• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Davlu, abych byla upřímná, trošku mě štveš :grinning: Dělám si legraci, já jsem byla jako mimčo taky uřvaná, tak mi to Terezka teď vrací.
17. pro 2009 ve 13:50  • Odpověz
holky, tak poprvé, co jsem s Tomáškem doma jsem spala celou noc (samozřejmě s 2 přestávkami na kojení) v ložnici. Normálně se vždy stěhuji do jiného pokoje, aby se manžel alespoň trochu vyspal, když malý spustí 2-3 hodinové divadlo. Dnes poprvé po kojení (2x za noc) hneda usnul.
17. pro 2009 ve 14:07  • Odpověz
Holky kamarádka právě porodila normální cestou holčičku 5,05 kg. Ty debilní doktoři ji nechali trápit 2 dny a vytlačit takhle velké mimčo.
17. pro 2009 ve 14:22  • Odpověz
Tak jsme se taky vrátili od doktorky - dítě přibírá v podstatě ukázkově, takže ho nepřežíráme ani netýráme, sláva. Sice říkala, že by měl jíst míň a častěji, ale ono se to lépe mluví, než udělá, když děťátko papká hodinu, to pak krmit po třech od začátku... I kdybych ho dokázala vzbudit, že.

Ale moc mě potěšila, když jsem si stěžovala na kojení, tak pravila, že některým není dáno, a že tím trpí i zvířata - zase jsem zaslechla temný hlas z laktační ligy, že v přírodě NEEXISTUJE... Ona že prý to slyšela o medvědech v zoo. Zdá se, že má dávná slova o medvědici Barboře tak dlouho hledala úrodnou půdu, až nalezla :grinning:
17. pro 2009 ve 14:53  • Odpověz
AHoj, vy jste se nějak rozjely, nestíhám dočíst.. :sweat_smile:
U nás stav stále stejný, Jáchymek spí jen v kočárku, jinak doma má své minutovky....chodíme ven každý den. Beatka dnes byla na bobech a moc se jí to líbilo, jen nechce vylézt z bobů a nechává se jen vozit :grinning:
Jáchymek má v kočárku zimní kombinézu a je ve vložné tašce.
17. pro 2009 v 15:36  • Odpověz
Davlu, Tadeášek má přestávky mezi jídlem 4-6 hod? :confused: :sweat_smile: Normálně nás chceš naštvat... :grinning: :grinning:
17. pro 2009 v 15:38  • Odpověz
riv, a ty jen kojíš?

saze, tak to je už pěknej kousek...to si asi chuděra zkusila?

mě moje dr. perně se.. byla se na malého podívat hned po porodu a pak prej máme přijít až po šestinedělí. vážit prý doma když máme váhu, ale kolik by měl vážit už mi neřekla, tak jen doufám, že nestrádá...tady každej chodí k dr. a my nic.
17. pro 2009 v 15:39  • Odpověz
Davlu - jo ztratila děsně krve tak leží na JIP nechápu když věděli že holka je velká proč ji neudělali CŘ. Ach jo je jí asi dost blbě.
17. pro 2009 v 15:41  • Odpověz
beran, no jo, člověče...já jako mimi měla přestávky 6-8 hod mezi kojením a to mě po těch 8 musela mamka vzbudit, bála se abych nezemřela hlady :grinning: a manžel byl prý stejný případ, tak to máme doma zatím taky tak.

jééé boby, šla bych s ní... :wink:
17. pro 2009 v 15:42  • Odpověz
Jako oni věděli, že to bude takovej kus? :astonished: Tak to snad né? to jí teda asi blbě je, chudák a poktorům posílám pár facek. :angry:
17. pro 2009 v 15:59  • Odpověz
Davlu - ne, dokrnuju. Ale zatím urputně přikládám, takže to strašně trvá.
17. pro 2009 v 16:01  • Odpověz
Davlu, já chci taky takového Tadeáška :wink: To by se mi hodilo k Beatce, abych mohla vařit, kreslit, zpívat a hrát si (jak ona říká) s ní :sweat_smile: Teď to dělám taky, ale věčně s nespícím Jáchymkem.

Saze, kamarádka asi nebude mít na porod moc příjemné zážitky :unamused: Tak u tak velkého dítěte záleží na mnoha faktorech, nemusí to být tak drastické, i malinké miminko mamku může hodně potrhat...

