• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Ahoj, nevím, jestli jste mě všechny zaregistrovaly, že už jsem sem psala, tak snad vám to neva, že se přidám.
S tím kojením, já na půl kojím a dokrmuju, je to pakárna, ale zatím to jde. Nikolka vypije ze mně 70 a z flašky 60ml.
Mám doma váhu. Byla malinká, když se narodila 2200g a 43cm. Tak si ji zvážím vždy, když koupeme a mám klid :wink:
Teď má cca 3700g, no na to, že ji budou 2 měsíce, nic moc, ale ona je celá nějak prťavá, sice nevím po kom, mám 1,80m :sweat_smile: Je fakt, že se narodila o 3týdny dřiv...
Jinak vždy večer tak od 18 do 24 prostě nespí a buď řve nebo když se jí 100% věnujeme, nosíme, mluvíme a děláme opičky, tak jen pobrekává- no je to asi tak stejně vysilující :grinning:
Dneska ale v 19 usnula, tak jsem si říkala, to bude noc. Nakonec to šlo, sice ve 24 nemohla usnout, tak jsem si ji dala na břicho břichem, chvíli protestovala, ale zabrala a takhle jsme spaly asi 1,5h a potom jsem ji přesunula do postýlky, tak to šlo, ale to je výjimečný stav :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak jsme byli včera na návštěvě, příbuzní od manži, děda mi řekl, jestli nečekáme další dítě, tchýně s tchánem mi dali k svátku punčochy, která obléknu tak na ruce se slovy, když tak trochu zhubneš, viděla jsem černě :angry:
A to manžel o víkendu prohlásil v kabince, že je hrozně tlustej, podotýkám, že je kost a kůže, asito jsou cvoci...
Já se v klídku cu dál sladkým, je na nervy a ty mám někdy jak špagáty :grinning:
14. pro 2009 v 05:30  • Odpověz
Simo - a to jsi ty na té fotce v tom modrém? Protože esli jo, tak fakt netuším, co bys jako měla dávat dolů... :astonished: (Mimochodem, mně porod připadá jako nejgeniálnější redukční dieta - ano, jsem o sedm kil těžší než před začátkem těhotenství, a to už předtím jsem nebyla žádný drobek, ale FAKT si nepřipadám, co se syn oddělil :grinning: )

Dneska ráno mě Plivník těžce dostal - vstala jsem o půl čtvrté, že odstříkám, za hodinu jsem vytlačila celých 30 ml :rolling_eyes: (heh, kdo říkal, že v noci je laktace silnější?) a že půjdu spát - načež jsem uslyšela Bena, jak začíná houkat a vydávat neklamné zvuky signalizující, že se snaží nacpat si ruku do hlavy až po loket. Mlíko, pochopitelně, nikde, a nechtěla jsem budit manžela, který jde dneska poprvé od porodu do práce, takže jsem dítěti šoupla UM a to odstříkané mu dám až přes den. To je tak, když se člověk spolehne, že malí cizí lidé vstávají v sedm...
14. pro 2009 v 06:23  • Odpověz
(Nechtěla jsem budit = když dostává dítě nadvakrát, tak v mezidobí netrpělivě pořvává, kde že je hlavní chod, když předkrmu bylo tak málo.)
14. pro 2009 v 06:25  • Odpověz
Kvakul - ta druhá stránka je bezvadná - ten bílý šum mě osobně docela znervózňuje, ale ten brown/red si budu zřejmě pouštět sama, až nebudu moct spát :grinning:
14. pro 2009 v 06:33  • Odpověz
ahoj...tak koukým, že se nespí :wink:

raky jsem našla vílé šumy - fény, myčky, déšt, je ro:

http://www.youtube.com/watch?v=IL4Qif1qT1M

vpravo se dá vybírat, třeba se něco bude hodit.

Riv: u nás to zabírá...teda jak kdy, ale spíš jo...

