• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Rivko - dík já vůbec nevěděla co si mám s kočárkem vzít za lístek a zítra potřebuji jet na Budějovickou pro vánoční dárek.
9. pro 2009 ve 14:42  • Odpověz
jak ste tady řešily ty dárky, tak drahému asi přikoupím dvd kabát po čertech dobrej koncert - záznam z letošního vypichu... teda spíš to bude dárek i pro mě

monter děkuju za ten recept, akorát teda nevím, jestli by to malá vypila samotné, když plně kojím
9. pro 2009 ve 14:47  • Odpověz
Ahoj mamčulky, tak nás už taky pustili.
Jen bych chtěla smeknout před všema maminkama, které rodili přirozeně, jelikož jsem 3 dny musela poslouchat neskutečné utrpení z porodního sálu (měla jsem pokoj přímo naproti). Samozřejmě i císař je utrpeníčko, hlavně potom, ještě teďkom jsem omezená v pohybu a o bolení ani nemluvím, takže i maminkám císařkám je k čemu se klanět, ale těžko popsat dojmy, které jsem cítila, když nějaká maminka zakřičela a pak jen dětský pláč...MAMINKY, JSTE VŠECHNY JEDIČKY A NESKUTEČNĚ STATEČNÉ!
9. pro 2009 ve 14:50  • Odpověz
držme palce lidoveckým poslancům, kteří budou ve sněmovně bojovat za nesnížení mateřské v příštím roce!!! :wink: :wink:
9. pro 2009 v 15:20  • Odpověz
My jsme přišli z kyčlí a pořád máme široké balení, ale kašlem během dne už na to, protože od počátku to přispívá k velkému neklidu Jáchymka, široké balení necháme jen na noc a občas během dne, protože žádný problém nemá, jen malinký nález na jedné kyčli a je to spíš z preventivních důvodů....

Marie, dr. mi řekla taky, že nedostatek mlíka určitě nemám. Ale když se mě zeptala v pondělí, řekla jsem, že jen plně kojím, nebudu nic vysvětlovat...
9. pro 2009 v 15:38  • Odpověz
Ahoj holky,

jenom nakukuju - s malou pořád stejný- dneska v noci uspávání na ruce od 11 do půl 2 do rána. Bych nevěřila co ženská vydrží. Bolej mě ruce jako prase. Jinak mám pocit, že mám málo mlíka - vůbec už nemám tvrdý prsa a malá se mi u prsa kroutí a když ho zmáčknu, tak nic :frowning2:. Ještě, že jdeme zejtra k Dr. - sem zvědavá co mi na to řekne.

Jinak držte se všechny - snad si tady za půl roku budeme psát veselejc a budeme aspoň trošku vyspalý :wink:
9. pro 2009 v 15:46  • Odpověz
katula.OV - jo,rodila jsem v Porubě a Vojtík šel taky hned na JIPku a teď jsem s ním na intermediálu. no neříkej,že jsi tady taky někde ?? tak to by byla haluz-je nás tady dest mamin a dvě by si psaly přes internet z pokoje do pokoje :grinning: .na té JIPce byl na interním pokoji 2 - to byl ten druhý pokoj vpravo,jak se vešlo na JIPku a byl druhý inkubátor od okna.byla tu doktorka v 15 hod a říkala,že už mu napsala do karty,že jakmile dosáhne 2kg,tak jdem domů.že je šikovný,pije si hezky,nemá žádný problém - teda až na zánět v očičku,ale to mají snad všechny děti.katula,jestli chceš,písni do IP
9. pro 2009 v 16:13  • Odpověz
Kalimer, ze půl roku si budeme psát, jak se dětičky vztekají, že nemůžou lézt dopředu :sweat_smile:
Beránku, ja som zase rozmýšlala, že to široké balenie dám iba na den, určite bude z toho Lukáš nervní, tak aby aspon v noci trochu spal. Ešte som s tým nezačala, ja vobec neviem, že ako to tam mám uchytit. Kázali nám dávat pampers a k tomu 2.látkové plenky. Nemám nijaké kalhotky, alebo niečo aby to tam držalo...a bodýčko mi to neudrží....babo raď :slight_smile:
Ircatko, nedivím se tvým pocitům, po tom co jsi 3 dny poslouchala rodící mamky, člověk pak má asi opravdu úctu k tomu, že to ženy vůbec zvládnou :wink:

Teddy, to už za chvíli budete doma :wink:
9. pro 2009 v 16:15  • Odpověz
Lullko, já už dávám jen jednu látkovku, dvě už nedávám. A dám buď kalhotky nebo do body, ale musí být větší.
9. pro 2009 v 16:17  • Odpověz
díky, ja to tam nejako skusim narvat, ale až zajtra, fakt sa mi do toho nechce :unamused: zajtra máme poradnu, tak som zvedavá kolko to naše malé pribralo
9. pro 2009 v 16:20  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:)))

tak jsme byly na kontrole u dr. a musím říct,že pohodička, malé se tedy tedy udělala skvrnka na zápěstí,ale prý to samo zmizí do 3 let věku dítěte :slight_smile: Jinak už máme 54 cm a 3800g :grinning: takže pohoda :slight_smile:

kvak: jo jo sociálka kvůli mluvení se nekonala,dokonce dr vypadala spokojeně:slight_smile:

jinak jsem teď četla u jedný holčiny,že jí už dělali u malý vyšetření očí a sluchu, kurnik a u nás pořád nic, tak nevím,jak to máte Vy? máte už něco takovýho za sebou?
9. pro 2009 v 16:54  • Odpověz
My jedeme na kyčle v pondělí a doufám že se širokého balení zbavíme. Sem šíleně vytočená...přítele chytili policajti a hrozí mu odebrání řidičáku a pokuta až 5000kč za překročení rychlosti. Jestli mu ho vezmou tak ho zmlátím páč já řidičák nemám a budem jezdit MHD.
9. pro 2009 v 16:55  • Odpověz
Holky, když teď kvůli tomu zánětu malého krmím bebou, musím mu ještě dávat třeba vodu po lžičkách? Snad ne? A ještě, je možný, že naposled jsme kojili v neděli a malý do té doby kakal tak 3x za den a od pondělí na bebě nekakal? Kvakul, ty máš malého na bebě, viď? Poradíš?díky
9. pro 2009 v 16:59  • Odpověz
davlu, na bebě, a vůbec na umělým mlíce, se kadí míń, protože jsou hovínka tužší, takže to z prcků tak nelítá. měli jsme to taky tak. ale od té doby, co mu dávám probiot. kapky+pije Hipp čaj fenykláč, tak kadí ukázkovou vaječinu. zkus mu nabídnout převařenou vodu nebo čaj, jestli má žízeń , tak si rozhodně dá. taky jsem nevěřila, že by Jáchym pil převařenou vodu, a jak mu jela!
......ircatko- já rodil u Apolináře, byla jsem 2 dny na hekárně taky u porodního sálu a překvapilo mě, že jsem slyšela výkřiky docela sporadicky, snad dvakrát za celou dobu někdo zakřičel. možná měly všechny Pražačky epidurál :sweat_smile: . Na šestinedělí to tak docela vypadalo- buď císař, nebo epidurál při přirozen. porodu- hih, jsme už asi měkký :sweat_smile:
9. pro 2009 v 17:32  • Odpověz
Hele, tak to by mě zajímalo, jak je to s tím čtvrtkojeným dítětem, protože Beno teda rozhodně míň ne-e. V podstatě v každé plíně je podělaný až za ušima (teď se mu dokonce podařilo znečistit naši postel, bo jsem mu šoupla nevyzkoušené vrchní kalhoty na látkovku a ony jaksi nefungují tak pěkně jako Haipa, takže jsem ho přebalila zase do papíru, anžto mám jenom dvoje svrchňáky a oboje v pračce :grinning: )

Já vlastně nevím, jak je to s tím pitím? Odkdy se to dává? Nějak si připadám úplně nemožná, na Kanavit jsem si namalovala lebku s hnátama, abych mu to omylem nenakapala - furt mám pocit, že ho setrvale hubím, asi jako když kdysi přidávali nepříjemným příbuzným trochu arzénu do jídla, a ti chřadli a chřadli, až uchřadli :rolling_eyes:
9. pro 2009 v 17:54  • Odpověz
Kvakul, a ty jsi mu ho dala z lahvičky, stříkačkou, nebo lžičkou. A kolik tak? Díky
9. pro 2009 v 18:10  • Odpověz
Holky!! prosím Vás, kdo plně kojíte, dáváte čajík?? Já tomu pořád odolávám, bojím se, aby se nenaučil na flašku a chtěl prso :angry: ale manžel to prosazuje, že prý tohle jsou babský pověry.
Jenže je fakt, že rád dudá a sosá, jenže dudlík nechce (zajíká se jím) a u prsa nemůže být pořád, vždycky mu něco vyteče...a to pak vyblinká???
9. pro 2009 v 18:11  •  2 děti  • Odpověz
Davlu- čaj? lahvičkou. připravila jsem si 100ml, vyzunkl to skoro celý.
Renat. to se fakt neboj- zvlášť když z prsu má přece mlíko a z flašky čaj- on přece neví, jestli to třeba na světě nechodí tak, že s prsu mlíko a z flašek čaj, neví, že by mohl mít i z flašky mlíko :dizzy_face:
renat- a zkoušeli jste různý typy dudlíků? některý děti mají rádi takový ty hrozný komunistický dudany (s kytičkou, jako jsme měli my, dávali je i v porodnici, takže asi univerzální obliba)- některý nechtějí ortodontický tvary, některý zas ty anatomický (vypadají jako kapka). Když je hodně malej hodně dudavej, tak by mu asi bodnul dudlík, mohl by se uklidňovat bez pití
9. pro 2009 v 19:43  • Odpověz
renat já dávám ten fenyklový nápoj od hippu a to flaškou, stříkačkou je to na prd.. a chci radši ozkoušet všechny možnosti, jak vyzrát na prdíky, tak proto ten čaj
9. pro 2009 v 19:44  • Odpověz
Jo, ještě poznatek- zdá se mi, že když mu dám čaj pořádně teplý (tzn. ne pokojová teplota, ale tak kolem teploty lidského těla- podobně jako se radí u UM), tak se mu střeva líp rozpohybují- prostě se břuch rozehřeje.
Riv- jaký svrchňáky to vyvedly? Nám dobře sedí ImseVimse Organic Fox, fakt těsný. Swadlebeesky PULky taky. HD jsou nějak divně střižený- bokovky a úzký okolo stehen- a to má Jáchym docela štíhlý nožky
9. pro 2009 v 19:52  • Odpověz
Ještě se pochlubím, že Jášoun dneska udělal obrat ze zad na břicho. To mu zřejmě oproti pasení koníků připadá výhodný. Spí totiž se mnou v posteli a provádí tuto akci: vysouká se ze zavinky, vyklopí se, dostane se na bok a překlopí na břicho- pak už se jen nožkama odráží, ruce nepoužije , ale takhle se doplazí ke mně a dýchá mi za krk, popř.hledá, kdeže to mám na obličeji cecek----to dítě je opravdu zvláštní :sweat_smile: .
9. pro 2009 v 19:56  • Odpověz
Holky, díky .. ono se to vyřešilo samo, nechce flašku...budem zkoušet...aspoň na tu škytku, protože když mu dám s prsa, tak neví, kdy má dost a pak blinká.