Kremb, jak jsem dočítala, máte docela stejné problémy se spaním jako my....
A k těm škubavým pohybům....já si vůbec nevpomínám, jaké to bylo u Beťky, ale Jáchymek v čilém stavu pořád hýbe rukama a nohama a nezastaví se, vůbec neleží v klidu :confused: Tak nevím, jetli jsou taková všechna miminka...
17. pro 2009 v 16:08  • Odpověz
riv, tak urputně přikládej. hele je fakt důležitý si věřit, že se to rozkojí. já si moc nevěřila, pořád jsem pochybovala a po té návštěvě lakt. porad. jsem měla takovou chuť kojit a mlíko teď teče proudem. a to v těch mých prsou dvojkách vypadá, že mlíko tam být ani nemůže a je. a ty myslíš, že mlíka je zatím málo?

Beran, Táďa když je vzhůru tak je taky k nezastavení. mlátí do všech chrastítek kolem postýlky. asi jak vydá hodně energie tak potom nabírá ve spaní novou...ale ono se nám to taky může klidně obrátit...si nedělám doživotní iluze :wink:
17. pro 2009 v 16:14  • Odpověz
Kvak, dočítala jsem a přesně jak píšeš, že Jášíkovi ukazuješ vše a pořád mu něco říkáš.....to jsem dělala u Beatky taky, bylo mi blbé, aby bylo jen ticho a nic celý den neviděla a neslyšela :grinning: Tak jsem jí četla noviny, Instinkt a dopadlo to tak, že naše dítě je naprostý knihomol, pořád jsme museli číst a číst a vlastně to děláme pořád. Ale i díky tomu už hodně mluvila v 16 měsících a má velkou slovní zásobu :sweat_smile:
Jen se vždy smějeme upoutávce v TV, když je tam: čtěte dětem 20 minut denně, my máme předečtenou dopředu na několik let :wink:

Teď mě dostal přítel, když říkal, že vlastně nemám tolik času, aby četla i Jáchymkovi, jak jsem to dělala u Beťky a aby chudák nebyl intelektuálně zaostalý :grinning: :grinning:
17. pro 2009 v 16:23  • Odpověz
Ahoj kočky :slight_smile:
Koukám, že už nám otrnulo a počet příspěvků za den vzrůstá :grinning:
Kryštof je pořád hodnej, řekla bych, že s Jahod máme identický děti - asi nám to chtěj vynahradit za ten vopruz s cukrovkou :stuck_out_tongue_closed_eyes: Bolení bříška má zřídka kdy, Sab simplex mám sice koupenej, ale nenačatej, stačí mu pecičky na bříško. Usíná za pohupování na míči, ale během 5 minut je tuhej, takže se prostě jenom pohoupu a ukládám do postýlky. Ublinkne tak jednou denně a to ještě mojí vinou, páč ho zvednu pozdě na krkanec, nebo prostě u nočního kojení usnu já :pensive: Včera jsme byli na kyčlích a má je Ok, o žádném preventivním balení doktor nemluvil.
davlu, takhle dlouho spí mezi krmením?Kryšpín vypije jednou tolik a budí se po 3 hoďkách.
beran, malej taky v bdělým stavu pořád běhá nožkama nebo šroubuje rukama :grinning: Zastaví se jenom, když má hooodně zajímavej objekt na pozorování.
Co se slova na 3 písmenka týče, u nás zatím nic neproběhlo, páč šestinedělí nám končí zítra a popravdě se mi do toho ani nechce, neb jsem koukla na šití a ani se nedivím, že jizvu občas cítím :pensive: Na kontrolu jdu v úterý, tak třeba mě MUDra neuschopní a já budu mít pro chlapa výmluvu :grinning: Beztak bych u toho usnula :sweat_smile:
saze, nekoj, když se na to necítíš, důležitý je, abyste byli opa spokojení :wink: Co se kamarádky týče, to je na doktorskou přesdržku :angry:
17. pro 2009 v 16:39  • Odpověz
ahoj, prave jsem se vratila z kycli a jsem nas..... :angry:
KO za 4tt, stale siroke baleni....ale na dotaz,zda je mala ok, tak pry jo...no jeste to nejak vydrzim, ale zase ult. delal jiny mudr-me to fakt neba...
beranku-ty nase decka nam davaji kapky,co?? ja jsem na jenu zvanila furt a komunikovala s nim a zacal mluvit docela pozde... :slight_smile:
davlu-to kojeni...to prehanis,ne?? :grinning:
17. pro 2009 v 16:49  • Odpověz
Achoj,
tak jsme byli dneska v poradně, Kuba má 57cm a 4270g (když nás pouštěli z porodnice, měl 3860g) a to jsem měla včera pocit, že mu to mlíčko ode mě nestačí, když se co hoďku a půl hlásil o jídlo strašně hladovej... :sweat_smile: jenom nevím, kde tu váhu má schovanou, protože mě příjde, že je čím dál hubenější... :dizzy_face: u dr. byl hrozně hodnej, jenom se mu nelíbilo to vážení, tak počůral váhu :grinning:

davlu, kojit prcka po šesti hodinách, tak mě asi celou sní... teď když v noci spí čtyři hodiny v kuse, tak se nemůže dojíst a ráno pak jí po hodině, jak to dohání... :grinning: :dizzy_face:

kamarádka rodila teď v pondělí a tři hodiny po porodu šla na operaci, protože jí nevyšla celá placenta a včera byla na operaci znova, protože jí tam kus nechali :angry: navíc její malé zlomili klíční kost, když ji pomáhali ven... :confused: prý se to stává často... což jsem teda nikdy neslyšela a přijde mi to dost hrozný... i ten přístup doktorů tam u nich :angry:
17. pro 2009 v 17:01  • Odpověz
teda davlu...Tadeášek je rekordman :grinning: :grinning: , nechystá se k zimnímu spánku?? Tomu říkám odpočinek... :wink:, závidím, my jedem dneska kojení po 2 hodinách a spal dohromady možná 3 hodiny.. Asi tuší, že mám dneska vánoční večírek a nikam mě nepustí :wink: :angry:
17. pro 2009 v 17:05  • Odpověz
koukám, doktorům se nějak nedaří :frowning2: :frowning2: , ještě že už to máme za sebou, co? Je to o strach...brr :confounded:
17. pro 2009 v 17:07  • Odpověz
Ahoj holky, mám taky listopadový miminko.Co si tak pročítám máme podobný problémy.Ale co je pro mě skličující, že malej min. hodinku po každým kojení řve.Někdy i spojí řevem pauzu mezi kojením na spaním.I po odbrkání, pořád blinká, a asi ho tlačí vzduch v bříšku.Máte to některá? Prý může jít o reflux,ale doktorka s tím moc dělat nechce.Je mi ho líto jak trpí a hlaně my s ním,že nespíme,nic nestíháme.JInak by byl zlatej,z jiných důvodů nebrečívá :frowning2:
17. pro 2009 v 17:47  • Odpověz
Holky, sice je hezký že malej je hodnej a takhle spinká, ale přijde mi že je to dost málo aby vypil jen 70ml a tak dlouho vydržel. Na to že 1/6 jeho váhy je 800gr a děleno počtem kojení, tak to zhruba vychází 120-130ml jedno kojo a on dá jen tu 70. Tak se uklidnuju, že mám asi dost výživné mlíko. kadí, čůrá dobře tak sned je to v poho.

