• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Ahoj holky, tak než se začnu učit (poslala jsme kluky ven) tak nakukuji :slight_smile: co je nového.

zuzu: změn si v profilu, že už máš dítko (teda jestli chceš), asi už nejsi 48tt :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
S UM neporadím, my zatím jen kojíme, ale řekla bych, že to nevadí, rpsotě má větší hlad...ale fakt nevím.

evitko: já jsem slyšela, že snad na bolest jen panadol, paralen..a léky na týhle bázi, ale někdo pak psal, že snad i ten ibalgin, tak nevím.

pet: taky si myslím, že 2hod. není normální, určitě celou dobu nesaje...a má to jako dudlík (trochu tě chápu, protože náš mladej tak chtěl taky fungovat...a někdy se slituji, on je za 5-6 minut najedený a spíš si řekne sám, že má dost, někdy tam ale visí a dudá...když vidím, že ho to uspí, nechám ho, ale max do těch 15 min. jinak odtrhávám).
Neusíná ti u toho? Pokud jo, budit, budit, budit..nebo mu ho vem a za chvíli přilož znova.

Jinak souhlasím se slunatkem, růstové spurty jsou nátlak...my měli skoro ve 3týdnech, ale zvládli jsme to... :wink:
12. pro 2009 ve 13:08  •  2 děti  • Odpověz
Lucy 82 jen se chci zeptat ty jsi rodila holky v Jihlavě a odkud jsi?Že by jsme možná mohli být kousek od sebe já bydlím v dačicích.Jinak ten spurt máme asi teď,ale křičeli jsme jenom v noci,ale já myslím,že to bylo spíš tím hladíkem,tak ji zkusím dávat 130ml každý 4hodiny.

Jojo flašky vyvářím po papání pokaždý akorát,že si malá zvykla na ty od Nuku ty růžový plastový a jiný nechce,tak jich mám 8 a vždy když jsou všechny použitý je vyvářím najednou,ale já nekojím vůbec,tak je to asi taky jiný.
12. pro 2009 ve 13:36  • Odpověz
Ve dne pije ukázkově co 3 hodiny,max 2o minut, vetšinou pak usne. V noci je to děs dostane napít pije kolem 20 minut pak vypadá že mu to stačí a jakmile ho odtrhnu začne se vztekat a chce pít znovu tak to provozujem i 2 hodiny. Asi má přehozený den a noc ve dne spí v 6 večer ožije a vydrží do 5-6 do rána..dneska usnul v 8 děs...
12. pro 2009 ve 13:36  • Odpověz
pett, ale jakpíšou holky, určitě nepije..já bych mu dala dudlíka a třeba chvíli pochovala. Zkrátka se k tobě přicucne a uspává se tím :slight_smile:
12. pro 2009 ve 13:56  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:)))

tak dneska jsme docela hodný holky,máme oslavu tátových 60- tin,tak jsem za to ráda, zatím malou jen kojím, a asi jí to stačí,tak zatím UM řešit nebudu :grinning:

btw jak se pozná,že se mimi dostalo do růstového spurtu? malá teď chce často pít po 2 hodinách místo po 3 jako před tím???? je to asi tohle?

Kallimer: tak malá nám nabrala skoro 500 za 14 dní :slight_smile:)))

jinak malou nechám u prsa max. 20 minut :slight_smile:)) a zatím je to myslím v pohodě.....-)
12. pro 2009 ve 14:30  • Odpověz
kallimer-v Jenikove 1 roce a 7 mes. jsem prestala kojit :grinning: uplne, teda postupne jsem prestavala, az prestala...ale zavislost v podstate vydrzela dlouho....no J. nechtel nikdy dudlik, takze si vsechno resil pres prso...casem se to dalo vydrzet...i kdyz nekdy to bylo na palici :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. pro 2009 ve 14:42  • Odpověz
Zuzi ju ju rodila jsem v Jihlavě a i tady bydlím :slight_smile:
12. pro 2009 v 15:03  • Odpověz
Lucy - ano, sterilizuji lahvicky pokazde, hned po pouziti umyji a pak az jich mam vic prevarim v sterilizatoru do mikrovlnky, je to rychle a pohodlne

jinak my papame vetsinou 90 ml, ale mam nekdy pocit, ze ji to nestaci, protoze holka nam zkracuje intervaly, tak ji uz nekdy davam 120. pijeme fenyklovy cajik a ponevadz nam dosel sab simplex zkousime baby calm, zatim musim zaklepat pomaha. z cajiku Nikinka pekne kaka - 1-3x denne.

