a holt ty vstávačky vydržím, ale jedno kojení v noci by si taky mohl ještě odpustit :zipper_mouth: třeba to přijde. Když budu pít ten odvar já, nedostane se to taky do mlíka ????

miska: vítej :slight_smile: režim v noci závidím (kojení:slight_smile: náš otesánek jí častěji...
9. pro 2009 ve 12:11  •  2 děti  • Odpověz
misko, vitej, hele neni to tak dlouho, co jsem tu psala to, co ty...a ted, asi dva tydny pote, je to o dost horsi, tak snad vam to vydrzi :slight_smile:

mamci, co mate holcicky, kdy budete necavat pichat ouska? my jdeme 18.12., nase dr nenastreluje, ale propichuje a rovnou dava nase nausnicky, tak jsem na to zvedava
9. pro 2009 ve 13:33  • Odpověz
marie, ja jsem se ptala sve decke, jestli ona vubec nastreluje a ta mi rekla, ze nejdrive po 3 mes.-az po nejakem ockovani, jdem na kontrolu v pondeli, tak se optam jeste jednou :slight_smile:
9. pro 2009 ve 13:43  • Odpověz
krem hele, to je divny, ze kazdej rika neco jinyho, no uvidime, snad mudra vi, co dela :slight_smile:
9. pro 2009 ve 13:56  • Odpověz
Achoj maminy :slight_smile:

hlásím, že jsme od včerejška doma z porodnice :dizzy_face:
9. pro 2009 ve 14:02  • Odpověz
Jonkar,vítejte doma! Co malý...je hodný? A jaký byl porod?
9. pro 2009 ve 14:21  • Odpověz
Jonkar vítej doma .
A nová maminka vítej u nás.
Holky co jste z Prahy , za kolik je lístek na MHD a platím i za kočárek - jak to je ?
9. pro 2009 ve 14:24  • Odpověz
Lístek je za 26 přestupní (nepřestupní je tuším za 18, ten platí snad 15 minut nebo 5 stanic v metru a jen na jednu linku), kočárek neplatíš, pokud v něm máš dítě :slight_smile:

Kvakul - díky za info, s tou stříkačkou jsem to dělala stejně, i jsem se záměrně snažila ho brzdit, aby tolik nehltal, ale ta díra mi prostě přijde moc velká a saje (logicky) jen když si přisává vzduch. Tak jsem mu šoupla lahev, sice blil taky, ale významně míň a taky tolik neškytal. Jestli mu to vydrží, další iluze o laktační lize v prčicích. (Trochu mě uklidňuje, že moje dítě není jediné, co je ochotné sát, jen když mu berou :grinning:.)

Pořád doufám, že se kojení trochu rozjede - zatím je výsledek ten, že odsávačkou vezmu tu dvacítku, jen významně rychleji (z hodiny jsem se dostala na polovinu, hurá...) - a netuším, jestli to nepřičítat faktu, že se mi zahojily bradavky, takže to jaksi má kudy téct. Furt si říkám, že je třeba to aspoň chvíli vydržet, ale když ho vidím, jak je po té Bebě spokojený a já jsem úspěšně snížila délku krmení na hodinu a půl (40 minut přikládání, 20 dokrm, další půlhodina minimálně na odstříkávání v mezičase), propadám zoufalství. Kdyby se do toho aspoň nehrabaly hormony, ten čas by mi tolik nevadil... Asi si na lednici vylepím číslo na psychiatra. :angry:
9. pro 2009 ve 14:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.