• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Ahoj holky,
tak u nás sex taky zatím nic. Jsem po císaři, čekali jsme na šestinedělí, pak menzes, no a chuť by byla, ale ta únava.....
A to je malá strašně moc hodná. Taky si myslím, že máme neskutečně hodné dítě. Pláče jen když má hlad a větříky.
Kojíme plně a v pohodě :slight_smile: Emi přibírá tabulkově. Akorát mi připadá, že pravý prs má rači....
Co se týče spaní, tak když se vzbudí nad ránem, tak jí někdy nechám u sebe v pelíšku. Sice já už se nevyspím, protože furt na ní čučim nebo jí kontroluju, ale je to krásný pocit.
Dudlík moc nechce, ale když už, tak máme odzkoušené dva druhy, Avent a NUK. Emi má raději NUK.
16. pro 2009 v 10:45  • Odpověz
holky my dudlík občas..a jako zkoušela jsem silikon a latex..vede latex a máme avent, Nuk, mothercare..a nejraději má takový ten obyč za 25kč v lékárně takovou tu kytičku..takže frajeřinu s dudlíkem moc neuděláme..líbí se ji jak ten tvar toho dudlíku jako prso a tak jsem koupila jiný se stejným tvarem..no co myslíte..nevzala si ho protože je kratší a ten laciný si narve celý snad až do krku a je spokojená :slight_smile:)
16. pro 2009 v 10:56  • Odpověz
Ahoj holky, tak malá večer krásně spala, ale v noci se začala dusit, jak se kroutila, tak si asi ublinkla, no hrůza, začala úplně hystericky křičt, se ji nedivím a já z toho byla taky dost v šoku,teď se budu bát spát
My máme dudlík Avent, ale teď má od Farlinu, jestli to teda dobře píšu :sweat_smile:
16. pro 2009 v 11:04  • Odpověz
kvakul teorie s častým přikládáním mi taky není úplně jasná...
16. pro 2009 v 11:09  • Odpověz
marsie a ten glukopur pred jidlem nebo je to jedno?
16. pro 2009 v 11:18  • Odpověz
katula: to jo, on je snad mast a krém, my máme krém, doporučila mi ho přímo dr. na tu kopřivku (dehtová míchaná mast nám nezabrala)...tak nevím. Pak v lékárně taky říkali že mast je na oprozeniny...ale my to oopravdu mazali - tu kopřivku na obličeji a za dva dny nebyl ani pupínek..to samé na alerg. reakci, kyž byl osypaný na bříšku a prsou...tak nevím.
Ale tak si zajdi ještě k dr. a řekni, jí to, j á teba moc tu přímo krupičku neřeším...

misko: tak tak, ty jsi zkušená, tak už víš, a máš to odzkoušené, já jsem prostě průtokáč (vždycky jsem byla) :slight_smile:

dudlíky?? u nás ani jeden, plive ho jak soptík oheň :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. pro 2009 ve 12:04  •  2 děti  • Odpověz
Holky, točí se vám mimi na něterou ze stran více? Naše Emi má raději pravou stranu, tak jí musíme ve spánku točit na levou...
16. pro 2009 ve 13:01  • Odpověz
Holky...na jak dlouho chodíte ven, když už je teď mráz????

