• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Holky mám super doktora. Malej je ok v pondělí jdeme na kyčle a když jsem mu řekla že dávám Bebu tak se mě zeptal jak se nám spalo - a když jsem řekla že 5 hodin a super tak řekl tak to neřešte a dávejte dál.
Dobře vyspalá a naladěná matka je základem všeho :grinning: :grinning: tak už mu tu Bebu večer budu dávat a nebudu mít výčitky.
Probio. kapky nám také moc pomáhají .
11. pro 2009 ve 12:40  • Odpověz
??? mám dotaz, kdybych malé dávala na noc nutrilon, kolik jí mám dát jako jednu dávku? já totiž nemám představu, kolik toho při jednom kojení vyzunkne... neb ji doma nevážím. mám podezření, že se mi dělá míň mléka... ještě budu umělé výživě odolávat, ale kdyby náhodou
11. pro 2009 ve 14:04  • Odpověz
ahojky, koukám,že řešíte kapky ( zatím jsem odolala,ale asi si je pro jistotu taky objednám ) a UM,tak v nějaké bezesné noci o tom taky uvažuju,ale zatím malá pije jako šlak,tak to řešit nebudu.

Jinak malá byla včera celý večer protivná,místo po 3 hodinách, vyžadovala kojení už po 2, ale když nakonec pořádně usla asi v půl jedný,tak spala skoro do sedmy.... prostě malý vánoční dárek :slight_smile:))) ráno jsem pak jen třeštila oči na hodiny a nevěřícně kroutila hlavou :slight_smile:
11. pro 2009 ve 14:10  • Odpověz
evi, jak už jsem psala, udělej 60-tku nebo 90-tku ... nakoj a pak uvidíš, kolik a jestli vůbec si ještě dá ...
11. pro 2009 v 15:05  • Odpověz
slunatko a kdybych vůbec nekojila a chtěla celou dávku umělého?
11. pro 2009 v 16:37  • Odpověz
Evatko je to na těch UM napsané. 120 vody plus 4 odměrky mlíka a 5 krát za den. Ale mladej by to zatím nevypil. Dávám večer těch 120 a dá si tak 90
11. pro 2009 v 16:56  • Odpověz
saze u nutrilonu je to trošku jinak, ale znovu jsem si to pročetla (naposled jsem to totiž študovala po příjezdu z porodnice), jsem si pamatovala, že tam je celkové množství na den, ale je tam naštěstí i počet dávek, takže to jde propočítat... to jsem si předtím nevšimla
11. pro 2009 v 17:34  • Odpověz
evi-ja taky u toho nutrilonu matutuju :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,proto,kdyz mame delat um-dela manzel :grinning: nevim,proc to pisou tak komplikovane... :confounded:
11. pro 2009 v 18:08  • Odpověz
Holky, díky za rady ohledně zánětu prsu. Krize zažehnaná, celý den už byl dobrý, ALE....začalo mě bolet v krku a hlava, manžela taky, malý celý den takový nespavý, změřím ho a 37,2 začal kašlat, kojit nechce, utáhne sotva flašku.Holky co máte 2. dítko, kolik by musel mít teplotu, aby to bylo teď o víkendu k doktoru? Se vyhrabeme z jednoho a hned navazuje další.... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
11. pro 2009 v 18:15  • Odpověz
Ahoj holky,

marsie: drž se kočko a hlavně ať se brzy uzdravíš :slight_smile:

saze: máš fakt super doktorka - přesně důležitá je spokojená maminka a vůbec bych neřešila, že dáváš Bebu:slight_smile:

davlu: podle mě u malých miminek teplota víc jak 38, ale nejsem si jistá - každopádně, hlavně ať je malej fit a neni nemocnej.

