• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
achojky,

dneska je asi vážně něco ve vzduchu, Kuba je celej den nějakej nervozní, pořád se kroutí, jakoby ho trápily prdíky, ale přitom prdí a má pokakanou každou plínu, dokonce mi zvládl i pokakat ruku při přebalování... a jíme snad každou hoďku a půl... jsem dneska tak vycucnutá, že mám pocit, jakobych ty prsa měla odkládací... taková celá odlehčená... :sweat_smile:
16. pro 2009 ve 20:11  • Odpověz
ahoj, pridavam se do klubu, ze je neco ve vzduchu...ted jsem cca 3 hodky kojila, do toho premlouvala at uz spi, sama u toho usinala, pak zas nosila-mala oci uplne vyvalene, pak zas chtela cucat-u toho se vztekala, no proste parada...achjo....pomoooooc :angry: :sweat_smile:
16. pro 2009 ve 21:34  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:

tak koukám,že tady proběhly užitečné rady ohledně kojení, to je fajn, sice problémy nemám,ale bůh ví,co bude do budoucna :slight_smile:

jinak dneska jsem byla na firemním vánočním večírku a tatínek hlídal, prostě paráda :slight_smile: nakojila jsem, nechala jsem tátovi a pak se vrátila zase na kojení :slight_smile:

jinak holky prosím poraďte, koupila jsem Baby calm a má se to ředit destilkou nebo kojen. vodou,čím jste to ředily Vy?
16. pro 2009 ve 21:55  • Odpověz
lili, ja to redila kojo vodou
16. pro 2009 ve 21:58  • Odpověz
marie: a koupila jsi jí normálně v obchodě? :slight_smile:))) jsem to nějak ještě neřešila a kojo vodu jsem snad ještě neviděla :slight_smile:))
16. pro 2009 ve 22:03  • Odpověz
jojo, bud v obchode a nebo v lekarne, kdyz kupuju kojo vodu, tak ani neprevaruju, taky obcas kupuju Dobrou vodu a tu prevaruju, i kdyz si myslim, ze je to prest jako uhod :grinning:
16. pro 2009 ve 22:39  • Odpověz
Přátelé, já se z toho po.eru. Zatvrdlo mi prso. Kurvadrát z ČEHO, když nemám mlíko? :angry: Jinak se přidávám do klubu řvoucích dětí, Plivník večer po jídle ječel jak zjednaný, naštěstí houpal tatínek, ale já jsem tiše doufala, že se aspoň trochu vyspím před nocí, tak nic. Řev ho zjevně vyhladověl, dal si další kolo a spinká, tudíž okolo druhé třetí tu budu jako na koni :grinning:
16. pro 2009 ve 23:23  • Odpověz
Tak Riv medituju nad fotkama Plivníka- není on ti dost podobnej? Naše dítě mi je podobný čím dál víc, tak mám apoň jistotu, že je moje...
A neměl on málo? jako jestli byl sytej? mně malej vytuhne vždycky, když je sytej. a taky řádně odbrknutej-když po jídle řve, tak nabeton proto, že má bublinu v žaludku
Ale možná má Plivník nějaký sofistikovanější důvod :dizzy_face:
17. pro 2009 ve 03:15  • Odpověz
Právě - jak se ukázalo, tak měl. Mořili jsme ho hladem, nebožáčka.Děvečku s jetelem, pasáčka se senem... a tebe TAKY sním! :grinning: (Sofistikovanějští důvod? Myslíš jako "jejda, zrovna teď jsem přišel na to, jak je to s tou Schrödingerovou kočkou, a nedokážu to říct, uíííííííííííííííííííí..."? Mno... To spíš to nedostatečné odříhnutí :grinning: :grinning: :grinning:)
U podoby záleží na tom, jak se zrovna tváří, ale vypadá to, že není jen do jedné rodiny, ale poctivý mišunk :slight_smile: Třeba nosní dírky po mně má :slight_smile: Tak uvidíme, kam se to zvrtne.
17. pro 2009 v 06:11  • Odpověz
Nebo prožitek exstenciální vrženosti- ale to tu mají všechny mimina :grinning:
Jinak dneska jdu s potomkem na očkování:Hexa+Prevenar- pořád mu říkám, že ho doktorka bude píchat, aby se těšil....ale upřímně: docela mě děsí zvěsti o tom, jak bývají po očkování horečky a kdovíco ještě. No a vážit a měřit se bude taky. Zkusmo jsem ho včera měřila a vycházely mi docela hausnumera- snad 58 cm???,Ale to by vyrostl 3 cm za 14 dní....No je pravda, že dlouhej je hrozitánsky, když vezmu, že při narození měl 48cm:slight_smile:
17. pro 2009 v 09:12  • Odpověz
Holky co jste na UM malej krásně papá - problém je že jen z jednoho dudlíku (a ten nevím kde jsem koupila) koupila jsem další 1 od Aventu a malej to nechce ach jo. Co s tím?
Když se ten jeden pokazí tak se asi nenají. Bože můj.
17. pro 2009 v 10:00  • Odpověz
Saze - v nejhorším zkus injekční stříkačku, strč mu do pusy malíček, nehet směrem k bradě, dítě musí koukat do stropu. Do druhé ruky vem stříkačku s mlíkem, ve které necháš tak pětinu vzduchové bubliny, a tu stříkačku přistrč k malíčku. Jak bude malej tahat malíček, nasaje i mlíko.