Já mu asi na ty ruce budu sypat pepř, aby je nestrkal do tý pusy, tohle někde předvéstm tak si lidi budou myslet, ře ho trápíme hlady :grinning:
14. pro 2009 v 06:39  •  2 děti  • Odpověz
Riv: souhlasím s tebou, taky ještě nějaké ro kilo nahoře mám, ale cítím se dobře.. tintítko jsem taky nebyla, navíc ta váha docela dolů jde....tuk tuk tuk
14. pro 2009 v 06:43  •  2 děti  • Odpověz
Omlouvám se za překlepy, psala jsem jednou rukou :grinning:
Tak ten první šum (z you tube) v kombinaci s jemným pohupováním zabírá, už je tuhý, tak jse ho frkla ještě k taťkovi do pelechu...
14. pro 2009 v 06:58  •  2 děti  • Odpověz
ahojda :slight_smile:,
koukám, že jste řešily kojení a nekojení, beránek má pravdu, nejhorší je stres z toho všeho. Když jsem ležela teď po CŘ na jipce, tak mi měli nosit malýho na kojení co 3 hodiny,ale za 20 hodin přinesli jen jednou na necelých 10 minut!
Ale ještě ten den večer malýho chtěli vážit kolik vypije :frowning2:. Jasně že nic, když není mlíko, ale připadala jsem si jak totálně nemožná matka, která přece musí kojit. Prvního syna jsem kojila rok a půl, dceru dva roky, nikdy neochutnali UM a mám v úmyslu kojit i teď. Samozřejmě jsem se rozkojila, ale musela jsem se hodit do klidu a nějaký laktační poradkyně, který ani nemají děti, nebo je jim 60 mi můžou... Plně kojíme a jsme spokojený a když chci kojím třeba i za hodinu a někdy zase za čtyři hodiny... Nejlepší je zařídit se podle sebe a potřeb miminka, ať si každý myslí a říká co chce. :wink:
14. pro 2009 v 08:43  • Odpověz
riv, jo to jsem já na té fotce, vždyť říkám, problém nebude ve mně ale v nich :grinning: Já jsem váhu nikdy neřešila a jestli budu chytat depku, tak až v létě v plavkách, ale kdo ví, času dost, teď jsou Vánoce a zima a člověk si tukostru musí obalit ne :grinning:
Já když nakojím a potom chystám ještě flašku, tak je taky většinou řev, ale nejsem chobotnice
14. pro 2009 v 09:07  • Odpověz
bré ranko,
a zase to kojení...malý zahájil hladovku či co. Snažím se ho pořád zozkojit. Ne sebe ale jeho. U kojení usíná, vypije dohromady 30ml (mám váhu), když spí tah ho odtrhnu, dám do postýlky...takhle jsem ho tam dala včera v 10 večer, že se zase za půl hodiny vzbudí, že 30ml je fakt málo a on s tím spal až do 6 do rána, pak zase cucl 30ml a spal do 8 hod. už se bojím, jestli není nemocnej. jen na obličeji se mu udělala trochu drobná červená krupička. předtím běžně vypil 120ml po 3 hodinách a teď tohle...
14. pro 2009 v 09:28  • Odpověz
Davlu: tak to je opravdu divné...můj teda asi taky za jedno kojení nevypil, co by měl (ani nevím, kolik by měl), dává tak 80-90 ml (někdy 110ml) ve dne po 2- 3 hod.- vážila jsem, teď už ne. Ale 30 se mi zdá fakt málo, nebolí ho třeba bříško, nebo něco?
Krupička je podle mě normální, taky jsme ji měl.
14. pro 2009 v 09:35  •  2 děti  • Odpověz
Renat, právě, že mi přijde úplně v pořádku. Je hodnej, klidnej, takovej spíš ospalej, prdí dobře sám...Kdyby tahal a nic neteklo, ale ono tam něco je on tahá jen napůl co před tím, tak vysosne jen to přední mlíčko, co lehce teče a pak usne....
14. pro 2009 v 09:44  • Odpověz
Davlu: tak třeba to je přechodné, je víc unavený apod. zkus to sledovat a kdyby to trvalo dýl, nebo nějak ztrácel na váze, tak by se to řešilo...Fakt mě nic nenapadá, třeba poradí zkušenějš mamky...
14. pro 2009 v 09:46  •  2 děti  • Odpověz
Holky asi mě zatratíte , ale já na kojení prdím. Malej je po umělém - tuk tuk - moc hodný a spokojený . Mlíka mám sice dost ale malej pil 20 minut a za 30 řval jak tůr. Asi ho mám málo výživné. Dáváme Bebu a je moc spokojený a hodný.
Dneska jsme byli na kyčlích a vše ok ale stejně mám dávat 2 pleny navíc. Oni to dávají asi preventivně.
14. pro 2009 v 09:47  • Odpověz
Davlu - krupice bych se nebála, podle mudry je to normální. A mlíko - čůrá a kadí? Jestli jo a nejeví jinak známky nespokojenosti, vydržela bych aspoň den... Nemůže to být jen krátkodobé? Třeba si předtím vypil víc, nebo se mu prostě dneska nechce a až přijde bída na kozáky...
14. pro 2009 v 10:45  • Odpověz
Simo, my jsme na tom s naší Terezkou stejně, co se usínání týče. Jsem už dost unavená - jsem docela spavý člověk - a ponocovat každý den minimálně do půlnoci moc nezvládám. Přitom byla Terka do 2.měsíce zlatíčko. Teď si pořád vyžaduje naši pozornost.

