• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
já i normálně hodně piju, jsem zvyklá a mám při kojení fakt velkou žízeň...
15. pro 2009 ve 20:55  • Odpověz
miska už se nestresuju, příkrm jsem nasadila smířeně :grinning: ale rozhodla jsem se ještě zabojovat :wink:
15. pro 2009 ve 21:25  • Odpověz
meltu :angry: to me mamka nakoupila dva ty mega sacky, je to hnus.. muze se to aspon sladit??? ad dekuji hned jdu odstrikavat... snad se rozkojim...
15. pro 2009 ve 21:26  • Odpověz
miska no jo no, ale úozor na ledviny tohle neni uplne normalni.

evak jen zabojuj ja taky zabojovala.

Verus ja si ji delam s mlikem jako bilou kavu a sladim lehce mam to misto kafe. :grinning: :grinning: :grinning:
15. pro 2009 ve 21:36  • Odpověz
verus jeste jedna dulezita ingredience verit ze se rozkojis a nepochybovat.
15. pro 2009 ve 21:36  • Odpověz
já si dělám Caro s mlíkem a taky trochu sladím, je to docela dobrý :wink:
15. pro 2009 ve 21:51  • Odpověz
čao, matky!
já když vás čtu, tak vůbec nevím jestli mám tak dokonalý dítě nebo jestli vypouštím spoustu věcí.. :sweat_smile:
vojta je pořád moc hodný miminko, spinká většinu dne, občas si chce povídat, teď poslední noci jsou trochu slabší, budí se tak po 3,5 hodinách a potom nemůže zabrat a chce si hrát, pomáhá si ho vzít do velký postele mezi nás, přitulit ho, chvíli se pere a pak většinou po větších bojích vytuhne, ale spánek je teda takovejslabounkej, s tím přes den se to vůbec nedá srovnat, tak doufám, že je to přechodný. ale teda na vojtovu obranu; dost ho asi trápěj prdy a já jsem krkavčí matka a zatím jsem žádný kapičky nekoupila, říkám si, že ať se pěkně popere. fakt teda je, že ťuk ťuk, vážně vůbec nepláče, ani s těma prdíkama ne, jen se kroutí, frká, vrčí, ale nepláče, vlastně nebrečí v podstatě nikdy. :dizzy_face:
mlíka asi máme dost, protože otesánek roste před očima, kojení mi žádný problémy nedělá.., dudlík používáme občas ke zklidnění toho kroutění při prdech - začne se prostě soustředit na něco jiného.. používám dudlíky od suavinexu (-2 až 4 měsíce) - mám 3, jeden silikonovej, a dva latexový, z čehož jeden je zploštěnej - vojta bere všechny, takže vlastně nevím jestli jsou dobrý nebo jestli on prostě nenáročnej..
piju taky hodně cca 3 litry denně a většinu z toho dělají čaje na podporu kojení.., víc než je doporučená dávka.
bílý šum - holky, teda, já si myslela, že jste se zbláznili a teď teda nevím, jestli je to náhoda nebo jestli to fakt funguje, ale pustila jsem to vojtovi 2x a pokaždý usnul do dvou minut, i když on tak občas usne i bez toho.. :grinning:
blití - no, občas se nám to stane, i obloukem umíme, ale na to si říkám, že miminka prostě občas blinděj, no.. fakt je, že jemu se moc nechce krkat a já jsem líná čekat než to přijde a jestli vůbec, takže ho kolikrát pokládám i bez..
plíny na široko z preventivních důvodů - já to vůbec nechápu, my to taky máme dělat, ale já mu to dávám fakt jenom občas, někdy na to zapomenu celý den, někdy to má třeba 3 hodiny denně, což si říkám, že je fakt možná úplně zbytečný trápení.. chjochjo, tak doufám, že mu tím něco nezanedbám, ale snad ne, když to měl v pořádku..