Ad dudlík - zkus mu ho ne strkat, ale brát. Mně to u prsu zabírá, když už Plivník odmítá. Strčit co nejhlouběji, polechtat na patře a začít vytahovat, dost často se chytí...
17. pro 2009 v 10:16  • Odpověz
Ahoj holky..nestíhám, malý spí, tak se učím :slight_smile:

jen jsem přidala nějaké fotky, tak můžete juknout :slight_smile:
17. pro 2009 v 10:29  •  2 děti  • Odpověz
evatk -> tak jsem stlačila levé prso u kojení a ono to zabralo!! Malá pěkně pila!! Díky za radau!

Ohl. bílého šumu, my zkoušeli fén a bylo po křiku :wink:
Jinak malá už 8dní nekadila, tak jsem volala Dr. a ta mi řekla, že u plně kojených dědí je to úplně normální. Všechno mlíko vstřebají a můžou tak kakat jen co 14 dní až 1 měsíc. Podmínkou je, že musí pěkně jíst, prdět a neblít.
17. pro 2009 v 10:33  • Odpověz
majda u levého to stačí, u pravého jsem musela použít nakonec klobouček... kombinace toho, že malá musí víc zabrat a mých malých bradavek asi udělá své...
17. pro 2009 v 10:38  • Odpověz
Jo - Veruso, Karp tvrdí, že usínají proto, že tohle slyší v děloze :slight_smile: Že jak tam proudí krev, je to pěkný hukot. Docela mu to věřím, když si člověk uvědomí, jak pohodlně se lidem spí v embryonální poloze nebo jak i dospělé uklidňuje šumění větru nebo moře :slight_smile:
17. pro 2009 v 10:38  • Odpověz
Saze- jak říká Riv- zastrčit a pomalu brát- zabírá od narození. Jinak malej taky sosá pouze a jen z Mum dudlíků, Avent nic moc (nejde mu to, polyká vzduch), Nuky vůbec nechce. Mum flaštičky mi přijdou nejlepší, mají ten ventilek ve dnu lahve a dají se rozkládat (dobrý na čištění)- ale každý mimino preferuje něco jinýho...
17. pro 2009 v 10:40  • Odpověz
evatk -> u pravého pije krásně, jen to levé nás zlobí, tak jsem zkusila tvojí radu a pomohlo to.

Bilý šum je i pro dospělé, pro ty, kdo špatně spí, tak to prý zabírá http://www.klidne-spani.cz/clanky/bily-sum/jak-to-funguje.html
17. pro 2009 v 10:43  • Odpověz
Zvuky v děloze- ještě by se tam měly mísit zvuky střev- tam musí být docela randál:slight_smile:
Nejhůř děti obvykle snášejí polohu naznak, v tichu, v prudkým světle- já dávám večer na lampičku červenej šátek, aby měl v pokoji "děložní světlo"- taky se zdá mnohem klidnější (ale aby si nezvykl na rudé přítmí bordelů :grinning: :grinning: :grinning: - že by se tam pánové vraceli do blaha děloh???
17. pro 2009 v 10:44  • Odpověz
ahojky všem,

tak uvažuju,že bych zkusila ten bílý šum,který tady tak propagujete :grinning: malá sice většinou usíná dobře,ale dlouho,tak třeba jí to hodí do limbu dřív :slight_smile:

kvakul: díky za odkaz :slight_smile:
17. pro 2009 v 11:10  • Odpověz
Ahoj, jsem už celkem zoufalá. Naše Teri pořád bulí a skoro nespí. Chtěla by jen nosit a houpat na míči. Ale s její váhou mi rychle odumírají ruce. Nevím, co budem dělat v budoucnu. Asi najmu nějakého kulturistu.