kuku, já bohužel neporadím, protože náš malej ještě neblinkal a ani moc nepláče, natož po kojení. ale vyčkej na odpověd, holky něco poradí...jen se někde flákaj s prckama :wink:
17. pro 2009 v 19:40  • Odpověz
Davlu,díky za povzbuzení.Normálně se obávám dnešní noci co zas bude..
17. pro 2009 v 19:50  • Odpověz
kuku a je toho hodně?
17. pro 2009 ve 20:02  • Odpověz
Celkem málo,ale hodně často,i třeba 4x..Ale spíš ten brekot, jak se kroutí i po odbrknutí..Jako u prdíků,ale prdí krásně..Párkrát ublinkne a jekot končí.Blbý je že to někdy trvá i 2 hodiny..
17. pro 2009 ve 20:15  • Odpověz
Počkej chvilku, třeba Kvakulka ta poradí. Taky s tím myslím bojovala. Hergot, chodí docela často a dneska nic...Kvakůůůůůlllll, halóóóóó....třeba ta noc nebude tak špatná....vydrž holka....
17. pro 2009 ve 20:46  • Odpověz
ahojky, já měla dnes honičku ... manžel je na večírku, ale psal, že dopije kofolu a jede ... takže Verunka je ubytovaná na gauči, páč já nemohla číst pohádku, malej pobrekával a ona sama v pokojíku nebude, pže se bojí ... takže tam s ní býváme, dokud neusne ... většinou fakt stačí přečíst půlku nějaké pohádky a je tuhá .. ale usnula docela brzo, takže dobrý ... malej spinká taky ... dala jsem mu teď místo posledního kojení pro jistotu UM, aby dobře spinkal a malou nebudil ... a zatím to zabírá ...
holky, já včera malýho začala zavinovat opravdu v době, kdy má spát a je to bomba ... takže těm, komu děti nespí a brečí, doporučuju ... dávám ho do rychlozavinky, prvně natáhnu jednu ruku, dám zavinku pod tělo, druhou ruku a převážu mašlí ... no prostě bomba a spí jak "miminko" ... vyprdět ho nechám před kojením, protože mi likviduje bradavky, jak se kroutí ... jsem zvědavá na dnešní noc, ale ta včerejší byla fakt bomba ...
objednala jsem si manducu, takže se pro ni zítra zdenál staví, jak bude někde blízko paní, která mi ji prodala ... je z Brna ... a ani moc neprotestoval ...
já byla dnes pro oběd (škola vaří za 35,- a najíme se z toho oba) měla jsem malýho v kombinéze, zabalenýho do jedné deky, v beránkovi a na tom ještě jednu deku a on měl úplně studenej obličej a to ho měl tou horní dekou přikrytej ... už aby zas bylo teplo ... před těma třema rokama taková zima nebývala a bylo to lepšejší ...
a já už nevím, na co jsem chtěla reagovat, tak si třeba ještě vzpomenu
17. pro 2009 ve 21:37  • Odpověz
Slunatko - jo, ta zima mě taky štve, šátkovala bych, ale v tom sněhu se bojím, že upadnu. Takže k doktorům musím vláčet Plivníkova praděda, protože nemám auto ani řidičák, a do autobusu s kočárem nevylezu (když jaksi nesmím nic zvedat po císaři :angry: - ne že bych včera neodvláčela domů nákup, ale kočár s dítětem si přece jenom netroufám, i kdyby mi s ním někdo pomohl). A to ani nemluvím o tom, že tam, co chodím k doktorovi, jsou dětští fikaně v prvním patře, zatímco doktoři pro dospělé v přízemí. Ne že bych to nemohoucím důchodcům nepřála, ale nepřipadá mi to jako úplně promyšlené řešení. :sweat_smile:
17. pro 2009 ve 22:29  • Odpověz
kukuca, my máme to samé, málokdy usne po nakrmení v klidu, většinou se kroutí, řve, a ublinkává, někdy 10min, někdy 30 min a někdy do dalšího kojení.
18. pro 2009 v 01:16  • Odpověz
Ženy, tak jsem tu- v půl čtvrtý ráno- začíná mi volno...
Jáchymkovi dneska píchali hexavakcínu+Prevenar+meningokoka- je to v rámci výzkumu Novartisu- potřebují mít sledování, jak dlouho po tom mají teplotu, spavost atd. Sice je to celkem 8 nemocí, ale hexa samotná je po 6- takže to až takový drama není a aspoň se pomůže výzkumu, kt. by pneumokoka zařadil mezi poly-vakcíny- takže zase míň trápení pro robátka- no tak se zmužilý Jáchymek obětoval na oltář vědy :grinning: .
No zas taková prča to nebyla- píchali mu 3 vakcíny + odběr krve, takže z toho měl docela šok- ani nijak extrémně neřval, ale skoro chudinka zkolaboval- byl bledej jak sedma a očička doista vyplašený, tak jsem se s ním v čekárně intenzivně ňuchňala a konejšila, až zase dostal barvu.
Dostaly jsme záznamový tabulky na teploty a sledování projevů po očkování a zkoumáme :confounded: . No večer mu vylítla teplota na 38,5, tak dostal Paralen čípek a zdá s lepčejší-bohatýrsky se napucnul (myslím, že teď dal asi 180 ml- jenže od podvečera vlastně nejedl, tak to doháněl)-
Jinak bylo převažování a měření, který mě mile překvapilo- Jášík má dneska dvouměsíční narozeniny a má 57 cm a 4,80 kg- uf. Hlavička 39 cm, uf. Od porodu tedy přibral skoro 1800 gr a vyrostl o 9 cm. Hlavička o 5 cm.
18. pro 2009 ve 03:33  • Odpověz
Kvakul - Je to bohatýr! :dizzy_face:
18. pro 2009 v 08:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.