holky, máte krásný nový fotečky, ti broučci jsou tak sladcí!!! - ale naprosto objektivně - ten můj je nejkrásnější.. :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
15. pro 2009 ve 21:54  • Odpověz
jahod vojtík je fakt krasavec... já to říkám pořád, že listopadový materiál je velice kvalitní :grinning:
15. pro 2009 ve 22:02  • Odpověz
evatk děkuju, vaše elsa mě taky baví, umí dělat bezvadný ksichtíky! :slight_smile:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3624670&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F - tady přidávám fotku ze dneška.. :dizzy_face:
15. pro 2009 ve 22:27  • Odpověz
Jahod - Taky to bylo ZCELA OBJEKTIVNĚ nejkrásnější dítě v celý porodnici a přilehlém vesmíru, že jo? :grinning:
15. pro 2009 ve 22:49  • Odpověz
no vida, i rivka to vidí! :angry:
15. pro 2009 ve 22:59  • Odpověz
riv, váš beny má taky hrozně dlouhý chodidla, viď? vy jste o dva týdny mladší, tak to možná ještě nepociťuješ, ale vojta je má od narození fakt dlouhatánský a teď už se mu ty "nožičky" nevejdou do dupaček i když jinak by mu byly... :grinning:
15. pro 2009 ve 23:02  • Odpověz
Tak tak- nejvíc nejhezčejší...A navíc zcela jistě budoucí génius, protože neuvěřitelně šikovný, moudře koukající. A Jahod, ty ses bála, že se ti Vojta nebude líbit- no a co jsem říkala- no přece nejvíc nejhezčejší!
15. pro 2009 ve 23:06  • Odpověz
Jahod- pojď se měřit- jak má chodidýlka dlouhý? Jáchym 9 cm!!
15. pro 2009 ve 23:07  • Odpověz
No má... Kam to poroste? :grinning: Ale s dupačkama jsem vcelku v pohodě, on se do nich nevejde i tak - kvůli plenám, všechno se dělá na papírovky, takže vypadá jako chudý příbuzný, protože má vždycky dlouhatánský rukáv, velký vršek, a vespod je to čmelák s obrovitým zadečkem :grinning: (On je teda vůbec módní katastrofa, protože oblečení nemám nijak zvlášť moc, takže ho motám do těch třicet let starých věcí po nás, když si všechno zeblije - a to stihne velmi rychle... :grinning: )
15. pro 2009 ve 23:09  • Odpověz
Jinak radu častýho přikládání jsem nikdy nějak nepochopila- jaký smysl má vzít totálně tuhý dítě a umístit ho u cecku? On si i nechal nacpat ve spaní bradavku do pusy...šťouchání, šimrání, svlíkání nepomohlo----prostě dudek---takže na mě jsou poradkyně krátký- teda spíš na mého syna.
JInak Jášík je taky jak beránek- vlastně pláč jen kvůli jídlu, brkání a strašně hrozný jekot kvůli prdům- ale to je naštěští strašně výjimečné, dík mé úžasné komplexní protikolikové válce :grinning: . Nosit, tulit, hrát si- to si fakt pláčem nevynucuje- já ho spíš otravuju, sama ho mazlím, nosím, ukazuju hračky, povídám bizarní příběhy (to dítě bude jednou blázen...)- on je takový introvert (no celej tatínek)
Holky, že je strašně roztomilý, jak se těm chlapečkům při přebalování a jindy staví pindík? On si jášík dokonce potrpí na ranní erekce :grinning: :grinning: :grinning: - ráno při přebalování se zubí na celý kolo a pinďa zdraví (prý mají chlapečkové po narození dost vysoký hladiny testosteronu- ještě z těhotenství, aby se hormonálně nesešrotovalo matčino prostředí, potom zase hodně klesají. prudce vzrůstají kolem 4 roku (nikdo neví proč)- no a pak v pubertě to definitivně vypukne... :confounded:
15. pro 2009 ve 23:15  • Odpověz
Kvakul - oni asi počítají s hladovým dítětem. Zkoušela jsem to jednou v porodnici a jednou doma, a ano - nemusela jsem ho budit. Ale už to víckrát dělat nebudu, i kdybych mu rovnou teď měla dát řízek. :rolling_eyes:

Ono i to odstříkávání je dost naprd, teď jsem po dvou hodinách od kojení vytlačila asi pět mililitrů, a to mám ze sprchy řádně nahřáto, piju jak o život... Už by tam mělo něco být :unamused:

Holky, kdy děckám začaly ty problémy s kolikou?