Já měla zase dneska den - hrůza. Šli sme k doktorce na 6tt prohlídku - malá spusitla takovej řev, že sme na sebe s doktorkou křičeli no hrůza. Máte taky některá tak uřvaný dítě??!! Jinak jdeme na krev a bohužel přes ten vyrvál sem se nezeptala proč, nevim kdy dem na očkovaní - podle se po 9tt začíná s hexa vakcínou?? No budu muset doktorce napsat mail. chtěla sem se zeptat na tolik věcí, ale přes ten řev to nešlo. Jinak sme za tři tedjny přibraly 500g což mi přijde super i Dr. nic neřikala, ale přijde mi jestli malá neřve hlady, tak sem si dneska koupila Nutrilon 1 a zkusim jí dát po kojení mlíko (dr. řikala ať dám tak 60 po kojení a uvidíme) tak mi držte palce . Už sem z toho hotová jakou máme doma histerku uřvanou. Ale stejně ji miluju.
Jinak na prďáky nám zabíraj kapičky Baby Calm :slight_smile:.
11. pro 2009 v 18:22  • Odpověz
davlu-až bude mít 38st. tak s ním jeďte k dr. Ale v porodce jsme je museli měřit každý den a říkali, že do 37,4 (po odečtení 0,5st, měřili jsme je v zadečku) je to jejich normální teplota... :frowning2:
11. pro 2009 ve 20:07  • Odpověz
Čau kočky :wink:
Nějak nemám co psát, neb synátor je stále hodňoučkej, i když ho trápí ta rýma :pensive: Teďka míň jedl, asi je z toho celej mrzutej a nemá náladu ani sílu tahat. Ovšem dneska už se zase u kojení smál, tak bych řekla, že už je to zas můj spokojenej brouk :dizzy_face: O jídlo se hlásí co 2 hoďky, takže chce dohnat tu ztrátu. Jsem úplně ohryzaná, tak asi rozmrazím odstříkaný zásoby :sweat_smile: Brečí pouze u přebalování, asi nemá rád průvan na tu svou chloubu :grinning: - to může plena vážit 5 kilo, ale hlavně že je v teploučku, klidně posrajděnej :sweat_smile:
Jinak na bříško se prevít přetočí už od 3 týdnů a předvedl to přímo na 3 týdenní prohlídce, páč mu doktor podal prst a on se přitáhnul a otočil. Co se pasení týče, tam je to trochu slabší, páč se mi nedaří vychytat tu chvilku mezi krmením, aby nebyl hladovej. Když ho totiž dám po probuzení na bříško, začne si doslova ožírat pěstičku, místo aby makal. Nakrmenýho ho převalit nemůžu, páč blinká, ale obvykle k tomu není ani příležitost, protože u kojení usne. :grinning: Takže jsem zvědavá, co mi na 6 týdenní prohlídce řekne doktor :sweat_smile:
renat, plně kojím a čaj nedávám, není důvod. Škytá hodně často(tak ob kojení) a pomáhá ho nechat pár minut škytat, pak ho přiložím, tak na minutku. Jakmile doškytá nemilosrdně odtrhávám od cecku :grinning:
Lill, zrak(šedej zákal) a sluch malýmu vyšetřovali hned v porodce, má to v propouštěcí zprávě a zaškrtnuto v té zdravotní knížce(pokud teda zkratka CAH znamená šedej zákal)
kallimer, koukám do tý zdravotní knížky, co má malej a v očkovacím kalendáři je 1.dávka hexy od 13.týdne, další 2 pak po měsíci a 4.dávka 6 měsíců po 3.dávce.
marsie, držte se, ať to nemá dlouhýho trvání :pensive:
Jo jinak jedna novinka u nás přeci jen je, od pondělka jsme konečně zkolaudovaný a díky synátorovi proběhla prohlídka tak, že vlastně neproběhla :grinning: Přišel mladej úředníček akorát uprostřed krmení, takže jsem ho odstavila, zvládnul vydržet na kontrolu papírů, jenže pak začal vrčet(Ano, nebrečí, o jídlo se hlásí vrčení.), úředníček se ho nejspíš zalekl, takže chtěl vidět jenom tepelné čerpadlo a hned utíkal pryč :grinning: Takže na nedodělky v podkroví jaksi nedošlo :sunglasses:
Vítám nově příchozí :wink:
11. pro 2009 ve 20:37  • Odpověz
no nic, dneska na noc dáme nutrilon, akorát teda špekuluju, jak dopředu si to chystat, když stejnako neuhodnu, kdy se malá vzbudí a chystat to až pak, když bude řvát hlady a čekat až to zchládne je čirá hovadina... nějak to musím organizačně zvládnout no
krembo maturita je slabé slovo :wink: :wink:
11. pro 2009 ve 21:34  • Odpověz
Evatk, taky se vzbudí, začne řvát a já letím převařit vodu a zase zchlazovat...to si i vyřve plíce... :frowning2:
11. pro 2009 ve 22:45  • Odpověz
davlu no právě, vím, jak řve jen než vytáhnu prso... to mi stačí, ta představa křiku při vaření, chlazení :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. pro 2009 ve 22:53  • Odpověz
Evatk+Davlu- přípravu UM vůbec nemusíte tal hrotit- dělám to tak, že si do lahvičky naleju řekněme 90 ml vody (převařený, mám ji v lednici tak litr), když se malej ozve, vodu ohřeju během 40 vteřin v mikrovlnce (voda bse ohřívat může, ale ne už smíchaný mlíko), vrznu 3 odměrky beby, zatřepu a pije se ...Něco přes minutu ...
Nechala jsem si poradit od holek na diskuzi o UM- takže je dokázaný a vyzkoušený, že po tomto postupu děti neumírají :grinning: :grinning: :grinning: .
Jo a Beba i Nutrilon mají stejné ředění---odměrka na 30 ml
Jinak Saze, ještě mě napadlo, co mu zahušťovat mateřský mlíko Nutritonem- je to sice vláknina při ublinkávání, ale třeba by pozdržela jídlo dýl v žaludku? Ale lepší asi bude mu na noc dát Bebu- ať jste všichni vyspalí a spokojení (ještě že doktor není laktační psychopat:slight_smile:--- náš Jáchym i na UM baští co 3-4 hodiny (i v noci)- tak buď ráda, že na Toma působí tak hypnoticky
Jinak ve 4 týdnech pil myslím tak 90ml
11. pro 2009 ve 23:07  • Odpověz
Kvakul dík, to je fakt. Máš ve všem takový přehled...ještě že tě máme... :slight_smile:
11. pro 2009 ve 23:41  • Odpověz
To ne já, to internet- Google, můj nejlepčejší kamarád.. Ale fakt, ani nevím, jak bych řešila celý těhulenství a mateřství bez netu, asi bych i potomkem bídně zahynula, ovšem ve sladké nevědomosti :wink:
12. pro 2009 v 01:38  • Odpověz
Ahoj holky,