Saze, tak odstříkávej a dávaj mu mateřský mléko ve flaštičce. Taky jsem to tak dělala v nemocnici, když byla Terezka v inkubátoru a já ještě měla mléko. Je to sice nadlouho, ale aspoň ušetříte (když nic jiného). My máme kyčlíky v pořádku a balíme normálně.

Holky, co máte uřvané děti, jak to zvládáte?
14. pro 2009 v 10:53  • Odpověz
Davlu, krupičku na obličeji jsme měly taky. Ale začala se rozšiřovat i na bříško. Mazaly jsem mastičkou Holtův krém (je volně prodejná). Sice dost smrdí (tatínek tvrdí, že mu voní jako uzený) a má hnědou barvu, ale za 3 dny bylo po vyřážce.
14. pro 2009 v 10:55  • Odpověz
Mám prosbu, některá z vás měla kontakt na mimibazar na levnější probiotické kapičky, ale nemůžu to najít. Můžete mi prosím poradit. Znovu ty kapky v lékárně za ty peníze kupovat nechci. Díky moc
14. pro 2009 v 11:05  • Odpověz
14. pro 2009 v 11:14  •  2 děti  • Odpověz
Já objednávala za 250 od paní ID 39855 (pipus) a přišly po zaplacení do dvou dnů.. :slight_smile:
14. pro 2009 v 11:15  •  2 děti  • Odpověz
orlik: ten první odkaz nezkopíroval nalezené položky...ale stačí když do okýnka napíšeš probiotické kapky... :slight_smile: :slight_smile: :wink:
14. pro 2009 v 11:27  •  2 děti  • Odpověz
Renat, díky hned je objednávám.
14. pro 2009 v 11:41  • Odpověz
orlík: no jak to zvládám, snažim se nějak se odměňovat :slight_smile: Třeba když jdu ven, beru si termosku a většinou něco sladkého a někdy i časák a dělám si pohodu, protože v kočárku neřve, ale nesmím zastavit :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak taky mi pomáháte vy, když to čtu, není to jinde zase o moc lepší a hlavně si říkám, že to potrvá ještě pár měsíců snad cca 2-3 a bude s tou treperendou taky i sranda a hlavně už bude jaro a bude hezky, no a bude to lepší a lepší, chce to prostě přežít
14. pro 2009 v 11:48  • Odpověz
Simo, Terezce budou příští týden 3 měsíce, ale nijak se to nezlepšilo. Spíš naopak - čím je starší, tak pochopila, jak na nás. Když ji vezmu do náruče, okamžitě přestane brečet a většinou i usne. Terka je taky předčasně narozená (o 6 týdnů dřív), tak ji (ale i sobě) chci vynahradit ten začátek jejího života v inkubátoru. Je fakt, že je s ní už legrace, když si povídá, morduje hračky a usmívá se na nás. Chce to asi vážně jen hodně trpělivosti, ti drobečkové za to stojí.
14. pro 2009 ve 12:31  • Odpověz
Jáchym usíná spolehlivě a trvale tak kolem třetí ráno, už jsem si nějak zakla, že musím rozdělit spánej tak na dvě 3-4 hodinové úseky, přičemž mimino určuje, kdy nastanou:slight_smile:
Saze- nezatratíme, na to jsou přece laktační poradkyně- ty ti poradí, jakým bičíkem se teď máš bičovat coby hanebná matka :grinning: :grinning: :grinning: Vítej v Beba klubu!
Ad váha po porodu- sice se nevejdu do předtěhotenských kalhot, ale kupodivu se cítím hodně dobře (asi 7kg nahoře?)- břicho už mám zpevněný (takže se netřese), jsem sice těžší, ale vypadá to nějak líp než před těhot., když jsem vážila stejně- bůh ví proč..Možná to bude tím, že celá tahle akce mateřství je dost fyzická náročná, takže mám mnohem víc svalů než kdysi za stolem u PC (neřku-li v těhot.)----ale upřímně řečeno, držet dietu, když se ani nevyspíte? Na něco to tělo přece jet musí, ne...
Sima- přesně tak, bude líp! Až zase v pubertě nás budou budit ve tři v noci, až se budou vracet z flámu a budou zase ublinkávat :grinning:
14. pro 2009 ve 12:47  • Odpověz
Kvak - díky za přijetí
Orlík - když mě to kojení vadí. Jsem asi divná matka , ale když vidím jak malej pláče tak dám raději umělé a je klídek a dítě šťastné. Tak nechci ani odstříkávat a dávat do flašky.
14. pro 2009 ve 13:05  • Odpověz
Kvakul - Ublinkávat... optimistko!