15. pro 2009 ve 23:32  • Odpověz
no jo, kvak, ty jsi to vlastně předvídala, že moje dítě bude ze všech nejkrásnější.. :grinning: mám holt kliku.. :wink:
tak nohy má od paty k palci 8,8 - přesně! :angry:
my teda dupačky nenosíme, dávám buď punčocháčky nebo ponožky, takže vlastně problém s nohama nastává hlavně u pyžama..
riv - módní katastrofa.. :grinning:
15. pro 2009 ve 23:36  • Odpověz
jo, kvakul, ještě k těm pindíkům, já teda pozoruju stavícího se pindíka většinou těsně před tím, než to schytám já nebo koberec, zeď, případně občas vojtova hlava..
15. pro 2009 ve 23:38  • Odpověz
Ahoj holky, malá normálně teď večer 4h spala, neuvěřitelné, to bude asi noc....Manža si šel lehnout a já budu uspávat, jak se uspává vyspaný dítě :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak jsem se hecla a v troubě mám štoly.
S tím čůráním, byli jsme min týden na kyčlích a i naše holčička umí čůrat obloukem daleko jako kluci, počůrala doktorovi komplet kalhoty, taky mám nejroztomilejší a nejkrásnější dítě :grinning:
15. pro 2009 ve 23:50  • Odpověz
Jo, to taky- Jáchym si rád chčije na obličej...8,8---no na ty vaše týdny.! Ale Jáchym měl nějak 8 od narození, ty nožky zas tak moc nerostou. Zato palice jo- narodil se s 34 hlavičkou, teď má 39- jak vodňanskej starosta
15. pro 2009 ve 23:52  • Odpověz
To je zajimavy, mne se v ty porodnici zdály některý děti dokonce i docela ošklivý a tady je to samy nejkrásnější miminko, asi nejakej silnej spolek.. :wink:
Kvak, hlavu změřím příště, nemám tu krejcovsky metr.
16. pro 2009 v 00:02  • Odpověz
Jo, v porodnici měly některý děti šišatý hlavy- to my po císařích měly miminka vyžehlený:slight_smile:
Ale na téhle diskuzi jsou fakt hezký miminka- někdy se dívám na alba na hlavní stránce, a některý prckové zase až tak nejkrásnější nejsou. Jinak mi taky přijde, že se mi nejvíc líbí děti, který jsou typově podobný Jáchymovi
Síma- já se taky hecla- dítě celej večer spalo jak zabitý- tak jsem udělala dva druhy cukroví- jsou to recepty z bio surovin- brutálně zdravý, ale opravdu i brutálně dobrý (něco co má za základ pohankový vločky, může být fakt dobrý- ale je tam taky hromada datlí, fíků, a a tak)
16. pro 2009 ve 03:15  • Odpověz
ahojky-tak jsme prezili noc bez tatky-je v praze...no byla to sila, nejdriv spal honzik s nama a maja poprve snad sama v postylce-ale neradovala jsem se dlouho, jenik chtel po chvili zpet do sve postele, tak jsme se stehovali a maja zacla plakat a hledat, tak jsem ji vzala k sobe a kojila a prebalovala...a tak furt dokola, do toho v noci jenik plakal. takze jsem litala sem a tam...a to jsem vcera tvrdila navstevam, ze maja se budi v noci tak 2x-haha, tak vcera opet vyjimka :grinning:
ad dudliky-miso-vyzkousim ten od aventu...