majda: náš kouká zas na levou, si nevybereš...když ho uklládám, dám ho na tu druhou, ale když chce tak si ji stejně zas otočí...nedovedu si představit, otočit mu ji ve spánku... :sweat_smile:
16. pro 2009 ve 13:47  •  2 děti  • Odpověz
Evatk, ptala jsi se na to kojení co mi řekla ta poradkyně. Copak řekla, ale hlavně ukázala jak kojit, aby méko teklo. Tak piju kojo čaj tak 3 litky, jím ty homeo na víc mlíka, neodstříkávám, protože odsávka nevytáhne nic, akorát si huntuju bradavky. Řekla, kojit v sedě a´t je malej zvyklej a můžu kojit potom i někde v terénu (v leže by to šlo těžko). Na kojení nebudit ani při rozkojování, dítě si samo řekne. Dala mi ho hlavičkou na levou stranu, bříškem na mé bříško, nesmí mít bříško nahoru. Tu spodní ruččičku dozadu kolem mého pasu. Hlavičku mu nejprve držet levou rukou v dlani a pravou chytit prs a zkusit mu ho při otervění pusiny nacpat dovnitř. Chytil se tak i na plochou bradavku. Až se chytil a rozcucal, přahmátla jsem si tu hlavičku na celou paži. Když se nebude chtít chytil, dát mu malíček do pusy na horní patro a spustí se sací reflex. Při sání nesmí být hlavička moc zamáčklá v prsu, jen volně, tak aby měl nos a bradu na prsu. A prý si dát bacha a nemazat malému prdelku bepantenem a potom si tím samým bepantenem mazat bradavky, protože bakterie od konečníku se drží na té tubě a pak si je zaneseš na bradavky a je tu zánět... nějak jsem se rozepsala. je to to základní ale říkala, že při špatné technice se mlíko nechce dělat. a je fakt, že kojení mi bylo nepohodlné, všelijak jsem se krčila hrbila a mlíko nic moc a za posledních 24 hodin opraveného kojení je mlíka dost a fakt se mi kojí pohodlně...ufff
16. pro 2009 ve 14:21  • Odpověz
renat2 -> no mě postrašili známí, že když si nebude tu hlavičku točit i na levou stranu, tak nás pošlou na cvičení. Dětská Dr. ale říkala, že jí máme jen tu hlavičku otočit když spinká, že se to upraví samo.... Tak točíme, je to v pohodě, když malá spí jak dřevo. Ale je fakt, že si jí stejně otočí zpátky :slight_smile:

My jsme teď venku už nebyly dlouho, ale když půjdem, tak asi né na moc dlouho. I když kamarádka mi říkala, že její prcek spí při -15 nejlíp..
16. pro 2009 ve 14:36  • Odpověz
covece majdi,koukala jsem na fotky...a nemuzu prijit na to,kde na kopci bydlite??ip...
tvuj muz je mi povedomy...a mala je sikulka-pekny cvalik :wink:
16. pro 2009 ve 14:44  • Odpověz
Majda.h - náš Tomášek má tendenci ji točit zase doprava. Má postýlku u okna, takže jeden den má hlavičku v postýlce na jedné straně (jakoby nahoře) a druhý den na opačné. Polohuji to(jakoby otáčím postýlku,ale neotáčím jen vyměním monitor dechu z jedné na opačnou) a on se otáčí ke světlu, tudíž každý den má hlavičku na tu druhou stranu

Renat: doktorka mi říkala, že se ven může pokud není více než -5°C
16. pro 2009 ve 14:48  • Odpověz
Emču točíme v postýlce, dáváme světlo na druhou stranu, ale přesto má raději pravou stranu....
Taky mi Dr. říkala, že můžeme ven do -5.
16. pro 2009 ve 14:56  • Odpověz
Holky, vy co kojíte. Jak dlouho vám trvá 1 kojení? Kojíte z obou prsů? A vážíte někdo kolik toho drobek vypije? díky
16. pro 2009 v 15:04  • Odpověz
davlu -> kojím z obou prsů, a pokaždé je interval jiný. Ale teď, v poslední době, u levého chvilku (5-10min) nějak se jí nelíbí, a u pravého vždycky dýl (20 někdy i 40min) :sweat_smile: Prvních 10min. pije náruživě, pak už s přestávkama, zdřímne si, kouká kolem sebe... A vždycky začínám u toho prsu, se kterým jsem minulé kojení skončila.
16. pro 2009 v 15:10  • Odpověz
Davlu:já kojím z jednoho.Jen když je extrémě nenažraný a ne a ne se odtrhnout tak dám ještě z druhého,ale to je vyjímečně. bobíka nevážím akorát bych se nervovala. A trvá nám to jak kdy.Teď třeba 15min,ale to jen proto,že usnul.Většinou 20-30 min.
Nám dělá problém brkání,brká minimálně.Pak nemůže usnout,protože ho to tlačí
16. pro 2009 v 15:17  • Odpověz
davlu děkuju za vyčerpávající info