Saze - taky mám dojem, že tady nikdo z Laktační ligy není. :wink: Sice je fakt, že když jsem dneska vyždímala po hodině snažení 20 ml mlíka, tak jsem se slzou v oku vzpomněla tvého vyprávění o promočené podprsence, ale já mám doma dítě, které spí. Jo, a taky ještě umí spát. Ve zbytku času spí. (No dobře, občas fňuká a občas i řve, ale moc tomu nedá, spíš to vypadá jako taková hra na pláč. :grinning:) Kdyby řval, jen Bůh ví, jak dlouho by mi trvalo ztratit nervy a zasponzorovat výrobce sušených produktů :wink:
14. pro 2009 ve 13:09  • Odpověz
Saze, pokud je Tomášek po UM spokojenější, není co řešit. Já to beru podle sebe, mám pocit, že nás Terezka za chvilku sežere, neděláme nic jiného než kupujeme Nutrilon.

Holky, proč jste zvolily Bebu? Vím, že je kvalitní ale spíš mě zajímá důvod. Nám dávali Nutrilon už na nedonošencích, tak jsem u něj zůstala i doma. Teď ale občas přemýšlím, jestli ho nezměním právě za Bebu. Terezku pořád trápí prdíky, jsem šílená z toho, že jí nemůžu pomoci. Důvod proč tak špatně spí, jsou i ty prdy, pořád ji to budí ze spaní. Myslíte, že by změna mohla být k něčemu?
14. pro 2009 ve 13:28  • Odpověz
Orlik - taky jsem si na ni navykla v porodnici, neměla jsem důvod zkoušet něco jiného...
14. pro 2009 ve 13:33  • Odpověz
saze, vitej do klubu UM :grinning:

davle, jestli ti neprijde malej apatyckej, tak bych to neresila, ale esi jen pospava, malo ji a je apatyckej, tak bych asi mozna aspon zavolala mudre

holky, nam se ty pupinky znova rozjely, pritiom potiram cajem a mazu mastickou, co mi dala mudra, tak ja nevim, ma to na obliceji a na krku

orliku, ja jsem u kubika pouzivala AR Nutrilon, tak nejak sem si rekla,ze byl dobrej, tak sem ho koupila zas, jeste jsem se v lekarne ptala, co si tak maminy nejvic kupujou a rikala prave ten nutrilon
14. pro 2009 ve 13:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.