tak sme večer zkoušeli dát nutrilon - vůbec ho nechtěla :frowning2:. Chtěla prostě "žmoulat" prso, takže nejsme hladový jenom závislý na prsu - dudlíka mi odmítá (zkoušeli sme všechny možný druhy" - náhodou neslyšeli jste o závislosti na prsu? Mě fakt přijde, že tu moji kozu má prostě jako dudlík - co mám dělat ?
12. pro 2009 v 07:10  • Odpověz
kallimer-ano, potvrzuju, Jenik mel zavislost velkou na prsu :slight_smile:
evi-vcera tu byla kamaradka s 8mes dcerou a delala ji UM-mela vodu v termosce...takze i to je zpusob,jak to vychytat a nevarit a chladit, kdyz uz rve...a nej je to od kvakulky-pro ty, kdo maji mikrovlnku, tu muj muz odmita, takze my chladime :angry:
12. pro 2009 v 07:51  • Odpověz
evi-jsem to asi nepochopila, jak jsi to v IP myslela...je to tak, jak to pise kvakulka...ono se to s vekem zvetsuje-davky...
12. pro 2009 v 08:33  • Odpověz
Ahoj holky, můžu se k vám přidat taky mám listopadové mimi. Poslední týden vydrží celou noc nespat a jen by jedl, nevím jestli je tak hladový nebo další závislák na prsu...po 2 hodinách kojení mi vypije i 6O ml odstříkaného mléka. Začínám uvažovat o nutrilonu na noc po kojení..
12. pro 2009 v 10:11  • Odpověz
ahoj :slight_smile:
je mi vás všech co máte nespavce už líto, ale my fakt spíme :slight_smile: :slight_smile: , dneska kojení ve 2 pak v 7 a ještě si hodil šlofíka do půl 10 a teď spokojeně leží, kouká na hračky a občas jen tak broukne.. Jinak kdybych mu po 15 minutách prso neutrhla od papuly, tak je schopnej se přicucnout už natrvalo a nepustit :wink:
12. pro 2009 v 10:36  • Odpověz
Evi, Davlu - já mlíko ohřívám v lázni, zatím. A Bebu bych tak dělala taky, nemít mikrovlnku... Je to rychlé - převařit vodu předem, nalít požadované studené množství, ohřát v minimálním množství vodní lázně, docpat patřičnou dávku Beby. Trvá mi to tak dvě minuty? Celý proces ohromně zrychlí (asi nosím sovy do Athén, ale co kdyby náhodou) tou lahvičkou ve vodní lázni kroužit. Je to prostý trik tepelné výměny, ale než jsem na to přišla... :grinning: No já jsem nikdy nebyla moc technicky zdatná :grinning:
12. pro 2009 v 10:44  • Odpověz
ahojky, holky, jestli chcete kojit, tak to vydržte, jde o růstový spurt miminka ... ale jestli se na kojení chcete vykvajznout (jako já :slight_smile: ), tak klidně zkoušejte dokrmy ... my už máme za sebou nutrilon i bebu a po obojím ho bolí břuch, jak blázen, takže stejně pak neodolám a tu kozénku mu strčím a je klid ...
už si vůbec nepamatuju, jak jsem to dělala s malou, ale vím, že jsem ji "dokrmovala" mým mlíkem do dvou měsíců a pak už byla jen na nutrilonu ... teď kdybych to dělala s malým, tak mi asi prasknou prsa ... asi to bylo tím císařem, že se fakt neudělalo to mlíko v takovým množství a kvalitě ...