já jsem zjistila, že problém není v nedostatku mléka, ale prsa už se tak nenalívají a tím pádem to neteče tak snadno skoro samo, ale malá musí víc zabrat a to se jí nelíbí... vyčetla jsem to na stránkách laktační poradkyně; takže jsme tam kde na začátku v porodnici, tam mi totéž říkaly sestry
už jsem se dneska u kojení rozbrečela, malá se odtrhávala, celá sebou škubala, vztekala se, pak zase přisála, hned se pustila, prsa jsem vystřídala snad 3x... moje nervy
na radu z těch webovek jsem při dalším kojení to prso zmáčkla, aby to lépe teklo, držela ho min. 5 minut, to zabralo a pak už malá pila pěkně dlouho v kuse
a to jsem si myslela, že co se týče kojení, mám to nejhorší za sebou
nachystala jsem i kloboučky, ale odolala jsem a stejmě tak i příkrmu... i když je to hrozné, řvala hlady, mléko je, ale nepije...
snad bude líp
do toho je i mezi kojením dneska extrémně protivná i na rukách, vykaděná je, přebalená taky... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. pro 2009 v 15:29  • Odpověz
ahoj děvčata,
tak jsem se tu po delší době zase nachvíli dostala. Co tady nového? Jak si užíváte mateřství? :grinning:
16. pro 2009 v 15:37  • Odpověz
evatk: není něco ve vzduchu? malá je dnes taky celá nesvá, bud brečí nebo kojíme (skoro co hodinu), kroutí se, u kojení je jakž takž klidná, ke konci se začne taky kroutit, div mi prso neutrhne..... My jsme asi v tom růstovém spurtu, už 2.den, chce furt pít, furt má hlad, prsa se skoro nestíhají nalévat, no mazec...... Snad se to brzo ustálí. Zítra máme 1 měsíc :slight_smile: jak dlouho vám trval ten spurt, vy, kdo jste ho rozeznaly a měly?
16. pro 2009 v 16:00  • Odpověz
evit nám ten ve 3 týdnech trval 2 dny..., jestli to teda bylo ono... mělo by to být max týden
16. pro 2009 v 16:08  • Odpověz
davlu-kojíme tak asi 20 minut, jenom z jednoho prsa a nevážím. Někdy chce jíst za 2 nebo 2,5 hodiny, ale když vyvádí dám mu i dřív... Většinou se nám to stává když usne třeba na 4 hodiny pak se nají a za hodinu chce znovu tak mu dám a je zase klid. Jako když to potřebuje dohnat :slight_smile: :slight_smile:
16. pro 2009 v 16:27  • Odpověz
I s flaštičkama jde poznat spurt- malej minulý týden jedl snad co dvě hodiny, dohromady za den snad litr mlíka, hrůza- a najednou utrum- zase asketa (takže tak v 7 týdnu?- trval ale týden určitě)
16. pro 2009 v 16:34  • Odpověz
ahojky, tak my byly v poradne a prckova ma 51 cm a necelych 4 a pul kg, mame pichnuty nausnicky :slight_smile:

ale vcera u nas byla kamaradka s jeji 3-letou holcickou, s kubou si hrali, ale dneska mi volala, ze jeji dcerka ma nestovice, me vomejou, jasne, ze za to nemuze, ale tak doufam, ze to nechytne kuba a mala...s tou jsme mely jit zitra na ockovani na TBC, ale tim, ze je ted v inkubacni dobe, tak nejdeme a pujdeme az ve 2 letech :frowning2: jo a ta kamaradka mi jeste neska odpoledne rekla, ze prej u nich ve skolce jsou nestovice od listopadu,tak sem trosku nasrata, ze mi to nerekla bo me aspon neupozornila..
16. pro 2009 v 16:48  • Odpověz
evit máš recht, něco je ve vzduchu, aspoň teda na valachách - nejenže je malá protivná, ale já tady skoro bulím u koled a žehlení.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. pro 2009 v 17:00  • Odpověz
ahojky holky... dekuji za rady ohledne kojeni,, uz mam udelanou meltu a piju a ze je to peknej hnus :rolling_eyes: .

marsie na to bliti byl glukopur?? a jak??
16. pro 2009 v 17:04  • Odpověz
veru a to ji piješ samotnou nebo s mlikem?
16. pro 2009 v 17:11  • Odpověz
s mlikem... ale je to hnus ,,, nejak me to neleze
16. pro 2009 v 17:13  • Odpověz
verus-kup si CARO-je to mozna chutnejsi nez melta :wink:
16. pro 2009 v 17:48  • Odpověz
:wink: jeee caro mam doma
16. pro 2009 v 18:06  • Odpověz
no holkyyyyyy ja normalne cumim jak vyorana mys!!!! mala plakala tak sem pustila ten ŠUM ......normalne mazec..ona spi :grinning: :grinning: ja to ale nechapu.,je to jak rozladene radio...jaktoze u toho tak usnou?
16. pro 2009 v 18:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.