kvakul: no vyzkouším ještě ten od MUM, my máme právě ten klasický, měl ho v puse asi 3x dudal tak 2 minuty...jenže pak se jím zajíkl a konec. mám i ten ortodontický a nic...zkusím ještě ten anatomický, to jsme ani nevěděla.
On hodně dudá a hodně má v puse ruku a jede palce, což nechci...to je snad snesitelnější ten dudák...

Teda koukám, že Jáchymek je šikulka...jak se otočil...neboj na pasení dojde, u nás snahy jsou, ale ...

evi: ať prdíky vyženete :slight_smile:
9. pro 2009 ve 20:11  •  2 děti  • Odpověz
kvak-tak to jsi me pobavila-jachym je sikula!!!renat-ja plne kojim a caj nedavam...nedavala jsem ani jenovi-narodilo se do parneho leta..
9. pro 2009 ve 20:45  • Odpověz
ahojky maminy a miminka.. tal jsme vas docetla...
je mi vas strasne lito ty co mate placicy miminka,ale ja bohuzel parim taky mezis vas. s tema zanetama prsu vas moc lituji,urcite to neni nic prijemneho.
ja nastetsi uz nemam skoro mlicko tak davam nutrilon, mala ale po nem nekaka tak se snazim davat caj,jenze se sklebi a nechce ho :unamused: asi se nikdy nevykadime :( uz me to trapi, pro kazdem prebalovani se tesim zda uvidim hovnouse v pline a porad nic. Pred 3dny byla u nas moje mamka a postourala ji mydlem v zadecku, natalka se snad po vykadila aji z podoby :grinning: . jak primejete svoje deti aby pili caj? davate vy co jste na UM cajik???

vcera sme byla u dr, nase mala koniky nepase a zatim ani dr nic nerikala. asi mame nejake opozdene mimi :cry:
rikala me dr ze mam koupit nejake probioticke kapky,ale u nas v lekarne stoji 7OOkc a rikala ze to mam objednat pres internet. kde to prosim vas objednavate??? dekuji
9. pro 2009 ve 20:57  • Odpověz
Veruso - probiotické kapky já objednala na www.mimibazar.cz a dej si tam do názvu probiot. kapky a jedna holka je tam má myslím za 249 jsou z polska je to to samé co tady a poslala mi je do 5 dnů.
9. pro 2009 ve 21:39  • Odpověz
Jáchymkovi dělali kontrolu zraku i sluchu už v porodnice a prý vidí i slyší, to jsme rádi :grinning:

Renat, naše dítě taky dudlíky odmítá, ale jak píše Kvakulka, hodně dětí má rádo tu kytičku.....zatím jsem ji nekoupila a nevím, kde bych ji sehnala :sweat_smile: Jinak flašku taky moc nemusel, ale už ji bere na milost, dáváme mu občas Nutrilon a včera fenyklový čaj kvůli břichu.

Kvak, Jašula je šikula. Ten náš by už asi nejraději seděl, ležení ho evidentně nebaví a nudí se, pak pořád křičí a fňuká, hlavně nedokáže být v klidu, pořád sebou mele....jestli on náhodou nebude hyperaktivní... :sweat_smile: Když nosíme a on se rozhlíží na všechny strany, to se mu líbí :wink:
9. pro 2009 ve 21:51  • Odpověz
Kvakul - Bambinex, rostoucí. Mně ty HD vyhovují, nedřou pupík, dobře sedí na HD plenách, do kterých momentálně výhradně balím.
9. pro 2009 ve 22:37  • Odpověz
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=186285

veru tady je to nejlevnější a rychlé dodání
9. pro 2009 ve 22:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.