mame nove koupenou manducu a problem neustaleho breceni je vyresen - miminko spokojene spinka a ja muzu konecne pracovat, je to bezvadny, a vubec me z toho neboli zada i kdyz ji mam hodiny na sobe :sunglasses:
12. pro 2009 v 17:11  • Odpověz
mari, a kolik vazite a merite a jak dlouho - asi mas malou v manduce?? :slight_smile:
12. pro 2009 v 17:18  • Odpověz
teda mari, tu manduku závidím ... já teda šátkuju, ale jsem pořád amatér, takže mi to dlouho trvá, malej je pak rozeřvanej, že nejde uklidnit ... furt přemýšlím, že si ji objednám za malýho :grinning: ... za verču jsem dostala boty za 2000,-, tak třeba se doma nebude tak protestovat ... no zkusím to nadhodit ...
já přiznávám, že jak dáváme malýmu příkrm jen sem tam, tak nesterilizuju, jen to hodím do myčky a obden to strčím i s dudlíkem do chemie ...
koupila jsem včera bebu, jestli ho to bříško nebolí po tom nutrilonu a asi ne, bylo to to stejný ...
dnes jsme byli na těch narozkách a musím říct, že jsme si ani jeden neodpočinuli ... nikdo toho uřvance nechtěl chovat ... takže jsme na to zbyli zase sami ...
malá usnula v autě a spí ještě teď a já jedu za chvilku se sousedkama do tesca, chceme využít slevy ... tak doufám, že se Z. malá nevzbudí ... protože mít tu řvoucí mimino a ještě skákající treperendu by se mu asi moc nelíbilo ... tak přinejhorším malé pustí pohádky, ale nevím, jak to zvládne s malým ... ale já už si fakt potřebuju zanakupovat ... já nebyla nikde minimálně dva měsíce a mám silnou touhu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. pro 2009 v 19:12  • Odpověz
uff, teda dámy, člověk tu chvilku není a potom aby si objednal chůvu kvůli dočítání koníka..
před chvilkou jsem mluvila s marsie - už je doma, chudinka naše.
co je to růstový spurt?
vojta je pořád hodné miminko (ťukám na dřevo), už si chce trochu víc povídat, ale dobrý. prso má teda nejspíš taky jako dudlík, protože dokážeme baštit taky klidně dvě hodiny než odpadne, ale vzít mu ho dřív, tak mě asi sežere.. přes den mi to nevadí, ale v noci u toho teda občas šílím a když se ho snažím odložit a on ještě nemá dost, tak potom vrčí dokud mu nedám znovu.
12. pro 2009 v 19:28  • Odpověz
Drahe tety konikovky!!! a miminka :slight_smile:))
moc vas zdravim, opet ze sveho gauciku :dizzy_face:
Za prve dekuji, ze jste me poslali k doktorovi (.. a ne nekam jinem :wink: :grinning: ) Prisla jsem tak nejak za pet minut dvanact, slo to dost rychle.
Zanet prsou se ukazal jako trivialni prblem, bolest v brichu odhalena - na UTZ mudr nasel 6 cm kouli ... Jen kvuli Klare me poslal domu sbalit veci a rano jsme se uz hlasili na Bulovce. Ve 12 uz jsem byla zpet na pokoji, kde manza hlidal Klarku bo jsme ji nechteli kvuli nemocem davat na detsky oddeleni (doporucila nam to sestra). Jak mame urvany dite, tak asi vycitila vaznost situace a byla neuvertelne hodna!!!
12. pro 2009 ve 20:20  • Odpověz
marsie vitej doma... jsem rada ze jsi uz doma a je vse ok..
holky chtela jsem se zeptat, ty lahve jak vyvarujete,,muzu do dat do plastove misky a vyvarit v mikrovlnce?
12. pro 2009 ve 20:38  • Odpověz
Verus- sterilizátor od Aventu je taky na tomhle principu- miska s asi 2 deckama vody, na tom poklop- možná by šlo zaimprovizovat a na nějakou placatější misku nebo velký talíř dát poklop do mikrovlky. Nevím jestli ten poklop nemá ventilek, kt. má unikat pára- v tom případě by bylo potřeba ho nějak ucpat- právě ta pára tam musí zůstat. protože ta to sterilizuje. Jinak- je potřeba nechat v mikrovlnce asi 4 minuty na 900Wattů.
12. pro 2009 ve 21:09  • Odpověz
dekuji kvakul :slight_smile:
12. pro 2009 ve 21:33  • Odpověz
Kvakuk,když malého krmíš a on všechno nesní tak to nevylíváš a dáš mu to znova? Na krabicích píší do 2h spotřebovat,takže já zbytek vylívám. Ty ne?
12. pro 2009 ve 21:59  • Odpověz
Pokaždé nesterilizuju... většinou to vyjde jednou za den (mám jen tři lahvičky, odsávačku a kloboučky), tak jednou za dvě použití. A mlíko taky dávám klidně dvakrát (když ho nezapomenu dát do lednice). Zatím to nevypadá, že bych syna hubila...