Maminy, co máte ubulené děti navrhovala bych aspoň na chvilku výměnu s těmi,co mají dětičky hodné. Co vy na to? My bychom si aspoň odpočinuly.
17. pro 2009 v 11:15  • Odpověz
orlik-taky uz pres 2h nespime-ted jsem si nasla str.708 teto diskuse a poustim bily sum... :dizzy_face: :sweat_smile:
17. pro 2009 v 11:29  • Odpověz
Krem, já Terezku uhoupala v kočárku na chodbě - má rýmu, tak s ní nechci chodit ven. Ale ona nechce spát, když s ní nejezdím. Tak 5 minut jezdím po 2 metrové chodbě a ona 10 minut spí. A já se snažím pořídit zbytek vánočních dárků - vybírám nějaké divadelní představení.
17. pro 2009 v 11:33  • Odpověz
orlik-my nespime-ani sum,ani prso,ani noseni...muz mi uz 2 mes.zprovoznuje kocar na lodzii-tak dneska nebo nikdy-uf-mam dost... :unamused:
17. pro 2009 v 11:48  • Odpověz
krem, vim, ze jsi taky zaslouzila matka, ale u nas hodne zabiralo a zabiraji takovy skubavy pohyby, ze ji mam normalne na kolenou a skubu s ni (ne, nejsem magor, jen se nam to osvedcilo)...pak taky pevne zavinout ty rucky, ze zacatku bude rvat, ale pak by se ji to mohlo zalibit...no a pak taky kdyz si ji dam na brisko zadama a nozicky ji dam skoro az k ramenoum, to se jednak krasne vyprdi a uklidni ji to
17. pro 2009 ve 12:08  • Odpověz
marie-diky za tipy, vyzkousime :slight_smile:
17. pro 2009 ve 12:12  • Odpověz
Marie, tak skubavé pohyby u nás taky zabírají, usíná hned, ale nesmím ji položit. To je pak hned vzhůru. Zavinování ručiček už nepraktikujeme - příští týden Terce budou 3 měsíce a zavinovačku používáme už jen jako podložku - nechce v ní už být.
17. pro 2009 ve 12:39  • Odpověz
orliku, ja skubu a kdyz usne, tak ji necham jeste aspon 5-10 mins na rukou, pak ma tvrdej spanek a pak ji premistim..
...jinak ja taky nezavinuju uz, pze na malou to neplati, tak dloouho se pere, az ty ruce vynda, ale na kubika to platilo dost dlouho

jo a jeste me napada, ze na obe nase deti taky hodne platilo, kdyz jsme jim zpivali a drzeli jim ruku na hrudnicku, nebo jenom houpali nebo skubali s rukou na hrudnicku

ale nejlip nase prckova usina v lehatku, ma tam vibrace, tak ji je zapnu, ona si vytuhne, tak je vypnu a bud ji premistim a nebo ji tam necham, pze si tam pekne hovi
17. pro 2009 ve 12:44  • Odpověz
Marie, já radši zpívat nebudu, to by mohla brečet ještě víc :slight_smile: . U nás zabírá lehnout si s ní do postele, když se vzbudí tím že se lekne a cítí mě vedle sebe, tak zase hned usne. Ale tak se to nedá dělat pořád. O tom lehátku taky přemýšlím, ale nejdřív si ho půjčím od kamarádky, abych ho nekupovala zbytečně.
17. pro 2009 ve 13:09  • Odpověz
kokám, že řešíte spaní nespaní...nechci vás naštvat, ale náš malej je teda zlatej. Třeba večer šel spát v 10. V 10:05 bez uspávání tuhej, vzbudil se ve 3 ráno, nakojili jsme a hned zase tuhej. Pak se vzbudil v 7, nakojili jsme a jeli k Dr. a malej vydržel až do 13 hod teď odpol., nakojili jsme a už zase chrní.... :grinning: :grinning: :grinning: A to vydrží od kojení ke kojení třeba ty 4-6 hodin pouze na 70ml MM (vážím) :grinning:
17. pro 2009 ve 13:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.