kojeni-zkuste ty homeopatika co pise davlu, ja je mela ze startu taky a pomohly mi, do toho piju caje na podporu kojeni a taky meltu-sackovou a taky caro, s mlikem a vodu a slaby juice...a taky si myslim, ze toho piju hodne...a prikladani, ja ji tam mam nalepenou skoro furt...takze tezko rict...
opet jste me pobavily s curanim a erekcema a sexem... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
16. pro 2009 v 07:56  • Odpověz
Ahoj holky...jak se vám vede a miminkům, dlouho jsem tu nebyla :slight_smile:
16. pro 2009 v 08:59  • Odpověz
ahoj holky. U těch chlapečků to čůrání je fakt mazec. Tomáškovi se už zadařilo, že měl loužičku v oušku :slight_smile: . Teď mám úkol od paní doktorky - odebrat moč do 2 zkumavek. Mám takové odběrové sáčečky s dírkou na pindíka. Myslela jsem si, že s jeho čuryoblouky to bude brnkačka. Ejhle, teď když jsem připravena a číhám se sáčkem, ne a ne se počůrat a když ne schytá to v lepším případě zeď :slight_smile:
Momentálně se nám dost obsypala pusinka, červené fleky - krupička. Poradíte mi, co s tím. Bepanten mu nezabírá :frowning2:
16. pro 2009 v 09:11  • Odpověz
ahoj holky, tak když je rozbalený a čůrá, tak taky dokáže nahodit všechno, sebe, komodu, jednou dočůral i do postýlky :grinning: :grinning: u kluků je to normální a co čtu, tak holčičky se nenechají zahanbit :slight_smile:

miska, ad.: bavili jste se o pití, nám říkali 4-5l, pokud kojíme a to dám bez problémů, když bylo ještě tepleji a ne mrazy, tak možná i víc...když si tělo žádá, hlavně při kojení a po něm mám vždy tak sucho v puse, že padne půl litru jako nic...

katula: nevím, jak na krupičku, my na vyrážku, kopřivku apod. měli IMAZOL krém a zabralo to vždycky...:slight_smile:
16. pro 2009 v 09:38  •  2 děti  • Odpověz
ahojky :slight_smile:
je to tak renat, nepočítám to úplně přesně, je to odhadem s tím pitím, když jsem dýl venku, nebo jdu dřív spát, tak toho jasně není tolik, ale z vlastní zkušenosti vím, že časem se to upraví a není ta žízeň taková, tělo si musí zvyknout na ten mlíkovej záběr :grinning:
vyrážku jsme zatím neměli, tak nevím..
16. pro 2009 v 09:44  • Odpověz
renat: imazol mám doma, ale bylo mi řečeno, že to je na těžší typy opruzenin v oblasti zadečku, které zatím (ťuk,ťuk) nemáme.
16. pro 2009 v 09:49  • Odpověz
Ahoj!
Tak jsem sem zas přišla po dlouhý době juknout... K tomu dálkovýmu čůrání - já byla spíš vyjevená z čůrání u holčiček, u Kubíka jsem byla zvyklá, že to byly vždycky proudy a teď to vždycky teče dolů a já než zjistim, že čůrá, když jí třeba přebaluju, tak má úplně mokrý záda :slight_smile: Ale jinak je to zlatíčko, dokonce teď poslední noci chrněla až do 4 a pak jsme všichni vstávali v půl 7, takže paráda! Oproti Kubovi, kterej první půlrok se budil po 2 hodinách, tak je tohle úplný blaho. Prdíky nás taky netrápí, prdí jak starej chlap :dizzy_face: I nějaký to cukrovíčko už máme...
16. pro 2009 v 10:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.