A máme za sebou malou premiéru - dítě dneska asi hodinu a půl vyřvávalo (nějak přestává spát, víc kouká, víc si povídá, a taky je trochu plačtivější, ale zatím spolehlivě zabíral Vladimír Merta, bůh suď proč, Nohavicu jsem si v těhotenství pouštěla daleko víc :slight_smile: ), pročež muž usoudil, že mu buď něco musí být, nebo jsme přišli o hodné miminko :grinning: Nakonec jsem ho dostala kombinací zavázaných rukou (DÍKY - Marsie??? tuším ona to tu zmínila - za GENIÁLNÍ nápad vázání pomocí pleny!!!), dudlíku, houpání a bílého šumu (ten je mimochodem dost srandovní - je to zvuk podobný šumění nenaladěné televize, dá se nahradit třeba tím fénem, a když jsem to dítěti pustila poprvé, ztuhlo do tří vteřin :grinning: Akorát mu to nevydrželo, moc šermoval rukama). Teď chvíli spí, tak doufám, že vydrží aspoň do půlnoci a napodruhé to půjde líp.
12. pro 2009 ve 23:18  • Odpověz
Jo a Marsie - super, že to (aspoň) takhle dopadlo a že jsi už doma :slight_smile:
12. pro 2009 ve 23:24  • Odpověz
Krem - kolik presne merime nevim - pri narozeni mela mala 52 cm, ale vazime zhruba 4 a pul kila. nosim ji pokud potrebuji neco delat - a to potrebuji skoro porad :grinning: zatim musim zatukat sklidnila se pokazde

Slunatko - prave v tom je manduca perfektni, ze decko je spoutane behem nekolika vterin :grinning:
12. pro 2009 ve 23:33  • Odpověz
Wow!!!Riv- já chci taky plán na zneškodnění dítěte!!! Jak svazuješ ručičky?
Dostanu od Ježíška tu doporučovanou knížku od KArpa- tam bude asi dost strategií, jak umlčet hlas lúzy, ne?
Kremb- Jáchyma nosím asi od jeho 14 dní, to mohl mít něco málo přes 3 kg a tak 51 cm, ted má asi 56 cm a asi 4400 gr. už se moc nevleze do novoroz. vložky, protože ho tam cpu nabaleného, Ale jhlavička už se mzdaleka tak nebimbá, kyčle má dle ortopeda úplně OK, takže prostě Manduce se nevyhne:slight_smile:
Líbí se mi, jak se tu začínají vyskytovat výrazy jako umlčet, spoutat... Začínáme být matky realistky, co?, :dizzy_face:
Ad UM- určitě nedopitky nevylívám! Dopije prostě při dalším krmení a přidělám mu další. Taky žádný problém, trávicí atp. Se přiznám, že toho nedělám víc... Tak třeba převařuju jen balenou vodu, kt. sice může být pro kojence (Aquila, toma), ale není výslovně koj,. kojeneckou nepřevařuju, jen ohřívám. Sterilizuju jednou denně- když mi zrovna nevychází počet lahví, tak ji prostě jen dobře vymyju... Vždyt dítě si taky strká do pusy kdeco, dudlka taky kažou hodinu nevyvařujeme- jde myslím hlavně o to, aby lahvičce nezůstal zbyteček mlíka, kt. by mohl začít kysat- ale toho horká voda a kapička jaru zbaví.
13. pro 2009 v 01:55  • Odpověz
Kvakul - to je v podstatě taková modifikace Karpa (bo jsem to četla již před drahnou dobou :grinning: ) Na ruce jsem dala normální čtvercovku - přeložit do trojúhelníku, podložit pod dítě, packy srovnat podél těla a relativně pevně uvázat (pokud se během spánku vysmekne, už to nevadí, když spí tvrdě, neprobudí ho to). Karp propaguje zavinovačku, ale já rychlozavinku nemám a do té obyčejné ho umotat neumím, aby se nevysmekl. Ono se mu to ze začátku nemusí líbit, ale uklidní se. Pak ho vezmu na klín, levou ruku pod hlavu (ono se tvrdí, že mimča slyší tep a to je uklidňuje - a mimochodem, že valná většina matek je nevědomě drží právě takhle - netuším, prostě se mi tak líp drží), pravou pod zadek a tou dělám drobné pohyby nahoru a dolů, prostě natřásám, a ještě ho kolíbám ve směru těla. K tomu mu s dopomocí (ach, ta paměť... :rolling_eyes:) pozpěvuju, teď momentálně zatuhl při výběru z Balady pro banditu :grinning: Patnáct dvacet minut z fňukny nebo řevu do stavu totální tuhosti považuju za dobrý výsledek (teď jsme dali čtyři písně, poslední už byla jen "kontrolní" :grinning: ). S tím bílým šumem to šlo i rychleji, ale jednak si ho šetřím, aby si Beno nezvykl, jednak mi zpěv připadá podnětnější a je mi příjemnější. Určitě to není všelék, ale zatím to zafungovalo.