my dnes nespali od jedné do pěti do rána, pak nevím, pže jsem to nevydržela a šla vzbudit Z. ať jde za ním, nebo ho utopím ... a pak jsem si šla lehnout za malou :grinning: ... ještě, že mu to vyšlo na víkend ... přes týden spal krásně ...
dnes jedem k našim, švíca má čtyřicet, tak si možná chvilku odpočnu, protože ho budou chovat všichni ostatní :sweat_smile:
12. pro 2009 v 11:21  • Odpověz
krem: a jak si tu závislost řešila? malá je schopna prso žmoulat klidně celej den a já potřebuju taky něco udělat - když nemá prso, tak řve. Jak já byh chtěla, aby si třeba malá vydržela půl hodinky si broukat v postýlce nebo, aby sme ji neumeseli uhopsávat na balonu,když chceme aby spala :slight_smile:.
12. pro 2009 v 11:34  • Odpověz
pet: kojíte 2 hodiny?to není normální, to určitě celou dobu nepije, a pokud nepije, tak bych mu to prso vytáhla, zbytečně se unavuje a má to spíš jako dudlík. Mě doktorka řekla, že dítěti musí stačit 15 minut na prsu, pokud dobře saje. A je fakt, že my to teď tak většinou máme - 10 - 15 min, případně ji ho nabídnu znova, když mám pocit, že pila krátce a málo a bud si ho vezme nebo ne. Kojit 2 hodiny je prostě příšerné, hlavně pro Tebe, neuděláš nic a malej z toho stejně asi nic moc nemá.... :frowning2: :frowning2:
12. pro 2009 ve 12:13  • Odpověz
já teď řeším, co si můžu vzít na bolest jako tavovou - ibalgin? :angry: :angry: na netu píšou ibalgin (..ibuprofen...)jen na doporuč.lékaře..... šíleně mě bolí břicho, nevím z čeho, není to žaludek, spíš střeva, nemůžu vubec fungovat..... tak mám chuť si něco zobnout ale nevím co...... jejdamane.... to jsou furt nějaké omezení...... ale co bychom pro ty naše zlatíčka nevytrpěly, co? :wink: :dizzy_face:
12. pro 2009 ve 12:14  • Odpověz
Ahoj holky,tak jak je?My už máme místo Beby Nutrilon na koliky a zácpy malá hrozně trpí ne na prdy,ale na bříško,akorát tam je to dávkování že by měla být 2-8týdnů 100ml 6xdenně,ale dáváme po 4hod. 130ml,protože po těch 100ml měla hlad myslíte,že to nevadí???
12. pro 2009 ve 12:39  • Odpověz
Ahojky holky jak se máte? Koukám že některý taky přikrmují jako my :grinning:

No ve 4 týdnech nás přepadl růstový spurt a byl to fakt mazec, holky chtěly jíst každou hodinu, jinak řvaly jak pominutý, po 2 dnech jsem to už psychicky nevydržela a dala na večer Nutrilon a ejhle byl klid, takže teď už večer ani prso nevytahuji a než jdou spát uvaříme 120 ml Beby a jdou spinkat v osm, pak si většinou Nelinka vzpomene že by si ještě dala tak ji dám tak 20ml jestě přicucnout a spinkají do těch 3 až 4 ráno, pak už zase kojím.
Nu ale trápí nás rýma, chudinky moje malý, takže Sofinka má po ránu plno hlenů v pusince takže mi dneska všechno mlíčko vyblinkala, tak jsem ji musela dát Bebu vypila 80ml a bylo to v pohodě :slight_smile:

A vyvařujete po každým bumbání lahvičky?
12. pro 2009 ve 13:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.