Jo - a asi jsem krkavec, ale nepoužívám ani kojeneckou vodu, dávám normální z kohoutku... Ono záleží na místě bydliště, pokud má člověk vlastní zdroj nebo špatné trubky, měl by ji dávat, ale jinak je podle rozborů leckdy lepší vodovoda.
13. pro 2009 ve 02:49  • Odpověz
Riv. jsi nejvíc nejkrkavštější krkavčí matka :grinning: :grinning:
Taky asi jáchymovi zazpívám "Zabili, zabili, chlapa z Koločavy"...:slight_smile: To dítě si fakt žádá mou permanentní asistenci- on má závislost na prsu, ale krmí se flaškou- tudíž chce, abych mu flašku držela jako dudlík a on si z ní tak jednou za minutu cucnul. Dudlík pozná, nic z něj neteče- plive. Jojo, i dítě na UM jde krmit skoro nepřetržitě.
Jak udělat, aby dávku vymlaskl alespoň tak za 20 minut- prostě najednou?
13. pro 2009 ve 03:57  • Odpověz
Ahoj..tý jo koukám, jste měli noční klub? Já teda taky moc nespala, resp. dítě, zas začíná mrzutost k
vůli sádře :frowning2:

navíc si naše dítě, stále odmítajícdudlík, pořád cumplá prsty, ruku..což mi nevadí do chvíle, kdy je najedené a občas po tom bleje

holky nevíte, zda je nějaké CD se zvuky?? třea šu m moře, prostě klasická jednotvárný zvuk typu fénu, digestoře, vysavače????
13. pro 2009 v 08:19  •  2 děti  • Odpověz
Kvakul - tou jsme začínali! :grinning: Jsem zvědavá, co mi jednou jeho psychiatr řekne na uspávání písní "Nepůjdu od tebe, má milá bělavá / dokud má košilka nebude krvavá"...

Renat - máš možnost pustit si to z počítače? Pokud jo, napiš mi mail, pošlu ti ten bílý šum... je to jen pár vteřin, ale když to dáš hrát jako smyčku... :wink:
13. pro 2009 v 08:52  • Odpověz
Riv: IP :slight_smile: a děkuji, bude to lepší než puštěná digestoř, fén...bych mu pak tu elektřinu musela strhávat z kapesného :grinning: :grinning:
13. pro 2009 v 10:16  •  2 děti  • Odpověz
Holky vy co máte děti na UM,stává se vám že prckové občas pořád jí? Malý včera od půl7 večer do 23h jedl s přestávkama 10-20minut...už mi z toho začínalo hrabat a měla sem neuvěřitelnou chuť ho udusit polštářem.
13. pro 2009 v 11:15  • Odpověz
Máš to tam:slight_smile: Hele, to je super - MOHLI bychom ti dát kapesné, žel, když jsi byl malý, nedokázal jsi pořádně sát a maminka si musela koupit odsávačku... Dostaneš ho za dva roky, bo zbytek jsi PROŽRAL! :grinning:
13. pro 2009 v 11:16  • Odpověz
riv: díky, až bude mít zas svůj den, hned to prubneme.
:grinning: s kapesným si taky pobavila...no ale když to tak vezmeš...ty odsávačka, my kWh :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. pro 2009 v 11:24  •  2 děti  • Odpověz
holky takze muzu si prevarit vodu treba 2litry a dat je do lednice?a pak vzdy ohrat v mikrovlnce??
13. pro 2009 ve 12:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.